folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bedelli Askerlikte Son Durum?

Bedelli Askerlikte Son Durum?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

swodfish siktiret bahaneleri hazır bunların.

götüm yemiyor askere gitmeye demiyorlarda başka yerden laf yapmaya çalışıyorlar.

askerlik yapmayan adamdan ben şüphelenirim beyler ötesi yok.

ulan koynunuzdaki hatun demeyecekmi nerde askerlik anıların fotoğrafların.

anlatacak üçbeş maceran yoksa erkek yaşamanın bir anlamıda yok.

yarın çocuğun sorduğunda '' yok oğlum ben patates soyacam möbet tutcam diye götüm yemedi gidemedim askere bastım parayı gitmedim.'' mi diyeceksin ?

yalandanda olsa gittim vatan korudum geldim demek daha mantıklı değilmi ? 

benim oğlan askere gitmeye götü yemedi mi dedirteceksiniz babanıza.

her kadın erkeğinin zorluk ve macera içinde geçmiş bir askerlik fotoğraflarını görmek ve arkadaşlarına göstermek ister beyler.

üversitede rahatlık götünüze batıyordu değilmi ? sosyal demokratız biz eylemlere katılıyoruz madencileri destekliyoruz diyip karı kızla kahkaha içinde ünide taşşak yapmaya benzemiyor bu işler.

ülkenin bütün nimetlerinden yararlanıp sonra şikayet edip bir laf yapıyorsunuz. şu üni okuyan gençlerin bazılarında kedi kadar ciğer yok arkadaş.

eliniz iki tüfek tutsun lan. ıslak mendili cebinden eksik etmeyen pembe çoraplı korkaklar.

s

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Senin derdin sanırım askerlik değil de ünide bunları yapamamanın verdiği eziklik, öyle anlaşılıyor yazdığından. Askerliği kafaya takıp da neden bedelli yaptın diyecek çevremde iki üç kişi var onlar da hem eğitimsiz hem de kafası çalışmayan hıyarlar

evet yazdıklarımdan öyle gibi görünüyor haklısın.

ben kimseden destek ve yardım almadan kaliteli insanlar içinde yaşayacaklarımı çoktan yaşadım müdür.

bu pencereden üni okuyanlara bakınca çok sıkıcı, ego dolu, ergen kafası yaşayan, dünyayı üninin içi zanneden insanlar görüyorum.

hayatım şehir şehir ve ülke ülke gezerek geçti. ezik olduğumu düşüncek vaktim bile olmadı.

siktiret sen haklısın diyelim. postumu editleyecektim çoktan alıntı yapılmış zaten.

edit: u235 : şu patates saçmalığına bir son verseniz artık ? askerde patates soyma muhabbeti yok mk.

yeri gelir nöbet tutarsın yeri gelir stranç oynarsın yeri gelir eğitim yaparsın yeri gelir boya yaparsın yeri gelir araç tamir edersin yeri gelir yazıcı işi yaparsın ama patates soymazın .

o devir çoktan bitti. korkmayın la bukadar. 

zalimadam tarafından 04/Ara/14 02:39 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Senin derdin sanırım askerlik değil de ünide bunları yapamamanın verdiği eziklik, öyle anlaşılıyor yazdığından. Askerliği kafaya takıp da neden bedelli yaptın diyecek çevremde iki üç kişi var onlar da hem eğitimsiz hem de kafası çalışmayan hıyarlar

ben kimseden destek ve yardım almadan kaliteli insanlar içinde yaşayacaklarımı çoktan yaşadım müdür.

bu pencereden üni okuyanlara bakınca çok sıkıcı, ego dolu, ergen kafası yaşayan, dünyayı üninin içi zanneden insanlar görüyorum.

hayatım şehir şehir ve ülke ülke gezerek geçti. ezik olduğumu düşüncek vaktim bile olmadı.

siktiret sen haklısın diyelim. postumu editleyecektim çoktan alıntı yapılmış zaten.

edit: u235 : şu patates saçmalığına bir son verseniz artık ? askerde patates soyma muhabbeti yok mk.

