folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yaşamak İçin En Güzel İl Neresidir.

Yaşamak İçin En Güzel İl Neresidir.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İzmir ya da Aydın.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maresca
    Maresca's avatar
    Erkek

Kandıra

Gel bili bili gates
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

deniz kenarını çıkartırsak

doğuda herhangi bir şehire gidebilirsin

nasıl olsa orda devlet yok

vergi yok, su, elektrik bedava...

arizona gibi şehirler :)

10 bine de 10 tane arsa satın alırsın...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

İstanbul ama istanbulun uzak tarafları çatalca, silivri falan istediğinde hop yarım saatte merkeze inebileceğin yerler.

Türkiyenin mazi ve değer olarak şu an en değerli yeri istanbul avrupa yakası, her şey ayağının altında mazide, güzellikte deniz'de boğazda anlatmakla bitmiyor :)) Ama insan hep değişik bir yer ister burda olanda buranın kıymetini bilmez öyle gelip geçer bu hayat.

İstanbul harici bir yer hiç düşünemedim düşünmedim çabalayamadım bile hayalini bile kuramadım bağımlılığın aşırısı herhalde.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

cahitnuri bunu yazdı:
    -----------------------------

Vizontele Dünyanın en güzel yeri: http://www.youtube.com/watch?v=r7ygpUbw24M 

başlığı görür görmez bu sahne aklıma geldi.

nereye gidersen git sevmediğin bir yere gidersen dünyanın en güzel yeri olsada bir b*ka yaramaz. ben 20 yıl sonra düzce/akçakoca ya geldim dışardan gelenler çok beğeniyor ama benim gözümde 5 para etmez zaten en yakın zamanda kaçacağım. istanbulun traafiğinden dert yyananlaara şaşıyorum gerçi bende ordayken trafikten muzdaripdim ama 1 yıl ayrı kaldım traafiğini de özledim sokaktaki serserisinide tinercisini de balicisini de burnumda tütüyor istanbul. istanbulu sevmeyenler bence değerini bilmiyorlardır, istanbulu sevmeyenler 1-2 sene ayrı kalsın benim gibi olur istanbul burunlarında tüter. ahh istanbul ahhh

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    sayıyı 4 y kadar indirdim. Başlık altına yazanlar sağolsun. Tekirdağ, Kocaeli, Aydın ve Muğla. şu anda zihnimde Tekirdağ ve aydın kafaya oynuyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Olgunisik bunu yazdı:
    sayıyı 4 y kadar indirdim. Başlık altına yazanlar sağolsun. Tekirdağ, Kocaeli, Aydın ve Muğla. şu anda zihnimde Tekirdağ ve aydın kafaya oynuyor.

Üstat kısmen aynı durumdayız, aynı düşüncelerle bende yer arıyorum göçecek, hiç gittinmi bilmiyorum ama Mersin hem ucuzluk açısından, hemde ferah bir il olması açısından yıllardır aklımda olan bir yer ve sürekli araştırıyorum. Eksi puan olarak Mersin' in son yıllarda yaşanan bir nüfus kayması olayı ve aldığı göç var ve tabii ki yüksek nem oranı. Aydın, Muğla, Tekirdağ ve Kocaeli güzel yerler, güzel iller ama üstat bu illerin hepsinde hayat pahalı buna emin ol. Her türlü doğal güzelliğine rağmen asla gitmemem gereken illerin arasında Balıkesir ve Çanakkale var üstat. Konuyu takipteyim Mersin ile ilgili detaylı bilgi verecek arkadaşlar varsa özellikle Mezitli gibi yeni yerleşim bölgeleri ile ilgili faydası olacağını düşünüyorum.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

kvnckck bunu yazdı:

HannibALgan bunu yazdı:

İzmir'den başka bir şehirde zor yaşarım.

İkinci favorim kesinlikle Eskişehir...

Ama Eskişehir'de olmayacaksa son favorim Gaziantep.

Kütahya'nın il sınırlarından bile geçme...

Kütahya konusunda kayılıyorum. Hatta Kütahya İl Olsun TT idi dün twitterda :P

tavşanlı güzel ilçe hacılar niye öle diyonuz :D

domaniçe gitmedim ama orayada güzel diyorlar. sessiz sakin şeker bi yer :D

Başkan ben Domaniç'te okudum. Okuduğum her güne lanet olsun. Orayı ilçe yapanın da Kütahya'yı vilayet yapanında 7 göbek sülalesini eşşekler kovalasın. Domaniç'den Tavşanlı'ya servisle geliyorduk, trene binmek için. İster inan ister inanma kendimi başka bir gezegende gibi hissediyordum. 

Domaniç'de akşam 8'den sonra açık dükkan bulmak demek çölde 9 yıldızlı olimpik havuzda dans eden Latin hatun bulmak kadar zordur. Hatta bilakis imkansızdır. Öğrencilerin evini basma, tartaklama, dövme, bıçaklama, kızlara sarkma, hatta kızları intihara teşebbüs ettirme gibi enteresan eğlencleri olan gençleri var. Okulun Beşiktaş Taraftarlarını ben organize ediyordum. O yüzden 5-10 sağlam adam sürekli yanımızdaydı. Buna rağmen 4 defa satırlı bıçaklı kavga çıktı. Tamam piçlik bizdeydi. Alkol duvarını çoktan aşmışız, o merkezde fenevlilerin lokali vardı. Malın biri gidip kapısına işemiş. Tartışma çıkınca bizim aramızda peşmerge Hakkı dediğimiz arkadaş lokalin girişine bildiğin MOLOTOF kokteyli attı. Ortalık fena karıştı. Günlerce okula çıkamadık vs vs .

