DTP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:
    -----------------------------

SpoofU bunu yazdı:
    sirpence bunu yazdı:

SpoofU bunu yazdı:
    zervalone bunu yazdı:
    Hocalar ben aslen Iraklıyım Türkmenim. Ama olaya şu açıdan bakmak lazım bunu kimse inkar edemez ki birçok kürt pkk yı bağımısz kürt devleti için mücadele eden babayiğitler olarak görüyor. Kendi hakları için mücadele eden bi ordu gibi bi düşünce hakim. Eee düşünün ki bir devlette azınlık olarak yaşıyorsunuz ve sizin ırkınızdan sizin için canını ortaya koyup dağlarda yaşayıp hakkınızı savunan bir ordu var. Sempati Beslemezmisiniz ? Doğruya Doğru çoğu Kürt destekler pkk yı. hea desteklemiyende tabiki vardır. Ama başta Iraklıyım dedim ya işte bizim oralarda böyle kürt sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
    Hoca bilmediğimden soruyorum, orada Kürtler Türkmenlere zulüm mü yapıyor? Birileri öyle diyor, en iyisi oradan birine sormak olur herhalde.

Hoca adam oradayım dememiş oralıyım demiş:W

ki evet. Musul un nüfusu kime sorarsan sor çoğunluk Türkmen  iken şimdi nerdeyse azınlık halinde. Bombalar patlatıldı evlerinin yanlarında. Daha geçensene Türkmenler ankarada miting yaptı. Ayrıca benden bahsederken birileri demene gerek yok yada o şekilde dormana gerek yok araştırma yapsan yeter :W

Tamam işte sonuçta kuzey ıraklı, yani oradaki durumu senden benden iyi bilir, akrabaları vardır onlardan öğrenir vs. Ama sorumu görmedi herhalde arkadaş , arada kaynadı gibi :D

neyse hoca sen de araştırabilirsin :D

bu arada shockman hocam sende hep bana patlıyon bee :D

Kasap Sevdiği Postu yerden yere Vururmuş. :) Canımsın yahu, Alınmaca yok, Kuralsız Kefaletim altında ya o bakımdan Girişiyim dedim. Banlanmasından Ürküyorum sanırım. Psikolojim Bozuldu, Henüz Cümleleri Düzgün yazabilme yeteneğini geliştirememiş, Korkulu rüyam o benim. :)

Bu Arada Hep Sana Patladığımın Farkında değildim. Ama Kalbine Bişey gelmesin, Öyle Her kesle Kafama Göre tartışmam Elbette Sevdirmişindir Kendini.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TORN
    TORN's avatar
    Erkek

By_Gizemli bunu yazdı:
    Cia bunu yazdı:

Toplam Aldığı Oy : 2.341.996 dikkat!!!

türkiyede kaba taslak 20.000.000 kürt var bunların sadece %10 u DTP ye oy vermişler...şimdi birisi çıkıpta kürtlerin bilmem neresine bilmen ne koyim demesin ayrıca buda bi model olsun yanlış düşüncede olan arkadaşlar daha saglıklı düşünsünler

2.341.996 köpeğin  anasına , bacısına , çoluğuna , çocğuna küfr etsek. bunların çoğunun birbiriyle kan bağı var sayalım atıyorum. ortalama % 50 si küfr yemiş olur. Bunun sebebi kim '2.341.996 köpek .'

--------------------

yaoo yazmiyim yazmiyim diyorum ama insanı boş yere sinirlendiriyorsunuz ortamı geriyorsunuz , lan yavsak köpek sensin  ve senin gibiler köpektir  , DTP küfrediyorsunuz onu anladık , kürtlere nie laf atıyon evladım , gün gelecek bu kürtlere kurban olacaksın , bende DTP'nin a.qq , ama kürtleri karıştırmayın ,kürtlere  niye terörist gözüyle bakıyorsunuz onu anlamıyommm

abi ben senin elini öperim saol.. 

Eger o an güneş yoksa dünyanda.Cama nefesınle buğu yapıp güneş çizmelisin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

sirpence bunu yazdı:

Concept bunu yazdı:

sirpence bunu yazdı:

Concept bunu yazdı:

Ben tartismayi bitirdim ama sen yine'de bana cevap yazdin.

"Oralar Türk yurdu değil miydi zamanında?" Burasi kimin yurduydu siz uzak diyarlardayken? 

kimin yurduydu? Kürtlerin demezsin heralde. dersende neye dayanarak diyecen? Kafadan tarih yazılmıyor. :W

Yok dedenin'mi yurduydu? Kurd'un, Ermeni'nin, Yunan'in ve kardes halklarin yurduydu Anadolu. Anatolia kelimesi bile Yunancadir. Simdi sana kalkipta tarih ogretecek degilim. Isteyen arastirin, okur ve ogrenir. Herkes kendi agirliginca yazilar yazar.