yeri gelir nöbet tutarsın yeri gelir stranç oynarsın yeri gelir eğitim yaparsın yeri gelir boya yaparsın yeri gelir araç tamir edersin yeri gelir yazıcı işi yaparsın ama patates soymazın .

tamam herkes cok korkuyor benım hakım vergi müfettişi  sgkda uzman avukat doktor veterıner hekım, kuzey ırakta muhendıs olan/olarak çalışan  askerlıgını yapmamıs olan hatta polis akademısınden 3 sene once mezun olmus bırtakım arkadaslarımın hepsı askerlıkten korkuyor sız onlardan üstün durumdasınız aslansınız kralsınız. 

aranızda üniversite mezunu olarak duzgun , bır ıste calısan su su pozısyonda calısıyorum dıyerek beyaz yakayım askerlıgı ovuyorum diyen var mı ? 

ya da  askerlikte iken şunu sunu ogrendım dıyebılecek var mı ? yazın neler ogrendıgınızı ?

Diyecekseniz adam olmayı ogrendim ,kişiye sorarlar daha öncesinde neydin sen diye . Kişi önce insan olmalı . 

Yazdıklarınızdan tek anlasılan homofobik /homohobik tutarsızlıklar içerisinde olmanız  hayal gucunuzde erkeklerın cıftlesmesınden başka birşey düşünmemeniz bunu fotolamayı videolamayı dıle getırmek . 

Burada bırısının cıkıp sıze kufur etmesı mı gerekıyor  , illa hakaret edılmesı sunu yapma bunu yapma dıye emredılmesı mı gerekıyor bazı şeyleri anlamanız için ? 

hipokondriyak tarafından 04/Ara/14 03:44 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

tamam herkes cok korkuyor benım hakım vergi müfettişi  sgkda uzman avukat doktor veterıner hekım, kuzey ırakta muhendıs olan/olarak çalışan  askerlıgını yapmamıs olan hatta polis akademısınden 3 sene once mezun olmus bırtakım arkadaslarımın hepsı askerlıkten korkuyor sız onlardan üstün durumdasınız aslansınız kralsınız. askerlık sıstemı ıcın tartısmaya hıc gerek yok o ayrı konu.  

aranızda üniversite mezunu olarak duzgun , bır ıste calısan su su pozısyonda calısıyorum dıyerek beyaz yakayım askerlıgı ovuyorum diyen var mı ? 

ya da  askerlikte iken şunu sunu ogrendım dıyebılecek var mı ? yazın neler ogrendıgınızı ?

Diyecekseniz adam olmayı ogrendim . Kişi önce insan olmalı . Ailesinden ahlakı sorumluluk sahibi olmayı öğrenmeli. 

yazdıklarınızdan tek anlasılan homofobik /homohobik tutarsızlıklar içerisinde olmanız  hayal gucunuzde erkeklerın cıftlesmesınden başka birşey düşünmemeniz bunu fotolamayı videolamayı dıle getırmek . b

Burada bırısının cıkıp sıze kufur etmesı mı gerekıyor  , illa hakaret edılmesı sunu yapma bunu yapma dıye emredılmesı mı gerekıyor bazı şeyleri anlamanız için ? 

yav ah be abicim anlatma boşuna anlatma. bu vasıfsızlar kısa dönemlere bile bok atarlar şöyle böyle diye, bedelli çıkınca iyice kudurmaları normal. ben büyük ihtimalle gidicem askere ama bu kamillerin fanatikliğini ömrü billah anlamayacağım. 

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı

gören de böyle atıp tutan vasıfsızlar gitti rambo oldu geri döndü. yok korkuyosun yok bilmem ne. savaş var sanki amk

milletin oraya gitmek istememesinin sebebi ne idüğü belirsiz birilerinin emrine girmen, karşı çıkamaman ki bu insan haklarına aykırı. bildigin zorla alıkoyuluyosun

tabi bu milyon kere söylendi anlamadı vasıfsızlar ama bi milyon kere daha söyleyeceğiz gerekirse. akplilere sallarlar aynı kafa bunlarda da var konu başka sadece amk :D

lafı nasıl akpye getirdiniz yaw :D sadece akplilere çıktıysa yasa söleyin yarın ilçe teşkilatına kayıt olayım :D

o değil de 18bini nasıl bulucam. işin yoksa 1 sene öde mk. gerçi ne bi senesi la. ayda max 500 ödeyebilirim. o da en az 4 sen mk. hadi yiyim girdi gene durduk yere.

