DTP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

@elevator

doğru beni kalabalık bir kürt grubundan  dayak yedim hemde sebepsiz yere hee bunun acısını çıkarttım  ama sorun o deil ben burda kimden dayak yediysem ondan aldım hırsımı kürtlerin kim hakkını kısıtladıysa onla yüzleşsin kürt sorunu olmasaydı Türkiye 2-3 kat büyürdü ... Allah bilir şeyh sait hakkında olumlu dşünceleri olanınızda vardır forumda burası beni ilgilendirmez bak ne güzel söyledin türkler eziliyo devlet yanlış politika uyguluyor ewt dediğin doğru keşke düzelebilse içimdede bir tim var olayına gelince içimde sadece insan var başka bişey yok geçende bandırma vapurunun orda balık tutuyorum samsunda iki kürt çocuk geldi küçükler daha bi idnlim dedim a.q 3 kelime kürtçe bi kelime türkçe ne skim iş anlamadım çocuklara sordum gençler nerelisiniz dedim adanalıyak abi dedi ellerinde bıçak ama satmak içinbu ev bıçağı nese sohbet ettim şimdi içimde bir tim olsa sohbetmi ederdim yoksa arkadaşlar yanımdayken dövermiydim bunları ki zaten çok küçükler tekte döversem amacım kürt dövmekse yani içimde tim varsa diorum siz beni anlamadınız ben sizi anlıyorum ama soydaşlarınızı anlamıyorum ben tarihimden hiç utanmadım bu asit kuyusuna atılanlarla bile övünürüm dersimdi maraştı vs vs bi işte dini liderlerin asılma kısmı beni üzer ama bugün bi saysak kürtlerin tarihinde utanacak o kadar şeyi varki ben halada diorumki gelin barışalım kardeş olalım ama kürtçe türk halkını zedeleyen bişey tamamen size kinimiz artsız die yapılan bişe bu :) hee uyarsın uymazsın ayrıdır ama şunu unutmayın herkes bu topraklar için bir bedel ödedi her devlet bizans bile ama bizim kadar bu topraklar için bedel ödeyen olmadı siz şimdi iki üç çapulcuyla bu toprakların alınacağını düşünüyosunuz halbuki tamamınızı verseler bu topraklar için yine bedeli ödenmez ya birlikte yaşarız ya terk edersiniz bu işin yolu budur... Şimdi siz sen die ifadeler kafana çelişki uyandırcak kürtlerden bahsediyorum gerçi kürt de demek istemiyoru m benim sorunum kürt millliyetcileriyle halka bi sorunum yok ama haklın çoğunluğu kürt milliyetcisi olduğundan burada kürt diorum

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ByTechno bunu yazdı:
    -----------------------------

IĞDIR

(Gerçeği)

HÜKÜMETİN SON HAİNLİĞİ, BU ÜLKENİN "EN" DİYİLECEK DERECEDE STRATEJİK BİR YERİNİN VERİLMESİ OLDU

Iğdır Ermenistan-Azerbeycan-İran üç ülkeye sınır dünyadaki iki ilden birisidir.. başka bir benzeri yoktur... Arkadaşlar ığdır mersin ve osmaniyeden sonra MHP nin kalesiydi, ığdır en doğu illerden biri olsada kürt oranı %24 gibi bir orandır. Iğdırda iki soy vardır Azeri-Kürt... göçmen, terekeme kardeşlerim biraz azınlık olduğu için saymıyorum.. Çok çok detaylı bir anlatım yapardım ama uzun olurdu.. okumayanlar olmasın diye özetleyerek anlatıcam.. Iğdırda DTP nin alması çok çok büyük bir planın adımlarından birisidir. Ve bu adım ne yazıkki başarılı bir şekilde atıldı, yazık Iğdır'a

Iğdır seçimlerinde tek kazanan DTP değildir, orada üçlü bir ittifak MHP ye karşı savaştı ve kazandı. Bu üçlü İttifak AKP-DTP-Nurettin aras

