folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tüm İnsanlar Eşit Olup Sınıf Farklılılıkları Olmasa Nasıl Olurdu?

Tüm İnsanlar Eşit Olup Sınıf Farklılılıkları Olmasa Nasıl Olurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

Biraz kafa yoralım istedim, Yeryüzündeki tüm insanlar eşit gelire sahip olsa ve yasalar hariç insanlar istediğini yapabilecek güçte olsa dünya nasıl olurdu? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Cevaplar kişilerin şuanki konumuna göre değişir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Treasure
    Treasure's avatar
    Hıyarlık Madalyası
    Erkek

Niye cahil cüheylanla aynı sınıfta olmam gerektiğini anlamadım?

Götümü yırttım okumak için, 

Götümü yırtıyorum para kazanmak için, iyide kazanıyorum.

Sosyal statüm de iyi. Niye okumamış, bilgisiz ve cahil biriyle aynı statüde olacağım ki?

Bahsettiğin düşünce tipik kominist düşünce, özellikle alt tabaka işçi sınıfının ömür boyu istediği bir hayal.

Düşüncenin kaynağıda ben yukarıya çıkamıyorum, onlar aşağı insin durumu :)

O işçi sınıfı hasbelkader patron sınıfına mensup olduğu gün komunizmi bırakıp en azılı emperyalist oluverir bi anda :)

Ha toplum durumuna baktığında üstlerde değilim muhtemelen orta sınıfdayım ama, üste cıkamıyorsam benim eşşekliğim demekki yeterince çabalamıyorum :)

Treasure tarafından 04/Eki/14 10:57 tarihinde düzenlenmiştir

Başta sn.başbakana bakanlara en ufak kamu çalışanlarına kadar.lütfen artık maçlarda küfürleşme olmasın.saha kenarlarına fasulye fidanları ekilsinki insanlar sakinleşsin.artık kulağı kopanlar coplananlar görmek istemiyoruz.yeterki takımlar artık ceza almasın başkanlar alamasın.hoplayıveren çekirge ile zıplayıveren çekirge arasındaki tek benzerlik,ikisin de veriyor olmasıdır.Yani iş gücüne paralel olarak verimlilikte de artış gözlenir.Bu sebepten kuşlar uçar ve otlar yeşildir.Alım gücü yüksek bir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

İnsanlara istediklerini yapabilecek gücü, enerjiyi, materyali vermek için yine birilerinin çalışması gerekirdi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Hocalar öyle demek istemiyorum, çalıştığınızı varsayın ama yöneticide, çalışanda aynı imkanlara sahip bu şekilde neler yapardınız geri kalan zamanlarınızda

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

sen neysen herkes öyle olurdu

edit 

yunusdogan tarafından 04/Eki/14 10:59 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasv4
    kasv4's avatar
    Erkek

tek yol sosyalizm , 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

İnsanlar okumazdı. Eğitimli insan sayısı bugünkü gibi olmazdı. Sonuçta ne yaparsan yap belirli bir yere ulaşamayacaksın, niye fazla çabalayasın ki? Böyle oldu mu teknoloji bugünkü kadar gelişmez, hatta şu anda günlük yaşantımızın parçası pek çok şey ortaya çıkmazdı. Hani antik yunan döneminde nasıl ki insanlar tembel hayvan familyasındakiler gibi sürekli yan gelip yatarak, düşünerek vakitlerini geçirirlermiş. Onun gibi olurdu. Belki para bile ortaya çıkmazdı. Al gülüm ver gülüm devam ederdi. Daha da geriye gidersek mağara yaşamındaki dönemlerde fiziki olarak üstünün olmayanı savunduğu bir devir olsaydı insanlık bugüne kadar gelemeyebilirdi. Doğa bile daha üstün olanı, daha sağlam olanı kayırıyor, soyunun devamını sağlıyor, güçsüz, başarısız olanı tarihten siliyor. İnsanın böyle yapmaması gerektiğini düşünmek bence komik.

Soruna cevap arıyorsan herhangi bir kütüphaneye uğrayıp konuyla alakalı yazılmış pek çok ütopik kitabı bulabilirsin.

Austen tarafından 04/Eki/14 11:06 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Yok öyle bir dünya.

Bknz: Komünizm.

Her ne kadar komünizm - sosyalizm şöyle iyidir böyle iyidir denilse bile,

gerçekte komünizm in ve sosyalizm in böyle olmadığı görüldü.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Treasure bunu yazdı

Niye cahil cüheylanla aynı sınıfta olmam gerektiğini anlamadım?

Götümü yırttım okumak için, 

Götümü yırtıyorum para kazanmak için, iyide kazanıyorum.

Sosyal statüm de iyi. Niye okumamış, bilgisiz ve cahil biriyle aynı statüde olacağım ki?

Bahsettiğin düşünce tipik kominist düşünce, özellikle alt tabaka işçi sınıfının ömür boyu istediği bir hayal.

Düşüncenin kaynağıda ben yukarıya çıkamıyorum, onlar aşağı insin durumu :)

O işçi sınıfı hasbelkader patron sınıfına mensup olduğu gün komunizmi bırakıp en azılı emperyalist oluverir bi anda :)

Ha toplum durumuna baktığında üstlerde değilim muhtemelen orta sınıfdayım ama, üste cıkamıyorsam benim eşşekliğim demekki yeterince çabalamıyorum :)

belli ne kadar bilgili okumuş olduğun :)

herkes gerekli imkanlar sağlandığı takdirde kendi alanında başarılı olabilir çünkü herkes bir alanda mutlaka becerisi ve bilgisi vardır sadece kapitalistt toplumlarda insanlar yeteknekli ve başarılı olduğu alanlarda ilerleme fırsatı bulamıyor hatta hangi alanda başarılı olabileceğini bilecek fırsat bile verilemiyor 

sınıf farkı ortadan kalkarsa savaş olmaz bütün duygular aşk da dahil gerçek olarak yaşanır çıkar için değil 

ortada bir eşşeklik varsa bu düşünce beynine işleyen eşeklerin eşekliğidir 

adam muhteşem bir ressam herkes ressam olamaz o da o alanda hakkını almalıo ressam fayans döşeyemez vs gibi  herkes eşit olduğu taktirde zaten kimse arasında hasetlik çekememzlik olmayacak herkes ihtiyacını karşılayacak 

SeRDaR tarafından 04/Eki/14 11:17 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Sıkıcı olurdu 

Toplam Hit: 7925 Toplam Mesaj: 74