folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlamaya Giriş Kursu

Programlamaya Giriş Kursu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam biliyorsun intenette istemediğin kadar bu konularda kaynak var.

Senin yapabileceğin en iyi şey doğru işler verip bunları en iyi şekilde review etmek, gitte falan da yaparsan bu reviewleri süper olur.

Birkaç güzel uygulama sorusu vereyim başlangıç için. MSDOS daki tree komutunu yazdırabilirsin. Bilgisayarın asla oyunu kaybetmeyeceği XOX oyunu yazdırabilirsin.

Canvasa kod ile çizim ve animasyon konuları olabilir.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

179 TL , "tahriba"t koduyla olan inmiş fiyatı mıydı bu eğitimin İLK topic açıldığında? 

Başlık açıldığında TAHRIBAT koduyla 189 TL idi. O zaman eğitim tamamlanmamıştı. İnsanlar olmayan bir şeye para verdi yani. Risk aldılar. Benim amacım da kitle oluşturmaktı zaten.

Sonra 289 TL yaptım. Yılbaşından sonra 389 TL yaptım. 

2022 Mart ayında ürün tamamlandı ve 589 TL olarak duyurusunu yaptım.

2022 Nisanda 689 TL yaptım.

2022 Haziranda 749 TL yaptım.

Gelecek ay fiyatı yeniden artıracağım muhtemelen.

Eğitime katılan ve tamamlayan her bir öğrencinin ortalama 4 saatlik bir zaman maliyeti var. Eğitime katılan öğrenci ile birebir tanışma dersi yapıyoruz. Canlı soru-cevap dersleri yapıyoruz. Eğitim bitiminde ve eğitim süresince öğrenciye rehberlik yapıyoruz. Öğrenciyi tanımam gerekiyor ki ben ona özel bir yol haritası çizebileyim.

Sonuç olarak eğitimin şu anki fiyatı sağladığı faydaya ve verilen hizmete göre halen çok düşük. Benim eğitimimin 10'da 1'i etmeyecek eğitimleri 2000 TL den satıyorlar. Paket kurslar 10.000 - 20.000 TL aralığında.

-----------------------------------------------------------

Son olarak şunları söyleyeyim. Elbette herkese yardımcı olamayız. Kursu alsınlar diye insanları ikna etmek gibi bir çabam olmaz. Tamam kendi reklamımı yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim. Çok kalitesiz eğitim sunan kişi ve kurumlar dahi utanmadan reklamını yapıyor. Benim eğitimim kaliteli bir eğitim. Ben reklamını yapmasam çok garip olur.  Ancak kursa para vermek istemeyen kitle zaten bizim hedeflediğimiz öğrenci profili değil. Para vermek istemeyen kişiler için hem Türkçe hem İngilizce 100'lerce kaynak var.

https://www.bbc.co.uk/bitesize/guides/zts8d2p/revision/1

https://pll.harvard.edu/course/cs50s-introduction-programming-python?delta=0

https://www.freecodecamp.org/

https://www.sololearn.com/home

Youtube, edX, Coursera vb...

Veya ben en fazla 50 TL veririm diyenler için Udemy var. Bin tane eğitim var. İstediğini al izle.

Uzun süredir bu sektördeyim. Eğitim alanında da önemli bir tecrübem var. Senelerce yazılım eğitimi aldım. Binlerce TL para ödedim. Binlerce saatimi yazılım için harcadım. Eğitim işi basit bir iş değil. Ben de niteliksiz eleman veya acemi birisi değilim. Bu durumda kendi açımdan ucuza eğitim satmayı doğru bulmuyorum. Eğitime 100 TL vermek isteyen birisinin benim eğitimimi almak istemesini de anlamıyorum. Ucuza veya ücretsiz olarak almak isteyenler için zaten trilyon tane kaynak var internette.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Basarilar hocam tekrardan.

Uygulama derslerinde ne uyguladigin ile ilgilil ozet bilgi ekleyebilirsin.

Kursun devamini cekip daha kompleks islere girisebilirsin.

Konudaki indirim kodu guncel mi ? Ilk sayfayi da duzenleyebilirsin indirimle ilgili.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    circuit500
    circuit500's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Muhasebeden vakit kalsa bende bakacağım. Bizim çocuklar öğreniyor. Merakım var.

Tuğra
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

179 TL , "tahriba"t koduyla olan inmiş fiyatı mıydı bu eğitimin İLK topic açıldığında? 

Başlık açıldığında TAHRIBAT koduyla 189 TL idi. O zaman eğitim tamamlanmamıştı. İnsanlar olmayan bir şeye para verdi yani. Risk aldılar. Benim amacım da kitle oluşturmaktı zaten.

Sonra 289 TL yaptım. Yılbaşından sonra 389 TL yaptım. 

