folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TSK'da Neler Oluyor !!!!!!!!!!!

TSK'da Neler Oluyor !!!!!!!!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

CellyM bunu yazdı:
    -----------------------------

JeremYC30 bunu yazdı:

TSK nın er dağıtımı zaten Rütbeli subaylar tarafından hala tartışılıyor ve dağıtım sistemi değişecektir, bunun ile ilgili bilgileri araştırabilirsin ( internetten araştıma yapmama koşulu ile).  

Dediğim gibi TSK ya değil içindeki satılmışlara güvensizliğiniz olabilir ama TSK dediğiniz zaman bütün erleri, astsubayları, subayları içine katarsınız ki bu büyük bir facia olur. 

Türkiye ile Herhangi bir ülke arasında savaş çıktığında da böylemi diyeceksin ben TSK ya güvenmiyorum beni bile bile ölüme gönderecekler gitmeyeceğim ben? yoksa Vatan sağolsun gider çarpışırız uğrunamı diyeceksin?

eğer ikincisini seçersen zaten TSK ya güveniyorsun demektir.

Çünkü Vatan = TSK dır. TSK olmazsa bu vatanda olmaz. Araştır getir şu şöyle yapmış de isim ver gel burada TSK içindeki şerefsizlerin hepsini konuşalım tartışalım gücümüz yeterse gerekli makamlara şikayet edelim. eminim ki gereğini yapacaktırlar.

Tekrar ediyorum TSK güvensizliği diye birşey bence söz konusu olamaz olsa olsa içindeki satılmış işbirlikçilerine güvenim yok olabilir. 

ya arkadaşım bak TSK dan bahsediyoruz. yapamayacağı iş yok.

içindeki şerefsizler bu kurumu yürütyosa eğer, değil sen ben, bütün ordu seferber olsa nafile, TSK çöküşte demektir.

benm Orduya artık güvenim azalıyo. çünkü Orduyu idare edenlerden bi açıklama, bi karşı tepki, bi yıldırma göremiyoruz. anlıyomusun?

er lerin, astsubayların, cartların curtların yükümlü olduğu görev, üstlerinin emirlerini uygulamaktır.

şerefsizlerin emirlerini uygulamakda bunları doğruyo. teröriste teslim ol uyarısı ne demektir biradeR? orospu çocuğu belkide teslim olmadan önce onlarca askerimize kurşun sıktı, şehit etti. sıkacaksın kafasına af yok olmamalı. askerimiz ölür, anne-baba bütün Türk halkı lanet eder ağlar, ama o teröristlere yinede bişey olmaz..

olması gerekiyo. eğer olmuyosada k. bakmayın benim güvenebileceğim kimse yoktur. ben daha düne kadar Ordunun bildiği bişey vardır diyodum hep bunu dedim sabır ediyolar dedim yapıcaklar bişey bekliyorum Ordu boş durmaz dedim. ama yanıldım boş duruyo..

önceki msjlarımada düzenleme olsun TSK güvensizliği demiyeyim yanlış olur Ordu güvensizliği..

ne demek tsk dan bahsediyoruz yapamayacağı iş yok :|

ne demek içindeki şerefsizler bu kurumu yönetiyorsa :|

teröriste teslim ol çekmezsen yargılanıyorsun kanunu koyan tsk değil hükümetler :|

recep adam olsun önce tutsun çocuklarının kolundan askere yollasın, emasya protokolünü geri getirsin beline ak-47 takan istanbula kadar aranmadan geliyor. tsk ne yapsın :|

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeremYC30
    JeremYC30's avatar
    Erkek

CellyM bunu yazdı:

JeremYC30 bunu yazdı:

TSK nın er dağıtımı zaten Rütbeli subaylar tarafından hala tartışılıyor ve dağıtım sistemi değişecektir, bunun ile ilgili bilgileri araştırabilirsin ( internetten araştıma yapmama koşulu ile).  

Dediğim gibi TSK ya değil içindeki satılmışlara güvensizliğiniz olabilir ama TSK dediğiniz zaman bütün erleri, astsubayları, subayları içine katarsınız ki bu büyük bir facia olur. 

