folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İzafiyet Teorisine Gore Zamanda Yolculuk Yapma Mumkunmu

İzafiyet Teorisine Gore Zamanda Yolculuk Yapma Mumkunmu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek
    Kurtismail bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı
    AnaKonda bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    AnaKonda bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

Işık hızında gitmek ile zamanda yolculuk arasında hiçbir zaman bağlantı kuramadım. Bence ışık hızının aşılması ile birşeyler olabilir. Ama zaman yolculuğu için başka şeylerin aşılması gerektiğini düşünüyorum. Yerçekimi ve karadelikler bu işin sırrı gibi geliyor. Eğer karadeliklerdeki ortamı yaratabilirsek zaman kavramı ortadan kalkabilir. Bence araştırılması gereken ışık hızı değil yerçekimidir.

Hocam çok doğru bi tespit.bigbang ta büyük patlama olduğunda yer cekimide  dahada bi duser.bunuda şöyle izah edeyim patlama olduğunda çok agir kütleli cisimler çok uzağa firliyor nedendir.kütlesi çok agir.yerin çekim gücünü de düşünsek normalde patlamalarda cismin yerden hic bi yere gitmemesi gerekiyordu.yer çekim ivmesi kuculdugunden çok agir olan kütleler bi yerden bi yere çok rahat bi bicimde itilebiliyor.

Hocam ben şeyi merak ediyorum, şimdi cern'de dinozorları tokuşturuyorlar ya ee ne oluyor var mı bu konu hakkında bir fikrin

Hocam sen isin gırgırindasin.dinozorlar büyük çarpışmadan sonra yok olup gitti.peki dinozorların kemikleri nerde fosilleri nerde hocam.bazı bi kactanesi bulunmuş peki ya diğerleri nerde hocam.buda zaman yolculuğu yaptıklarını kanıtlar hocam

fosil yakıt dendiğinde aklına ne geliyor hocam?

@Anakonda hocam yani çürümüş olamazlarmı, etleri ve kemikleri 65 milyon yılda petrole dönüşmüş olamazmı diyor @eengineer.!  Birde ne ara Dinolar Zamanda yolculuk yaptılar anlamadım, sen bişeylermi içiyorsun nedir? zamanda yolculuk yaptılarsa neden bize uğramadılar o zaman, buyur buna bir cevap ver?

Trolll

eengineer tarafından 14/Eki/17 10:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

oo bilim, çok severim.

olay şöyle hocam, hatırlarsan hikayeye göre ışık hızına yakın giden bir tren olduğunu ve içinde de yolcuların olduğunu varsayarsak. tren ışık hızına çok yakın hareket etmeye başladığı zaman, içindeki yolculara etkiyen bir zamanda yavaşlama sözkonusu. işin içinde 3 tür değişken var hız, kütle ve zaman. bunların arasındaki orantıda ışık hızına yakın hızda kütlesel çekim değişkenliğinden ötürü içerideki yolcu olarak her şeyin yavaş hareket ettiğini, zamanın yavaşladığını görüyoruz. fakat trenin dışında olaylar normal gidiyor. ve ilginç tarafı, zaman yolcular için yavaş aktığından dışarıdakilere geçen yıllar bize sadece kısa bir süre gibi geliyor. bu bizi bir zaman yolcusu yapmaya yetiyor ama teorik olarak.

zamanın geriye akabilip akamadığını ışık hızını bir gün geçebilirsek öğreneceğiz. çünkü ışık hızı limitini geçtikten sonra zamanın duracağını iddia edenler var. fakat kütle değişkeni o zaman nasıl davranır bir fikrim yok. 

AlbayHardal tarafından 14/Eki/17 10:52 tarihinde düzenlenmiştir

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    AnaKonda bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    AnaKonda bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

Siyasi görüşün ne olursa olsun ben herkesin siyasi görüşüne saygı duyarim.reyis demissem zoruna gittiyse burada yazma arkadaşım.anladım batmanlisin.ben nereli olursan ol saygı duyarim seninde bana saygı duyman lazim

Hangi siyasi görüşten bahsediyorsunuz? Reyis demenizin zoruma gittiğini neye dayanarak belirttiniz? Hangi cünlem  size rahatsızlığımı belirtti? Batmanlı oluşum, Kürt oluşum, yaşadığım yer veya etnik köken mi diyeyim artık her neyse bunun bu konu ile ne ilgisi var ?

Batmanlı oluşumu herhangi bit yerden anlamadınız, profilimde yazıyor zaten. Yani çıkarım yapar gibi yazmışsınız o yüzden belirttim, profilde de yazmış arkadaşlar sağolsun. 

Yaşınızı öğrenebilir miyim ? Herhangi bir artniyet gözetmeksizin soruyorum. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Bir gün ışık hızında yol almayı başarırsak, geçmiten kalma ışığa daha hızlı ulaşırız. Geçmişin görüntüsünü daha büyük bir hızla görebiliriz. ama geçmişe yolculuk yapmayız. Geleceğe de yolculuk yapmayız. Daha hızlı mekan değiştirmiş oluruz. Zamanda yolculuk bir masal. Gelecek henüz yok ken nasıl olmayana ulaşacağız ? Ama geçmiş iz bıraktığı için geçmişin bize ulaşan izlerini görebiliriz.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eraycnar
    eraycnar's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı

oo bilim, çok severim.

olay şöyle hocam, hatırlarsan hikayeye göre ışık hızına yakın giden bir tren olduğunu ve içinde de yolcuların olduğunu varsayarsak. tren ışık hızına çok yakın hareket etmeye başladığı zaman, içindeki yolculara etkiyen bir zamanda yavaşlama sözkonusu. işin içinde 3 tür değişken var hız, kütle ve zaman. bunların arasındaki orantıda ışık hızına yakın hızda kütlesel çekim değişkenliğinden ötürü içerideki yolcu olarak her şeyin yavaş hareket ettiğini, zamanın yavaşladığını görüyoruz. fakat trenin dışında olaylar normal gidiyor. ve ilginç tarafı, zaman yolcular için yavaş aktığından dışarıdakilere geçen yıllar bize sadece kısa bir süre gibi geliyor. bu bizi bir zaman yolcusu yapmaya yetiyor ama teorik olarak.

zamanın geriye akabilip akamadığını ışık hızını bir gün geçebilirsek öğreneceğiz. çünkü ışık hızı limitini geçtikten sonra zamanın duracağını iddia edenler var. fakat kütle değişkeni o zaman nasıl davranır bir fikrim yok. 

