folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlikte Son Durum?

Bedelli Askerlikte Son Durum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı

Simdi benim kafam karisti, okudugum iki farkli web site (hurriyet ve bbc-turkce) farkli seyler soyluyor.

Ocak 1987 dogumlu biri olarak, ben buna dahil olabiliyor muyum yoksa olamiyor muyum?

tutuor hocam 1987 li herkezi tutor hadi iyisin iyi haberi verdim git eylen cos dagit kendini biz 88 lilerinde yerine :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Harbiden bu nasıl iş amk.

12 olan askerliği 6 ya kısa dönemide 3 aya düşürsünler.Prof ordu yapsınlar amerikadaki gibi prof askerede devlet maaş versin.

Şuanki sistem saçmalık tamamen.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    Cesnist bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı
    ins olur cekilecek dert degil. 5ay once yazacagim yazi herkes askere gitmeli gitmeyen vatan hainiydi ama hayatimda boyle sikis gormedim

Hocam senin bitmedi mi ya askerlik ? nerdeyse ben bitircem:D Bu arada aralıkta gidecek arkadaşlar amasyaya düşerseniz geçmiş olsun yan bastınız XD

yok uzun donemim ben 94/3 sen bitiricen gelicen ben 3ay daha yapicam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Harbiden bu nasıl iş amk.

12 olan askerliği 6 ya kısa dönemide 3 aya düşürsünler.Prof ordu yapsınlar amerikadaki gibi prof askerede devlet maaş versin.

Şuanki sistem saçmalık tamamen.

Katılıyorum  imzamı Atalım 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı
    ins olur cekilecek dert degil. 5ay once yazacagim yazi herkes askere gitmeli gitmeyen vatan hainiydi ama hayatimda boyle sikis gormedim

Hocam askerliğin son zamanları baya rahatlıyormuş kıdemliler sanırım,umarım sende de öyle olur pek bir şey kalmamış zaten :)

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

siktirgidin bankadan kredi çekin.

vatansızlar olarak tarihe lanetleneceksiniz

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Adamlara ıscak para lazım.

Bortubocek sever
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı

aralık kafası gibi çıkar 31.12.2014 tarihi itibariyle 28 yaşından gün alanlar diye..

Kaynak: Götüm.

Her şey bir tarafa bu yorum bi tarafa

adam nokta atışı bildi. Helal oolsun. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    HolyReform bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı

Hocam askerliğin son zamanları baya rahatlıyormuş kıdemliler sanırım,umarım sende de öyle olur pek bir şey kalmamış zaten :)

yok hocam yerine gore degisir. burada ust devrede diken ustunde ama adamlarin mintikasi yok sade kontrol ediyorlar. alt devre gelseydide bulasik ve kopeklere yemek getirmekten kurtulsam :-)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı

Ben yaptım sizde yapacaksınız kafasını anlamıyorum arkadaş ben... Yakın zamanda askerlik yapan bir arkadaşım 500 metre ilerlerinden pkklıların grup grup geçtiğini tespit ettikleri halde vur emri almak yerine geri çekil emri aldığından bahsediyor ki bu mevzuları çoğu adamdan duydum. Bunun için gidip orada komutanların ego malzemesi olayım ben. 

Vatan millet sakaryacılar: Bugün desinlerki bu ülkede bir tane terörist kalmayacak başlıyoruz, ilk işim tecilimi bozup askere gönüllü doğu görevi ile gitmek olur. Ama böyle birşeyin olmayacağını sizde biliyorsunuz. Hayatımın 6 ayını ağaca selam vererek, patates soyarak geçireceğime işime aileme bakarım. Kimse kusura bakmasın

aynen hacı...

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
Toplam Hit: 23627 Toplam Mesaj: 232