folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 2013 Üniversite Sınavı Tercihleri Ve Üniversiteler Hakkında [Genel Konu]

2013 Üniversite Sınavı Tercihleri Ve Üniversiteler Hakkında [Genel Konu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı
    TercihlerKodProgram Adı
    01. Tercih 102210286 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)
    02. Tercih 102210277 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
    03. Tercih 102210329 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İngilizce)
    04. Tercih 104610037 GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ (ANKARA)/Askeri Tıp Fakültesi (Sivil Lise-Erkek)
    05. Tercih 105510114 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Kontrol Mühendisliği
    06. Tercih 105510098 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Elektrik Mühendisliği
    07. Tercih 110110058 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
    08. Tercih 110110031 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
    09. Tercih 110110049 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Elektrik Mühendisliği

benim başarı sıram mf4 8851 mf3 11000 lerde şimdi gata gelse ön sağlıkta sporda mülakatta falan elensem itü kontrol oluyo mu bunu netten bulamadım bir türlü 

tercihler nasıl ayrıca

gata tutarsa ve diyelim kaydolmadın veya elennme oldu bir sonraki tercihe başvuramazsın çünkü sen yerleşince bir sonraki tercihine de başkları yerleşiyor sen tekrar kontrol müh. kayıt yapmak için gitsen burası doldu derler :) yani o iş olmaz.

büyük bir ihtimalle gata gelecektir. ilk üç tercihin imkansıza yakın.

Beden Yeterliliği veya Mülakat sınavını kazanamadığı, giriş koşullarına

uymadığı, intibak eğitiminin bitiş tarihi olan 29 Eylül 2013 tarihine

kadar intibaksızlık nedeniyle veya başka bir sebeple GATA Askeri

Tıp Fakültesine kaydı yapılamayan öðrencilerin durumları ÖSYM

Başkanlığınca değerlendirilerek, alt tercihlerinden puanının tuttuğu

bir yükseköğretim programına yerleştirilirler.

hocam ösym nin konuyla ilgili açıklaması böyle gerekn kısmı kalın hale getirdim ayrıca geçen veya önceki senelerden girenlerin öğrendiğim kadarıyla 2. sinide kazanmış sayılıyorum gata olmazsa kontrol e gidiyorum olursa kontrolde boşluk oluyor ek kontenjanla yerleşiyorlar ön elemeleiler hep böyleymiş 

abi şimdi kontrolün kontenjan doldu.nolcak.hani puanın tutuyor ama kontenjan yok seni alıcakları kesin mi ?

Metalurjist.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Poet bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    Poet bunu yazdı

hacılar kütahyada benim bölüm,benim sıralamamdan 3 bin daha yüksek..gelme ihtimali nedir?

kendi sıralaman ve yazdığın yerin sıralamasını yazar mısın? bu şekilde anlaşılmaz.

274 bin benim sıralamam,271 bin okulun sıralaması..ve bölüm 215 kişi alıyor

kusura bakma kaynamış hakkaten :D

neyse cevabı yazdım öm'den.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    LethaLImpacT bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı

@LethaLImpacT

biraz riskli çünkü en az 5 tane olsaydı puanın altındaki bölüm daha iyi olurdu. yine de güzel. son 10 tercihinden birisi tutar gibi geldi bana. sen yine de son tercihine dahi yerleşebilirsin diye düşünerek hareket et.

hocam şöyle yapsam baştan 4 adet tercih azaltıp önceden düşündüğüm met. bölümünü

aşağıya;

Yıldız Teknik Ü.-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 

Marmara Ü.-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 

İstanbul Ü.-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 

yazsam nasıl olur ?

çok daha etkili olur. iyi yaparsın ;)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    LethaLImpacT bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı

@LethaLImpacT

biraz riskli çünkü en az 5 tane olsaydı puanın altındaki bölüm daha iyi olurdu. yine de güzel. son 10 tercihinden birisi tutar gibi geldi bana. sen yine de son tercihine dahi yerleşebilirsin diye düşünerek hareket et.

hocam şöyle yapsam baştan 4 adet tercih azaltıp önceden düşündüğüm met. bölümünü

aşağıya;

Yıldız Teknik Ü.-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 

Marmara Ü.-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 

İstanbul Ü.-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 

yazsam nasıl olur ?

çok daha etkili olur. iyi yaparsın ;)

--Son şeklini verdim tavsiyenle hocam.Eyvallah.Bu arada saat kaçta bitiyor tercih işlemleri ?

