folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 2013 Üniversite Sınavı Tercihleri Ve Üniversiteler Hakkında [Genel Konu]

2013 Üniversite Sınavı Tercihleri Ve Üniversiteler Hakkında [Genel Konu]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Hocam diş hekimliğinin sıralama düşer mi ya ? Kontanjan arttırma olayı felan var.

Ege diş istiyorum 13.300'de benim sıralama 15.260.

ege marmara istanbul farketmez o çevrede olabilir yani.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı

@serkan

ygs puanlarınla devlet üniversiteleride 4 yıllık fakülteler yazamıyorsun. ön lisans(2 yıllık) düşünür müsün?

Hocam 2 yıllık lojistik yada iş güvenliği var aklımda ama gelirlermi bilmiyorum.

4 yıllıkta gözüm yok zaten

malesef lojistik ve iş sağlığında devlet üniverstieleri olmuyor. ama vakıf üniversiteleri mevcut. lojistiği genelde sınavsız geçişle dolduruyorlar. gaziantep var 255le almış geçen yıl. yazabilirsin ama çok umutlu olmadan.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    The_Cure bunu yazdı

Hocam diş hekimliğinin sıralama düşer mi ya ? Kontanjan arttırma olayı felan var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

hocam ben ankara üniversitesi matematik bölümüne gitcektim 2. öğretim, puanı 234 puan ben bu sene 250 yaptım. Ama sen demişin ki fen edebiyat fakülteleri yarıya düşürüldü kontejanlar. Ben göte gelir miyim? Yoksa istediğim yere rahatça gider miyim?

istediğin bölümün başarı sırası 219bin. kontenjanı ise 100den 80e inmiş. Tabiki dezavantaj ama büyük oynama yapacağını sanmam.

senin başarı sıran 180bin-250bin arası bir şeyse yazmaya değer.

182 bin hocam, bunun 1. öğretimi de yazmalımıyım sence?

birinci öğretimin kontenjanı da 80e düşmüş. 159binle almış geçen yıl. birinci öğretimi de ikinci öğretimi de yazmaya değer tabiki. Sen ikisini de yaz ancak ikinci öğretim %90 gelir gibi. Yine de ikinci öğretim mat arkasına birkaç tane daha başarı sırası yüksek matlar yazarsan fena olmaz. riski azaltırsın.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı
    kuytul bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

hocam ben ankara üniversitesi matematik bölümüne gitcektim 2. öğretim, puanı 234 puan ben bu sene 250 yaptım. Ama sen demişin ki fen edebiyat fakülteleri yarıya düşürüldü kontejanlar. Ben göte gelir miyim? Yoksa istediğim yere rahatça gider miyim?

istediğin bölümün başarı sırası 219bin. kontenjanı ise 100den 80e inmiş. Tabiki dezavantaj ama büyük oynama yapacağını sanmam.

senin başarı sıran 180bin-250bin arası bir şeyse yazmaya değer.

182 bin hocam, bunun 1. öğretimi de yazmalımıyım sence?

birinci öğretimin kontenjanı da 80e düşmüş. 159binle almış geçen yıl. birinci öğretimi de ikinci öğretimi de yazmaya değer tabiki. Sen ikisini de yaz ancak ikinci öğretim %90 gelir gibi. Yine de ikinci öğretim mat arkasına birkaç tane daha başarı sırası yüksek matlar yazarsan fena olmaz. riski azaltırsın.

hocam gazi 2. öğretim tutar mı bide ona bakarsan çok makbule geçer?

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

kuytul hocam bi cevap ver yahu :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    The_Cure bunu yazdı

yazmaya değer tabiki. %20lik alanda kalıyor. 13000binden rahatllıkla yazmaya başlayabilirsin. Ancak 5 kişilk bir artış var ege'de. çok büyük bir oynama olmayabilir. Tutacağından da emin olamayız ama kesinlikle tercih listende ilk sıralrda bulundurabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı
    The_Cure bunu yazdı

yazmaya değer tabiki. %20lik alanda kalıyor. 13000binden rahatllıkla yazmaya başlayabilirsin. Ancak 5 kişilk bir artış var ege'de. çok büyük bir oynama olmayabilir. Tutacağından da emin olamayız ama kesinlikle tercih listende ilk sıralrda bulundurabilirsin.

yüzde kaç ihtimalle tutar sence?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

@tengri

gazi matematik iö 203binde kalmış ve geçen yılla aynı kontenjan. bence yazmaya değer. gazi ile ankara üniversitelerinin iö leri arka arkaya yazılabilir. ikisinin de tutma ihtimali yüksek. onların önüne de ankara birinci öğretim yazılabilir. 

@the_cure

ihtimali bilemem ama ilk 10 sıra içine yazmaya değer. ihtimal yüksek değil onu söyleyim :)

kuytul tarafından 01/Tem/13 16:15 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

müridler sıralamam 110binde ancak istediğim bölüm 90binle almış geçen sene  tercih etsem gelirmi

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 20792 Toplam Mesaj: 185