Puro Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Son zamanlarda celikten, metalden puro ignesi cikarttilar.

https://www.hepsiburada.com/cubnica-puro-ignesi-pm-HBC00000TIV0V

Fiyati 2.250 TL

:) benim puro ignem, tahta cay kasigi. Yanlardan makasla sivrilestirip, az kalan puroya batiriyorum sonra devam.

Hem dogal hem 5 - 10 Kurus

Puro yu benden baska asagidaki gibi icen yoktur sanirim.

Cimrilikten degil, tam verim alabilmek amac.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    underzero bunu yazdı

Son zamanlarda celikten, metalden puro ignesi cikarttilar.

https://www.hepsiburada.com/cubnica-puro-ignesi-pm-HBC00000TIV0V

Fiyati 2.250 TL

:) benim puro ignem, tahta cay kasigi. Yanlardan makasla sivrilestirip, az kalan puroya batiriyorum sonra devam.

Hem dogal hem 5 - 10 Kurus

Puro yu benden baska asagidaki gibi icen yoktur sanirim.

Cimrilikten degil, tam verim alabilmek amac.

abü o puro iğnesi bi tık farklı kullanılıyor olabilir mi ? sıkı sarılmış purolarda tütünü açmak için veya yak/söndür yapinca katran katılaştığı için hava gelmiyor. onu açmak için kullanılıyor diye biliyorum. senin kullanımın sana özel onun yeri ayrı. kalp kalp

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Haci valla bende ogrenmis oldum eyvallah (:

Ama benzerini puro tutucu olarak kullaniyorlar

https://www.hepsiburada.com/lubinski-puro-ignesi-ve-2-delici-gold-yja40002-pm-HB0000116ME8

underzero tarafından 26/Oca/23 10:43 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    underzero bunu yazdı

https://www.hepsiburada.com/lubinski-puro-ignesi-ve-2-delici-gold-yja40002-pm-HB0000116ME8

abi onlar çiftli iğne. Tekli iğne ile takinca puro döner durur, içemezsın diye düşünüyorum. Gerçi hiç kullanmadım, tahmin.

Puro kesici o sana attiğim çakılardan almak lazim aslinda. onun kıçında tutucu vardı.

Ek:

Bu arada gümüş el yapimi iğne bakacak taşak sadece under abüüü de vardir.

rakkoc tarafından 26/Oca/23 11:11 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

abi onlar çiftli iğne. Tekli iğne ile takinca puro döner durur, içemezsın diye düşünüyorum. Gerçi hiç kullanmadım, tahmin.

Puro kesici o sana attiğim çakılardan almak lazim aslinda. onun kıçında tutucu vardı.

Ek:  Bu arada gümüş el yapimi iğne bakacak taşak sadece under abüüü de vardir.

Hadi lenn, daha düne kadar esentiyon puro makasi kullaniyordum ben, o dedigin cakilardan almak icin rakkoc olmasi lazim ismimin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

@Panxer hocam ne güzel oldu bunları paylaşman.. Bende yok bunlar, telefondan aktaramadıklarımın arasında kaybolup gitmişti. Ne günlerdi be :) 

Zaten bu buluşmadan yaklaşık 3 - 4 ay sonra elimdeki purolar bitti, bir de iş sebebiyle İzmir'e göç edince bir daha da alıp içmedim. Belki hatırlamadığım bir kaç kere İstanbul'a gelince bulursam. 

Halen puro satan yerler biliyorum ama @erdem358 hocamın da dediği gibi zararlı, paylaşım yapmayacağım. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Puro pürmüz gibi jet çakmaklarla yakılmaz diyorlardı. Hızlı yaktığı için tütüne acı tat veriyormuş herhalde.