1. benle adabınla konuş yok dedenin mi yurduydu. evet dedelerimin atalarımın yurduydu.

2.Biz oraları fethederken zorla soykırım mı yapmışız? Oralarda büyük şehirleri Kuran Türkler şimdi zorla ordan atılıyor. 

illa diyorum yanlış anlaşılmasın benim 10larca Kürt arkadaşım var. ama hiçbiri bölücü değil. Hiçbiri yok ben eziliyorumda yok şuydu da yok buydu da demiyor. İstediği hayatı rahat yaşıyor. kendi dilinde de yanımda rahatça konuşur. tabii benle değil ama olurda evden telefon açarlar falan filan faşmekan:W

Ama kimse yok bölücülük yok şu yapamaz bu ülkede.

3. yeni farkettim "Oralar Türk yurdu değil miydi zamanında?" Burasi kimin yurduydu siz uzak diyarlardayken?"

sen nesin hoca? Aslında senin ne görüşte olduğunu ben çok iyi biliyorum senin gibileride çok iyi tanırım ama forumda rahat yazamıyorsun. Neyse sen ve senin gibilere ne anlatsan boştur. Senin için sadece anlatılan o kadar.

Ben KURD'UM. Onkere soyledim, milyon kerede soylerim ve hic gocunmam. Neysem oyum. Sizin gibi "Turk-Kurt kardestir" firildakligi yapmam, aslimi inkar etmem.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    Concept bunu yazdı:

Ben KURD'UM. Onkere soyledim, milyon kerede soylerim ve hic gocunmam. Neysem oyum. Sizin gibi "Turk-Kurt kardestir" firildakligi yapmam, aslimi inkar etmem.

hocam olayı saptırma kendi adıma konuşim türk-kürt kardeştir derken aslımı inkar etmiyorum bu fırıldaklık da değildir. ancak aynı topraklarda yaşıyoruz ya adam akıllı kardeş gibi yaşayacaz ya da birbirimizi öldürecez! bu gerçeğin farkındaysan kendinle çelişiyorsun demektir concept ayrıca sen herşeyden önce insansın! olaya bu yönden bak banane sen kürtsen sanane ben türksem! ırkımız kimseyi ilgilendirmez... ancak sürekli karşımıza ırk dayatıldığı için türk kürt olarak konuşuyoruz!

ha şunu da açık söyleyim türkiye bu sınırlar bu değişeceğini zannedenler varsa havalarını alır! kimse kimseyi silah zoruyla türkiye de yaşatmıyor beğenmeyen gider bu kadar basit...

edit: beğenmemekten kastım türkiye yıkılsın yerine a,b,c vs. ülkesi gelsin diye düşünenler için dedim...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek
    Peki eger oradaki arkadas benim etnisitemi o kadar merak etmiyorsa "senin ne oldugunu biliyorum" gibi tuhaf seyler yazar'mi? Demek'ki adam kim olduguma kafayi takmis durumda. Allah islah etsin demek dusuyor bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Eveeeet Vel hasılı Kelam Bu Konu Uzarda Uzar. Yahu, Basitçe izah edeyim, Yurdum Kürdü Hususunu, En İnsani Yaptığımız Ve zevk Aldığımız Hatamız nedir Biliyormusunuz, Yasak olanı Çiğneme Arzumuz. Ata Sözlerimizden Birinde de Geçer, Yasaklar Çiğnenmek içindir. Bu Söz Bu Eğilimimizden Dolayı Türemiştir.

Yurdumdaki İnsanlara Günde 1000 Defa Evladım Bunu yapma Şunu yap dersen, Onun Bunu yapma dediğini Yapmayacağı Varsada Sırf Sana inat olsun Diye Yapacağı Tutar. Bir Kere Türkiyede Türkçe Konuşarak Daha Rahat Sosyal Hayat İrdeleniyor. Kürtçe İnada İnat Konuşuluyor Farkında değilmisiniz nedir Anlamadım yahu.

Geçmişte Bişeyler oldu, Pek Çok burada olanlar O Zamanlarda Ya Yoktular Henüz Dünyada, Yada Akranlarım Henüz Ufak idiler. Pek Düzgün hatırlamayız. Geçmişte olan biteni Sürekli olarak tartışmanında bir anlamı yoktur.

Kürtler için Terörist Yakıştırması Yapanlar, Utanmıyorlar, Sürekli Şerefsizlikle Suçladıkları O Pkk Gibi Terör Estirdiklerinin Farkında değiller Her halde.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek
    Ve PKK'ya katilim oranini cogalttiklarindanda bihaberler.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Concept bunu yazdı:
    Ve PKK'ya katilim oranini cogalttiklarindanda bihaberler.

