folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlamaya Giriş Kursu

Programlamaya Giriş Kursu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metalurjist
    Metalurjist's avatar
    Erkek

Kursa kayıt oldum. Henüz çok inceleme fırsatım olmadı ama anlatım ve ses güzel diyebilirim. Gelişmeler için takipteyim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    Metalurjist bunu yazdı

Kursa kayıt oldum. Henüz çok inceleme fırsatım olmadı ama anlatım ve ses güzel diyebilirim. Gelişmeler için takipteyim.

Hoşgeldin hocam. Beğeneceğini ve faydalanacağını düşünüyorum. Gelişmeleri bu başlık altından takip edebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

ALLAH Carsını Pazar etsın Kardesım Hayırlı Bol kazanclar..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı

Teşekkür ediyorum hocam ancak burada ana motivasyon kaynağı kazanç veya bol kazanç değil. Öyle olursa kaliteli ve detaylı bir eğitim çıkarmak çok zor olur. Psikolojik olarak dayanamazsın. Çünkü çok uzun süre hiç para kazanmadan zaman ve emek harcıyorsun. Buradaki esas motivasyon prestij kazanmak, kaliteli bir şeyler üretme isteği, insanların bu eğitimden ciddi fayda sağladığını görmek vb. şeyler. Eğitim işinden para kazanma olayı bu işin sürekliliğini sağlıyor. Ha tabi ayrıca bu işten çok çok paralar kazansan mutlu olursun. O kadar emek verdim kazandım dersin orası ayrı. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı
    DracuLax bunu yazdı

Teşekkür ediyorum hocam ancak burada ana motivasyon kaynağı kazanç veya bol kazanç değil. Öyle olursa kaliteli ve detaylı bir eğitim çıkarmak çok zor olur. Psikolojik olarak dayanamazsın. Çünkü çok uzun süre hiç para kazanmadan zaman ve emek harcıyorsun. Buradaki esas motivasyon prestij kazanmak, kaliteli bir şeyler üretme isteği, insanların bu eğitimden ciddi fayda sağladığını görmek vb. şeyler. Eğitim işinden para kazanma olayı bu işin sürekliliğini sağlıyor. Ha tabi ayrıca bu işten çok çok paralar kazansan mutlu olursun. O kadar emek verdim kazandım dersin orası ayrı. 

bence bunlar laf salatası. ciddi sayıda öğrencin olursa kazancın ciddi oranda artacaktır, kazancın artınca eğitimi de detaylandırır kalitesini artırırsın, bunun olmasını diler seni destekleriz, kazancının artması yaşam koşullarının kaliteli hale gelmesi bizi mutlu eder. para iyi bir motive kaynağıdır. kazanç için iyi iş yapılmaz olayına katılmıyorum. kazanç için iyi iş yapılır. (bence)

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

kazancın artınca eğitimi de detaylandırır kalitesini artırırsın

İşte bu düşünceyle hareket edemiyorsun. Anlatmak istediğim şey tam olarak bu. İşletmeci veya esnaf kafasıyla biraz para gelsin sonra mekanı güzelleştiririz diye düşünmüyorsun. O mantıkla gidersem, ben şu anda çektiğim eğitime bu kadar fazla örnek soru ve uygulama sorusu eklemem. Hızlı hızlı geçerim konuları. Kurs tamamlandı derim yüklenirim pazarlamaya. Ama işte bunu yapamıyorsun yapsam içim rahat etmez. Bende en iyisini yapma, sistematik olma, detaylı ve eksiksiz anlatma kaygısı var. Yani ana motivasyon kaynağım para değil derken doğruyu söylüyorum. Ayak yapayım insanlara sempatik şirin gözükeyim gibi kaygılarım yok. İşini hakkıyla yapan eğitmenleri dinlersen 3 aşağı 5 yukarı aynı söylerler: Eğitim işi para için yapılmaz. Sen çok iyi yaparsın eğitim işini, para gelir sonra seni bulur. 

Mesela en büyük örnek Kaan hoca. C Derneğinin başkanı. Şimdi bir kurs açsa mesela 180 saatlik "ileri C uygulama kursu". Öğrenci başına 4500 tl alır. 25-30 kişi banko gelir. 120k-130k para yapar. Sen gidip eğitim işinden 120k 130k kazanan bu adama motivasyonunu sorsan adam sana para değil der :)) Sen  de içinden "bi si... git" dersin :) Ama adamın dediği doğru. Ana motivasyonu para kazanmak değil. Bizzat yakından tanıyorum adamı.