2022 Mart ayında ürün tamamlandı ve 589 TL olarak duyurusunu yaptım.

2022 Nisanda 689 TL yaptım.

2022 Haziranda 749 TL yaptım.

Gelecek ay fiyatı yeniden artıracağım muhtemelen.

Eğitime katılan ve tamamlayan her bir öğrencinin ortalama 4 saatlik bir zaman maliyeti var. Eğitime katılan öğrenci ile birebir tanışma dersi yapıyoruz. Canlı soru-cevap dersleri yapıyoruz. Eğitim bitiminde ve eğitim süresince öğrenciye rehberlik yapıyoruz. Öğrenciyi tanımam gerekiyor ki ben ona özel bir yol haritası çizebileyim.

Sonuç olarak eğitimin şu anki fiyatı sağladığı faydaya ve verilen hizmete göre halen çok düşük. Benim eğitimimin 10'da 1'i etmeyecek eğitimleri 2000 TL den satıyorlar. Paket kurslar 10.000 - 20.000 TL aralığında.

-----------------------------------------------------------

Son olarak şunları söyleyeyim. Elbette herkese yardımcı olamayız. Kursu alsınlar diye insanları ikna etmek gibi bir çabam olmaz. Tamam kendi reklamımı yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim. Çok kalitesiz eğitim sunan kişi ve kurumlar dahi utanmadan reklamını yapıyor. Benim eğitimim kaliteli bir eğitim. Ben reklamını yapmasam çok garip olur.  Ancak kursa para vermek istemeyen kitle zaten bizim hedeflediğimiz öğrenci profili değil. Para vermek istemeyen kişiler için hem Türkçe hem İngilizce 100'lerce kaynak var.

https://www.bbc.co.uk/bitesize/guides/zts8d2p/revision/1

https://pll.harvard.edu/course/cs50s-introduction-programming-python?delta=0

https://www.freecodecamp.org/

https://www.sololearn.com/home

Youtube, edX, Coursera vb...

Veya ben en fazla 50 TL veririm diyenler için Udemy var. Bin tane eğitim var. İstediğini al izle.

Uzun süredir bu sektördeyim. Eğitim alanında da önemli bir tecrübem var. Senelerce yazılım eğitimi aldım. Binlerce TL para ödedim. Binlerce saatimi yazılım için harcadım. Eğitim işi basit bir iş değil. Ben de niteliksiz eleman veya acemi birisi değilim. Bu durumda kendi açımdan ucuza eğitim satmayı doğru bulmuyorum. Eğitime 100 TL vermek isteyen birisinin benim eğitimimi almak istemesini de anlamıyorum. Ucuza veya ücretsiz olarak almak isteyenler için zaten trilyon tane kaynak var internette.

Cenk Hocam gercekten Dersleriniz mükemmel.

Inanin herseyi tane tane anlatiyor, her Hafta sonu Canli yayin acip sorularimizi veya anlamadigimiz yerler varmi soruyor.

Ben sizin kursunuza katildigim icin kendimi cok sansli hissediyorum.Sizin yeriniz inanin bir Uni'de falan Programlama egitmenligi vermek.Mührebat cok güzel, Termoneleji cok iyi birde yardim severliginiz eklenince cok sahane is cikiyor.

Basarilarinizin devamini dilerim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam biliyorsun intenette istemediğin kadar bu konularda kaynak var.

Senin yapabileceğin en iyi şey doğru işler verip bunları en iyi şekilde review etmek, gitte falan da yaparsan bu reviewleri süper olur.

Birkaç güzel uygulama sorusu vereyim başlangıç için. MSDOS daki tree komutunu yazdırabilirsin. Bilgisayarın asla oyunu kaybetmeyeceği XOX oyunu yazdırabilirsin.

Canvasa kod ile çizim ve animasyon konuları olabilir.

Konuya hoş geldin şeyhim. Zaten senin dediğinin bir benzerini yapıyoruz. Review etmek demişsin. Bizim yaptığımız şey de öğrenciyi takip etmek, daldan dala atlamasını önlemek, rehberlik vermek, gereksiz zaman kaybetmesini önlemek, sorularını cevaplamak vb.

İnternette trilyon tane kaynak var ancak bu seferde ortalık çöplüğe dönebiliyor. Youtube'da Udemy'de önüne gelen eğitim çekiyor. Sonra yeni başlayan kişiler biraz ondan biraz bundan izlemeye başlıyorlar, daldan dala atlıyorlar, motivasyonları kırılıyor ve bırakıyorlar.