Bende bu işi merak ediyorum ve bunu bir keyif olarak edinmek istiyorum. Keyifli zamanlarda bir tane yakmak istiyorum arada sırada. Buna istinaden 4 sorum var,

1- Yurtdışına çok sık gidip geliyorum. Hakikatten kaliteli puro içmek istiyorum. Fiyatı önemli değil. İstanbul Havalimanı Duty Free de bu kaliteli Purolardan bulabilir miyim ?
    2- Bir Puro yakıldığı zaman sonuna kadar bitirilmeli mi yoksa tekrar muhafaza edilmeye başlanıp, başka bir zaman tekrar yakılabilir mi ?
    3- Bu işe yeni başlayanlar için tam takır kaliteli bir set oluşturur musunuz ? Humidor bu olsun, içine şunu koy, makası bu olacak, dupont çakmağın olacak vs. Evde salona koymak ve sergilemek istiyorum aynı zamanda.
    4- Bu güne kadar bir kaç kez puro içmeyi denedim. Ağzımda çok çok acı tat bıraktılar. Ama kaliteli puro olduklarını düşünmüyorum. Kaliteli Puro ağızda acı tat bırakıp, kokusuyla adamı boğar mı ? Alkol kullanmıyorum, içmek için illahi yanında bir eşlikçi gerekli mi ?

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı

Puro pürmüz gibi jet çakmaklarla yakılmaz diyorlardı. Hızlı yaktığı için tütüne acı tat veriyormuş herhalde.

Bende bu işi merak ediyorum ve bunu bir keyif olarak edinmek istiyorum. Keyifli zamanlarda bir tane yakmak istiyorum arada sırada. Buna istinaden 4 sorum var,

1- Yurtdışına çok sık gidip geliyorum. Hakikatten kaliteli puro içmek istiyorum. Fiyatı önemli değil. İstanbul Havalimanı Duty Free de bu kaliteli Purolardan bulabilir miyim ?
    2- Bir Puro yakıldığı zaman sonuna kadar bitirilmeli mi yoksa tekrar muhafaza edilmeye başlanıp, başka bir zaman tekrar yakılabilir mi ?
    3- Bu işe yeni başlayanlar için tam takır kaliteli bir set oluşturur musunuz ? Humidor bu olsun, içine şunu koy, makası bu olacak, dupont çakmağın olacak vs. Evde salona koymak ve sergilemek istiyorum aynı zamanda.
    4- Bu güne kadar bir kaç kez puro içmeyi denedim. Ağzımda çok çok acı tat bıraktılar. Ama kaliteli puro olduklarını düşünmüyorum. Kaliteli Puro ağızda acı tat bırakıp, kokusuyla adamı boğar mı ? Alkol kullanmıyorum, içmek için illahi yanında bir eşlikçi gerekli mi ?

1- ararsan istanbulda bulursun elbette de alacağın yerleri müritler-mürideler aydınlatır

2- tekrar yakılabilir doğru şartlarda

3- müritler tecrübelerine ve bütçene göre uygun bir çözüm oluştursun

4- doğru yandıysa kaliteliyse bırakmaz, dumanı da ağzında döndürüp vermen lazım derin puff çekme

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Castaway bunu yazdı

- Partagas, Trinidad, Bolivar, Diplomaticos kaliteli purolardir

- Puro sigara gibi yakilip söndürülmez. Yaktiktan sonra sonuna kadar icmelisin. Icerken sönen püro tekrar yakilir ama, söndüreyim 1-2 gün sonra tekrar iceyim dersen les gibi bir tad alirsin.

- Turkiye den alacaksan bektobacco.com veya sahinpipo.com gibi yerlerden bakabilirsin.

Kac tane puro muhafaza edeceksin bilmiyorum ama havali birsey olsun dersen https://www.bektobacco.com/athens-cedar-camli-4-cekmeceli-puro-kutusu-humidor-maun-80s olabilir.

ek olarak nem takip edebilecegin wifi li nem ölcerlerden koyabilirsin.

Kesici icin Davidof, dupond veya xikar olabilir,

Cakmak dupont veya xikar olabilir,

Birde kaliteli bir seyahat humidoru alabilirsin https://www.bektobacco.com/seyahat-humidor-puro-kutusu?ps=3

- Ictigin purodan kaynakli olabilir.  Sahsi fikrim, alkolsuz kokteyl olabilir. Alkol sart degil ama illa sohbet olacak. Tek basina icmeyi sevmiyorum.

Bence bu islere girmeden önce kaliteli bir puro alip birkac defa dene.

Hosuna gidiyor mu gitmiyor mu, icmeye devam edeceksen alirsin humidoru, makasi, cakmagi.

underzero tarafından 26/Oca/23 13:26 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 5445 Toplam Mesaj: 90
puro