folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ne Münasebet Ermeni’Yiz?..

Ne Münasebet Ermeni’Yiz?..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ben bir ermeni ile aynı yerde uyuyabilirim. Ama asla Hepimiz Ermeniyiz diye bağırmam,bundan zevk almam. İşte olay budur!.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bunu bir fanatiklik olsun diye yazmiyorum
    burasi Turkiye herkes bir Turk gibi davranacaksa, bu vatana ihanet etmeden yasayacaksa, bu vatani kendi vatani gibi sevecekse
    kim olursa olsun gelsin yasasin.
    ama burasi Turkiye hepimiz ermeniyiz diyerek bir ayrim yapacaksa,
    ulkeyi bolmeye calisacaksa
    si..irsin gitsin vatan bildigi memlekette yasasin...

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Elbette uyuyabilirsin. Ermeni dediğin insan değil mi ? Sanki bir inekle aynı ahırda uyuyabilirim der gibi.

İnsanları ırklarıyla yargılamamalıyız. Ha mesele fazla uzaklaşmadan kendi görüşümü de söyleyeyim : Hepimiz ermeniyiz lafına ben de karşıyım ; ama mesele açılınca gördüm ki bunun altında yatan başka nedenler var.

Zimbabwe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    aslında hepimiz ermeyinizi filan hikaye , bu türk milletini oyalayacak bir oyuncaktı.

biz hırantlarla hepimiz lerle uğraşırken çoğunun haberi bile olmadan petrol yasaları bilmem ne yasaları geçiriyorlar.

hepimizi ayakta uyutuyorlar...
    artık uyanalım lütfen , kimse benim yanımda hepimiz ermeniyiz demesin
    ben ermeni filan değilim, bana masalda okumasın masal dinleyecek yaştada değilim,
    hala bu saçma sloganlarla uğraşıyoruz ..

neyse bunlar benim görüşlerim ....

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    "Uyumak" kelimesinin altında derin bir anlam gizlidir. İnsan güvenmediği bir insan yada millet ile aynı yerde asla uyuyamaz! Her zaman birinden birinin içinde bir kin olacağı için bunu onların içi kabul etmez. Benim uyumaktan kastım buydu, inek öküz camış falan değil. O kadar denyo bir insan değilim,olmadım.

Hepimiz Ermeniyiz Diye bağıran kişiler ne halt ettiklerini kendileride tam olarak anlamadıkları gibi yanlış olan bir kanıya kendilerini de inandırmaktadırlar. Olay budur. Yoksa ben ineklede uyurum Kreston Hocam :)

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    ermenistana gitsinler o zaman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bana sorarsan insan güvenmediği bir insanla aynı yerde uyuyamaz lafı doğrudur ama kısmi olarak. Çünkü işin içine millet sözcüğünü katman saçma. Dediğim gibi insanları insanlıklarıyla yargılamak gerekir.

Şöyle bi düşünüyorum da sanırım zor durumda kalırsam ben de uyuyabilirim inekle :D

Zimbabwe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek

"Ne Mutlu Türküm Diyene"
    Atatürk Ne mutlu Türk olana dememiş "Ne mutlu Türküm Diyene" demiş bu olayın hassasiyetini anla artık bu oyuncak değil oyun hamuruda değil eğip bükesin konu gayet açık anlayana.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    "Ne Mutlu Türküm Diyene"
    Atatürk Ne mutlu Türk olana dememiş "Ne mutlu Türküm Diyene" demiş bu olayın hassasiyetini anla artık bu oyuncak değil oyun hamuruda değil eğip bükesin konu gayet açık anlayana

----------------------------------------------------

İlgisi yok canım. Cümlenin tamamı : Türk demek Türkçe demektir , Ne mutlu Türküm diyene. Atatürk Türkçenin değerini vurgulamak için söylemiştir bunu.
    Tabi diğer anlamda da makul

Zimbabwe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Yaw arkadaşlar böyle bi yere warılmaz ki dediler orda hepimiz ermeniyiz korkmayın kimse ermeni olmadı!!!

Ama burda ufak bir detayı da unuttuk bir insan şerefsizce öldürüldü isterseniz birazda bunu yazın....

Unutmayın bu dünyayı milliyetçi görş kurtarmaz ne yani ermeni olsa ne olur olmasa ne olur ya siz doğarken ermeni olsaydınız eğer ermenistanda doğsaydınız ermni 50 kilometre daha gelin orda doğsaydınız kürt dahada gelin türk dahada ileri gidin denizi aşın yunan,bulgar.... daha böyle gidecek kimse seçmiyor ne doğacağını önemli olan insana değer vermektir kürt--türk--laz--ermeni diye kategorize etmeden ama bir gün olacak olmalıda!!!

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 8017 Toplam Mesaj: 84