Ve Sadizim Vari, Kürdü Ezerek Eğlendikleri için, Kızan Kürtlerin Pkk Namı Hesabına Saldırılarında Onlar Eğlene Dururken, Sadist Duygularını Besleye Duralar. Fakir Halkımın Evlerine Fidanları, Cansız Gelmektedir. Ne Acıdırki, Forumlarda Sağda Solda Bu Provakatörlüğü Yapanların Çok Sağlamda Dayıları Vardır. Ve Doğru Düzgün Askerlikte yapmazlar, Torpilleri Vardır. Askerliği Fakir Halkımın Evlatları yaparken, Bunlar Askerde bile Sadizm Ruhlu Gözler le, Onları Seyrederler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

bu seçim sonucu gösteriyorki artık bu ülke götü doğrultamaz.

bi tarafı dinciler diğer tarafı kürtler parselliyor günden güne..Ata'nın istediği gibi çağdaş,laik kesim kıyılarda hapsolmuş durumda.

şu an bu iki ucu boklu değneğe(dinci-kürt) değmeyen tek parti olan chp nin güneydoğuda ilk 3'e dahi girememesi endişe verici.Bir partinin iktidara gelmesi için ülkenin her bölgesinde en azından ilk 3te olması lazım.bunu tek başaran şu an akp.kıyılarda 1.olamasa bile ya 2. ya 3. doğuda ise dtp nin arkasında 2.

boku yedik lan.nereye gidiyo bu ülke?

haritada güneydoğuya bakıosun yemyeşil.açık açık ben teröristim diyen bi partiye oy veren halk varken bu ülkenin ilelebet bölünmez bütünlüğünü koruması nasıl mümkün olur?

bi taraf şeriat ister laikliğe açık açık belirtemesede karşıdır.atatürkçülükle alakası yoktur diğer taraf ise güneydoğuyu bölme,kendisine ayrı ülke kurma çabasındadır.ve bu iki kesim ülkenin güneydoğusunu ve geri kalananını paylaşmış durumda.biz kalmışız kıyılarda azınlık.arkadan gümbür gümbür bunların extended version'u olan saadet partisi geliyor.noluyor mnskm?!!

korkuyorum lan.

Amphetamine Logic.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

fenerist07 bunu yazdı:

bu seçim sonucu gösteriyorki artık bu ülke götü doğrultamaz.

bi tarafı dinciler diğer tarafı kürtler parselliyor günden güne..Ata'nın istediği gibi çağdaş,laik kesim kıyılarda hapsolmuş durumda.

şu an bu iki ucu boklu değneğe(dinci-kürt) değmeyen tek parti olan chp nin güneydoğuda ilk 3'e dahi girememesi endişe verici.Bir partinin iktidara gelmesi için ülkenin her bölgesinde en azından ilk 3te olması lazım.bunu tek başaran şu an akp.kıyılarda 1.olamasa bile ya 2. ya 3. doğuda ise dtp nin arkasında 2.

boku yedik lan.nereye gidiyo bu ülke?

haritada güneydoğuya bakıosun yemyeşil.açık açık ben teröristim diyen bi partiye oy veren halk varken bu ülkenin ilelebet bölünmez bütünlüğünü koruması nasıl mümkün olur?

bi taraf şeriat ister laikliğe açık açık belirtemesede karşıdır.atatürkçülükle alakası yoktur diğer taraf ise güneydoğuyu bölme,kendisine ayrı ülke kurma çabasındadır.ve bu iki kesim ülkenin güneydoğusunu ve geri kalananını paylaşmış durumda.biz kalmışız kıyılarda azınlık.arkadan gümbür gümbür bunların extended version'u olan saadet partisi geliyor.noluyor mnskm?!!

korkuyorum lan.

Büyütme o kadar, Açık açık Ben Teröristim demiyo, Ama Pkk ile Bağlantıları var, Açık Açık derse Onları Kapatırlar. Kapatacak Sistemi Var Ülkenin Asıl Sen kendine Hakim olda, Milleti Provake Etmemeye uraş. Eskisinden Daha Çok Birliğe Ve Dirliğe İhtiyacımız olabilecek Bir Döneme de Giriyor olabiliriz. Demetleri Bir Tutmamız Hepimizin Faydasınadır. Ama Anlatamıyorumki. 

Anlayamıyorlarki, Kafa Basmıyor Vel hasıl. Bir Kere Türk Kürt Diye Ayırımda Faşizim Estirenlerce Üremiştir. Ne Kürdü Ne Türkü yahu, Bu Türk Milletinin Bir yapısı Ve Türklerdir. Güneydoğudakiler. Ancak İnatlaşıyolar Çünkü Birileri Zamanında Fena Dürtmüştü ve Halada Dürtmek istiyor ama Bişeyler Bencede değişti ama ney. 

Gerçekten de Kürdü Dürtükleyenlerinde Panik içinde olduğunu Sezinliyorum, Hakikatende Ne oluyor yahu. ?

Toplam Hit: 32542 Toplam Mesaj: 313