folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Osmanlı Devlet Yönetimi Hakkında Fikirleriniz

Osmanlı Devlet Yönetimi Hakkında Fikirleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    osmanlı şimdinin amerikasıdır  birisi islam adına işgalcilik yapmıştır biriside barış ve düzeni sağlıyorum diye işgal ediyor  farkı ney adalet sistemiymiş cart curt geçin bunları yaa işgalde haklı taraf asla bulunmaz  padişahın dudağından çıkan bir kelimeyle kelleler gidiyorsa neredekaldı bu adaletsistemi özgürlük eşitlik şu vahdettin haininide savunanları anlayamıyorum ama aslında pek bişey dedemiyorumvahdettini savunlararı gördükçe bu akp nin bu kadar oy almasını daha iyi anlıyorum millet olarak ezilmeyealıştırmışlar kim gelmiş başımıza özügrlük vermiş bize ondan kötüsü olmamış 700 sene güdülmeye alışmış bir millete 85yılda özügürlük hak ve eşitliği öğretemiyorsun haliylen

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    ders kitaplarından osmanlı'yı öğrenen bir yurdum insanı daha.haklısın muhakkak öyle.

fethettiği yerlerdeki insanlar bile osmanlı'yı o gün ve yüzyıllar sonra bugün, işgalci olarak adlandırmazken, osmanlı'nın mirasçısı olan devletin bir bireyi osmanlı'yı işgalci ve sömürücü olarak gösterebiliyor.ayrıca vahdettin hakkında en ufak bir kitap okumamasıda cabası.şimdi bu cahillik değildirde nedir ?

tarihimize sövmeye devam.başımız göğe ericek çünkü.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek

fatihack bunu yazdı:
    -----------------------------
    bu osmanlı'ya, vahdettin han'a falan bela verenleride anlayabilmiş değilim.ne geçiyor elinize ? illa bizim bir tarihimiz mi olması gerekiyor ? farklı devletlerden oluşan geniş bir tarihimiz, geçmişimiz olamaz mı yahu ?

ayrıca osmanlı devleti'nde türklere verilen önemle ilgili yazdıklarımın arkasındayım.osmanlı bir Türk devleti değildir.müslüman devletidir.benim açımdan da bu konuda bir sorun yok.
    bence yanlış düşünüyosun kardeşim. çünkü osmanlı bir türk devleti olmaması için başka soylardan gelenlerin de padişah olması gerekir yada haklarının olması gerekir.. 2. müslüman devletidir demek de sadece islam kurallarının geçtiği yada sadece müslümanların yaşadığı bir imparatorluk manasına gelir ki buda yanıltıcı olur çünkü osmanlı çatısı altında yaşayanlar kendi dinlerinin uygun gördüğü şekilde yargılanırlardı. bir çok din i bünyesinde barındıran onlara kendi yaşama hakkını tanıyan bir imparatorluk için uygun olmaz kanaatindeyim

edit : bence türkler tarafından kurulan ve yönetilen çok uluslu ve çeşitli din e mensup insanların huzur içinde yaşamış olduğu tek imparatorluk desek daha iyi olur

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

fatihack bunu yazdı:
    ders kitaplarından osmanlı'yı öğrenen bir yurdum insanı daha.haklısın muhakkak öyle.

fethettiği yerlerdeki insanlar bile osmanlı'yı o gün ve yüzyıllar sonra bugün, işgalci olarak adlandırmazken, osmanlı'nın mirasçısı olan devletin bir bireyi osmanlı'yı işgalci ve sömürücü olarak gösterebiliyor.ayrıca vahdettin hakkında en ufak bir kitap okumamasıda cabası.şimdi bu cahillik değildirde nedir ?

tarihimize sövmeye devam.başımız göğe ericek çünkü.

o ders kitaplarıda osmanlıcı geçinenler yazıyor yani ben vahdettini okudum biliyorum özellikle Nutuktan da biliyorum  ben vahdettini sen kafanı yorma bu konuda
    At gözlükleri nereye kadar nereyee bu sebebpten hala bu haldeyiz

