folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İzafiyet Teorisine Gore Zamanda Yolculuk Yapma Mumkunmu

İzafiyet Teorisine Gore Zamanda Yolculuk Yapma Mumkunmu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Einstein,izafiyet teorisini ortaya attigindan bu yana,fizikçiler dünya üzerinde dört boyut olduğunu kabul ediyorlar.o zamana kadar bilinen ve kabul gören üç boyut olan uzunluk,yükseklik ve genişliğe ek olan diger fiziksel boyut ise zaman olarak biliniyor.Matematiksel olarak ta kabul gören dördüncü boyut diğer uç boyuta esit değer taşıyor.Ancak insanlar Dünya üzerinde uç boyutta her yönde hareket edebiliyorlar.Yani yukarı ve asagi ,sola ve sağa,ileri ve geri.Ancak zamanda sadece ileri doğru hareket edebiliyorlar.Zamanda geriye doğru hareket hic bir zaman gerçekleşiyor.Fakat fizik kanunlarında zamanın geriye doğru hareket edemeyeceğini söyleyen bir kural mevcut değil.Zaten einstein'in bu konuda ispatladigi hareket denklemi de zaman geriye döndürüldüğünde gayet iyi çalışıyor.Ancak,henüz hic kimse,zamanda geriye hareket etmeyi başaramadı.sizce zamanda geriye hareket edilebilirmi

AnaKonda tarafından 26/Eki/17 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

Serdengecti
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Einstein gibi 8-5 masa isinden, torpil ile bulundugu yere gelmis, elde ettigi sahte sayginligi kari kiz tavlamak icin kullanmis, sozde bilim insani, ozunde ise sahtekar heriflerin lafina bakarak tahminlerde bulunacak degiliz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hacım zamanda hareket etmeden önce Türkçe yazmayı öğrensek ???? :))))

Konuya gelirsek, Dede Paradoksu var. Onu ne yapacağız?

SkynetX tarafından 13/Eki/17 20:55 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Dinen mümkün değildir

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Hacım zamanda hareket etmeden önce Türkçe yazmayı öğrensek ???? :))))

Konuya gelirsek, Dede Paradoksu var. Onu ne yapacağız?

arkadaşın nick e baksan Türkçe konusuna hiç girmezdin hocam :)

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İzafiyet teorisinden söz ettim bi büyüğümüz vardı burada o bana derdi buranın tadı tuzu kalmamış derdi bende o yüzden buraya takilmiyorum derdi.seyhimiz saygın bi insandır.tahribatta herkesi saygısızlık yapanida temiz efendi olanida tahribat ailesinden olarak görmekteyiz.biz bi aileyiz.burada yeniyim derken ortamın huzurunu kesinlikle bozanlardan değilim.bu benim Görüşüm beğenmeyen varsa yazmayabilir.ama lütfen arkadaşlar kendini tahribat ailesinden bilenler ben size incitici bi söz söylemedim sizde incitici söz söylemeyin.lütfen.insanların dusuncelerinede saygi duyarsanız hic bi sorun kalmaz.bak bende sizlerin açmış olduğunuz konulara elimden geldigimce katilmaya çalışıyorum.Türkçe yazmayı bilmiyormusum öyle demiş.yani bunun izafiyet teorisiyle ne alakası var lütfen arkadaşım ben seni kirmadim sende beni kırma.su uç günlük dünya ne bana kalır nede sana kalır

Serdengecti
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Dilimin döndüğünce açıklayayım, yanlış açıklamada bulunursam affola. Zamanda tek yönde hareket(ileri) teorik olarak mümkündür. Işık hızının %99,995 'e yakın bir şekilde 6 ay boyunca seyahat edersen bu senin için 6 ay demekken dünyadakiler için 50 dünya yılına denk gelir. Yani 6 ay içerisinde 50 yıl sonrasına gitmiş olursun.

GusFring tarafından 13/Eki/17 21:18 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Isik hizina ulasilinca kütle olmayacagi icin bu hiza ulasilamaz diye biliyorum.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Dilimin döndüğünce açıklayayım, yanlış açıklamada bulunursam affola. Zamanda tek yönde hareket(ileri) teorik olarak mümkündür. Işık hızının %99,995 'e yakın bir şekilde 6 ay boyunca seyahat edersen bu senin için 6 ay demekken dünyadakiler için 50 dünya yılına denk gelir. Yani 6 ay içerisinde 50 yıl sonrasına gitmiş olursun.

Hocam çok teşekkürler.peki zamanda geçmise hareket etme sence söz konusu olabilir mi.bilim adamları bigbang i denedi bi zamanlar.bigbangin sonuçları ne oldu nasıl bitti kimse hic bu konuyla ilgili hic bi açıklamada bulunmadı hocam

Serdengecti
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    AnaKonda bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

Hocam çok teşekkürler.peki zamanda geçmise hareket etme sence söz konusu olabilir mi.bilim adamları bigbang i denedi bi zamanlar.bigbangin sonuçları ne oldu nasıl bitti kimse hic bu konuyla ilgili hic bi açıklamada bulunmadı hocam

Zamanda geri hareketin mümkün olmadığını okumuştum. Bingbang'i denedi derken, cern'ü mü diyorsun?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    AnaKonda bunu yazdı

Fakat fizik kanunlarında zamanın geriye doğru hareket edemeyeceğini söyleyen bir kural mevcut değil.Zaten einstein'in bu konuda ispatladigi hareket denklemi de zaman geriye döndürüldüğünde gayet iyi çalışıyor. [kaynak belirtilmeli]

Birincisi Einstein'in denklemlerine gore kutlesi olan hicbir sey isik hizina ulasamaz, bilgi de isik hizindan hizli gidemez. Yani isik hizi evrensel bir limit, kutle cekim de isik hiziyla hareket eder, mesela gunes su anda yok olsa kutlecekimsel etkisini 8 dk sonra hissedebiliriz. Haliyle isik hizini gecildiginde zamanin tersine akmasi varsayimi sadece bir varsayim, bilimden cok bilim kurgu.

O denklemlerin her birine gore lorenz faktoru nedeniyle isik hizinda gitmek imkansizdir. Ornegin bir cisme kuvvet uygulayarak ivmelendirirseniz kutlesi artar, isik hizina cok yaklasirsa kutlesi sonsuza dogru gider. Denkleme gore isik hizinda kutle sonsuzdur (payda 0 oldugundan). Evrende sonlu miktarda madde ve enerji olduguna gore asla isik hizina kadar hic bir kutleyi itemezsin.

Kuantum'a gore bilginin isiktan hizli gitmesi -anlik- mumkun quantum entanglement sayesinde ancak kuantum ve gorelilik zaten sanki iki farkli evrenin teorileri gibi birbirine uzak.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
Toplam Hit: 24524 Toplam Mesaj: 162
zamanda yolculuk