folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Puta Tapanları Gözetleyip Hapsedelim Artık Yeter.

Puta Tapanları Gözetleyip Hapsedelim Artık Yeter.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    HolyDemon bunu yazdı:
    -----------------------------
    Ben satanist felan değilim. Satanistlerden de nefret ederim ama kuran-ı kerim in bu vasflarınıda duyduktan sonra satanistleri daha çok sevmeye başladım amq
    satanist ayrı ateist ayrı karıştırmayalım lütfen
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    ayetle cevap verdim daha neyinize yetmiyo :F

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

şimdi fıkıh ilmiyle (islam felsefesi) az çok ilgilenen bi adam olarak ayet-i kerimeye bi açıklık getireyim az çok...

malum kuran-ı kerim inmeye başladğı dönemlerde mekkede müşrikler yoğunluktaydı peygamber efendimiz tek başına

çıktığı mücadelesinde müslüman sayısını artırmaya çalışırken bir yandanda puta tapan ve her fırsatta müslümanlara

eziyet eden mürşik kavimlerle ilede mücadele etmek durumndaydı.. bu yüzden savaşıldıda çünkü mekkli müşrikler

her seferinde zaten az sayıda müslümanı ya yollarından döndürmeye yada eziyet etmeye öldürmeye çalışıyorlardı

bunun üzere cenab-ı hak islam dininin yayılması,korunması,bozulmaması için savaşı mübah kılan ayetleri yer yüzüne

cebrail aleyhisselam vasıtasıyla indirdi... bu ayet ne zaman indi bilemiyorum tam olarak fakat araştırırsanız görürsünüzki

indiği dönemde müşrikler ve müslümanlar arasında sıkı bir çatışma kavga durumu hakimdi... diğer ayetlerle çelişmesi

diye birşey söz konusu değildir zaten evet adam öldürmek günahtır dinimizce ama bunun istisnaları vardır tabikide

dinin vatanın canın malın tehlikede olduğu zamanlar mübahtır öldürmek.. mesela askerlerimiz pkklıları öldürüyor dağda

sonra şehit gidiyorlar diyoruz ki arkasından şehit oldu cennete gitti yani vatanı için canını verdi vatanı için canını verenin

vatanı için can almasıda dinimizce haklı görülmüştür... bu ayettede ise o dönemde mekke müşrikleriyle mücadelede

yapılması gereknlere atfedilmiştir ayeti günümüze çevirmeye kalkarsak puta tapanı öldür gibide bi anlam çıkmaz tabi

tiye alacak bahane geçtiye saldırın.. bazen sitenin komple misyoner oldğnu düşünüyorum böyle oldukça ha eminim

biriniz günümzde bunun karşılığı nedir diye soracaktır buna bilgim yetmez eminim bi islam alimi size daha iyi açıklayacaktır

ama gün olurda puta tapan yahut sapkın bi inanca bağlanan insanlar müslümanlara zarar vermeye dinlerinden dönmeye

zorlar o zaman o insanları öldürüp esir edebiliriz anlamına gelir bu... tabi ben bilgim dahilinde anlattım tatmin olmayan

varsa buyursun söylesin açıklamaya çalışayım

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endthe
    endthe's avatar
    Erkek

son noktayı koyuyorum :) yeter la

..................................................................................

Putperestlik, genel anlamda bir nesne, görüntü veya fikre tapım içeren bir dini uygulama, anlayış veya inançtır. Putperestlik farklı şekillerde tanımlandığı ve farklı çeşitleri olduğu gibi aynı zamanda, Türkçe'de, İbrahimi Dinler tarafından monoteist olmayan dinleri tanımlayan genel bir terim olarak, yani paganizm ile denk biçimde kullanılmıştır fakat paganizm ve putperestlik farklı anlamları içerir. Aynı zamanda bazen politeizm benzeri monoteizm karşıtı inanç yapılarını kastetmek için de kullanılır.

Putperestlik, zaman zaman mutlak bir varlığa tapımın sadece bir şekli olarak ortaya çıkarken zaman zaman belirli bir inancın esasında, mutlak varlığın olmadığı durumlarda bir tür akide veya başlı başına bir inanç yapısı da olmuştur. İbrahimi Dinlerde putperestlik, puta tapmak yasaklanmıştır.

Etimoloji ve Tanımlar [değiştir]

Putperestlik, Farsça kökenli bir sözcük olan put sözcüğünden türemiştir. TDK'ye göre putperestlik sözcüğünün tanımı şöyledir:

"Puta tapma durumu, fetişizm."[1]

Yine TDK'ye göre put sözcüğünün tanımı şöyledir:

"Bazı ilkel toplumlarda doğaüstü güç ve etkisi olduğuna inanılan canlı veya cansız nesne, tapıncak, sanem, fetiş."[2]

TDK'nın bu tanımlarına göre, putperestlik teriminin açıklayıcı tanımı şöyle olabilir: Doğaüstü güç ve etkisi olduğuna inanılan canlı veya cansız nesne tapımı. Bu belki de putperestlik teriminin en genel ve yaygın tanımlarından birisi. Yine de putperestlik teriminin tanımı dinden dine göre değişiklik gösterir; özellikle her İbrahimi dinin yani Musevilik, Hristiyanlık ve İslam'ın farklı ve önemli putperestlik tanımları mevcuttur. Bunun dışında putperest toplum ve inançların araştırılması sonucunda putperestlik tanımına ilişkin birçok yeni şey keşfedildiği gibi, putperestlik konusunda birçok bilim adamı farklı bakış açılarından yola çıkarak yakın ama farklı tanımlar yapmıştır. Bir putperestlik tanımının temeli, put kavramının tanımına yatar. Bu açıdan put tanımları, putperestlik tanımlarını anlamada önemlidir. Örneğin Eugene Goblet d'Alviella put terimini "bilinçli ve canlı sayılan" görüntü veya heykeller olarak tanımlamıştır; buna göre putperestliği de "bir görüntüyü insanüstü kişilik olarak görmek" hali ve uygulaması.[3] J.Goetz'in put tanımı ise daha farklı bir putperestlik tanımına yol açmaktadır, bu put tanımı şöyledir: "az veya çok yapısal bir tür tapınımın yöneltildiği herhangi bir materyal nesne". Buna göre putperestlik de bu tapınım türü, şeklidir.[4]