Türkiye ile Herhangi bir ülke arasında savaş çıktığında da böylemi diyeceksin ben TSK ya güvenmiyorum beni bile bile ölüme gönderecekler gitmeyeceğim ben? yoksa Vatan sağolsun gider çarpışırız uğrunamı diyeceksin?

eğer ikincisini seçersen zaten TSK ya güveniyorsun demektir.

Çünkü Vatan = TSK dır. TSK olmazsa bu vatanda olmaz. Araştır getir şu şöyle yapmış de isim ver gel burada TSK içindeki şerefsizlerin hepsini konuşalım tartışalım gücümüz yeterse gerekli makamlara şikayet edelim. eminim ki gereğini yapacaktırlar.

Tekrar ediyorum TSK güvensizliği diye birşey bence söz konusu olamaz olsa olsa içindeki satılmış işbirlikçilerine güvenim yok olabilir. 

ya arkadaşım bak TSK dan bahsediyoruz. yapamayacağı iş yok.

içindeki şerefsizler bu kurumu yürütyosa eğer, değil sen ben, bütün ordu seferber olsa nafile, TSK çöküşte demektir.

benm Orduya artık güvenim azalıyo. çünkü Orduyu idare edenlerden bi açıklama, bi karşı tepki, bi yıldırma göremiyoruz. anlıyomusun?

er lerin, astsubayların, cartların curtların yükümlü olduğu görev, üstlerinin emirlerini uygulamaktır.

şerefsizlerin emirlerini uygulamakda bunları doğruyo. teröriste teslim ol uyarısı ne demektir biradeR? orospu çocuğu belkide teslim olmadan önce onlarca askerimize kurşun sıktı, şehit etti. sıkacaksın kafasına af yok olmamalı. askerimiz ölür, anne-baba bütün Türk halkı lanet eder ağlar, ama o teröristlere yinede bişey olmaz..

olması gerekiyo. eğer olmuyosada k. bakmayın benim güvenebileceğim kimse yoktur. ben daha düne kadar Ordunun bildiği bişey vardır diyodum hep bunu dedim sabır ediyolar dedim yapıcaklar bişey bekliyorum Ordu boş durmaz dedim. ama yanıldım boş duruyo..

önceki msjlarımada düzenleme olsun TSK güvensizliği demiyeyim yanlış olur Ordu güvensizliği..

Ordu zaten TSK demekti. Açılımını bilmiyorsan söyleyeyim Türk Silahlı Kuvvetleri bunun içinde;

kkk yani Kara Kuvvetleri Komutanlığı 

dz.k.k yani Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Jandarma, Hava ve Sahil güvenlikte mevcuttur. 

Askere gitmediysen ordu kavramını çözmen biraz uzun sürer. Eğer gittiysen' de ben zannetmiyorum senin yaptığın askerlikten hayır gelsin.

Dağdaki adamlar nefret etmiyor bu kadar anlamadım ki sen necisin?

Edit: O kadar yırtınmam dan sonra sen kalkıp hala TSK diyip sonra olayı döndürüp ordu dersen afedersin ama "necisin dememi hak ediyorsun"

Neden Ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

chaigg bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

yalan haber a.q. askeri istihbarat kesindir, ulaşan istihbarata göre yapılacaklar kesindir, herşey talimnamelerle yürür tsk da. kimse g.tünden element uydurup ona göre hareket edemez görevden alınırsın, yargılanırsın, atılırsın. ahmet mehmet kafasına göre iş yapamaz, x noktadan terörist girdi dendiği anda en yakın hazır kıta (niteliğine göre jandarma komando veya komando veya öhd ye bağlı timler) olay yerine intikal ettirilir, veya unsurlar havadan vurulur, şimdi benim bilmemkim yakın kaynaktan aldığım çok güvenilir habere göre istanbulda bir nükleer bomba patlayacaktı son anda erdoğana bağlı özel ekip engelledi, inanmıyormusunuz ayıp a.q. lütfen inanın. at yalanı s.k.yim inananı. :|

nediyosun sen yalancımı ?  adam götünden element mi uyduruyor amk ? valla arkadas ben askere gitmedim hani bu tarz muabbetleride bu zamana kadar ne babamdan nede amcamdan nede dayımdan duydum cünkü olmamıs böle bişi olsa cıkar söleylerdi. ama yeni tayfa askere gidenlerle konus o zaman. ayrıca yalan diyip burda üzerime karalama yapma.adam zaten enterasan bir olay olmus gibi anlatmıyorki  onların görevlerine hedeflerine hipnoz olmus. adam elindeki silahı sanki oyuncak sanıyor öle değişmiş. aynı senin dediğin gibi talimatlara göre hareket ediyorlar. ama gelip burda at yalanı felan muabbeti konusma. elime ne gecicek amk yalan atim. olanı sölüyorum. hiç olmazsa gazetelerden duymadıgım için daha bir eminim.

