DTP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

@bayzin

lafım sana  degıl  yalnızturke 

@yalnızturk 

sana şimdiye kadar  kim  laf  atmıs onu  anlmadım  bir   kürtlerın farklı  farklı  dılerı  var  dıyorsun sana  hemen su ornegı  verıyorum   bizim burda koylerde

götürüver  derler ya hanı  ona  koyluler   götüve   derler  bunun  gıbı sana  bınlerce  ornek verebılırım  kürtçedede  bu sekıldedır  konusulan  butun  kürt  dillerini anlarım ama  onlar gıbı cevıremem   aslında  neyın ne oldugunu sızde  bılıyorsunuz  ama  ısınıze  gelmıyor

kontra bisiklet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

@concept

o şerefsiz sözünü aynen iade ediyorum ewt eğer ileriye dönük bir kürdistan devletini anadoluya yayma durumunun  gerçekleşmesi olursa büyük çatışmalar olcaktır ve bu halk bunu affetmeyecektir bunu her zaman söylerim bu topraklar için çok bedel ödedik gerekirse yine öderiz hee siz kürtler oyunu fark ederseniz kürdistandan vaz geçerseniz dediğin gibi kavga gürültü olmaz ikincisi yazdıklarımı hiç okumamışa benziyosunki imla kurallarına takıldın sana orda o kadar çok bilgi verdim değilmi oku bir kaçını die üçüncüsü orda asıl deli sensin demişsin madem türkçeyi biliyosunda ben sana deli demedimki cümleyi sen delisin die kurmalısın :) ayrıca sağlıcakla kalki dediklerimin yani kürdistanın kurulduğunu gör ve o zaman deki vaktinde bu türkler boşuna telaş yapmıyomuş harbiden adamların böyle bir planı varmış de hatta bide Allah uzun ömür versin ABD nin kürtleri kullanıp sildiğini görde deki tarih tekerrürden ibarettir ... daha hayatta söylenecek çok sözün olacak benimde belki düşüncelerin değişecek bak ziya gökalpe adam kürt milliyetcisiyken türk milliyetcisinin baş temsilcisi olmuş biz burda kafatascılık yapmıyoruz ...

ayrıca 

@ adamgibi

Kamer Genç miydi neydi o meclistei milletvekili bi programa katıldı kürtlerle karşısında kim var hatırlamıyorum dediki o adam kürtler homojen dağılmıştr kamer genç dediki nerde homejen dağılmıştır efendim ben senin konuştuğun kürtçeyi anlamıyorum sen benim demişti ...

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

yalnizturk bunu yazdı:
    -----------------------------

@concept

o şerefsiz sözünü aynen iade ediyorum ewt eğer ileriye dönük bir kürdistan devletini anadoluya yayma durumunun  gerçekleşmesi olursa büyük çatışmalar olcaktır ve bu halk bunu affetmeyecektir bunu her zaman söylerim bu topraklar için çok bedel ödedik gerekirse yine öderiz hee siz kürtler oyunu fark ederseniz kürdistandan vaz geçerseniz dediğin gibi kavga gürültü olmaz ikincisi yazdıklarımı hiç okumamışa benziyosunki imla kurallarına takıldın sana orda o kadar çok bilgi verdim değilmi oku bir kaçını die üçüncüsü orda asıl deli sensin demişsin madem türkçeyi biliyosunda ben sana deli demedimki cümleyi sen delisin die kurmalısın :) ayrıca sağlıcakla kalki dediklerimin yani kürdistanın kurulduğunu gör ve o zaman deki vaktinde bu türkler boşuna telaş yapmıyomuş harbiden adamların böyle bir planı varmış de hatta bide Allah uzun ömür versin ABD nin kürtleri kullanıp sildiğini görde deki tarih tekerrürden ibarettir ... daha hayatta söylenecek çok sözün olacak benimde belki düşüncelerin değişecek bak ziya gökalpe adam kürt milliyetcisiyken türk milliyetcisinin baş temsilcisi olmuş biz burda kafatascılık yapmıyoruz ...

ayrıca 

@ adamgibi

Kamer Genç miydi neydi o meclistei milletvekili bi programa katıldı kürtlerle karşısında kim var hatırlamıyorum dediki o adam kürtler homojen dağılmıştr kamer genç dediki nerde homejen dağılmıştır efendim ben senin konuştuğun kürtçeyi anlamıyorum sen benim demişti ...