hacı akpli dememin sebebi ne olursa nolsun takım tutar gibi desteklemeleri, alt tarafı bir siyasi partiyi. olaya fanatiklik açısından yaklaştım yoksa chp teyzeleri de aynı mantık, mhp kurtçuları da :D hedef gösterme manasında değil yani.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    ultrAsker bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

tamam herkes cok korkuyor benım hakım vergi müfettişi  sgkda uzman avukat doktor veterıner hekım, kuzey ırakta muhendıs olan/olarak çalışan  askerlıgını yapmamıs olan hatta polis akademısınden 3 sene once mezun olmus bırtakım arkadaslarımın hepsı askerlıkten korkuyor sız onlardan üstün durumdasınız aslansınız kralsınız. askerlık sıstemı ıcın tartısmaya hıc gerek yok o ayrı konu.  

Diyecekseniz adam olmayı ogrendim . Kişi önce insan olmalı . Ailesinden ahlakı sorumluluk sahibi olmayı öğrenmeli. 

yazdıklarınızdan tek anlasılan homofobik /homohobik tutarsızlıklar içerisinde olmanız  hayal gucunuzde erkeklerın cıftlesmesınden başka birşey düşünmemeniz bunu fotolamayı videolamayı dıle getırmek . b

yav ah be abicim anlatma boşuna anlatma. bu vasıfsızlar kısa dönemlere bile bok atarlar şöyle böyle diye, bedelli çıkınca iyice kudurmaları normal. ben büyük ihtimalle gidicem askere ama bu kamillerin fanatikliğini ömrü billah anlamayacağım. 

Seninle ilk defa aynı fikirdeyim. Bunları mahallede gazlıyorlar, aslansın kralsın en büyük asker bizim asker.. Bir de asker gecesi yapıp bayrağı şahinin kaputuna bağlayıp konvoy yapıyorlar. Dünyayı kurtarmaya gidiyorum zannediyorlar.. Bilmiyorlar ki godomanların ayak işlerini yapacaklar, mutfakta patates soyup bilmem kaç bin dönüm arazide tek tek sigara izmariti toplayacaklar.. 

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Yazmayayım , yazmayayım diyorum ama olmuyor.

Askerden döneli 2 ay olmuş arkadaşımın mesajını aynen buraya aktarıyorum. "Ordu diyor ki adam yetmiyor, afedersin paşam neye adam yetmiyor? Lan çift anadalım var inşaat yüksek mühendisiyle beraber paspas attık. Yani düşün memleket o kadar gelişmiş ki koridorda elini sallasan Ph.D ye çarpıyor paspas atma işi bize kaldı. 6 ay boyunca yediğim, içtiğim, giydiklerim, kullandığım elektrik ve su vatandaşın cebinden ödendi.. Niçin? Ben vatani görev olarak paspas atabileyim diye... Paspas önemli çünkü, milli güvenlik meselesi paspas..."

Askere gidince milli hissiyatlarla dolunan günler geride kaldı. Ne gitmeyen yunan oluyor, ne de giden vatansever.. Yaşım kurtarmadı, kurtarsaydı bayıla bayıla yapacaktım bedelliyi, biliyorum ki üniversitede araştırma görevlisi olarak görev yaparken, bu ülke için yerleri paspaslamaktan daha hayırlı bir iş yapmış olacağım.

Tutturmuşsunuz vatana millete hayırlı oluyorum diye, bu paspas yaptırdıkları arkadaş döndükten sonra Netaşta işe başladı, askeriye ile alakalı departmanda çalışıyor şu an. Şurda mangalda kül bırakmayan delikanlılardan kat be kat yararlı bu millete,devlete ama askerden döndüğünde söylediği ilk şey "50 milyar da olsa verin bedelli yapın" oldu.

Ha ayrıca kız vermezler diyen arkadaşlara binaen söylüyorum. Sevgilisinin bedelli parasını ödemeye bile niyetli insanlar biliyorum :)

Not: 89'luyum la beni ıska geçti :|

NmC tarafından 04/Ara/14 04:03 tarihinde düzenlenmiştir

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Yazmayayım , yazmayayım diyorum ama olmuyor.