sen kalkıp istihbarat alındı da bir şey yapılmadı iddiasındasın. yok böyle bir şey.

böyle düşünüyorsan diyecek bişi yok. son zamanlarda gelişen olaylar aklına yatıyorsa hiç bişi yok zaten. kafana göre. ama son bişi yazim.

150 ila 250 pkk lı giriş yapıyor hemen öncesinde askeri makamlar uyarıyor. ölü sayısı artabilir (sanki afet geliyor.dünyaya meteor carpıcak da) böyle bir acıklama oluyor. yani hiç bir önlem alınmıyor.

hemen sonrasında sehit haberlerini alıyoruz.

iskendurundaki olaylar zaten mavi marmara esnasında gelişti ve kimse kulak bile asmadı. onu boswer bu adamlar donanmanın nerdeyse içine kadar giriyor ve rahatca roketi  tam isabet tutturup elini kolunu sallayarak gidiyolar ve sen diyosun ki istihbarat... demekki hocam istihbrat ta pürüzler var. kuralları uygulamada sorunlar var. yada bizim istihbaratımızda tsk mızda cidden hiç gelişmemiş. burda koskoca bir kurumu devleti tamamıyla suclanamaz zaten ama üstüne basa basa sölüyorum kurumların içinde enteresan bişiler oluyor. sen yinede bsg de gözünü kapat. yarın birgün evladını gönderince böle bir durumda sehit düşerse ki (Allah korusun)vatan saolsun derken jeton düşerse cidden çok üzülürüm.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeremYC30
    JeremYC30's avatar
    Erkek

chaigg bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

chaigg bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

yalan haber a.q. askeri istihbarat kesindir, ulaşan istihbarata göre yapılacaklar kesindir, herşey talimnamelerle yürür tsk da. kimse g.tünden element uydurup ona göre hareket edemez görevden alınırsın, yargılanırsın, atılırsın. ahmet mehmet kafasına göre iş yapamaz, x noktadan terörist girdi dendiği anda en yakın hazır kıta (niteliğine göre jandarma komando veya komando veya öhd ye bağlı timler) olay yerine intikal ettirilir, veya unsurlar havadan vurulur, şimdi benim bilmemkim yakın kaynaktan aldığım çok güvenilir habere göre istanbulda bir nükleer bomba patlayacaktı son anda erdoğana bağlı özel ekip engelledi, inanmıyormusunuz ayıp a.q. lütfen inanın. at yalanı s.k.yim inananı. :|

nediyosun sen yalancımı ?  adam götünden element mi uyduruyor amk ? valla arkadas ben askere gitmedim hani bu tarz muabbetleride bu zamana kadar ne babamdan nede amcamdan nede dayımdan duydum cünkü olmamıs böle bişi olsa cıkar söleylerdi. ama yeni tayfa askere gidenlerle konus o zaman. ayrıca yalan diyip burda üzerime karalama yapma.adam zaten enterasan bir olay olmus gibi anlatmıyorki  onların görevlerine hedeflerine hipnoz olmus. adam elindeki silahı sanki oyuncak sanıyor öle değişmiş. aynı senin dediğin gibi talimatlara göre hareket ediyorlar. ama gelip burda at yalanı felan muabbeti konusma. elime ne gecicek amk yalan atim. olanı sölüyorum. hiç olmazsa gazetelerden duymadıgım için daha bir eminim.

sen kalkıp istihbarat alındı da bir şey yapılmadı iddiasındasın. yok böyle bir şey.

böyle düşünüyorsan diyecek bişi yok. son zamanlarda gelişen olaylar aklına yatıyorsa hiç bişi yok zaten. kafana göre. ama son bişi yazim.

