Yıldızlararası / Interstellar ( 2014 )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Az önce sinemadan çıktım. Ve kendime söz verdim bu filmi insanlara anlatmaya çalışıp filmi piç etmeyeceğim diye. Ancak şunu söyleyebilirim ki benim için gelmiş geçmiş en iyi film. Oscarda ne kadar ödül varsa toplaması gerekiyor. Son yarım saatinde okadar garip duygular yaşadım ki bildiğiniz hüngür hüngür ağladım, bu filmde ağlanacak ne vardı diyenler falan olabilir ancak delicesine bir bilim aşığı ve aile bağları kuvvetli biri olarak bu tepkimi çok normal buluyorum. Umarım herkes izleme şansını elde eder. 

Hans Zimmer'dan Sountrack : http://www.youtube.com/watch?v=jo5m5GXF9Ec&feature=share

Ayrıca cuk oturmuş : https://eksisozluk.com/entry/46822659?utm_source=facebook&utm_medium=wall&utm_campaign=social&utm_content=interstellar&utm_term=0

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Az önce;

http://www.tahribat.com/Forum-F-Tipi-Filmini-Ariyom-201158/2/

Konuya yazmışım :)

http://www.tahribat.com/Forum-Turkdepo-Biz-Davetiye-Dagitim-Tbtye-Ozel-5gb-Hediye-201991/

konuya bakın. Daha yeni buraya üye olup F Tipi filmi indirdim. Ayrıca güzel filmler de var. Öneririrm.

Sonra da eklemişim :))

Edit; Şimdi gördüm;

Transcendence - Evrim (2014)

çeşitli çözünürlüklerde yayınlanmış. Forumda konusu açılmıştı geçtiğimiz günlerde.

Vay ben neymişim :)))

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    sessizadam bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

facete birinin yorumu vardı tbtden biriydi sanırım

tüm film boyunca 3-5 konuşma olsun die bekliorsunuz sonra film sona eriyor hiç bişi anlamıorsunuz sonunda aşk kazanıyor 

gibi bir yorum vardı

bu film neden iyi ?

izzmarit in yorumu o. hanımefendi gram beğenmemiş filmi. çok saçmaymış güya. dünyanın geri kalanının aksine bir o mantıksız bulmuş :D

Bu yorumu yapan arkadaş İncir Reçeliyle karıştırdı herhalde filmi

Yok paşam karıştırmadım, ayrıca tepedeki arkadaşların bok yemesi gibi bir durum da var :D

Öncelikle şunu söyleyeyim, çok büyük bir beklentiyle izlemiştim filmi. Onyüzbinmilyon insan hastası olmuş, lap lap 10 puanı basmışlar, film çok şampiyonmuş vaoovvvmuş izlerken salyalarım akacakmış falan beklentisiyle. Normal gitseydim uyurdum çok nefret etmezdim ama böyle olunca sinirden uyuyamadım da.

Film standart bir Hollywood filmi. En son hayat bilgisi dersini ilkokul ikinci sınıfta alıp 'bu kurbağadır' diye öğrenen Amerikan kitlesi için yapılmış. Bütün filmde işlenen şey üstüne basıla basıla şu: Zaman görelidir.  Çok daha farklı, bol bakış açılı ve güzel işlenebilecek bir konu, gözümüze tekrar tekrar sokularak tek bir açıdan yaklaşılarak "Burda on dakika kaybettik orda yirmi yıl geçti auv!" haline sıkıştırılmış, rezil rüsva edilmiştir. Fiziksel hatalara, caminin yanından döner gibi nötrinonun etrafından falan dolaşılmasına, böyle şeylere takılmıyorum, film bu. Gidip mesela şu kitkat tipli robotun karadelikten geçerken "quantum gravity analizini yaptım gönderiyorum bibibiibiiik" demesini eleştiri konusu yapmayacağım. Ona kendi kendime güldüm bitti. Elindeki konunun işlenişine, görselliğe, diyaloglara, böyle şeylere bakıyorum. İzleyen herkes de parçacık fizikçisi değil zaten ki bu bir belgesel de değil.

Abi filmde bir kere hiç lazım olmayan aşırı gereksiz "lan belki oscar alırız" diye yapılmış Matt Damon sahneleri vardı. Uzayı Dallas'a çevirdi herif. Herkes bi entrika peşinde zaten, yalancı profesörden tut uzay mekiğini sevgilisinin yanına götürtmeye çalışan Anna abla. UZAY MEKİĞİ LAN BU. Zaten her lafının arasında o kadar uzun süre es veriyordu ki yanımda olsa mekik falan demeden kürekle ağzına vurmuştum. Ablacım zaman akıyor zaman gidiyor sen niye beni değeri bir kısa film süresi olan şey için 200 dakika bekletiyorsun?