Tr=T0 /(1-(V^2)/(c^2))^1/2 veya Mr= M0 / (1-(V^2)/(C^2))^1/2  ışık hızına ulaştığında rölativistik zaman ve kütle sonsuz(tanımsız). Işık hızını geçtiğinde rölativistik zaman ve kütle karmaşık sayı(Z) olur.

eraycnar tarafından 14/Eki/17 11:55 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Dilimin döndüğünce açıklayayım, yanlış açıklamada bulunursam affola. Zamanda tek yönde hareket(ileri) teorik olarak mümkündür. Işık hızının %99,995 'e yakın bir şekilde 6 ay boyunca seyahat edersen bu senin için 6 ay demekken dünyadakiler için 50 dünya yılına denk gelir. Yani 6 ay içerisinde 50 yıl sonrasına gitmiş olursun.

çok ilginç bir soru olacak ama nereye hareket edeceğiz?

Sıkı bir flash dizisi izleyicisi olduğum için merak ettim bunu.

mesala x şuan ki zaman y de koşmak istediğimiz nokta olsa

x...................................6 ay........................................................y

y ye kadar koşsak ki bu 50 yıl yapacak

y den tekrar x e koşuda

y....................................6 ay............................................................x

x e döndüğümüzde 100 yıl geçmiş oluyor aslında 1 yıl bizden gittiği için 99 yıl ileri mi gitmiş oluyoruz ? bu durumda y bir zaman değil evrende her hangi bir koordinat mı oluyor?

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kurtismail
    Kurtismail's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Youtubede bu zamanda yolculukla ilgili bişiler vardı, zaman kristallerinden söz ediyordu! Bilemeyecem birde zaman yolcuları var, geçmişte görünmüş ve kaybolmuş olanlar, bunlardan adam gibi bir kanıt çıkarmı ben bilemem.

Işık Savaşçısı...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Hocam ben de dinazorların göktaşından sonra ışık hızına ulaşıp zamanda yolculuk yaptığını düşünüyorum. Kemikleri bulunan dinazorlar göktaşından uzak noktadaki dinazorlar. Onlar yeterl hıza ulaşamayıp dünyada kalmış.

Saçma gelebilir ama dinazorların kemiklerinin bulunduğu konuma dünyanın arkasında dek gelen yerlerdeki okyanusların alt kısımları hep krater şeklinde. Göktaşı düşen yerler oralar.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Hocam ben de dinazorların göktaşından sonra ışık hızına ulaşıp zamanda yolculuk yaptığını düşünüyorum. Kemikleri bulunan dinazorlar göktaşından uzak noktadaki dinazorlar. Onlar yeterl hıza ulaşamayıp dünyada kalmış.

Saçma gelebilir ama dinazorların kemiklerinin bulunduğu konuma dünyanın arkasında dek gelen yerlerdeki okyanusların alt kısımları hep krater şeklinde. Göktaşı düşen yerler oralar.

Göktasi denilen sey gercekten tas. Zaman yolculugu yapmaya yarayan birsey degil ki. Dinozorlarin yokolusunu baslatan göktasi Meksika-Yucatan Yarimadasi‘na düstügüne inaniliyo. Tsin yarattigi iklimsel degisimlerle dinozorlar uzun bir süre icinde ortadan kalkti.

Ayrica konu göktaslari hakkinda acilmisken bir bilgi daha vereyim. Kutsal kitaplarda ve Pasifik milletlerinin efsanelerinde yer alan Nuh Tufani‘na sebep olan göktasinda Hint Denizi‘ne düstügünü kanitlamaya calisan bir grup bilim insani var. Kanitlari bence oldukca güclü.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hworm bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

Dilimin döndüğünce açıklayayım, yanlış açıklamada bulunursam affola. Zamanda tek yönde hareket(ileri) teorik olarak mümkündür. Işık hızının %99,995 'e yakın bir şekilde 6 ay boyunca seyahat edersen bu senin için 6 ay demekken dünyadakiler için 50 dünya yılına denk gelir. Yani 6 ay içerisinde 50 yıl sonrasına gitmiş olursun.

çok ilginç bir soru olacak ama nereye hareket edeceğiz?

Sıkı bir flash dizisi izleyicisi olduğum için merak ettim bunu.

mesala x şuan ki zaman y de koşmak istediğimiz nokta olsa

x...................................6 ay........................................................y

y ye kadar koşsak ki bu 50 yıl yapacak

y den tekrar x e koşuda

y....................................6 ay............................................................x

x e döndüğümüzde 100 yıl geçmiş oluyor aslında 1 yıl bizden gittiği için 99 yıl ileri mi gitmiş oluyoruz ? bu durumda y bir zaman değil evrende her hangi bir koordinat mı oluyor?

Hocam iste belki de dediğin y ekseni karadelik diye tanımlanır bence.

Serdengecti
Toplam Hit: 24676 Toplam Mesaj: 162
zamanda yolculuk