150 ila 250 pkk lı giriş yapıyor hemen öncesinde askeri makamlar uyarıyor. ölü sayısı artabilir (sanki afet geliyor.dünyaya meteor carpıcak da) böyle bir acıklama oluyor. yani hiç bir önlem alınmıyor.

iskendurundaki olaylar zaten mavi marmara esnasında gelişti ve kimse kulak bile asmadı. onu boswer bu adamlar donanmanın nerdeyse içine kadar giriyor ve rahatca roketi  tam isabet tutturup elini kolunu sallayarak gidiyolar ve sen diyosun ki istihbarat... demekki hocam istihbrat ta pürüzler var. kuralları uygulamada sorunlar var. yada bizim istihbaratımızda tsk mızda cidden hiç gelişmemiş. burda koskoca bir kurumu devleti tamamıyla suclanamaz zaten ama üstüne basa basa sölüyorum kurumların içinde enteresan bişiler oluyor. sen yinede bsg de gözünü kapat. yarın birgün evladını gönderince böle bir durumda sehit düşerse ki (Allah korusun)vatan saolsun derken jeton düşerse cidden çok üzülürüm.

Hocam yazının muhattabı ben değilim ama bir kaç cümleni eleştirmek istiyorum.

150 ila 250 kişi değil sadece 57 kişilik ve 23 kişilik 2 grup. Ölü sayısı aratabilir denmedi saldırılar yoğunlaşabilir dendi ve bu olaydan önceydi.

İskenderundaki olayla mavi marmara olayına hiç girmiyorum onlar başlı başına bir konu çünkü

İstihbarat olayına gelirsekte daha önceki postlarımda açıklamıştım hükümüt dış istihbaratta abd ile anlaştı yani bize daha önceden istihbarat verilmesi gerekirken hükümetin tutumu yüzünden verilmedi.  

he diyeceksin ki şimdi bizim istihbarat birimlerimiz ne yapıyor? Gayet güzel çalışıyorlar bence yoksa değil 8 80 şehit verirdik. Onun dışında abd nin yasalar ile ve kanunlar ile engellediği bir istihbaratı kim nasıl istihbarat edecek? Sonra vay TSK böyle yaptı karşı geldi kafasına buyruk davranıyor demezler mi ? Yasalara uymadın diyip içeri atmazlar mı?

Neden Ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

JeremYC30 bunu yazdı:

chaigg bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

chaigg bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

Hocam yazının muhattabı ben değilim ama bir kaç cümleni eleştirmek istiyorum.

150 ila 250 kişi değil sadece 57 kişilik ve 23 kişilik 2 grup. Ölü sayısı aratabilir denmedi saldırılar yoğunlaşabilir dendi ve bu olaydan önceydi.

İskenderundaki olayla mavi marmara olayına hiç girmiyorum onlar başlı başına bir konu çünkü

İstihbarat olayına gelirsekte daha önceki postlarımda açıklamıştım hükümüt dış istihbaratta abd ile anlaştı yani bize daha önceden istihbarat verilmesi gerekirken hükümetin tutumu yüzünden verilmedi.  

he diyeceksin ki şimdi bizim istihbarat birimlerimiz ne yapıyor? Gayet güzel çalışıyorlar bence yoksa değil 8 80 şehit verirdik. Onun dışında abd nin yasalar ile ve kanunlar ile engellediği bir istihbaratı kim nasıl istihbarat edecek? Sonra vay TSK böyle yaptı karşı geldi kafasına buyruk davranıyor demezler mi ? Yasalara uymadın diyip içeri atmazlar mı?

hocam ben tsk düşmanı felan değilim sakın yani böle düşünme. 150 200 muabbetinide gün içerisinde sürekli televizyonlar bu sekilde aktardıgı için söledim. hatta öncesindeki tsk nın ölü sayısı artabilir haberinide ya cnn yada haberturkde gördüm.ama gördüm eminim.(Hatta yazı kırmızı büyük harfler içinde ölü sayısının artmasından endişe ediyoruz diye bir yazıydı) cok zaman gecmedi sehit haberleri geldi yani. ve dünde arkadasım bir haberden bahsetti. bugünde diger arkadasım iskendurundaki durumdan bahsedince iyice yani şok oluyor insan. ama ben yine üstüne basa basa sölüyorum ne tsk nın nede ddevletin  tamamı bundan suclu tutulamaz. burda değindiğim noktanın herkes farkında yani.

nese hocam olan oluyor biz de kuru kuruya konusuyoruz. ama yani su aralar iyice herseyin suyu cıkmıs durumda. zamanla daha iyi göricez yani neler olcagını.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

görüyorumda ergenekon denen "sözde terorist bunlar" diye açılan davalar sonucuna ulaşıyor. hadi beyler daha fazla performans Genelkurmayıda işin içine sokun. diğer görevdeki generallerimizide.

