folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Mezartaşı (Osmanlıca) Okuyabilecek Var Mı?

Mezartaşı (Osmanlıca) Okuyabilecek Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

ulan benim 10 yıldır öğrenemediğim arapçayı hangi yerden bitme 1 ayda öğreniyomuş gösterin bakim :D

200 tl vereyimde kaliteli okula git la :))

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

ulan benim 10 yıldır öğrenemediğim arapçayı hangi yerden bitme 1 ayda öğreniyomuş gösterin bakim :D

paran batsın abi..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek
    CosTeR bunu yazdı
    goldfinger bunu yazdı

atalarının mezar taşını dahi okuyamayan başka bir millet varmı yer yüzünde bizden başka 

al işte bi tane daha başımıza adam kesilen ülkücü mal sen ne gerzek adamsın ya  cıkmısın mal mal konusuyon kimin ne atasından bahsediyon sen benim adam matam osmanlı degil adama sorsan kendiside okuyamaz yazıyı komik işte napsın bazılarda böyle mutlu oluyo :)

tabii. biz komünüsler olarak çok akıllı adamlarız. bizim atalarımız osmanlı değil galapagos adalarındaki kırmızı başlı yeşil kertenkelebekler.. 

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

bir müddet girmedim çok saçmalanmış (haklı olanlarda var)aynı fikirden insanlar toplanmış halay çekmişler siz istediğiniz gibi yorumlayın ben istediğim gibi yorumlayayım sidik yarıştırmanın anlamı yok beni anlamayada çalışsan yok kendi fikrinizden  farklı fikirleri abartıp başka yöne çekip sonra çürütmüşsünüz tebrikler..

mezardaki yazıyı okuyabilen çıkmadı?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nazmanya
    nazmanya's avatar
    Erkek

1ay diye bahsedilen süre üniversitede hocamizin dedigine göre okuma yazma ögrenme süresidir. Arap çocukları bir ayda okuma yazma ögreniyorlarmış. Ben hocamın yalancısıyım.  Biz 4 ayda anca ögretebiliyoruz.

http://www.speedtest.net/result/926625321.png
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek
    West bunu yazdı

En üstte Hüvel baki yazıyor.. Mezar taşının en üst tarafını çekmemişsin.. üstteki şekil nedir merak ettim.. Ölenin yaptığı iş ile ilgili şekiiler değişiyor çünkü.

evet üstte hüvel baki (baki olan allah)yazıyormuş orayı babam okuyabildi ama bu yazı kuranı kerim gibi değil daha fazla okuyamadı.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

paran batsın abi..

Para değil sosyal mesaj :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piskopatix
    piskopatix's avatar
    Erkek

Konunun ırzına geçilmiş yine hayrettin bir olaysınız beyler.

Bende merak ettim okadar uzunca ne yazdığını okuyabilen çıkarsa diye konuyu takipteyim.

Not: Bu mesajdan sonra konuyla alakasız tartışanlar iktidarsızlık problemleriyle boğuşsun inşallah :)

Turkish Special Task Forces - Türkiye Fps oyunları derneği. tstfclan.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    nazmanya bunu yazdı

1ay diye bahsedilen süre üniversitede hocamizin dedigine göre okuma yazma ögrenme süresidir. Arap çocukları bir ayda okuma yazma ögreniyorlarmış. Ben hocamın yalancısıyım.  Biz 4 ayda anca ögretebiliyoruz.

normal değil mi hocam arap çocuğunun bunu öğrenmesi. şu an anaokuluna giden bir çok çocuk evde öğreniyor okuma yazmayı. ilk okulda bir aylık sürede söküyorlar (prof. beklememek lazım)

yani demek istediğim konuştuğun dili daha kolay öğrenirsin. ama bi arap çocuğu türkçeyi okumayı yazmayı bir ayda nasıl öğrensin.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    captain
    captain's avatar
    Erkek

beeeeh konuya bak adam ne demiiiş konu nereye gitmiş hadi biri bi şey yazmıştır diye okudum okudum ama bi kişide çıkıp şu yazıyo dememiş gereksiz gereksiz muhabbetler dönmüş okuduğuma pişman oldum :P :)

her şeyin bir bedeli vardır ödenmiş yada ödenecek
Toplam Hit: 11052 Toplam Mesaj: 78