folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Mezartaşı (Osmanlıca) Okuyabilecek Var Mı?

Mezartaşı (Osmanlıca) Okuyabilecek Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

arapçayı tam anlamıyla biliyorum diyen adam arapçayı daha kavramamış demektir :D o kadar grammeri sen ye yut yaw he he :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Ulan o kadar cevaptan ilmi bir kelime bile yok vay anasını sataydın ya.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    CosTeR bunu yazdı
    goldfinger bunu yazdı

atalarının mezar taşını dahi okuyamayan başka bir millet varmı yer yüzünde bizden başka 

al işte bi tane daha başımıza adam kesilen ülkücü mal sen ne gerzek adamsın ya  cıkmısın mal mal konusuyon kimin ne atasından bahsediyon sen benim adam matam osmanlı degil adama sorsan kendiside okuyamaz yazıyı komik işte napsın bazılarda böyle mutlu oluyo :)

nerden biliyorsun benim ülkücü olduğumu attığım post un altında ülkücümü yazıyor ülkücülük kötü birşeymi ben ükücü değilim biri beğenmediğim bir fikre sahip diye onu yaftalayıp aşşağılayacak kadarda ahmak değilim bir çinli bile yüzlerce yıl önce yazılmış kitabı okuyabilyorsa bir ingiliz 100 lerce yıl önce önce yazılmış bir eseri okuyup anlıya biliyorsa suçu kendimizde aramalıyız başkalarını aşşağılayıp yaftallayarak sen sadece kendi egonu tatmin etmekten öteye gidemezssin

sen dedeni atanı tanımıyorsan suç benimmi 

goldfinger tarafından 10/Ağu/13 09:56 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    goldfinger bunu yazdı

atalarının mezar taşını dahi okuyamayan başka bir millet varmı yer yüzünde bizden başka 

ataları başka alfabe ile yazarsa normal. bak bakayım bizim tarihimiz ne kadar eski bide bak bakayım kaç milyon defa alfabe ve dil değişmiş.

ondan sonra gel konuş.

bundan 80 100 yıl önce yazılmış bir yazı bu süre zarfında bizim alfabemiz onlarca kez değiştide benim haberimmi yok 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

sanki çok okuyan bi milletmişiz gibi tarihimizi okuyamamaktan bahsediyosunuz,çok isteyen varsa gerekli eğitimi alıp istediğini okur diğerleri içinse gerekli kurum ve kişiler çevirisini yapıp yayımlar olur biter

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

arapça okuyor olabilmeme rağmen harflerin çoğunu okuyamadım.

takipteyim. merakla yazılanı merak ediyorum. çözecek olan kişiyi de :)

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

ilk kelime hüvelbaki, davet etse kabe mekanım, akıli şevkim takibi vesilesiyle. en fazla bu kadar. düzensiz yazılmış.

WALLACEs tarafından 10/Ağu/13 11:17 tarihinde düzenlenmiştir

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sosyopatmanik
    sosyopatmanik's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    goldfinger bunu yazdı

ataları başka alfabe ile yazarsa normal. bak bakayım bizim tarihimiz ne kadar eski bide bak bakayım kaç milyon defa alfabe ve dil değişmiş.

ondan sonra gel konuş.

100 sene öncesinin yazısı hatta o kadar bile değil alfabe olarak gelipte hititler dönemi kral yazması tablet okurmusunuz diye sormuyor genç arkadaşım :) 

at avrat silah
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek

Akşama eniştem geliyor kendileri arapça ve farsça bilmekte bunu göstericem bakalım o ne diyecek bir miktar çözebilir diye düşünüyorum,resmi gösterdikten sonra yorumlarını yazarım buraya :D 

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

bunu yazan tosun okuyana kosun gibi birşey okudum ben

Toplam Hit: 11050 Toplam Mesaj: 78