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek

Kimse kendi ordusunu durduk yere karalamaya ve hainlikle vesaire ile suçlamaya çalışmaz! O beğenmediğiniz gazeteler gerçekleri örtüyorlar diye yıllardır bas bas bağırıyor da kimse dinlemiyor. Alın size bir yıldır askeriyenin  eşelendikçe çıkan pislikleri. O yorum yazan arkadaş laflarına dikkat etsin öyle "s...ğimin" falan yazmasın klavyeden delikanlılık olmuyor.

Kimse de suçu tutup abd'ye yok israil'e yok bilmem kime atmasın. Bizim istihbarat uçağımız o. Satın alındı ve hatta ondan birkaç tane daha var (tam sayısını bilmiyorum). Bziim abd'den aldığımız istihbarat o uçakların görüntüleri değil canım kardeşim. O uçakları TSK kendi elleriyle uçuruyo, indiriyo, gezdiriyo. İstihbaratı da bir şekilde birileri tarafından görmezden geliyosa bu boku da kendi yiyo. Kimse buna karışmıyo. Zaten bugün TSK'ya biri karışıp bir şeyini engellese kıyameti koparırlar. Irak yetkilileri o kadar "girmeyin sınırlarımıza" dedi, abd'de arkasında durdu "sınır ihlali oluyor" diyerek hangi komutan, hangi paşa dinledi? Hiçbiri dinlemez ve dinlememesi gerekir zaten.

Ama o görüntülere rağmen o bilgilere rağmen operason yapmayan ve yaptırmayanların bulunup idam edilmesi gerekir. Bırak hapis yatmayı. Sonra elalem çıkıyo delikanlı gibi yok hükümet yok bilmem ne. Sanki başbakan bakıyo ilgileniyo heron uçaklarla. Gidin kime kızacaksanız ona kızın. RTE bu ülkenin Başbakanıdır!

Sizi savunmak için İsrail'e demediği kalmadı. Sizin için gidiyo onca ülkeye ve hatta giderken iş adamlarını götürüyo yanında. Yorulmak bilmeden ülkeden ülkeye geçiyo. Gidip başka ülkelerin başbakanlarının önünde ceketini iliklemeye gitmiyo. Hak ettikleri cevabı vermeye gidiyo.

İster beğenin ister beğenmeyin ama saygısızlık yapmayın. Yanlış gördüğğünüz kısmı varsa yanlışı ve olması gerekeni yapın. Küfür hakaretle bir yere varılmaz.

Burda yazdığınız şeyler gibi birçok arkadaşımdan cümleler işittim. Öyle koyu bir AKP'ci değildim ama onlar yüzünden ölümüne bağlıyım artık. Hangisi başa geldi de daha iyisini yaptı onu söyleyin önce! Anca çamur at. Say, söv gitsin. İşine gelmedi mi söv! Ne güzel memleket bee.

Biz Ecevit'i sevmezdik ama hiçbir zaman böyle yapmadık. Hatta yapanı da uyardık. Adam gibi yazı yazın kalp kırmayalım! Herkes açarsa ağzını elbet birgün bizde açarız..

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

fetoş medyasını izlemeyin kafanız bulanır.buna göre değil.apo paşa olsun maaş bağlansın diyen türköne gibi bi adamı fetoşun kanallarında görüyoruz.

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Bütün yorumları teker teker üşenmeden okudum. Bazılarını düşüncelerinden ötürü kutluyorum, bazıları da beş para etmez.

Bazı arkadaşlar, paşaların rahat rahat Türkiye'nin en güzel koylarında yan gelip yattıkları iddaasındalar. Peki bu arkadaşlara birşey sormak istiyorum. O sözü edilen paşaların hepsinin doğuda, güneydoğuda sayısız çatışmaya girmişlikleri, pkk ile göğüs göğüse çarpışmışlıkları, yeri geldiğinde arkadaşlarını, askerlerini kaybetmişlikleri var, yaralanmışlıkları var. Sorum şu: O paşalara dil uzatmadan önce dön de kendine bir bak. Sen bu ülke için şimdiye kadar ne yaptın? Sen arkanda bez ile gezerken o adamlar dağlarda çarpışıyordu, sen onun hizmetini geçecek kadar ne yaptın da onu yargılama hakkını kendinde buluyorsun?