Askerden döneli 2 ay olmuş arkadaşımın mesajını aynen buraya aktarıyorum. "Ordu diyor ki adam yetmiyor, afedersin paşam neye adam yetmiyor? Lan çift anadalım var inşaat yüksek mühendisiyle beraber paspas attık. Yani düşün memleket o kadar gelişmiş ki koridorda elini sallasan Ph.D ye çarpıyor paspas atma işi bize kaldı. 6 ay boyunca yediğim, içtiğim, giydiklerim, kullandığım elektrik ve su vatandaşın cebinden ödendi.. Niçin? Ben vatani görev olarak paspas atabileyim diye... Paspas önemli çünkü, milli güvenlik meselesi paspas..."

Askere gidince milli hissiyatlarla dolunan günler geride kaldı. Ne gitmeyen yunan oluyor, ne de giden vatansever.. Yaşım kurtarmadı, kurtarsaydı bayıla bayıla yapacaktım bedelliyi, biliyorum ki üniversitede araştırma görevlisi olarak görev yaparken, bu ülke için yerleri paspaslamaktan daha hayırlı bir iş yapmış olacağım.

Tutturmuşsunuz vatana millete hayırlı oluyorum diye, bu paspas yaptırdıkları arkadaş döndükten sonra Netaşta işe başladı, askeriye ile alakalı departmanda çalışıyor şu an. Şurda mangalda kül bırakmayan delikanlılardan kat be kat yararlı bu millete,devlete ama askerden döndüğünde söylediği ilk şey "50 milyar da olsa verin bedelli yapın" oldu.

Ha ayrıca kız vermezler diyen arkadaşlara binaen söylüyorum. Sevgilisinin bedelli parasını ödemeye bile niyetli insanlar biliyorum :)

Not: 89'luyum la beni ıska geçti :|

yillardir anlata anlata dilimde tuy biten, iki gundur de buraya yazmaya usendigim seyleri yazmissin. bir faydasi olur mu bilmem ama alintilayim dedim. millet maalesef anlamiyor su 3 paragraflik olayi. ille kara duzen

All I need is a possibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

swodfish siktiret bahaneleri hazır bunların.

götüm yemiyor askere gitmeye demiyorlarda başka yerden laf yapmaya çalışıyorlar.

askerlik yapmayan adamdan ben şüphelenirim beyler ötesi yok.

ulan koynunuzdaki hatun demeyecekmi nerde askerlik anıların fotoğrafların.

anlatacak üçbeş maceran yoksa erkek yaşamanın bir anlamıda yok.

yarın çocuğun sorduğunda '' yok oğlum ben patates soyacam möbet tutcam diye götüm yemedi gidemedim askere bastım parayı gitmedim.'' mi diyeceksin ?

yalandanda olsa gittim vatan korudum geldim demek daha mantıklı değilmi ? 

benim oğlan askere gitmeye götü yemedi mi dedirteceksiniz babanıza.

her kadın erkeğinin zorluk ve macera içinde geçmiş bir askerlik fotoğraflarını görmek ve arkadaşlarına göstermek ister beyler.

üversitede rahatlık götünüze batıyordu değilmi ? sosyal demokratız biz eylemlere katılıyoruz madencileri destekliyoruz diyip karı kızla kahkaha içinde ünide taşşak yapmaya benzemiyor bu işler.

ülkenin bütün nimetlerinden yararlanıp sonra şikayet edip bir laf yapıyorsunuz. şu üni okuyan gençlerin bazılarında kedi kadar ciğer yok arkadaş.

eliniz iki tüfek tutsun lan. ıslak mendili cebinden eksik etmeyen pembe çoraplı korkaklar.

ohoo kombo yapmış herif. hiç bu kadar yaralı rambo görmemiştim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

toptan kaldırsalardı dahada iyidi olan garibana oldu :(

ustura tarafından 04/Ara/14 08:15 tarihinde düzenlenmiştir

itsin oglum sen adam degilsin
Toplam Hit: 23633 Toplam Mesaj: 232