AKP Hükümeti: Hükümetin (şuan için) sözde Kürdistanın temellerini atmaya başlaması üzerine attığı adımlardan birisi, kürtlerle anlaşarak Ermenistan-Azerbeycan-İran üç ülkeye sınır olan ve sözde kürdistan devletinin yine sözde haritası içerisinde yer alan ığdırın verilmesi oldu. PKK nın bu üç ülkeye giriş çıkışları artık daha kolay ve rahat olacaktır.. Bugüne kadar ığdırda PKK üzerine bir elin parmak sayısını geçmeyecek kadar olay olmuştur (isteyenler araştırabilir) ama bundan sonra PKK nın bölgede hareketlerini başlatması an meselesi.. göz göre göre cumhur başkanımız abdullah'ın Irakta ki KÜRDİSTAN sözleri ile ülkede ve o ölgede şartları ve alt yapıyı oluşturduğunun göstergesi iken ığdır gibi stratejik bir noktanın hatasız bir plan ile PKK ye verilmesi ülkenin nekadar vahim bir duruma sürüklendiğini gösteriyor ve artık insanların birşeylerin farkına varmasının zamanı geldi geçiyor.. Ampül hükümeti Nurettini (MHP eski Iğdır il belediye başkanı - yeni AKP belediye başkan adayı) partisine alarak hain emelinin startını aylar önce verdi, ve herşey plan dahilinde eksiksiz gerçekleşti.. Nurettin aras'ın ildeki çevresi, otobüs firması, kargo ve taşımacılık firmaları.. belediye çalışanları ve vali desteği.. geniş aile yapısı ve akrabaları, küçük bir kürt kesmininde oylarını alarak MHP nin oylarını böldü ve seçimlerde DTP ye yolu açtı..

Nurettinn: Birçok şirketi ve firması var, tüm bu işlerinin bir ucu doğu bölgesinde ve güneydoğu bölgesinde faaliyet gösteriyor.. DTP ' ye yolu açması ona şöyle yaradı: Kürt kesimlerini, PKK ve yandaşlarını, Ampülde olsa sonuçta hükümeti arkasına almış oldu.. artık doğuda veya batıda, ülke içinde veya ülke dışında (iran, ermenisten ve ırak ile rahat ve güvenli ) ticaretin rahatlığını yaşayacak.. Yzıklar olsun ona.. lanet insan

DTP: Bilidiği üzerine PKK sadece kürtlerden oluşmuyor arkadaşlar, içinde ermenisi ve iranlısıda mevcut.. bilmeyenler bu konuda atlamasın araştırsın sonra yazsın... DTP nin bundan sonraki adımlarından birisi Mutlak suretle Azerbeycan ilişkilerinin kesilmesi (ığdır azerbeycan arası ticaret, ve seferler emin olun sayısal olarak ifade edilemez, hergün 30-60 dk da bir nahcivana otobüs gidip geliyor 120 km lik bir yol Azerbeycanın türkiyeye açıldığı kapıdır Iğdır.. ayrıca azerbeycan unutulmamlıdırki ikinci kıbrıs sayılır Türkiye için).. Ermenistan ve İran ile kendi menfaatleri doğrultusunda gerekli tüm ilişkilerin kurulması ve her türlü imkanın sağlanması, bölgeye çevre illerden kürt göçünün sağlanması, ığdır azerilerinin belediyeciliğin tüm imkanlarından yoksun bırakılarak göçe zorlanması, propaganda, olaylar ve tacizler ile azerilerin göçünün sağlanması ve bölgede mutlak hakimiyetin sağlanması..

Geçen bir konuda Hükümetin en baştan beri almış olduğu 5-6 karar listelenmişti.. kürtler ve Kürdistan ile ilgili adımların en büyüklerinden birisi işte IĞDIRIN DTP ye verilmesidir.. yazıklar olsun diyorum.. bazı isim ve sıfatları özellikle yazmadım çünkü saygı duymadığım insanlara ismini söyleyecek kadar saygı duyarım... Başımız sağolsun

vay anasını ığdırda da yine suç akpartiye kaldı lo:W

Iğdırın dtp ye verilmesine ığdırlılardan sonra Benim kadar üzülen yoktur ama akpartiyle alakası ne?