Kızın birine salça olan bir itin evladı vardı. Adını hatırlayamadım ama Domaniç'de çingene sayısı bellidir. Neyse kıza askıntı oldu, kız buna yüz vermedi. Öğrencilerden biri ile çıkmaya başladı. Çocuğun evini bastılar. Mahkemesi 2 sene sürdü.

Velhasıl Kütahya'nın hele hele Domaniç'in bin türlü allah belasını versin. Kaldı ki vermiş de amk. Bir türlü gelişemiyorlar....

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muritcan
    Muritcan's avatar
    Erkek

Mardin Merkez'de Eski Mardin'de bir ev alacaksın kendine.. sabah uyandığın eşsiz o mezopotamya ovasına karşı balkonunda kaçak çayını yudumlayacaksın.. sonra sabahları attığın her adımda kendini farklı bir Dinden farklı bir Dilden yada mezhepten insanlarla karşılaşacaksın.. sen olumlu baktıkça MARDİN sana daha çok yakınlaşacak.. Mardin'den otobüsle hemen hemen 70ile ulaşım, havayolu ile de İzmir, İstanbul ve Ankara'ya günde 2-3 sefer vardır. hayat şartları yeterince uygundur. Eski Mardin'de yeni yapı bulamazsın zaten. en yeni ev 200-300 Yıllık ev.. onlarda çok az zaten.. eski Mardin'de tutmanı önerdiğim evler ortalama 1500 yıllık evlerdir. en pahalı en kirası 250 TL'dir. o da fazla büyüktür.. 4-5 kişi yaşayabilecek bir ev ort 150 liraya falan ev bulabilirsin.. ama eğer diyorsan ben yeni şehirde ev tutacağım oralarda evlerin kiraları 300-450 civarıdır.. Kültür, Medeniyet, Farklı Dinler Farklı Diller, araban varsa sosyal hayat! en basitinden şunu sorayım şu açık hava sinemasına bak http://www.mardinsinemadernegi.org/suncinema.asp?Kategori=Sun%20Cinema türkiye'de kaç tane böyle açık havasineması var? ha bizde öyle herşey ticarete dökülmez söylim haftada 2 gün film gösterimi var sınırsız kontejan olaraktan :) ve ücretsiz.. neyse çok uzattım sanırm yarın 2 vize sınavım var :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvnckck
    kvnckck's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı:

FOXXLY bunu yazdı:

kvnckck bunu yazdı:

HannibALgan bunu yazdı:

İzmir'den başka bir şehirde zor yaşarım.

İkinci favorim kesinlikle Eskişehir...

Ama Eskişehir'de olmayacaksa son favorim Gaziantep.

Kütahya'nın il sınırlarından bile geçme...

Kütahya konusunda kayılıyorum. Hatta Kütahya İl Olsun TT idi dün twitterda :P

tavşanlı güzel ilçe hacılar niye öle diyonuz :D

domaniçe gitmedim ama orayada güzel diyorlar. sessiz sakin şeker bi yer :D

Başkan ben Domaniç'te okudum. Okuduğum her güne lanet olsun. Orayı ilçe yapanın da Kütahya'yı vilayet yapanında 7 göbek sülalesini eşşekler kovalasın. Domaniç'den Tavşanlı'ya servisle geliyorduk, trene binmek için. İster inan ister inanma kendimi başka bir gezegende gibi hissediyordum. 

Domaniç'de akşam 8'den sonra açık dükkan bulmak demek çölde 9 yıldızlı olimpik havuzda dans eden Latin hatun bulmak kadar zordur. Hatta bilakis imkansızdır. Öğrencilerin evini basma, tartaklama, dövme, bıçaklama, kızlara sarkma, hatta kızları intihara teşebbüs ettirme gibi enteresan eğlencleri olan gençleri var. Okulun Beşiktaş Taraftarlarını ben organize ediyordum. O yüzden 5-10 sağlam adam sürekli yanımızdaydı. Buna rağmen 4 defa satırlı bıçaklı kavga çıktı. Tamam piçlik bizdeydi. Alkol duvarını çoktan aşmışız, o merkezde fenevlilerin lokali vardı. Malın biri gidip kapısına işemiş. Tartışma çıkınca bizim aramızda peşmerge Hakkı dediğimiz arkadaş lokalin girişine bildiğin MOLOTOF kokteyli attı. Ortalık fena karıştı. Günlerce okula çıkamadık vs vs .

Kızın birine salça olan bir itin evladı vardı. Adını hatırlayamadım ama Domaniç'de çingene sayısı bellidir. Neyse kıza askıntı oldu, kız buna yüz vermedi. Öğrencilerden biri ile çıkmaya başladı. Çocuğun evini bastılar. Mahkemesi 2 sene sürdü.

Velhasıl Kütahya'nın hele hele Domaniç'in bin türlü allah belasını versin. Kaldı ki vermiş de amk. Bir türlü gelişemiyorlar....

Toplam Hit: 10750 Toplam Mesaj: 113