Tipik bir Hollywood filminin çakma kahramanı "efsanevi pilot çiftçi"ye kaç puan? Her şeyden saniye farkıyla kurtulan, Tsubasa'nın gerçek hayattaki izdüşümü jetpackli şampiyon mühendis. Nasıl güzel öyle her tehlikeden son saniyede kurtulan başına ne gelse eyvallah kardeş diyen yine yeni bir başrol oyuncusu. Adam karadelikten geçip kitaplığa çıktı aslkddasf. En birinci başrol oyuncusu bu olabilir bak Batman'i, Superman'i falan da sayıyorum, ötesi var mı?

Zırıl zırıl aile içi hikayeler? Kızının da süperhiiro babasından aldığı kanla dışarıyı toz toprak götürürken kardeşi evde olmasına izin vermemişken kitaplıkta takılıp saniye farkıyla yine bir şeyleri çözmesi? Abi niye bu kadar drama yaratıyorsun? Ben neden dakikalarca abinin yeni karısını çocuklarını babayı sildiklerini izledim ne gerek vardı? Küçük kız kardeş neden bu kadar drama yarattı yok efenim mısırları yaktı çocuk meşgul olsun o çalışırken diye falan filan? Neyi paylaşamıyorsun neden her sahneyi bir dramayla doldurmaya çalışıyorsun?

Efenim özet olarak şahsi fikrimce bir Onur Yürüyüşüyle kıyaslanabilecek kadar ÇOK fazla saçma drama ÇOK fazla saçma entrika vardı.

Beğenenler neyini beğendi? Görsel efekt desen ilk defa gördüğümüz şeyler yok. Konu desen, yukarda anlatmaya çalıştığım üzere ÖÖÖHHH. Anna ablanın hatrı için geldik filmde de taş gibiydi bana yetti diyecek babayiğit varsa da saygıyla selamlarım.

Edit: Fizik bilmiyorsan ondan anlamamışsındır diyecek olursa güdümlü terlik elimde bekliyorum.

Edit 2: Hans Zimmer postu gördüm yukarılarda bir yerlerde, <3

izzmarit tarafından 30/Kas/14 12:22 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    sessizadam bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

facete birinin yorumu vardı tbtden biriydi sanırım

tüm film boyunca 3-5 konuşma olsun die bekliorsunuz sonra film sona eriyor hiç bişi anlamıorsunuz sonunda aşk kazanıyor 

gibi bir yorum vardı

bu film neden iyi ?

izzmarit in yorumu o. hanımefendi gram beğenmemiş filmi. çok saçmaymış güya. dünyanın geri kalanının aksine bir o mantıksız bulmuş :D

Bu yorumu yapan arkadaş İncir Reçeliyle karıştırdı herhalde filmi

Yok paşam karıştırmadım, ayrıca tepedeki arkadaşların bok yemesi gibi bir durum da var :D

Öncelikle şunu söyleyeyim, çok büyük bir beklentiyle izlemiştim filmi. Onyüzbinmilyon insan hastası olmuş, lap lap 10 puanı basmışlar, film çok şampiyonmuş vaoovvvmuş izlerken salyalarım akacakmış falan beklentisiyle. Normal gitseydim uyurdum çok nefret etmezdim ama böyle olunca sinirden uyuyamadım da.

Film standart bir Hollywood filmi. En son hayat bilgisi dersini ilkokul ikinci sınıfta alıp 'bu kurbağadır' diye öğrenen Amerikan kitlesi için yapılmış. Bütün filmde işlenen şey üstüne basıla basıla şu: Zaman görelidir.  Çok daha farklı, bol bakış açılı ve güzel işlenebilecek bir konu, gözümüze tekrar tekrar sokularak tek bir açıdan yaklaşılarak "Burda on dakika kaybettik orda yirmi yıl geçti auv!" haline sıkıştırılmış, rezil rüsva edilmiştir. Fiziksel hatalara, caminin yanından döner gibi nötrinonun etrafından falan dolaşılmasına, böyle şeylere takılmıyorum, film bu. Gidip mesela şu kitkat tipli robotun karadelikten geçerken "quantum gravity analizini yaptım gönderiyorum bibibiibiiik" demesini eleştiri konusu yapmayacağım. Ona kendi kendime güldüm bitti. Elindeki konunun işlenişine, görselliğe, diyaloglara, böyle şeylere bakıyorum. İzleyen herkes de parçacık fizikçisi değil zaten ki bu bir belgesel de değil.