Şimdi ortada gezen haberlere bir bakalım. Neymiş, Heron görmüş de, ilgilenmemişler de, albay kafasını taşlara vuruyormuş da... Arkadaşlar inanmayın bunlara. Yakın geçmişte sadece yakın olduğu Oramiral Metin Ataç ve Oramiral Eşref Uğur Yiğit'e yönelik suikast davasında hakkında tutuklama kararı çıkan ve bunu hazmedemediği için Deniz Yarbay Ali Tatar'ın kendini vurduğunu biliyoruz. Bunun için kendini vuran asker, komutan, kendi askerlerini kaybettiğinde ne yapar, tahmin edebiliyor musunuz? Yoksa hala "kafasını duvarlara vurmuş" diyerek her yazılana inanıyor musunuz... Ayrıca haber kaynağı kim? Kim söylemiş? Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Önder Aytaç. Şahsı ile bir münasebetim yok, tanımam. Ama söyleyebileceğim şey şu: Ordu mensubu mu? Hayır. İstihbarat mensubu mu? Hayır. Heron'lar hakkında bilgi ve yetki sahibi mi? Hayır. Nerden duymuş? Herhangi bir ordu mensubu televizyona çıkıp da bu konuda bir şey söyledi mi? Hayır. Yalanlama için bile çıkmadılar. Hatırlarsanız, en son TSK açıklaması olarak Sayın Genelkurmay Başkanımız çıkmıştı medyanın karşısına. Herkesin konuştuğu ergenekona atfedilen gömülmüş lav silahlarını açıkladı. Bunların kurmaca olduğunu, gömülen silahların boş kovanlar olduğunu ve doldurup kullanmanın imkansız olduğunu açıkladı. Herkes gerçek silahlar çıktı diye ortalığı aylarca velveleye vermişken, bu açıklama ile ergenekonun sakladığı silahlar hakkında bir haber bile çıkmadı bir daha. Herkesin merak ettiği Heron konusu. Televizyonda izlediğim kadarıyla Heron'ların sistemini bizim askerlerimize öğretmek için İsrail'den gelen ekip, Mavi Marmara olayından sonra "can güvenliğimiz yok" gerekçesi ile İsrail'e dönmüşler. Bu nedenle kaldıramamışlar. Buna da tam olarak inanamam, çünkü bunu iddia eden de yabancı bir gazete. Ama şundan eminim, ABD nin ilk F-16 ları Türkiye'ye sattıklarında, gönderim esnasında bazı oynamalar yaparak uçakların kabiliyetlerini azaltmışlar. Bu olaylar o kadar çok tekrar etti ki, artık mühendislerimiz F-16 uzmanı oldular. Dışarıdan, bize ait olmayan bir teknoloji alındığında, onu olduğu gibi alamıyorsunuz ne yazık ki. Aracın kendisi olduğu gibi kullanımı, teknolojisi ve yedek parçaları da dışarıya ait. Bisiklet değil bu aldığın anda kullanasın. Ya da bilgisayar simulasyonu değil ki uğraşa uğraşa öğrenesin. Milyonluk alet onlar. Mutlaka bir problem çıkmıştır. Bu, TSK içerisinde güvensizlik yaratacak kişiler olarak algılanmamalı.

Bir arkadaş Heron'ların sayısını bilmiyormuş, ben söyleyeyim. 10 tane var, 4 tanesi de yolda. Ama onları kullanmak, senin bilgisayara bağladığın joystick ile oynadığın uçuş simulasyonlarına benzemez.