Bir başka putperestlik tanımı ise, Dictionnaire des religions`daki tanım: "Putperestlik, ilahiliğin (veya ilahinin) yerine konan (veya temsil eden) bir puta tapınım olarak tanımlanabilir"[5]

İbrahimi Dinler açısından putperestlik tahlili iki ana yöne sahiptir; belirli bir Yaratıcıdan ziyade bir yaratığa tapınmak ve bu yaratığın insan yapımı yani suni oluşu. Bu açılardan putperestlik ile İbrahimi Dinler tapınım türleri ve şekillerinden ziyade, dini esaslar anlamında büyük farklılar içerir. Yine de, daha önce belirtildiği gibi, her İbrahimi dinin putperestlik tanımı farklılık gösterir. Ayrıca putperestlik içeren dinlerde de putperestliği yeri, şekli, önemi ve yapısı çok farklıdır.

İslam tarihi ve putperestlik [değiştir]

İslam dininin kutsal kitabı Kur'an'da putperestlik yerilir ve şirk taşıyan bir eylem olarak kabul edilir. İslam dininde şirk terimi "Allah'a ortak koşmak" olarak tanımlanır ve kişinin işleyebileceği günahlık en büyüğü olarak geçer. Buna göre puta tapan şirk işler ve müşrik olur. Müşrik olan kişi ise artık Müslüman sayılmaz, İslam dininden çıkar.

Arap Yarımadası'nda İslam öncesi dönemde ve İslam'ın yayıldığı ilk dönemde putperestlik yaygın biçimde dinin bir parçası ve en önemli etkinliği olarak devam etmekteydi. Putperestlik Arap mitolojisi ve dininde bir tür tapınma formuydu ve putlar mitolojideki çeşitli tanrı (ve tanrıçaları) sembolize ederdi. Bunların dışında dönemin yaygın inanışlarından birisi de ayrı ve diğer tanrılardan üstün bir Tanrı'nın var olduğu idi fakat daha önemsiz gördükleri tanrılara da taparlardı. Mekke kenti dönemin önemli ve kutsal bir dinî merkezi konumunda idi ve birçok puta ev sahipliği yapardı. Kur'an'da da yerici bir şekilde ismi geçen ve o zamanlar kişilerin taptığı üç büyük tanrı Lat, Uzza ve Menat'ın da Mekke'de putları bulunmaktaydı. Tanrıların adına bu putlara kurban kesmek yapılan adetlerden birisiydi.

Tapınaklardaki ve kamunun tapındığı büyük putların dışında kişilerin evlerinde sahip oldukları veya yanlarında taşıdıkları putları da olurdu. Ayrıca kabilelerin kendileriyle ilişkilendirdikleri özel tanrı imgeleri ve bunların putları da mevcuttu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    abi daha tıklarken bu kesin taze fasulyedire dedim hakkaten o çıktı :| holy one şeyhin ilk sayfadaki yazısının arkasındayım :)

Living Death
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    Treasure bunu yazdı:
    "Tevbe 9/5. Hürmetli aylar çıkınca, puta tapanları bulduğunuz yerde oldurun; onları yakalayıp hapsedin; her gözetleme yerinde onları bekleyin. Eğer tevbe eder, namaz kılar ve zekat verirlerse yollarını serbest bırakın. Doğrusu Allah bağışlar ve merhamet eder."

Evet sevgili müslüman kardeşlerim aramızda Puta tapanı gördüğü yerde öldürmüş yahut gözetleme kulesinde puta tapan beklemiş ve gördüğü anda öldürmüş bir müridimiz varmı?
    kuledeyim hoca :| bekliyorum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bu fasulye beyinlinin actigi konulara cevap yazmamasi size bi$e ifade etmio mu?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    GLaDio bunu yazdı:
    bu fasulye beyinlinin actigi konulara cevap yazmamasi size bi$e ifade etmio mu?
    ediyo, konuyu açıp kuleye beklemeye çıktı :|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    WebCrow bunu yazdı:
    Treasure bunu yazdı:
    "Tevbe 9/5. Hürmetli aylar çıkınca, puta tapanları bulduğunuz yerde oldurun; onları yakalayıp hapsedin; her gözetleme yerinde onları bekleyin. Eğer tevbe eder, namaz kılar ve zekat verirlerse yollarını serbest bırakın. Doğrusu Allah bağışlar ve merhamet eder."

Evet sevgili müslüman kardeşlerim aramızda Puta tapanı gördüğü yerde öldürmüş yahut gözetleme kulesinde puta tapan beklemiş ve gördüğü anda öldürmüş bir müridimiz varmı?
    kuledeyim hoca :| bekliyorum

:D Helal Hocam Bak Senden 15 Adet Eksiksiz Putperest Bekliyorum Sabah Haberlerinde :P

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smok3
    smok3's avatar
    Erkek
    kuru fasülye tanesi kadar aklı olmayan herifin teki ortaya bi taş atıyo hepiniz birbirinizi yiyosunuz azq.Sonuçta her koyun kendi bacağından asılacak bırakın istediğini yazsın nohut kafa.kendi haline bırakın

never say never...
Toplam Hit: 14762 Toplam Mesaj: 131