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    osmanlı şimdinin amerikasıdır birisi islam adına işgalcilik yapmıştır biriside barış ve düzeni sağlıyorum diye işgal ediyor farkı ney adalet sistemiymiş cart curt geçin bunları yaa işgalde haklı taraf asla bulunmaz padişahın dudağından çıkan bir kelimeyle kelleler gidiyorsa neredekaldı bu adaletsistemi özgürlük eşitlik şu vahdettin haininide savunanları anlayamıyorum ama aslında pek bişey dedemiyorumvahdettini savunlararı gördükçe bu akp nin bu kadar oy almasını daha iyi anlıyorum millet olarak ezilmeyealıştırmışlar kim gelmiş başımıza özügrlük vermiş bize ondan kötüsü olmamış 700 sene güdülmeye alışmış bir millete 85yılda özügürlük hak ve eşitliği öğretemiyorsun haliylen

Eğer orada millet birbirine kayıyorsa fuhuş zina varsa, içen içiyor kaçan kaçıyorsa o devlette her pislik vardır. Eğer padişahın isyan çıkaran Müslümanlığa hinlik yapan veledi zinaların kellelerini uçurmasına bu kadar kıl oluyorsan ya tarihi gerçekten bilmiyorsun yada kendinden emin değilsin :|

İnadına Osmanlı torunuyum.

Medeniyeti bilimi bizden öğrendiler,
    Yıllarca sancağımıza saygı ile eğildiler,
    Düşmeyin Allah Aşkına artık yeter,
    Amerika yı tanımıyorum ben Osmanlı torunuyum.

İlim irfan bizimdi nice alimler yetiştirdik,
    Gücü kuvveti Allah tan bilir, narı ile erirdik,
    Aslını unutma Türk evladı biz adil yetiştik,
    İsraili tanımıyorum ben Osmanlı torunuyum.
    Fatih gibi bir sultanı, yok ki adil olsunlar,
    Dinleri İslam değil ki insanları ayırmasınlar,
    Uyan Türk Ulusu kaçsın bu soysuzlar,
    İngiltere yi tanımıyorum ben Osmanlı torunuyum.

Göz yumma sahte renklere bukalemun bunlar,
    Asırlar geçmiş zulümden başka neleri var,
    Atatürk'ün kanını şarap diye içiyor kefere Fransızlar,
    Türk ten ötesini tanımıyorum ben Osmanlı torunuyum.
    Tarihini oku Türk evladı övün atanla her daim,
    Kimseye boyun eğmedi şan şeref dolu geçmişin,
    Bırakın onlar bize özensin nedir bu batı sevgin,

Medeniyetime canım kurban ben Osmanlı torunuyum.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    osmanlı şimdinin amerikasıdır  birisi islam adına işgalcilik yapmıştır biriside barış ve düzeni sağlıyorum diye işgal ediyor  farkı ney adalet sistemiymiş cart curt geçin bunları yaa işgalde haklı taraf asla bulunmaz  padişahın dudağından çıkan bir kelimeyle kelleler gidiyorsa neredekaldı bu adaletsistemi özgürlük eşitlik şu vahdettin haininide savunanları anlayamıyorum ama aslında pek bişey dedemiyorumvahdettini savunlararı gördükçe bu akp nin bu kadar oy almasını daha iyi anlıyorum millet olarak ezilmeyealıştırmışlar kim gelmiş başımıza özügrlük vermiş bize ondan kötüsü olmamış 700 sene güdülmeye alışmış bir millete 85yılda özügürlük hak ve eşitliği öğretemiyorsun haliylen

Yazdığın yazıdan pardon yazmaya çalıştığın yazıdan anlıyorumki tarih bilgin "0". Hangi padişah'ın ağzından çıkan bir söz ile kelle gitmiş? Çok film izlemişsin sen.Eğer Osmanlı devleti dediğin gibi bir devlet olsaydı farklı milletlerde, farklı kültürlerden gelen milyonlarca insan bunce sene nasıl huzur içinde yaşadı? Şu amerika benzemenede şaştım kaldım. Amerikanın Osmanlıya benzeyen tek özelliği devlet'i yönetme biçidir. Başkada hiçbir şeyi osmanlıya benzememektedir.