Bir de şöyle bir sorun var, yeni başlayan kişi nasıl ilerlemesi gerektiğini gerçekten bilmiyor. Tavsiye olarak algoritma soruları çöz desek ve kendi kendine çözmeye başlasa hangi sıra ile neyi çözmesi gerektiğini bilemiyor. Hep söylüyorum bunu; iyi hazırlanmış bir eğitim öğrenme sürecini ciddi biçimde kısaltır. Ve bizim eğitim gerçekten kaliteli bir eğitim. İşleyiş, müfredat, anlatım tarzı ve sistematiklik olarak piyasadaki eğitimleri katlayacak bir eğitim. Bunu ben söylediğim zaman reklam için söylediğimi veya abarttığımı düşünüyorlar. Zaten bu yüzden youtube röportajlarına başladık. Doğrudan öğrenciler ile konuşarak kanıt koyuyoruz ortaya.

Son olarak tavsiyelerin için teşekkürler şeyhim, youtube videolarını izliyorum keyifle. Market fiyatları videosu gelsin bence.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@ComputerWolf indirim kodu güncel değil. Tüm platformlarda verdiğim kodları kaldırdım. Satış ortaklığı sistemini de kaldırdım. İlk mesajı düzenleyemiyorum o nedenle mesajda hala indirim kuponu ve satış ortaklığı yazısı duruyor.

Kursun devamını çekme işini yapacağım. Öncesinde 1-2 şirketle anlaşma yapmayı planlıyorum. Yazılım sektöründe çalışıyorsan özelden yazabilirsin hocam. Pazarlama ve satış işlerini güçlendirmem lazım ki rahatça yeni eğitimler çekeyim.

Uygulama derslerinde algoritma becerisini geliştirmeye yönelik console uygulamaları geliştiriyoruz. Öğrenci özellikle merak edip sorarsa hangi tarzda uygulamalar yaptığımızı açıklıyorum. Zaten siteye çok fazla detay yazınca okumuyorlar.

@circuit500 1 hafta sonra temmuz ayında fiyat yükselecek hocam bilgin olsun. Eğer bizim eğitim üzerinden ilerlemek gibi bir niyetin varsa fiyat uygunken alıp daha sonra izleyebilirsin. 

@Kanakan çok teşekkürler. Üniversitelerin çoğunda programlama dersleri aşırı derecede yüzeysel işleniyor. Aktif olarak 7-8 sene üniversite ortamında bulundum. Bizdeki hocalar matematikçiydi ama aynı zamanda programlama dersine de giriyordu. Sana programlama anlatan kişinin gerçekten konuya hakim olması gerekiyor. Diğer okullarda da benzer durumların olduğunu çok iyi biliyorum. Öğrencilerin temelleri zayıf. Müfredat yazılımcı olmaya yönelik hazırlanmış bir müfredat değil. Ders saatleri konuyu bitirmek için yeterli değil.

İyi dilekleriniz için tekrar teşekkürler. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

ben php ile uygulamalar geliştiriyorum. c sharp da öğrenmek istiyorum. bu kurs benim gibi yazılıma dair temel konuları bilen ya da yenilikleri kolayca kavrayabilecek biri için çok mu yavaş kalır? tamamen yeni başlayanlara göre mi oluşturuldu? teşekkürler.

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

ben php ile uygulamalar geliştiriyorum. c sharp da öğrenmek istiyorum. bu kurs benim gibi yazılıma dair temel konuları bilen ya da yenilikleri kolayca kavrayabilecek biri için çok mu yavaş kalır? tamamen yeni başlayanlara göre mi oluşturuldu? teşekkürler.

Evet bu kurs yeni başlayan kişiler için oluşturuldu. Yeni başlayacak kişilerin programlama mantığını kavramasını ve algoritma geliştirme becerisini artırmasını sağlıyor.

Bazen kişiler bir yerde çalışsalar dahi temelleri gerçekten çok zayıf olabiliyor. Ezbere ilerlemiş oluyorlar. O durumda da bizim kursun çok faydası oluyor. Ama sende böyle bir durum yok.

Bu kursun amacı A dan Z ye C# öğretmek değil elbette, ancak C# öğreneceğin zaman nasıl ilerlemen gerektiğine dair bakış açısı kazandırıyor. ECMA üzerinden konuları detaylıca ele alıyoruz. Bunu şundan dolayı yazıyorum. Eğitimin tek faydası uygulama sorusu çözdürüp, programlama mantığını kavratmak değil.

Sonuç olarak bu eğitimin sana sağlayacağı fayda %15-%20 civarında olur diye düşünüyorum. Eğitime katılmana gerek yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    circuit500 bunu yazdı

Güzelmiş hocam. Bende proğram geliştirmek için JavaScript diye bir şey duydum ona bakıcam fırsat bulursam. 

Adamın business ı , emeği üstünde troll yapma bari, sikmeyeyim çeperini.

Kurtlar tasma takmaz....