Necronomicon : Çildirtan Kitap

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek
    GrayWolf bunu yazdı:
    -----------------------------

bisi hakkinda 100% bilgi sahibi olmadan rededemessiniz
    büyüler hakkında %100 bilgi sahibi olamaz kimse.Rededilecek yani ise;cinlerin elinden gelenin olmasıdır sadece :P

Ve dünyada sadece Deccal kandıracak insanları.Onunkiside büyüden başka birşey.Ne olduğunu bilmiyorum ama yapabilen bir tek o olmalı Dünya'da.Ona verilmiş özel güç olabilir mi acaba?Ayrı bir tartışma konusu. 

iyi biri değil... TBT
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    kozanaybar bunu yazdı:

Bişi hakkında hiç bi bilgi sahibi olmadan gerçek diyemezsiniz :) 

olm dellendirme beni kaç tane arastirmaci izlerini bulmus kitabin senin haddine mi yok demek?? ztn necronomicon yunanca ismi arapçada ismi farklidir..

sonuçta tehlikeli kitap saklanmistir..

simdi inanan birine bu kitaptan zarar gelebilir ama inanmiyana gelmez etkilenmez.. ama baska varliklar musallat olabilir.. cin çagirma olaylarinda cinler gelmiyormu? bu da ayni sey.. ztn çogu sözler insanligi lanetliyomus..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shamanist
    Shamanist's avatar
    Erkek
    peki bir soru.
    madem insanlar okudukça lanetleniyormuş,öldürülüyormuş vs...Peki bu insanlar kitabın tamamını nasıl kopyalayabildiler:P.tmm okudu yazılar diyelim.Peki diğer dillere çevirirken?hemde tamamını :P:P:P inan  mantık aranmayacak şeyler içinde en mantıksızı bu olsa gerek.Hele ki o dönemde yüzlerce yıl önce yok olmuş bir medeniyetin dilini konuşarak:p hepsini bir araya toparlamış felan filan...

iyi biri değil... TBT
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    ya olm tartıştığınız konuya bakın.necronomicon diye bir kitap var.hakkında bir sürü söylentide var.yalanlanması imkansız bir kitap bu.hayatlarını bu kitabı bulmaya adamış insanlar var.bulanlarda var..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    Shamanist bunu yazdı:
    GrayWolf bunu yazdı:

bisi hakkinda 100% bilgi sahibi olmadan rededemessiniz
    büyüler hakkında %100 bilgi sahibi olamaz kimse.Rededilecek yani ise;cinlerin elinden gelenin olmasıdır sadece :P

ben geçmiste yasananlar hakkinda demek istedim büyüleri salla..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo

Kleisthenes bunu yazdı:
    ya olm tartıştığınız konuya bakın.necronomicon diye bir kitap var.hakkında bir sürü söylentide var.yalanlanması imkansız bir kitap bu.hayatlarını bu kitabı bulmaya adamış insanlar var.bulanlarda var..

göster bakim bi tane bulan :) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

ya sormadan duramicam British Museum da kitabin bi orijinali vardi artik yok diyolar ee o kitabin pesinde olan hiç güç sahibi kisiler yokmu? mesela tapinaklilar halen rituelleri devam ediolar yani onlar ele geçirmis olamazmi? yani böyle bi olasiliga inandigim için bazilerin dedigi gibi salak mi oluyom :@

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

arkadaslar ızlıom konu basından berı yorumlarınızıda bıde ben yorumumu koyayım artık

pek bılgım yok benım sahsen bu tur seylerle ılgılı ama bunun eskı zamanda farklı dıllere cevrılmesı kopyalarının olması falan sacma geldı. Sımdı kopyalayan adamlar o zamanlar dıllere cevıren adamlar olmeden nasıl basarmıslar bunu bu kadar etkılıyse sadece bu benım duz mantık olarak dusundugum.

Herkesın fıkrıne saygım var olabılırde olmayabılırde ama elımızde pek bı kanıtımız yok sadece soylentılerı dolastırıyoruz ıste.

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo
    GrayWolf bunu yazdı:

ya sormadan duramicam British Museum da kitabin bi orijinali vardi artik yok diyolar ee o kitabin pesinde olan hiç güç sahibi kisiler yokmu? mesela tapinaklilar halen rituelleri devam ediolar yani onlar ele geçirmis olamazmi? yani böyle bi olasiliga inandigim için bazilerin dedigi gibi salak mi oluyom :@

Bana olasılık anlatmayın bana gerçek bişey gösterin plz :). Olmayan bişeyi şöyle olmuş olabilir böyle olmuş olabilir diye kıvırtmayalım. Ben diyorum ki h p lovercraft yok böyle bi kitap demiş, sen diyosun ki ot olmuştur pok olmuştur :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    kozanaybar bunu yazdı:

Kleisthenes bunu yazdı:

göster bakim bi tane bulan :) 

ankarada yaşayan bir abim var.kitabın orjinalden kopyası var onun elinde.el yazısıyla yazılmış.fakat dili çok eski ve günümüz diline düzenleyemiyor. kapiş?

yasaklanmış bu kitap.defalarca yırtılmış ve tekrar yazılmış.tarihini zamanında çok araştırmıştım ama bıraktım ve unuttum hikayelerini. piyasadaki necronomicon ile karıştırılacak kitaplar var.mısırın ölüler kitabı vs.. millet necronomicon olarak ondan bahsediyor.gerçek necronomicon bambaşka bir şey.büyü yapma sanatını öğreten bir kitap.fakat içindeki vahşet içeren büyüler insan aklını zedeliyor ve delirmeye yol açıyor.sonu ise intihar oluyor.bir insanın asla aklını bırakın hayallerinde bile canlandıramayacağı şekilde vahşet içeriyormuş o kitap.sanırım bir araptı o kitabı yazan.tam bilmiyorum ama öyle hatırlıyorum.ölümü de korkunç olmuş bildiğim kadarıyla..

Toplam Hit: 24022 Toplam Mesaj: 140