Abi filmde bir kere hiç lazım olmayan aşırı gereksiz "lan belki oscar alırız" diye yapılmış Matt Damon sahneleri vardı. Uzayı Dallas'a çevirdi herif. Herkes bi entrika peşinde zaten, yalancı profesörden tut uzay mekiğini sevgilisinin yanına götürtmeye çalışan Anna abla. UZAY MEKİĞİ LAN BU. Zaten her lafının arasında o kadar uzun süre es veriyordu ki yanımda olsa mekik falan demeden kürekle ağzına vurmuştum. Ablacım zaman akıyor zaman gidiyor sen niye beni değeri bir kısa film süresi olan şey için 200 dakika bekletiyorsun?

Tipik bir Hollywood filminin çakma kahramanı "efsanevi pilot çiftçi"ye kaç puan? Her şeyden saniye farkıyla kurtulan, Tsubasa'nın gerçek hayattaki izdüşümü jetpackli şampiyon mühendis. Nasıl güzel öyle her tehlikeden son saniyede kurtulan başına ne gelse eyvallah kardeş diyen yine yeni bir başrol oyuncusu. Adam karadelikten geçip kitaplığa çıktı aslkddasf. En birinci başrol oyuncusu bu olabilir bak Batman'i, Superman'i falan da sayıyorum, ötesi var mı?

Zırıl zırıl aile içi hikayeler? Kızının da süperhiiro babasından aldığı kanla dışarıyı toz toprak götürürken kardeşi evde olmasına izin vermemişken kitaplıkta takılıp saniye farkıyla yine bir şeyleri çözmesi? Abi niye bu kadar drama yaratıyorsun? Ben neden dakikalarca abinin yeni karısını çocuklarını babayı sildiklerini izledim ne gerek vardı? Küçük kız kardeş neden bu kadar drama yarattı yok efenim mısırları yaktı çocuk meşgul olsun o çalışırken diye falan filan? Neyi paylaşamıyorsun neden her sahneyi bir dramayla doldurmaya çalışıyorsun?

Efenim özet olarak şahsi fikrimce bir Onur Yürüyüşüyle kıyaslanabilecek kadar ÇOK fazla saçma drama ÇOK fazla saçma entrika vardı.

Beğenenler neyini beğendi? Görsel efekt desen ilk defa gördüğümüz şeyler yok. Konu desen, yukarda anlatmaya çalıştığım üzere ÖÖÖHHH. Anna ablanın hatrı için geldik filmde de taş gibiydi bana yetti diyecek babayiğit varsa da saygıyla selamlarım.

Edit: Fizik bilmiyorsan ondan anlamamışsındır diyecek olursa güdümlü terlik elimde bekliyorum.

Edit 2: Hans Zimmer postu gördüm yukarılarda bir yerlerde, <3

interstellar ; konusuyla, müziğiyle, efektleriyle, az karmaşasıyla güzel olmuş bir aksiyon-bilimkurgu filmi. insanların bu filme tapmalarını anlamakta ben de zorluk çekiyorum ama bazı sahnelerinde hangimiz o geminin içinde hissetmedik ki? bir filmi izlerken kendimi kameranın arkasında tüm sahneyi görür halde buluyorsam benim için o film o anda eksi puan alır ama bu film için aynısını pek söyleyemeyeceğim.

ek: filmde birçok saçma yer vardı,olabilirliliklere çok dikkat eden biri olarak beni rahatsız etmedi değil ama izlediğim film de bana çanakkale savaşını anlatmıyor, gelecekte geçen bir bilim kurgu..

ek2: henüz filmi izlemeyen bi' arkadaşa 14:30 da filmi bi' daha izleyeceğim :)

RockZs tarafından 30/Kas/14 12:40 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T-Bag
    T-Bag's avatar
    Erkek

Sinemada izledikten sonra etkisinden günlerce çıkamadım resmen aval aval etrafıma baktım düşündüm düşümdüm... (özellikle imax te izlemek ayrı bir zevk veriyor).

Etkisinden çıkamadım dedim ya bunu da "laf olsun" diye söylemiyorum. 

Hans Zimmer bu filmdeki müzikleriyle benim gözümde birkez daha büyüdü. Müzikler o kadar uyumlu ve can alıcı ki odaklanarak izlerseniz ağlamamanız mümkün değil.

Keslinlikle izleyin izletin...

Oyun yeni başlıyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İzlediğim ve izleyeceğim en iyi filmler için bir sıralama yapsam bu film muhtemelen 1. sırayı alır. İzleyin, izletin ve o havayı yakalayın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

G kuvvetinin hiçe sayıldığı filmdir.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Düşmedi dimi ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Seedersi çok kötü.  Ayrıca alt yazısı yokki.

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
Toplam Hit: 11247 Toplam Mesaj: 83