Necronomicon : Çildirtan Kitap

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo

edit: Necronomicon kolpadır. Bu kitap h p lovercraft'ın yarattığı kendi evreninde (bkz: cthulhu mitos'u) geçen, sözde bir kitaptır. İsminden de anlayabileceğiniz üzere (necros = ölü, nomos = sınıflandırma, ikon = nötr ek) kara büyü değil ölülerin sınıflandırılmasından bahsetmektedir. Abdul alhazrad ise yine kendi evreninde 1001 gece masallarını okuyup etkilenerek yarattığı deli bir arap karakterdir. Abdul = inanan, al = inanan, demekmiş bu nedenle isim zaten baştan kolpa oluyor, inanmayan arap arkadaşı varsa sorabilir :). Bunlar bence okuyucusunun abartmasıdır

Ayrıca british museum'un resmi sitesinden de bakarsanız öyle bir kitabın olmadığını görürsünüz :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek

walla burda bişiler yazıyo tekrarlar falan war ama bn bisi anlamadım :D 

http://www.bambinidisatana.com/pdf/Necronomicon.pdf

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo
    warlife bunu yazdı:
    -----------------------------

walla burda bişiler yazıyo tekrarlar falan war ama bn bisi anlamadım :D 

http://www.bambinidisatana.com/pdf/Necronomicon.pdf

ingilizcesi iyi olan arkadaşlar bunu okusun anlarlar necronomiconun ne mal olduğunu :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oRJiNaL
    oRJiNaL's avatar
    Erkek
    baya enteresan bi şeye benziyo okumak lazım aslında. paylaştığım için saol böle esrarengiz şeyler hep ilgimi çekmiştir.

Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Necronomicon yazildigi hicbir zaman kabul gormemis bir kitaptir. tam turkce karsiligi yoktur ama ilk kelimesi olan necrodan dolayi turkcemize oluler kitabi olarak aktarilmaktadir.

Necronomicon ; Cthulhu mitosu yaraticisi Lovecraft in anlattigi bir cok akil almaz oykusunde gecmisten bir destek aldigi kaynaktir. lovecraft i okuyanlar bilir yazdigi her oykusunde "deli abdul alhazrad'in yazdigi necronomicon kitabinda bahsedildigi gibi..." bir metin bulunmaktadir...

varligi hic bir zaman kabul gormemistir sadece bir soylenti olarak kalmistir. efsanelere gore deli abdul alhazrad bunu yazmis daha sonra yok olmustur kitapin tek kopyasida kaybolmustur ama yuzyilllar sonra psikoloji bozuk lovecraft tekrar birebir kopyasini yazmistir. gibi efsaneleri vardir.

hersey yalandir. Lovecraft cok saglam bir gotik edebiyat yazaridir Poe'nun devamcisidir. taktir ettigim nadir yazarlandardir. hepinize tavsiye ederim okuyunu gorun isterim. Call of Cthulhu sizi korkularinizla gercekten yuzlestirebilir.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kozanaybar
    kozanaybar's avatar
    Homo
    blackhammer bunu yazdı:

Necronomicon yazildigi hicbir zaman kabul gormemis bir kitaptir. tam turkce karsiligi yoktur ama ilk kelimesi olan necrodan dolayi turkcemize oluler kitabi olarak aktarilmaktadir.

Necronomicon ; Cthulhu mitosu yaraticisi Lovecraft in anlattigi bir cok akil almaz oykusunde gecmisten bir destek aldigi kaynaktir. lovecraft i okuyanlar bilir yazdigi her oykusunde "deli abdul alhazrad'in yazdigi necronomicon kitabinda bahsedildigi gibi..." bir metin bulunmaktadir...

varligi hic bir zaman kabul gormemistir sadece bir soylenti olarak kalmistir. efsanelere gore deli abdul alhazrad bunu yazmis daha sonra yok olmustur kitapin tek kopyasida kaybolmustur ama yuzyilllar sonra psikoloji bozuk lovecraft tekrar birebir kopyasini yazmistir. gibi efsaneleri vardir.

hersey yalandir. Lovecraft cok saglam bir gotik edebiyat yazaridir Poe'nun devamcisidir. taktir ettigim nadir yazarlandardir. hepinize tavsiye ederim okuyunu gorun isterim. Call of Cthulhu sizi korkularinizla gercekten yuzlestirebilir.

İşte bilen bi adam :) ayrıca call of ctulhu'yu hakkaten okumak lazım 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blacksun
    blacksun's avatar
    Erkek
    okuyan deliriyo diyo niye delirmek istiyosunuzki :D

şiddete meyalim vallahi dertten..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

kozan amk karistirma Lovecraft denen yazar degistirmistir hatta eline orijinali mi geçti tamami mi geçti bilmiyoruz ama öyle bi kitap yüzyillardir var ve hep saklanmistir.

Tabi basit insanlar bunu hep reddederler..  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msdead
    msdead's avatar
    Dişi

italyan ;

hocam sen nerden buldun bu kitabi ve basina neler geldiki goturdun denize attin :S

biraz daha aciklarmisin!

insan dusununce kitapdir nihayetinde sacmalik demeden edemiyor :S

ama nedense (seni tanimama ragmen ) inandim ben bu olaya (:

ya insanlari ikna kabililetin cok fazla yada soylediklerin dogru....

bide bide (: verilen linklerdeki bir kac seye baktim ve okudum tabi hic bisii anlamadim olmem kafayi siyirmam dimi :)

eger kafayi yersem tek suclusu GrayWolf dur :D GrayWolf ensendeyim heaaa :D dua et bisi olmasin bana (: 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Ya hocalar bikere biz tahribat'a girerek cildirmisiz,kafayi yemisiz...ne kitabi ne oluler dunyasi :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 24098 Toplam Mesaj: 140