Tabi bu dediklerim eğitim olayını gerçekten çok severek ve hakkını vererek yapan kişiler için geçerli.

Ana motivasyonu para olan eğitmenler de var elbette. Hatta sayıca daha çoktur. Mesela üniversite sınavı için çocuğuna matematik dersi aldırırsın. Tanınmış bir hocadır. 1 saatlik dersi 50 dk yapar. 250 tl yi de alır. Bu tarz çok adam var. Sen adamın paracı olduğunu anlarsın, öğrenci de anlar. Ama mecburen susarsın.  6 öğrenciden 10 dk alsa 7. öğrenci için 1 saat çıkar. Al sana para odaklı eğitmen.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

İşte bu düşünceyle hareket edemiyorsun. Anlatmak istediğim şey tam olarak bu. İşletmeci veya esnaf kafasıyla biraz para gelsin sonra mekanı güzelleştiririz diye düşünmüyorsun. O mantıkla gidersem, ben şu anda çektiğim eğitime bu kadar fazla örnek soru ve uygulama sorusu eklemem. Hızlı hızlı geçerim konuları. Kurs tamamlandı derim yüklenirim pazarlamaya. Ama işte bunu yapamıyorsun yapsam içim rahat etmez. Bende en iyisini yapma, sistematik olma, detaylı ve eksiksiz anlatma kaygısı var. Yani ana motivasyon kaynağım para değil derken doğruyu söylüyorum. Ayak yapayım insanlara sempatik şirin gözükeyim gibi kaygılarım yok. İşini hakkıyla yapan eğitmenleri dinlersen 3 aşağı 5 yukarı aynı söylerler: Eğitim işi para için yapılmaz. Sen çok iyi yaparsın eğitim işini, para gelir sonra seni bulur. 

Mesela en büyük örnek Kaan hoca. C Derneğinin başkanı. Şimdi bir kurs açsa mesela 180 saatlik "ileri C uygulama kursu". Öğrenci başına 4500 tl alır. 25-30 kişi banko gelir. 120k-130k para yapar. Sen gidip eğitim işinden 120k 130k kazanan bu adama motivasyonunu sorsan adam sana para değil der :)) Sen  de içinden "bi si... git" dersin :) Ama adamın dediği doğru. Ana motivasyonu para kazanmak değil. Bizzat yakından tanıyorum adamı.

Tabi bu dediklerim eğitim olayını gerçekten çok severek ve hakkını vererek yapan kişiler için geçerli.

Ana motivasyonu para olan eğitmenler de var elbette. Hatta sayıca daha çoktur. Mesela üniversite sınavı için çocuğuna matematik dersi aldırırsın. Tanınmış bir hocadır. 1 saatlik dersi 50 dk yapar. 250 tl yi de alır. Bu tarz çok adam var. Sen adamın paracı olduğunu anlarsın, öğrenci de anlar. Ama mecburen susarsın.  6 öğrenciden 10 dk alsa 7. öğrenci için 1 saat çıkar. Al sana para odaklı eğitmen.

