Puro Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Isyerinde ki humidor. Cakmak bir arkadasin hatirasi (:

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Adam beni ezdi resmen . Helalin var brom. Afiyetle

Benim de bi düşüncem var ama sizinkini de merak ediyorum. viski harici en çok hangi alkolle puro tüketmeyi seviyorsunuz?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Bu isin sahtesi de cok fazla, facebook, instagram vb yerlerde satilanlar genellikle sahte cikiyor. Guvenmiyorsaniz almayin.

En saglami yurt disi giris-cikislarda dutyfree lerden veya yurtdisinda ki lokal puro dukkanlarindan alisveris yapmak.

Petrol istasyonlarinda satilanlar puro degil, puro görünümlü sigara.

Puro humidor icinde olur, nemli olur oradan satis yapilir.

italyan purosu dediklerine bakışın da bu mu sence hocam, amerika kıtasında yapılanları kesinlikle nemli ortamda tutulup satılmalı da; uzun italyan puroları hakkında fikrin nedir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Adam beni ezdi resmen . Helalin var brom. Afiyetle

Benim de bi düşüncem var ama sizinkini de merak ediyorum. viski harici en çok hangi alkolle puro tüketmeyi seviyorsunuz?

Yok haci bakma burada paylastigima, sosyal medyada falan pek paylastigim birsey degil. Burada bizbizeyiz diye koydum resmi.

Ya yok illa viskiyle icilir falan. Viski denilmesinin amaci bence puro nun agizda biraktigi aciligi kaybetmek. Ha viskiyle guzel gidiyor ama ben en cok bira ile icmeyi seviyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Bu isin sahtesi de cok fazla, facebook, instagram vb yerlerde satilanlar genellikle sahte cikiyor. Guvenmiyorsaniz almayin.

En saglami yurt disi giris-cikislarda dutyfree lerden veya yurtdisinda ki lokal puro dukkanlarindan alisveris yapmak.

Petrol istasyonlarinda satilanlar puro degil, puro görünümlü sigara.

Puro humidor icinde olur, nemli olur oradan satis yapilir.

italyan purosu dediklerine bakışın da bu mu sence hocam, amerika kıtasında yapılanları kesinlikle nemli ortamda tutulup satılmalı da; uzun italyan puroları hakkında fikrin nedir

Italyan purosu tas gibi (: humidora koysanda oyle ama humidor da sanki aromasi kaybolmadan saklayabiliyorsun.

Uzun toscanello lari severim ama benim yoklukta gider dedigim purolar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Konuyu görünce profilimdeki fotoya bir bakma ihtiyacı duydum.. Ne günlerdi be.. :)

Puro bir kültür'dür hocam ve her ne kadar Dünya üzerinde üretimsel olarak hizmet veren ülkeler olsa da bu işin tek eli Küba'dır. Amerikan, Nikaragua, Costa Rica... Bunlar da puro yapar ama asla bir Cohiba, Monte Cristo, Partagas veya bir Romeo y Julieta veya bir Hoyo de Monterrey, H. Uppman olamaz. Olamaz ve yakınından da geçemez. 

@Underzero hocam ve @Rakkoc hocam detaylı anlatmış tabiki ama ben de birkaç dokunuş yapayım. Ben çok eski tarihli bir içiciyim, yani eskiden bir dönem içiyordum, daha sonra şehir değişikliği ve maddiyat sebebi ile uzak kaldım. Benim zamanımda boveda çok yaygın değildi, nem ölçerler de bok gibiydi afedersin..

Dolayısı ile ben Angelo marka bir sedir homidor almıştım, kendi araştırmalarım doğrultusunda en doğru ürün olduğu kanaati ile de içerisine, kutuya hacmen 5/1 oranında büyüklüğe sahip bir Oasis yerleştiriyordum. Oasisi sığacak bir kaba koyup, 1 parmak su dolduruyorsun. Kapağını haftada bir açıp 10 dk havalandırıyorsun. Su azalmışsa ekliyorsun. Eğer puroların üzeri ince bir küf kaplanmaya başlıyorsa oasisi ufaltıp ideal nemi sağlıyorsun. Benim yastık kıvamlı puro saklama yöntemim buydu. 

Ayrıca puroyu yakmanın en sağlıklı yolu pürmüz çakmaktır. Çünkü puro hızlı yanmalı, çok ısınmamalıdır. Aksi halde aroma körelir. Bu ısınma mevzuu önemlidir, içerken de çok fazla arka arkaya abanmadan, aralıklar ile körüklersin, puro çok ısınmazsa, fındık, ceviz, artık her puronun kendine has o aromasını kendi damağındaki tat karşılığı olarak alırsın. Çok ısınmış bir puro, ısınmış dudaklar, ekşimiş ağız içi ve büzüşmüş bir surat demektir.

Humidorum, 3 gözlü canavar pürmüz çakmağım seyehat homidorlarım hepsi duruyor. Belki tekrar yaparım derken şimdilerde Akciğerde nodül çıktı, bir daha da içmem sanırım. :) İstersen homidoru al, güzel işler bunlar ama zararlı be.. :) seninle az PC oyunu oynamadık, dürüst olmam lazım sana :)

@Rakkoc hocam @Underzero hocam isterseniz elimde kendi üretimim mermer puro küllüğüm var göndereyim birinize. :)

Selamlar. Zararlı olduğunu hatırlatarak, afiyet olsun.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Puro konusunda @NaZi_nin cok tavsiyesini almistim.

Yaz haci yaz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

bu doru mu? Wtf

https://www.rotapsaat.com/tr/montblanc-sartorial-humidor-puro-kutusu-119299

puro tam zengin işiymiş yav

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Toscanello Vanilyalı güzel gidiyor kahveyle falan. 
    Puro mu sigarillo mu orasını bilmem ama içtiğim purolar içinde en iyisi buydu. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

Oha fiyata bak :|

Toplam Hit: 5487 Toplam Mesaj: 90
puro