Tercihler
    TercihlerKodProgram Adı
    01. Tercih 104410039 GEBZE YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
    02. Tercih 105810077 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ/Mühendislik Fakültesi/Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (İngilizce)
    03. Tercih 108410451 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce)
    04. Tercih 105510362 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Kimya-Metalurji Fakültesi/Kimya Mühendisliği
    05. Tercih 105510829 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Maden Fakültesi/Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce)
    06. Tercih 200611391 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (Tam Burslu)
    07. Tercih 105610697 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    08. Tercih 107210544 MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İngilizce)
    09. Tercih 105810095 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İngilizce)
    10. Tercih 104110624 GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
    11. Tercih 104110678 GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
    12. Tercih 105810068 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
    13. Tercih 200611434 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (Tam Burslu)
    14. Tercih 105610776 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği
    15. Tercih 205710183 TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (Tam Burslu)
    16. Tercih 104810574 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği (İngilizce)
    17. Tercih 110110491 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Kimya-Metalurji Fakültesi/Kimya Mühendisliği (İngilizce)
    18. Tercih 206110671 YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Kimya Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)
    19. Tercih 201410171 FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (Tam Burslu)
    20. Tercih 107210535 MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği
    21. Tercih 204711448 OKAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik-Mimarlık Fakültesi/Makine Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu)
    22. Tercih 202411696 İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Mekatronik Mühendisliği (Tam Burslu)
    23. Tercih 202411148 İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (Tam Burslu)
    24. Tercih 105610758 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği
    25. Tercih 110110216 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Kimya-Metalurji Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
    26. Tercih 107210553 MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (İngilizce)
    27. Tercih 105610785 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
    28. Tercih 105810086 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ/Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği (İngilizce)
    29. Tercih 101110642 ANKARA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği
    30. Tercih 104110669 GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği

Metalurjist.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    LethaLImpacT bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı
    TercihlerKodProgram Adı
    01. Tercih 102210286 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)
    02. Tercih 102210277 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)
    03. Tercih 102210329 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Mühendislik Fakültesi/Makine Mühendisliği (İngilizce)
    04. Tercih 104610037 GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ (ANKARA)/Askeri Tıp Fakültesi (Sivil Lise-Erkek)
    05. Tercih 105510114 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Kontrol Mühendisliği
    06. Tercih 105510098 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Elektrik Mühendisliği
    07. Tercih 110110058 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
    08. Tercih 110110031 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği
    09. Tercih 110110049 YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Elektrik-Elektronik Fakültesi/Elektrik Mühendisliği

benim başarı sıram mf4 8851 mf3 11000 lerde şimdi gata gelse ön sağlıkta sporda mülakatta falan elensem itü kontrol oluyo mu bunu netten bulamadım bir türlü 

tercihler nasıl ayrıca

gata tutarsa ve diyelim kaydolmadın veya elennme oldu bir sonraki tercihe başvuramazsın çünkü sen yerleşince bir sonraki tercihine de başkları yerleşiyor sen tekrar kontrol müh. kayıt yapmak için gitsen burası doldu derler :) yani o iş olmaz.

hocam ösym nin konuyla ilgili açıklaması böyle gerekn kısmı kalın hale getirdim ayrıca geçen veya önceki senelerden girenlerin öğrendiğim kadarıyla 2. sinide kazanmış sayılıyorum gata olmazsa kontrol e gidiyorum olursa kontrolde boşluk oluyor ek kontenjanla yerleşiyorlar ön elemeleiler hep böyleymiş 

abi şimdi kontrolün kontenjan doldu.nolcak.hani puanın tutuyor ama kontenjan yok seni alıcakları kesin mi ?

2 kere bakacaklar yani bi tamam gata oluyo dicek bide gatayı salla yokmuş gibi bakınca bide kontrol oluyo dicek 1 kişilk yeri kapatıcam kontrolde ve gatada sorna gata ya gidersem kontrol ek kontejyan dan adam alacak eğer gata ya gitmezsem de kontrole gidersem benim yeri zaten vardı oraya yerleşicem 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı
    LethaLImpacT bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı
    TercihlerKodProgram Adı

tercihler nasıl ayrıca

2 kere bakacaklar yani bi tamam gata oluyo dicek bide gatayı salla yokmuş gibi bakınca bide kontrol oluyo dicek 1 kişilk yeri kapatıcam kontrolde ve gatada sorna gata ya gidersem kontrol ek kontejyan dan adam alacak eğer gata ya gitmezsem de kontrole gidersem benim yeri zaten vardı oraya yerleşicem 

eğer öyleyse dua et ösym ye.

Metalurjist.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zachariah
    Zachariah's avatar
    Erkek

yarın 3 demi acıklanıyormus tercihler ?

Anime - Manga
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Zachariah bunu yazdı

kaçta açıklanıyor bilen var mı hocalar ?

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı
    Zachariah bunu yazdı

kaçta açıklanıyor bilen var mı hocalar ?

Doğru olabilir.

Elektronik hallediyorlar olayı

Zaten son hafta acıklanacak diyorlardı.

Yarın da temmuzun son haftası olacak yani aslında bugün

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Donanımhaberdede yarın açıklancağını söylüyorlardı hayırlısı bakalım neresi gelecek yada gelmeyecek. Yolumuza nasıl devam edicez. Bu arada bıryer gelirse pc'yi satıyorum sımdıden duyurulur :D

www.kriptopedi.com
Toplam Hit: 20809 Toplam Mesaj: 185