ne  kamer gencınden bahsedıyorsun hocam sen benım  verdıgım ornegı anladınmı sıve  heryerde     vardır  amerıkada  bıle filmlerde  gordugumuz kadarıyla  bi adam digerının  aksanından  nerelı oldugunu  anlar  kürtçeye  laf  atmayın  kürtlere  laf  atmayın sizden baska  ıstedıgım bısey  yok ırkcılık hakkında  dinimizde  cok agır  ıthamlar  vardır  yaptıgınız  sey hıs ıyı  bırsey degıl ben  bugun  sizin kürtlere yaptıgınızı  çingenelere  yapmadım(çingeneler  kötüdür  demiyorum)  ama  herkes  onları  dıslar bu zamana kadar  hıc bır  mılletı ırkı  genelleyıp  ıftıra  atmadım  kufur  etmedım  ama  sızın yaptıgınız  ayıp  her  zman derım  tarıh kımın haklı  oldugunu gosterecektır

kontra bisiklet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Tarihe bakarsanız kürtlerin sürekli arkadan vurup sonradan cezalarını çekince de ağlayıp sızlandığını mazlum ayağına yattığını görebilirsin.Ve ileride tarih tekerrür edicek gibime geliyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bayzin bunu yazdı:
    Tarihe bakarsanız kürtlerin sürekli arkadan vurup sonradan cezalarını çekince de ağlayıp sızlandığını mazlum ayağına yattığını görebilirsin.Ve ileride tarih tekerrür edicek gibime geliyor.
    ben kürdüm ve kimseyi arkadasından vurmadım kimsede ağlatamadı

zilyon kez dedik genelleme yapmayın a.q

fatih yürek gs'li diye bütün taraftar fatih yürek gibi mi mınaa kii !

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

Yahu sicayim Kurdistan'ina aq ne meretmis bu Kurdistan.

Kurdistan isteyen yok oglum, benim memleketim bana yeter. Canimi ye ama sacmalama lutfen.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

@adamgibi

senin verdiğin örneği anladım peki sen benim verdiğim örneği anladınmı_? nese dediğin gibi bir halkı tamamiyle kötülemek günahtır türkün düşmanı kürt deildir türkün düşmanı kürt milliyetçileridir çünkü sadece kürt milliyetcileri türklere düşmanlardır ama bu genellemelerin yapılması kürtlerin içindeki milliyetci oranının fazla olmasıdır bakın türklere türklerdeki milliyetci oranı taş çatlasa %18 dir ama bunlar milliyetcidir kafatascı deil fakat kürtlerdeki milliyetcilik oranı fazladır ve kürt milliyetcileri türkleri öldürür biz günaha giriyosak burda sizin soydaşlarınız daha fazla giriyor ayrıca bizimkisi kültür milliyetciliğidir aynı değerleri paylaştığımız insanları ötekileştirmeyiz kendimizden sayarız ama bir kürt milliyetcisi için adam türkse tamam ölmesi gerekir nese bu tartışma uzar gider concepte gereken cevabı verdim ben senin gibi adam düzgün hakaret içrmeyen yazılar yazanada gayet gördüğün gibi sakince cevap ceriyorum bayzinin dediğide şudur kurtuluş savaşı sırasında kürtler isyan edip kürt teali cemiyetini kurmuştur wilson ilkelerine dayanarak bölgede fazla olduklarını devlet kurmak istediklerini söylemiştir fakat fazla olmadıkları çıkınca ermenilerin yanında savaşa girmiştir bakınız doğu cephesinde kimlerle savaştığımıza kürtler ve ermeniler yazar ondan sonra türkler kürt halkını affetmiştir ama ingiltere uslu durmayıp isyanlar çıkattırınca isyan çıkaran tüm  kürtler öldürülmüştür tutuklananlarda istiklal mahkemelerinde öldürülmüştür hatta yargılanmadan asılmışlardır kürtlerde bunu bahane ederk hep ezildik diolar bayzinin anlattığı bu benim anladığım kadarıyla

@concept 

keşke saçmalıyo olsam :) tüm belirtiler üst üste geçrkeleşirken hee sen kürdistanı istemiyosan ki bu çok güzel bir şey nie bazı şeyler zoruna gitti anlamadım ama inşallah dediğin gibi ben saçmalıyodurum( ve bu görüşünü keşke en başta sölesende tartışmasak )

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Concept bunu yazdı:

Kurdistan isteyen yok oglum, benim memleketim bana yeter. Canimi ye ama sacmalama lutfen.

Hacı sen bunu söyle sen benim canımı ye ama görüşünüzü tam belirtin ondan sonra bizimde sinirlerimiz geriliyor.Biz dobrayız lafımızı esirgemiyoruz ve içimiz dışımız bir sizde öle olursanız burda birbirimize edeceğimiz sözler bu şekilde olmaz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

bayzin bunu yazdı:

canım kardesım  elınde  belge varmı kanıt  varmı  neye  gore  konusuyorsun  niye  ıftıra  atıyorsun  eger  dine  ınancın varsa  bunun büyük bi günah  oldugunu  bılıyormusun

kontra bisiklet
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

Concept bunu yazdı:

dimi hocam  kim ıstıyor  kürdistanı  bu memleket hepimizin 

kontra bisiklet
Toplam Hit: 32496 Toplam Mesaj: 313