DTP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

Kurtler'in Turkiye'den baska devleti yok'mu? Kuzey Irak'in resmi ismini acikla bakalim. Sizin bilginiz yerlerde surunuyor.

+yalnizturk sen halklarin kardesligini savundugunu iddia edip "zulmetmek lazim" yaziyorsun. Cektiginden banada ilet.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Concept bunu yazdı:
    -----------------------------

Artik ben daha fazla yorumda bulunmayacagim, sitelerde okuduklarin goruslerimi aksetsin bundan sonra.

http://www.diyarbakirzindani.com/

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=diyarbak%C4%B1r+cezaevi

Kimsenin PKK'yi hakli cikarmaya'da calistigi yok. Ben iskence goren HALKTAN soz ediyorum. Teror orgutu PKK'dan degil. N'olur abicim tarihimizi iyi ogrenelim. Eger Turklere boyle iskence edilmis olsaydi eminim tepkin COK AGIR olurdu. Simdi bunlari inkár ederek bir yere varilamaz. Kurt insanini bu denli kendinden uzaklastiranlar bilsinler'ki boyle zulmetmeyle kardeslik olmaz. Boluculuk yapan Amerikan kuklasi fasistlerdir. Iskence eden devlettir; burokrasidir.

Tabii insan'a kiymet vermiyorsaniz, o sizin bileceginiz istir. Insanlar olmesin talebinde bulunuyorum, savas yanlisi olmaktansa baris yanlisi olmayi yeglerim.

PKK niçin kuruldu derken bana bunu sorarken ben senin düşüncelerini çok iyi anladım bende sol görüşlü biriyim ama sen sol görüşlü filan değilsin hocam kusura bakma.İşkence gören halktan bahsediyosan batıdada millet işkence gördü sağcısı solcusu herkes gördü.Zulm filan yapmıyoruz.Bölücülük yapanlara zaten söylencek çok söz var.Fakat PKK nın işkence dolayından kurulduğunu savunan kör cahildir.İşkence eden devlet filanda değildir.İşkence eden Amerikanın uşaklarıdır.İnsana kıymeti ben çok verdim ama nafile olduktan sonra tutulucak dalı yoksa ondan banane.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Concept bunu yazdı:

Kurtler'in Turkiye'den baska devleti yok'mu? Kuzey Irak'in resmi ismini acikla bakalim. Sizin bilginiz yerlerde surunuyor.

+yalnizturk sen halklarin kardesligini savundugunu iddia edip "zulmetmek lazim" yaziyorsun. Cektiginden banada ilet.

Kuzey Irak gibi bir devlet kürt devleti değildir.Amerikanın ileride kobay olarak kullanacağı devlettir.Sen zannediyomusunki Amerika size bedavadan toprak verdi.Amerika bazı devletlerle savaşmak için orada insanları kullanıcak ileride.Hala sizde devletimiz var diye geçinin.Asıl oranın kürt devleti olamiyacağını düşünemeyen cahildir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    ya ben her zaman halkların kardeşliğini savunuyorum da güzel kardeşlrim abilerim canlarım ciğerlerim bak orda diyarbakır işkence hanesi gibis açma bi şey gördüm işte 24 kişi ölmüş vs bunu tüm türk halkı yapmadıki bir avuç insan yaptı belkkide kürtlere yaptırıldı ama türklerin tamamına yıkılıyor bu seçimde DTP nin oyu o bölgede düşseydi tamamen kürtçe kanal kaldırılsın düşüncesinden vaz geçecektim ama baktımki olmuyor git gide artıyor o zaman sizlerle kardeş olamamki ilk adımı siz atacaksınız sonra biz sizi kürt die zulme uğratırsak konuşcaksınız lütfen nie benim bilgim yerlerde sürünsün ...

