folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlikte Son Durum?

Bedelli Askerlikte Son Durum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

siktirgidin bankadan kredi çekin.

vatansızlar olarak tarihe lanetleneceksiniz

he hocam he... 6 ay patates soyarak izmarit toplayarak, komutanın egosunu tatmin ederek vatan kurtarılıyo.

ben burda çalışarak bu vatana daha fazla katkı sağlıyorum merak etme sen

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    beyaban bunu yazdı

ben o zaman allahın siktir ettiği hakkari de sınır da neden bekledim ben askerlikten korkan türlü bahane uyduranlar rahat uyusun diye 9 ay dağ başında toplamda da 11 ay siktiğimin şemdinlisinde kaldıysam şimdi de sıra onlarda onlar orada kalmalı yok evim işim anam babam diye karı gibi kıvırtmak olmaz ha harbiden vatana millete yararlı bir mevkii meslek sahibisindir eyvallah ama hayata dünyaya sığır boku kadar yararı olmayan sadece cüzdanında parası olan adam burada  maval okumasın

işine gelince hakkari vatan toprağı.  işine gelmeyince " siktiğimin şemdinlisi"

bu da iyiymiş (:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

bir 4 yıl daha atamadı orospu cocukları 91lilere vuraydı iyiydi 

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

olm bedelli askerlik sizin zararınıza.

içinize alıp ne güzel pembe tezkere ile kurtuluyordunuz.

şimdi hem 18k ödeyeceksniz bankadan kredi çekip, hemde pemde krediciler diye ortalıkta dolanacaksınız mk.

etek giyin bari mk.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

bu evrende en bol şey önce oksijen, sonra da aptallık. küçük enişteleri askere almasalardı sanki atom parçalayacaklardı da "ben yaptım sen de yapacaksın" gafletindeler. bedelliyi falan savunduğumdan değil ha! genel olarak bakıyorum ya askerliği bitirmiş olanlar ya da yaşı tutmayanlar bedelli hakkında atıp tutuyorlar genelde. Evet kardeşim sen yapacaksın. hatta en çokta sen yapacaksın. çünkü bu ülkenin ucuz iş gücüsün sen. seni her yerde kullanacaklar. vatan millet diye kakalayacaklar sonra yine kullanacaklar. senin buna ses çıkarmayacağını iyi biliyorlar çünkü. bedelliye karşı çıktığın kadar şu boktan militarist sisteme karşı çıksadın eğer zaten bunları konuşuyor olmazdık.

ha birde unutmadan;
    http://www.radikal.com.tr/turkiye/askerdeki_kaza_denilen_olumde_cinayet_kuskusu-1132465

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

olm bedelli askerlik sizin zararınıza.

içinize alıp ne güzel pembe tezkere ile kurtuluyordunuz.

şimdi hem 18k ödeyeceksniz bankadan kredi çekip, hemde pemde krediciler diye ortalıkta dolanacaksınız mk.

etek giyin bari mk.

Profil resmine yakisir yorumlar hocam basarilarinin devamini dileriz

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Beyler askeriyeden bildiriyorum suan SIKERIM  VERIN 18 i gelmeyin icimdeki zerre sevgide burada gitti ha turkiyenin en Rahat yerinde askerlik yapan birisi olarak soyluyorum dikkate alin.Vatan millet sakarya diyen adamlara sormali yaptinizda ne oldu amk Diye 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Ulkenin anasini sikerlerken, her bir bokunu satarlarken, bolunmesi icin her turu cabayi harcarlarken, keyiflerine gore saraylar-ucaklar-arabalar alirlarken sesi solugu cikmayan ucuz vatansever, oksijen israfi tiplemelerin bu konuda bu kadar gurultu yapmasina sasirmamak lazim

Bak daha detayli aciklamali yazayim sana birkac maddede:

1) Sen hapsane gibi kislalarda patates soymaktansa disarida arti deger uretip, kazanip, vergisini veriyorsan ulkene katkin cok cok daha fazladir. Ama senin 28 yasina gelmis, 18k lira birikimin ya da bu miktari bankadan kredi cekecek meslegin yoksa bir dusunmen lazim? Senin gidip 6-12-15 ay belese ve sacma bir sekilde orduya hizmet etmen belki genel anlamda bir kayba neden olmuyordur, benim/benim gibilerin oluyor/olacak kardesim.

2) Hep zengin cocuklari kurtuluyor, adalet nerde? Ulan hamina kodugumun davari, kapitalizmle carki donen dunyada ne adil ki bunun adil olmasini bekliyorsun? Ozellikle Turkiye'de, adil olan ne var? Sosyal devletin en kuvvetli oldugu ulkelerden olan iskandinavlarda bile bugun hizmet sektorunun ozellestirilmesine adim atarken, beklentin neydi amk?

3) Fakir cocugu dagda olurken siz gotu sicak evinizden cikarmiyorsunuz ama!!11!! Fakir cocugu da cikarmasin amk, biz bu devlete bizi korusun belli hizmetleri sunsun diye essek yukuyle vergi odemiyor muyuz? Olustursun profesyonel orduyu, bu isin gereklerini ve muhtemeln sonuclarini bilen adamlar maaslarini alsinlar, islerini yapsinlar. 

4) Tum bunlari gecelim, adam askerlige, gerekliligine inanmiyordur belki amk? Vicdani ret diye evrensel bir hak var, o nerede? Adam gidip aylarca anasina bacisina kufredilip bok temizlemi istemiyor, silah kullanmayi istemiyor, gerektigini birini oldurmeyi istemiyor, istemiyor oglu istemiyor amk. 

Ha kendi gerekceme gelince, kendimi/zamanimi askerlikle harcamak istemiyorum. Essek gibi, allahin siktir ettigi bir ulkede calisip kazandigim/biriktirdigim parayla da gozumu kirpmadan odeyecegim, bu dert tasa bitecek. ha bu bedelli olmasaydi da zaten yurtdisinda 3 yil iscilikten 6000 avro verip cikacaktim isin icinden. Alan razi, veren razi. 

Ha bunlari okuduktan sonra makul cevaplar getirmeden hala yok pembe teskereymis, yok gotten almaymis tarzi salak sacma aforizma sicarak mutlu olacak arkadaslara da tavsiyem devam etsinler. Zaten hic bir bok beceremedigin hayatinin 15 ayini da vatan millet diyerek, bos silahla nobet tutarak ,tuvalet temizleyerek, araliksiz selam vererek hizmet ettim diye sikimsonik egonu pohpohlamaya devam et guzel kardesim. 

Edit: Sinirle yazarken guzel turkcemizi baya hoyratca kullanmisim, edebiyat hocam gormesin. Bir de uzun olmus ama ozet vermeyecegim.

gkhn tarafından 03/Ara/14 02:52 tarihinde düzenlenmiştir

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

18k yı bulamayanlar niye üzülüyorlar ki

tamam herkes askeriyeden içeri girdiği gün kafasını duvarlara vuruyor nerden geldim ben buraya fln ama

askerlik yapmamanın zaten çaresi varki yıllardır insan haklarına aihm kararlarını dayanak gösterdiğinde türkiye seni vicdani redci sayıyor ve vatandaşlıktan çıkarıyor

bu kadar dert etmeyin illada bedelli yapacam diye çaresi yok değil var

ha hangi ülke alır tc çıkışlı vatandaşı derseniz bilemem ama afrikada bi kabile fln kabul eder belki

Toplam Hit: 23637 Toplam Mesaj: 232