Iğdır da Kürtler hızlı bir şekilde çoğalmakta üstüne üstlük her yaz ardahana gelip çobancılık yapıyolar. Hatta şu anda Ardahan'ın bir Türk Köyü Iğdırlı Kürt köyü oldu ve bunlar dtp pkklı. Asimile planı bunlar. Ama karşı atakta devletde bulunuyor. 5 000 ahıskalı aile(4 kişi desek 20 000) Ardahana getirilmesi gerekirken muşa yerleştirildi.

Ben ilk başta üzüldüm ama bununda asimile planı olduğunu anladık :W
    yakında ardahana yapılacaklarla iş imkanları falan göçmen ardahanlılarda geri gelecek :W

zaten başladı bile ilk olarak emekli olan geri memleketine dönüyor. Birde şu anda adı geeçn iş imkanları açılırsa ardahanda göç de durur göçde almaya başlar. En azından göç eden ardahanlıların yarısı gelse Ardahan'ın nüfusu 5 katına çıkar :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Adamlardan nefrette etsem,alayına kfr etmekte istesem,utanarak söylüyorum ;

İşlerini bizden dahah iyi yapıyorlar,Biz çıkarlarımız için bingölde potalsiyel görüp oyları bölerken onlar bu noktayı görüp AKP nin %72 oy aldığı yeri(genel seçim) %40 lara düşürdüler ve DTP bingölden %35 aldı = Bir dahahki seçim bingölde gitmiştir ..

Bizden daha istikrarlı olduklarını utanarak söylüyorum ve siktiğiminin demokrasisine sığına sığına buralara kadar geldiler..

Konumu silenlere inat kürdüm
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

MinervaL bunu yazdı:

İşlerini bizden dahah iyi yapıyorlar,Biz çıkarlarımız için bingölde potalsiyel görüp oyları bölerken onlar bu noktayı görüp AKP nin %72 oy aldığı yeri(genel seçim) %40 lara düşürdüler ve DTP bingölden %35 aldı = Bir dahahki seçim bingölde gitmiştir ..

Bizden daha istikrarlı olduklarını utanarak söylüyorum ve siktiğiminin demokrasisine sığına sığına buralara kadar geldiler..

sen nerelerdesin lo :W

hoca istikrar nedir yaf? ne yapıyorlar ki dtp liler? bakın biz çok pis bölücülük yapıyoruz mu diyolar anlamadım?

Birde bilmiyorum ama bizim bi Kürt arkadaş diyor köyde il genellerde kabinin başında durdu dtp liler resmen diyor :D tabii şakayla karışık anlatıyorda bu zorlama harbiden aşırı var mı yaF?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Avira bunu yazdı:

Concept bunu yazdı:
    Hocam adam kendi dilini konusmasin'mi? Sen PKK'nin hangi sartlarda olustugunu bilmiyormusun? Yoksa  bilmemezlik'mi ediyorsun? Diyarbakir iskencehanesinden haberin var'mi?

Hocam neden kendi dilini konuşsun adam ? Bir ülke düşün sende onun vatandaşısın ve o ülkeye göre hareket etmelisin kendi kafana göre değil.Mesela Amerikada yaşayan bir İtalyan asla kendi dilini konuşmaz.PKK neden oluştuğu gibi bir soru senin onları haklı çıkarmandırki o dönemlerde sadece doğudaki vatandaşlar işkence görmedi batıdakilerde işkence gördü.Yani bana bunun nasıl kuruldu sen bilirmisin gibi savunuculuğunu yapma.PKK tamamen dış güçler tarafından ülkede karışıklık çıkarmak için oluşturulmuş ve Kürtleride onlara bir devlet kurma gibi hayali proje üretmiş ve insanların aklını çelmiş bir örgüttür.

Hocam Neden Konuşmasın, Söylermisin Neden. ? 

