folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Osmanlı Devlet Yönetimi Hakkında Fikirleriniz

Osmanlı Devlet Yönetimi Hakkında Fikirleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı:
    -----------------------------

Alan memnun satan memnun işgallerde asla değildir daha önce dediğim gibi bu işgallere meşru sebepler bulunması için söylenen sözlerdiremperyalist devletler tarafından bi rkere kendinizi böyle avutmayın ayrıca bana onun bunun yazdığı kitaplarla kendi fikirlerimi oluşturacak değilim sadece fikir edinirim çünkü o belirttiğinkitaptada şahıs kendiyorumunu bildirmiştir  bu benim kendi araştırmam kendi yorumumdur. Aslında benimkisi de yorumdan ziyade görünen köyün klavuz istememesi osmanlılının hazımsızlığını çekme durumu yok kendinde belirtmişsin bitmiş bir devlet evet azda olsa iyisiyle çokda olsa kötüsüyle pisliğiyle tarihin derin sayfalarına gömülmüş bir devlettir ayıca tarih hakkında yorum yapmak içinde akademik alanımın tarih olması gerektiğini düşünmüyorum bu konu üzerine araştırma ve yorum meselasidir benim görüşüm budur Osmanlı Emperyalist baskıcı keyfi fetihler yapan isnların özgürlüklerini kısıtlayan doğmatik fikirlere dayanarak baskı yapan islam nizamı diye milletin var olan nizamını bozan bir devletavrupada  yapılan danslara bile hazımsızlık yaparak kabadayı tavırlarla o danslarerkelerle kadınlar yparmış bilmemne bilmemene diye başka ülkeye o dansını yasaklaması gibi saçma nedenlerle baskı kuran bir devlet devlet yöneticileri sahip

bu kadar bilgili adam, senelerini tarih bilime adamış adam görünen köyü tam görememiş demekki.diyecek birşey yok.sen tarih hakkında gerekli bilgi birikime sahip olmak için tarih okumanın gerekmediğini, osmanlı fetihlerinin sırf keyfi olduğunu söyledikten sonra sana ne diyebilirimki.fetihlerin sebeplerini önceki mesajlarımda anlattım.bu benim yorumum falan da değil.tarih otoritelerinin söylediği, yazdığı, anlattığı şeyler.dikkatini çekerimki bunlar hep araştırmalara dayanır.senin yaptığın gibi safi kişisel yorumdan ibaret değildir.yazdığım onca sebebi ve herşeyden önemlisi dünyanın kabul ettiği bir şeyi sen hala ''onlar yanlış biliyor'' modunda karşılıyorsan; sana helal olsun diyorum.oturduğun yerden senelerini araştırmalara vermiş tarihçilerin tezlerini çürüttün ya; gerçekten tebrik ediyorum.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    fatihack bunu yazdı:
    SeRDaR bunu yazdı:

Alan memnun satan memnun işgallerde asla değildir daha önce dediğim gibi bu işgallere meşru sebepler bulunması için söylenen sözlerdiremperyalist devletler tarafından bi rkere kendinizi böyle avutmayın ayrıca bana onun bunun yazdığı kitaplarla kendi fikirlerimi oluşturacak değilim sadece fikir edinirim çünkü o belirttiğinkitaptada şahıs kendiyorumunu bildirmiştir  bu benim kendi araştırmam kendi yorumumdur. Aslında benimkisi de yorumdan ziyade görünen köyün klavuz istememesi osmanlılının hazımsızlığını çekme durumu yok kendinde belirtmişsin bitmiş bir devlet evet azda olsa iyisiyle çokda olsa kötüsüyle pisliğiyle tarihin derin sayfalarına gömülmüş bir devlettir ayıca tarih hakkında yorum yapmak içinde akademik alanımın tarih olması gerektiğini düşünmüyorum bu konu üzerine araştırma ve yorum meselasidir benim görüşüm budur Osmanlı Emperyalist baskıcı keyfi fetihler yapan isnların özgürlüklerini kısıtlayan doğmatik fikirlere dayanarak baskı yapan islam nizamı diye milletin var olan nizamını bozan bir devletavrupada  yapılan danslara bile hazımsızlık yaparak kabadayı tavırlarla o danslarerkelerle kadınlar yparmış bilmemne bilmemene diye başka ülkeye o dansını yasaklaması gibi saçma nedenlerle baskı kuran bir devlet devlet yöneticileri sahip

bu kadar bilgili adam, senelerini tarih bilime adamış adam görünen köyü tam görememiş demekki.diyecek birşey yok.sen tarih hakkında gerekli bilgi birikime sahip olmak için tarih okumanın gerekmediğini, osmanlı fetihlerinin sırf keyfi olduğunu söyledikten sonra sana ne diyebilirimki.fetihlerin sebeplerini önceki mesajlarımda anlattım.bu benim yorumum falan da değil.tarih otoritelerinin söylediği, yazdığı, anlattığı şeyler.dikkatini çekerimki bunlar hep araştırmalara dayanır.senin yaptığın gibi safi kişisel yorumdan ibaret değildir.yazdığım onca sebebi ve herşeyden önemlisi dünyanın kabul ettiği bir şeyi sen hala ''onlar yanlış biliyor'' modunda karşılıyorsan; sana helal olsun diyorum.oturduğun yerden senelerini araştırmalara vermiş tarihçilerin tezlerini çürüttün ya; gerçekten tebrik ediyorum.

Al işte yine benim demediğim şeyleri benim dediğim gibi kafanda yorumlamışsın ve ona görecevap vermişsin ben ne desem sana sen yine kafanda tasarladığın yorumlara cevap vereceksin nedesem sana aynı afedersin ama nato kafa nato mermer buşartlar altında gerçekten sağlam fikir alışverişi olmuyor kabak tadı verdi sen benim dediklerime yorum yapmıyorsun kendi kafanda tasarladıklarına yorumyapıyorsun çünkü 
    Tavsiyem karşındakinin dediklerine göre cevap ver. Teşekkür ederim.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    senin dediklerine yorum yapıyorum ben.sen osmanlı bana göre şöyle şöyledir dedin.bende bunun böyle olmadığını bir çok bilgili adamın, birçok otoritenin söylediğini ve bu kişilerin araştırmalarının ve tecrübelerinin senelere dayandığını söyledim.ama sen ısrarla bu adamlardan daha iyi bildiğini söylüyorsun.bende saygı duyuyorum arkadaşım.hadi eyvallah.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

hadi hepisini anladımda şu bizim T.Cnin 3-4 bin sokak piçiyle baş edemeyişini bi türlü anlayamadım be arkadaş:!!!  :I

hele hele şu güzide medyamızın, üniversitelerin kantinlerinde yıllardır boy gösteren  Aponun posterlerini görmezden gelip,

sokaktaki üç beş piçi saatlerce haber yapmasının sıkıntısına boğulmuş durumdayım!!

BU ÜLKEDE GERÇEKLER NE ZAMAN KONUŞULMAYA BAŞLAYACAK KARDEŞİM!!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

işin daha da kötüsü, biz teröre şehit verirken golf  oynayan komutanlarımızı!?!?!?!  ne yapmalı!!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
Toplam Hit: 13663 Toplam Mesaj: 76