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    ben işkence gördüm ver bana devlet, beni ayırdın beni kayırdın ver bana devlet mantığıyla ilerlemeye kalkışırsak abdnin en başta ayrılması gerekirdi. zencilerde o zaman devlet kursalardı tabi onların eline silah tutuşturan sana işkence yapan şudur vur diyen olmadığı için hiç pkk kadar ilerleyemediler. doğudaki halkın bilgisizliğinden cahilliğinden yararlanılarak pkk diye birşey yoktan yaratıldı ve Türkiye'ye ayakbağı yapıldı. zaman zaman amerikancık yandaşı hükümetlerden dolayı zaman zamanda pkk yandaşı belediyelerden,aşiretlerden dolayı doğu halkının büyük çoğunluğu ayrılıkçı bir yapıya büründü. amerikancıklar bir kez daha birilerini birilerine kırdırmayı çok iyi başardı ve bu sefer biraz daha ciddiler. neyse uykudan uyanmamız yeter umarım uyanırız..

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek
    Sizinle anlasmak zor. Benim acimdan tartisma bitmistir. Kurt-Turk meselelerini fazla tartismak ister istemez bazi ayrimciliklari korukler. Bence siz oldugunuz gibi, bende oldugum gibi kalmaliyim; artik herkesin fikri gorusu kendinedir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Avira bunu yazdı:

Concept bunu yazdı:

Kuzey Irak gibi bir devlet kürt devleti değildir.Amerikanın ileride kobay olarak kullanacağı devlettir.Sen zannediyomusunki Amerika size bedavadan toprak verdi.Amerika bazı devletlerle savaşmak için orada insanları kullanıcak ileride.Hala sizde devletimiz var diye geçinin.Asıl oranın kürt devleti olamiyacağını düşünemeyen cahildir.

peh be :W Kürtlere zulü falan diyolarda kuzey ırak diyince aklıma geldi. Oralar Türk yurdu değil miydi zamanında?

musul kerkük ?? Şimdi baksan Kürtler çok daha fazla. Türkmenlere zulmler yapıldı.

bu arada banada  faşist demişsin concept önceki mesajlarıma baksan anlardın. ama sana mhp ye faşist diye ezberletmişler o kadar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

Ben tartismayi bitirdim ama sen yine'de bana cevap yazdin.

"Oralar Türk yurdu değil miydi zamanında?" Burasi kimin yurduydu siz uzak diyarlardayken? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı:

ülkede 10 milyon 15 milyon arası kürt var 20 milyon nerde :) türkiyeninm %25 i kürtmü şimdi   bunların oy kullananları 6 milyon olsa arkadaşların dediği gibi  %30 eder ki bu bir halkı büs bütün suçlamak için yeterde artar bile ; Ayrıca yarası olan gocunur oy kullanamayan kürtlerinde bana göre bir farkı yoktur tarih bir kere daha gösterdiki kürte açılım yaramaz baskı zulüm lazımdır bugün oynanan oyunu anlamak isteyen Kazım Karabekir'in Kürt Meselesi adlı kitabını okusun

ayrıca spoofu kardeşim aynı şey deil bu türklerde almanyada devlet kurmak isterlerse orda türkçe isim yasak olur ki türk kanalı kurulamıyor almanyada Kanal 7 yide aynı sebepten kapattılar

hem kürde açılım yaramaz diyorsun ...

hemde oynanan oyunu anlamak için K.Karabekirin "Kürt Meselesi" adlı kitabını okuyun diyorsun.

çelişkide kalmışsın .

K.Karabekir kürtlerin ihmal edildiğini anlatıyor bu kitabında.

kardeşliğin korunması gerektiğini yoksa kardeş kavgasının çıkacağını anlatıyor ..

okumak yetmez anlamak lazım

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Concept bunu yazdı:

Ben tartismayi bitirdim ama sen yine'de bana cevap yazdin.

"Oralar Türk yurdu değil miydi zamanında?" Burasi kimin yurduydu siz uzak diyarlardayken? 

kimin yurduydu? Kürtlerin demezsin heralde. dersende neye dayanarak diyecen? Kafadan tarih yazılmıyor. :W

Toplam Hit: 32491 Toplam Mesaj: 313