Dilini Konuştu diye Ne olurki, Etnik Anadilini Konuşmasından Daha İnsani Hak Olabilirmi, Ayrıca Türkçeyi Bilmemeside Ayıp olur Zaten. Öğrenmesi Gerekir Bilmeyenlerin Tabi Günümüzde Hala onlardan kalmışsa. Hoş Dilini Konuşmayada O Kadar Meraklı değillerdi, Türkçe Bilmeyen Dağ Köylerde Yaşayanlarda Bildiği Tek Dil Olduğu için Konuşurdu.

İlle Konuşmayacaksın diye Dürtüklemeninde Bir Anlamımı var. Biri Sana Zorla Otururken Ayak Ayak Üstüne Atmayacaksın Derse Sen Ona İnat Atacağın yoksada Ayak Ayak Üstüne atmazmısın.?

O Zaman Dış Güçlerin Ekmeğine Yağ Sürmemek için Seveceğiz Birbirimizi. Çünkü Mecburuz dersem İfademi Anlamının Ne Kadar Anlamlı olduğunu İfade edebilmiş Olurmuyum acaba.?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:

Concept bunu yazdı:

Ben tartismayi bitirdim ama sen yine'de bana cevap yazdin.

"Oralar Türk yurdu değil miydi zamanında?" Burasi kimin yurduydu siz uzak diyarlardayken? 

kimin yurduydu? Kürtlerin demezsin heralde. dersende neye dayanarak diyecen? Kafadan tarih yazılmıyor. :W

Yok dedenin'mi yurduydu? Kurd'un, Ermeni'nin, Yunan'in ve kardes halklarin yurduydu Anadolu. Anatolia kelimesi bile Yunancadir. Simdi sana kalkipta tarih ogretecek degilim. Isteyen arastirin, okur ve ogrenir. Herkes kendi agirliginca yazilar yazar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    editeyşin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:

MinervaL bunu yazdı:

sen nerelerdesin lo :W

hoca istikrar nedir yaf? ne yapıyorlar ki dtp liler? bakın biz çok pis bölücülük yapıyoruz mu diyolar anlamadım?

Birde bilmiyorum ama bizim bi Kürt arkadaş diyor köyde il genellerde kabinin başında durdu dtp liler resmen diyor :D tabii şakayla karışık anlatıyorda bu zorlama harbiden aşırı var mı yaF?

Hoca eğri oturup doğru konuşmak lazım DTP nin oylarındaki artış yan gelip yatmakla mı elde edildi ..?

Unutma zor olana bağlılık her zaman daha fazladır bu ülkede ben kürdüm demek bile zorken adam kürdüm diyerek mecliste esas hizmet aşkı bu adamlarda vardır bir muhakkak çalışıyorlarki halk desteğini arttırdı..

Ve istikrar ne midir ?; Her türlü zorluğa gögüs gererek çizgiden taviz vermemektir.Bugün ana muhalefet bile türban açılımıyla çizgisinden sapmadı mı ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek

Alın da habere bakın

DOĞUDA, SIRF ÇOCUK SAĞLIĞI PARASI ALMAK İÇİN ÇOK ÇOCUK YAPANLAR OLDUĞU BELİRLENDİ

http://www.haberler.com/doguda-sirf-cocuk-sagligi-parasi-almak-icin-cok-haberi/ 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuralsiZ
    KuralsiZ's avatar
    Erkek
    Naps bunu yazdı:
    barisatmaca bunu yazdı:

Dünyaya bin kez gelsem bin kez kürt olarak gelmeyi isterdim.

Bu yazdıklarınızdan sonra bende türk düşmanıyım. Türkün en ufak hatasında bende kafasını koparmaya yemin ediyoırum.

Çünkü bunu hak ediyorsunuz

ee durma ozaman amk dağa çık?

Kürt olmak isteyen illede  dağa çıkması gerekmiyor kürdüm demesi ve istegiyle kürtse  candan ise sorun yok. Yani herkes özgürdür.

Toplam Hit: 32499 Toplam Mesaj: 313