Bazı arkadaşlar bahsetmiş, teslim ol emri olmadan ateş hakkı yok diye. Doğrudur. Ancak bunun sorumlusu TSK değil, hükümetimizdir. Polise ve askere ateş açılmadan ateş açma yasağı getiren hükümetimizdir. Ve bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum, TSK TBMM ye bağlı bir kurumdur! Yani doğrudan hükümete bağlıdır. Kafasına göre bir yeri vurmayı bırak, bir arkadaşın bahsettiği gibi silah temizleme muhabbeti yüzünden bile mahkeme önüne çıkabiliyorsun. Bilen var mı bilmiyorum; yıllar önce Şırnak'ta pkk şehri ele geçirmiş. Oradaki komutan o zaman tanklarla ateş bile etmeden teröristlerin içeriden ateş ettiği bütün evleri yıktırmış. Ve bugün, o olaya karışan bütün askeri personel yargılanıyor. Nasıl yargılanıyor? Hükümetimiz askere sivil yargı yolu açtığı için. Ve hala bu hükümete oy veren var... "Kim daha iyisini yaptı?" diye sormuşsunuz. Belki şimdiye kadar gelenler gerçekten iyi değildi. Siyaset konuşmayı sevmem, ama en azından laf ettiğiniz Ecevit, Kıbrıs Barış Harekâtı'na imzasını atmış bir başbakandır. Onun aldığı yerleri bile "zaten fazla toprak almıştık" diyerek geri verdi bu hükümet. Sattığı o kadar büyük kurum ve araziyi saymıyorum bile. Hükümete geldiğinden 1 yıl sonra dünyadaki sayılı zenginler arasında yer alması da cabası. Ben bu sorunuzu biraz değiştirerek sorayım: "Daha kötüsü var mıydı?"

Bazı vatandaşlar (özellikle koyu AKP yanlısı olanlar), AKP onlara yardım yaptığı için arkasında duruyorlar. Sanıyorlar ki vergilerle bize yardım ediyorlar. Ama sorsan dış borçtan haberin var mı diye, benim kimseye borcum yok der çıkar işin içinden. AKP hükümetinin reklam kampanyaları, oy toplamak için yaptığı yardımlar, şunlar, bunlar yüzünden dış borç aldı başını gitti. Şimdiye kadar olmadığı kadar yüksek rakamlardan bahsediliyor. Kimse sormuyor bile artık. Çünkü medyaya başka malzemeler veriyorlar. Bunun da bu aralar moda olanı, TSK yı yıpratma çalışmaları... Dış borç hakkında ufak bir bilgi: Sadece faizi günlük 100 milyon dolar oldu. Yani, her gün sadece faiz olarak 100 milyon dolar ödeniyor. Borç değil, sadece faiz !

Şu an sınır ötesi operasyon yapılıyor. Sınırdan 10 km. içerideyiz. Şehit veriyormuşuz, teröristleri yakalayamıyormuşuz, vs. vs. Bazı arkadaşlar pkk nın gerilla savaşı yaptığını unutuyor. Bilmeyen arkadaşlar için kendimce açıklamaya çalışayım, gerilla savaşında vuracağın belirli bir hedef yoktur. Teröristler vurur, geri kaçar. Nereye kaçtığı mechul. Kandil dağında kampları varmış, doğrudur. Peki şunu düşün önce; pkk ya yardım eden kim? Onları kandil dağına yerleştiren zihniyet, ordumuzun saldırı esnasında kaçabilecekleri bir yer ayarlamayı düşünmediler mi sanıyorsunuz? Tamam kandili vurursun. Birkaç yüz terörist öldürürsün. Ama asıl öldürmen gerekenler kaçmıştır. Çünkü biz sadece terörle savaşmıyoruz. Üstü kapalı olarak teröre destek veren diğer bütün ülkelere karşı savaşmış oluyoruz. Şehit verdik, keşke olmasaydı, ama daha vereceğiz gibi görünüyor. Sınır ötesi operasyon yaptığımız için, haliyle pkk üzerimize daha çok gelecek. Belirli şehirlerdeki hücre evleri faaliyete geçecek. Savaş bu. Biz Çanakkale savaşını şehitsiz kazanmadık. Hatta, kaybettiğimiz şehitlerimizle kazandık.