Senin kötülüğün için bir şey söylemiyorum, sunum kısmının iyiye doğru gitmediğini düşünüyorum ve düşüncemi aktarıyorum istersen yazmam yazma demen yeterli; eğitim işi sonuç işidir ve sonuç - ya da + referanstır öğrencinin kurs sonu yüksek başarısı + referans + referans ise daha fazla öğrenci geri dönüşü ve daha fazla öğrenci geri dönüşü de daha fazla getiridir. Kaan olayı ayrı; kıyas eşitler veya eşitliğe yakınlar arasında yapılır, biz seni kaan ile kıyaslayamayız çünkü eşitlik veya eşite yakınlık söz konusu değil. Geçim problemi olan insanların ana motivasyonu her zaman para olmalıdır, bununla birlikte işin hakkını da vermelidir, amerikalılarda üç çeşit eğitim türü bulunur, normaller dumiler ve ileriler; ileri adamın eğitime dahi ihtiyacı yoktur, açar inceler notları okur uygular, normal adam eğitim seti alır örnekler geçer, dumi ise (yatkın olmayan veya analitik açıdan kafa fazla basmayan) çok bol örnek, çok bol açıklama, eksiklikleri gidere gidere ilerlemeye ihtiyaç duyar ara boşlukları dolduramaz. bu benim anladığım kadarıyla bir dumi serisi yani asıl ihtiyaç duyulan serilerden bir tanesi, boşluk bırakmadan devam eden bir şekil, ben şahsen böyle bir şey yapamam, yapana da saygım sonsuzdur, ama para ve motivasyon konusunda farklı düşünüyorum. Bol şans.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    Hannibal_King bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Senin kötülüğün için bir şey söylemiyorum, sunum kısmının iyiye doğru gitmediğini düşünüyorum ve düşüncemi aktarıyorum istersen yazmam yazma demen yeterli; eğitim işi sonuç işidir ve sonuç - ya da + referanstır öğrencinin kurs sonu yüksek başarısı + referans + referans ise daha fazla öğrenci geri dönüşü ve daha fazla öğrenci geri dönüşü de daha fazla getiridir. Kaan olayı ayrı; kıyas eşitler veya eşitliğe yakınlar arasında yapılır, biz seni kaan ile kıyaslayamayız çünkü eşitlik veya eşite yakınlık söz konusu değil. Geçim problemi olan insanların ana motivasyonu her zaman para olmalıdır, bununla birlikte işin hakkını da vermelidir, amerikalılarda üç çeşit eğitim türü bulunur, normaller dumiler ve ileriler; ileri adamın eğitime dahi ihtiyacı yoktur, açar inceler notları okur uygular, normal adam eğitim seti alır örnekler geçer, dumi ise (yatkın olmayan veya analitik açıdan kafa fazla basmayan) çok bol örnek, çok bol açıklama, eksiklikleri gidere gidere ilerlemeye ihtiyaç duyar ara boşlukları dolduramaz. bu benim anladığım kadarıyla bir dumi serisi yani asıl ihtiyaç duyulan serilerden bir tanesi, boşluk bırakmadan devam eden bir şekil, ben şahsen böyle bir şey yapamam, yapana da saygım sonsuzdur, ama para ve motivasyon konusunda farklı düşünüyorum. Bol şans.

Hayır istediğini yazabilirsin hocam. İnsanların yazmasını istemesem Tahribatta konu açmam zaten. Dediğin tabii ki doğru geçim problemi varsa ana hedefin paradır. Mesela geçtiğimiz nisan ayında acil paraya ihtiyacım vardı. Eğitim çekmeyi bıraktım hemen yazılım geliştirici olarak işe girdim.

Yukarıdaki arkadaş "ALLAH Carsını Pazar etsın Kardesım Hayırlı Bol kazanclar.." yazmış. Bu deyimin ne anlama geldiğine https://eksisozluk.com/allah-carsina-pazar-versin--2585687 buradan bakabilirsin. Yukarıdaki açıklamaları bu "çarşı pazar" deyiminden dolayı yaptım. Yaptığımız işin esnaflık olmadığını söyledim. Buradan paraya ihtiyacım yokmuş anlamı çıkmasın. Paraya herkesin ihtiyacı var.

Dediğin gibi referans olayı olmazsa olmaz. Zaten tahribatta konu açmamın nedenlerinden bir tanesi de bu. Bazı müridler ile tanışıyoruz ve az çok biliyorlar ders anlatım şeklimi. Bu müridler çevresindekilere söylesinler ki kurs yayılsın. İlk mesajımda demiştim zaten kurs kaliteli olacak kursu tavsiye ettiğiniz insanlar arkanızdan sövmez diye :)) Sonuç olarak kursun yayılması konusunda desteğe ihtiyacım var elbette. Bunu profesyonel olarak yapacak müridler ile satış ortaklığı da yapmak istiyorum. Kursu bitireyim bazı müridler ile iletişime geçeceğim zaten.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

https://www.r10.net/dijital-alisveris/2981487-programlamaya-giris-kursu-yazilima-baslangic-egitimi.html#post1081177956  kursu satın alan müridler konu altına satın aldıklarını yazarlarsa konu üstte gözükür belli bir süre. Destekleyen müridlere şimdiden teşekkürler.

Hannibal_King tarafından 16/Eki/21 21:41 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

18 Ekim 2021 Pazartesi

-----------------‐------------------------

- 8 yeni ders ekledim.

- Toplam kurs süresi 22 saati geçti. (ilk konu actigimda 17 saatti)

- 4.Ünite tamamen bitti. 5. ünitenin derslerini cekiyorum şu an.

- 5.uniteden sonraki unitelerin de taslagini olusturdum. Müfredat altinda başliklari gözukuyor.