folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlikte Son Durum?

Bedelli Askerlikte Son Durum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Senide normal biri sanıp cevap verdik ama hata etmişiz

olmayınca karşındakine saçma saPan sorular sorarsın

olayı bırakıp kişilere sarmayı sağlayan ve konuyu saptırma gereksinimi hissettiren şey

durum net anlaşıldı umarım

Sizin gibilere önceki sayfalarda cevap verdim ve kategorinizi belirledim daha muhattap olmaya luzüm yok 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Ben olaylara tarafsiz kalmak istiyordum. Cunku ne turk vatandasiyim nede askerlik gibi derdim tasam var.

SeRDaR sana sormak istedigim bir iki soru olustu konulari okuduk ca.

Imzandaki olay dogru mu cidden. 17kez goz alti. 2 tutuklanma ve tutuksuz yargilanma ?

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Ben olaylara tarafsiz kalmak istiyordum. Cunku ne turk vatandasiyim nede askerlik gibi derdim tasam var.

Imzandaki olay dogru mu cidden. 17kez goz alti. 2 tutuklanma ve tutuksuz yargilanma ?

değil hocam yılmaz Erdoğan'ın yazdığı Yönettiği bir Demet tiyatro adlı dizi tadında tiyatro gösterileri vardı eskiden star da bilirsin

orada Erdal Tosun'un canlandırdığı Spartaküs Vedat isimli karakterin bir repliği ;)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    SeRDaR bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

değil hocam yılmaz Erdoğan'ın yazdığı Yönettiği bir Demet tiyatro adlı dizi tadında tiyatro gösterileri vardı eskiden star da bilirsin

orada Erdal Tosun'un canlandırdığı Spartaküs Vedat isimli karakterin bir repliği ;)

Turk birisi ile evli olarak oturma ve calisma iznim var. Bedelli bana vursa idi turk vatandasligida alirdim. Bana yasdan dolayi vurmuyor (19.01.1988 dogumluyum) ben her 5 yilda bir evrak yenilemeye devam :)

Allaha sukur 2 tane apartman var elimde de onlarin kirasini gosterek oturma izni aliyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

olayı bırakıp kişilere sarmayı sağlayan ve konuyu saptırma gereksinimi hissettiren şey

Sizin gibilere önceki sayfalarda cevap verdim ve kategorinizi belirledim daha muhattap olmaya luzüm yok 

Müdür beni kastediyosan benim sana herhangi bir sorum falan olmadi. Önceki sayfalarda benim de yazdiklarim var bunlarin icinde askere gidecegim de yaziyor. Benim sinirlendigim sey insanlari kategorize edip cayir cayir hakaret etmeniz.bi de artist artist kategorinizi belirledim yazmissin. Yok erkek degil falan filan. Siz kimsiniz ve kendinizde boyle bir yetkiyi goruyorsunuz. Biri cikip anneni yolla gostereyim erkekligi dese kan mi cikacak? Seviyesizsiniz o yuzden geyik yapiyorum ben de.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Recep en kralida sensin ha :)

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

lan bende çiftevatandaşlık var. istesem rahatça askerden kaçardım ki yapan çok benimle aynı durumda olup da. gittim yaptım. uzun dönem yazdım 6 ay çıktı.

bunu dedikten sonra atıp tutmaya başlayabilirim sanırım. bir kere zorunlu askerliğe karşıyım. profesyonel ordu hem maddi hem manevi anlamda fayda sağlayacaktır. veya geçici askerleri sadece fabrikada çalıştırıp üretimde kullanacaksın. vicdani redçilere (pkklı piçler hariç) hiç karşı olmadım. 

ama bu bedellicilerden pkklılardan bile çok iğreniyorum ne yalan söyleyeyim. gene de gitmeyen gitmesin napalım. parası var ne de olsa. ama spoiler vereyim. 18bin liraya değmez.

''Köylü, parasını verip cepheye gitmeyen eşraf için savaşmak istemiyor''

Bu sözler Birinci Meclis'te zikredilmişti. 
    1920 yılında yapılan bedelli askerlik tartışmalarında.
    Ve konu böylece kapandı....

Prometheus tarafından 04/Ara/14 19:51 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ultrAsker bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Müdür beni kastediyosan benim sana herhangi bir sorum falan olmadi. Önceki sayfalarda benim de yazdiklarim var bunlarin icinde askere gidecegim de yaziyor. Benim sinirlendigim sey insanlari kategorize edip cayir cayir hakaret etmeniz.bi de artist artist kategorinizi belirledim yazmissin. Yok erkek degil falan filan. Siz kimsiniz ve kendinizde boyle bir yetkiyi goruyorsunuz. Biri cikip anneni yolla gostereyim erkekligi dese kan mi cikacak? Seviyesizsiniz o yuzden geyik yapiyorum ben de.

Onu diyecek adamın anasını ben ....

erkeklik sik taşak taşımayla olmuyor bana göre 

dağlıcada askerler şehid olduğunda askerlik şubelerinin kapılarına bizide askere Alın memleket evlatlarının 

intikamını alalım diye Kapıya dayanan analar bacılar daha erkektir 

gideceksen ne mutlu sana 

prof askerliği bende savunuyorum ama şuan yoksa Kışla'lar boş mU kalsın 

vicdani redciler ve asker kaçakları bedelliciler hakkında fikrim budur kim olursa olsun 

2 erkek kardeşim var onlarda bunu desinler onlar hakkında da düşüncem budur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    umit bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

Askerliği bir bok sananlar ve salya saçarak verdikleri gerzek demeçleri arasındaki korelasyon gözlerden kaçmıyor. 

erkekliklerini öyle tatmin ediyorlar ne yapsınlar yazık

Username : Lotus 
    ID : 40969 
    İsim : Lotus 
    Soyisim : Lotus 

Şimdi anlaşıldı :)

onun için zaten sıkıntı yok ki niye bu kadar Problem etti anlamadım 

Benim için sıkıntı olmaması mağara adamları gibi salyalarını saça saça millete küfür ederken buna tepki vermeyeceğim anlamına gelmez, kaldıki eşcinsellik ispatı için ilişki sırasında fotoğraf isteniyor sen erkekliğini ispat için karınla birlikte olduğun fotoyu askeriyeye verirsen bende ağzıma aldığım sırada çeker veririm fotoyu

sokakta görünce insan sanıyorlar bir çoğunu ona üzülüyorum ben

vurdu gol oldu. millete bol keseden sallarsan biride cikip senin anladigin dilden cvp verir 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Vicdani red cikmali artik ya. Cikartacan reddedenleri de devletin tum imkanlarindan muaf edecen bitti gitti cok uzamis konu duzmantik kokten cozum

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 23645 Toplam Mesaj: 232