Herşeye rağmen, sen eğer evinden çıkıp bakkala markete elini kolunu sallaya sallaya gidebiliyorsan, aradığını istediğin zaman bulabiliyorsan, gece iç rahatlığı ile yalnızca kapını kilitleyip yatabiliyorsan, bu BAZI ARKADAŞLARIN HAKKINDA FÜTURSUZCA KELİMELER KULLANDIĞI TSK sayesindedir. Yok orduya güvenim kalmadı, yok asker savaşmayı bile bilmiyor. Geçin kardeşim bunları. Ordu gücünü milletinden alır. Milleti böyle düşünürse zaten boşa uğraşıyoruz demektir. Şehitlerimiz için "b.k yoluna gitti" gibi kelimeler kullanan arkadaşları da ayrıca kınıyorum. Biz evlatlarımızı askere; otogarlarda, havalimanlarında bayrakla marşlarla yollayan bir milletiz. Şehidimiz için "vatan sağ olsun" diyebilen tek milletiz. Eğer bir kişi şehidimiz için böyle saçma şeyler söylüyorsa, bilerek veya bilmeyerek, yıllardır orduya olan güvensizliğe neden olacak bu kampanyaya destek vermiş olur. Bazı kelimeleri sarf etmeden önce herkes kendine baksın. Bilmem nerenin üzerine oturup klavye tuşuna basarak ya da yattığın yerden sağa sola söverek bu ülke refaha ermez !

Bu gibi konu başlıkları açıldığında milletimizin ordumuza ne kadar bağlı olduğunu gösterecek yazılar okumak isterdim. Nitekim sonlara doğru var aradığım yazılar. Ancak buradan şunu da anlıyorum, bazı arkadaşlar anlamayıp araştırmayıp yazmış, saymış. Ordu sanki kapı komşunun ordusu. Senin değil sanki. Hakkında belki de hiçbirşey bilmediğimiz konular hakkında tartışıp birbirimizi yemeyi ve hatta sağa sola sövmeyi pek seviyoruz. Ama bu böyle gitmez arkadaşlar. Orduya güvenmiyorsan, gitmekte özgürsün. Sana kimse dur nereye gidiyorsun, daha karpuz kesecektik demez. Eğer bu milletin evladıysan, bu milletin evladı gibi davran. Atana layık ol, boş sözlere aldanma. Bizim atalarımız İsrail gibi silahsız gemiye gerçek mermilerle baskın yapmadı. Bizim atalarımız silahsız insanlara ateş etmedi, bebek katili olmadı.

Yazılar arasında sözde Ermeni soykırımı hakkında birşeyler daha gördüm. Bizim atalarımız, Rusların gazına gelen Ermenileri katletmedi, yalnızca sürdü. Hatta Ermeni halkına sorarsan, "Türkleri biz katlettik" diyorlar. Ama Ermeni hükümeti bu olayı bir çıkar meselesi haline getirdiği için geri adım atamıyor. Türkiye'den gelen "gelin, araştıralım, gerçeği bulalım" çağrısına karşılıksız kaldılar. Bile bile hala üzerimize geliyorlar.

Neyse, daha söylenecek çok söz var ama yazım çok uzadı. Başından sonuna kadar okuyanlara teşekkür ediyorum. TSK ya güvenmeyen arkadaşlara gelince, tek bir sözüm var: YA SEV, YA TERKET !

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

kendi orduma kendi bayrağıma laf söyletmem, karşıma geçip bu zırvalıkları söyleyecek adam varsa pm atsın vereyim açık adresimi gelsin söylesin, bak ne yapıyorum ya o ölür ya ben ölürüm!  >:| sen benim ha anama avradıma küfür etmişsin ha bayrağıma orduma küfür etmişsin ikisi aynı şey! askerlik zordur acıdır bazen tahammül edilmez raddelere çıkar, bazen ölmek bile askerlik yapmaya devam etmekten daha kolay görünür ama bunlar senin orduya küfretmene sebep olamaz. sen; beğenmediğin o ordu sayesinde rahatça sokakta dolaşıp her gün evine sağ sağlim ulaşıyorsun, kadın ve çocukların huzur içinde, isteyen istediği şekilde rahatça yaşıyor. sen o orduya küfür ettiğinde benim huzuruma güvenliğime, canıma malıma kastediyorsun özgür yaşam hakkıma saldırıyorsun ve benim gerçek hayatta gözümü kırpmadan dilim dilim doğrayabileceğim potansiyel hedef haline geliyorsun, insan hangi dine hangi ırka mensup olursa olsun hangi düşünceyi taşırsa taşısın temel amacı yaşamak ve ailesini yaşatmaktır bu hakkı elimden almaya çalışan her adam düşmanımdır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 11016 Toplam Mesaj: 78