selam gençlik!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tabi zorkaya size öğretildiği gibi muhakkak belirttiğin sebeplerden keller uçuruluyordur evet

Yani %47lik bu ülkede  ve 85yıldır demokrasiye alışamamış bir ülkede ve bu duruma alıştırılan bir ülkede elbette benim fikirlerimi destekleyenin olacağını düşünmüyordum düşünememde buyrun istediğini söylemekte özgürsünüz ama ricam bana hakarette bulunmayın 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesut589
    mesut589's avatar
    Erkek

shadowan bunu yazdı:
    Arkadaşlar Osmanlı devlet yönetimiyle ilgili elinizde e-kitap,kaynak,belgesel vs. varsa bu başlığa eklermisiniz?Ayrıca size göre Osmanlı devlet yönetimi neye dayanıyordu devletin yapısı dine göre mi ırklara göre mi oluşturulmuştu?Kendi fikrimdir;Osmanlı TÜrk devleti değildi,Türkler tarafından kurulmuş çok uluslu bir imparatorluktu..Peki Osmanlının bu kadar uzun yaşamasının sebebi neye dayanıyordu sizce fikirlerinizi yazarmısınız?

osmanlıda yonetim dine dayanmaktadır. turkculuk ve turk kavramı bugunku seklini 18. yuzyıl sonları ve 19. yuzyıl basları seklini aldı. o zamana kadar turk denince anadolu koylu ve fakir kesim akla geliyodu sarayda yasan kendilerine saraylılar istanbulda yasayan ise kendilerine sehirliler derdi. Gayrimuslimlerin osmanlı topraklarında 19. yuzyıla kadar mutlu ve huzur içinde yasamasını sebebi osmanlının kuruldugundan beri var olan zimmi dusuncesidir bu dusunceyi ozetlemek gerekirse gayrimuslimlerden osmanlı padisahı sorumludur bi nevi ona zimmetlidri. eger onların basına kotu birsey gelirse bunun cezasını olumden sonra yaratan verecektir kısaca boyle tabii bu zimmi dusuncesinin iyi ve kotu taraflarıortaya cıkmıstır. tekrar soyledigim gibi 19. baslarına kadar osmanlı yonetiminde ve toplum yapsından turk ve turkculuk kavramlarının itibarı pek iyi deildir takiii bolumeler baslayınca bu kavramların ustunde durulmuştur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı:

tabi zorkaya size öğretildiği gibi muhakkak belirttiğin sebeplerden keller uçuruluyordur evet

Yani %47lik bu ülkede ve 85yıldır demokrasiye alışamamış bir ülkede ve bu duruma alıştırılan bir ülkede elbette benim fikirlerimi destekleyenin olacağını düşünmüyordum düşünememde buyrun istediğini söylemekte özgürsünüz ama ricam bana hakarette bulunmayın

Sen benim dedeme hain diyeceksn bende sana hakaret etmicem. Ne güzel adalet bu ya. Ne güzel demokrasi bu ya :| Unutma ben Osmanlı Torunuyum! 

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı:
    SeRDaR bunu yazdı:

Yani %47lik bu ülkede ve 85yıldır demokrasiye alışamamış bir ülkede ve bu duruma alıştırılan bir ülkede elbette benim fikirlerimi destekleyenin olacağını düşünmüyordum düşünememde buyrun istediğini söylemekte özgürsünüz ama ricam bana hakarette bulunmayın

Sen benim dedeme hain diyeceksn bende sana hakaret etmicem. Ne güzel adalet bu ya. Ne güzel demokrasi bu ya :| Unutma ben Osmanlı Torunuyum! 

bizde osmanlı torunuyuz yunan değiliz heralde fakat haksız yerlerini eleştireceğiz senin dedenin yöneticilerine ben değil nutukta Atatürk'te hain demiş  maçan sıkıyorso onada hakaret et

Toplam Hit: 13664 Toplam Mesaj: 76