folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İzafiyet Teorisine Gore Zamanda Yolculuk Yapma Mumkunmu

İzafiyet Teorisine Gore Zamanda Yolculuk Yapma Mumkunmu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

La hacı çömez mömez yok amq burada. Millet burda fikirlerini eleştiriyor sen ikide bir "biz aileyiz" diyorsun. Tamam fikrin olabilir istediğin şeye inan ama şu konuda yazdığın şeyler baştan aşağı saçmalık. Aşağılamak için söylemiyorum. Forumda konu açtıysan gelecek cevaplara katlanacaksın.

En son dinazorlar zaman yolcusu diyordun. Herkesin kabul etmesini mi bekliyorsun? Tabi ki eleştirecekler.

Bu arada askersen kolay gelsin.

Eleştirmeye seninde hakkin var doğrudur.saygı duyarim sozlerine

Serdengecti
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben nobete gidiyorum.kendinize iyi bakin

Serdengecti
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    AnaKonda bunu yazdı

Benim için bi sigara yak nöbette. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    AnaKonda bunu yazdı

Benim için bi sigara yak nöbette. 

Nöbette sigara içmek yasak

Serdengecti
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben şöyle düşünüyorum;

zamanda yolculuk için ilk önce zamanı durdurmak gerekir

zamanı durdurmak için ise zamanla bi ilişkisi olmayan bir varlık bulmamız gerekir

varlık diyorum çünki varlık  şuanki algıladığımız maddeler

zaman içinde var olanlar artık  zaman ile etkileşim halindeler

yani maddenin en küçük yapısı olan  atomlar her an değişim ve titreşim içindeler buda zamanın oluşmasına neden oluyor

bir zamansızlık ortamı oluşturmalıyız

titreşimin olmadığı maddenin giremediği bir yer varmı?

atomlar insanlık için  düşünce yönünden zaman kaybı

üzerine nekadar kafa yorarsak  amacımızdan uzaklaşıyoruz

kısır bir döngüdeyiz gibi

not: sarhoş değilim :)

havada durdum,şahitlerim var
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Zamanın olmadığı yer Uzay'ın dışı. Maddenin maddeden çıktığı durum Karadelik. Karadelik uzayın içinde. Uzayın dışında ise zaman yok ki zamanda yolculuk yapabilelim. Bir de her yolculuk için bir araç gerekli. Önce o araç'ın adını koyalım.Mesela Zambus olabilir.
    emrah20 tarafından 15/Eki/17 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Zaman , nedir neden hep ileri akar da geriye akmaz? Işık hızı neden bu değerdedir de başka bir değerde değildir? Farklı olsa idi "everensel" fizik yasaları da değişik olabilir mi idi?

Benim en çok kafama takılan soru ışık hızının neden 300E3 km/sn olduğu... Tamam uzay boşluğunun elektromanyetik geçirgenliğinin bir fonksiyonu da.. neden böyle

Örneğin gaz ortamda ses hızını, gaz basıncını ya da sıcaklığını değiştirerek değiştrebiliriz de bunu ışık hızı için neden yapamayız.?.. ya da en azından belli bir süre için ve de uzamın sonlu bir parçasında..

Günlük  yaşamda madde aynı anda iki yerde olamaz da quantum ölçeğinde olabiliyor ya da iki "madde" aynı anda aynı yerde olabiliyor vs.. sahi madde ne, kütle ne? Hep bizim uydurduğumuz kavramlar..

Bazen maddesel olarak olmasa da bazılarımız geçmişte olan olayları [ orda olmadıkları halde ] ya da gelecekteki olayları rüya yolu ile görebiliyor bilebiliyorlar.. Bir kaç kere benim de başıma geldi..
    Kütlelerin zamanda yolculuğu mümkün  olmasa  da enerjinin bu özelliği olabilir.. Bir de kuramsal fizikçiler takyon diye kütlesiz bir parçacık öneriyorlar zamanda ileri geri hareket edebilen..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bilim alanında aklıma takılan bi konuydu.bu konuyu burada sizlerle paylaşarak belki de bi şeyler öğrenmiş oldum.yinede sagolun arkadaslar

Serdengecti
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Evreni 3 boyutlu düşünebilen insanoğlu neden zamanı 2 boyutlu düşünür halen anlamış değilim. Zamanda ileriye yolculuk ve zamanda geriye yolculuk. Bir noktadan sayısız doğru geçer. Bana uzayda dünyanın bulunduğu konumu tarif edebilecek kim var? 

Syntax error..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Evreni 3 boyutlu düşünebilen insanoğlu neden zamanı 2 boyutlu düşünür halen anlamış değilim. Zamanda ileriye yolculuk ve zamanda geriye yolculuk. Bir noktadan sayısız doğru geçer. Bana uzayda dünyanın bulunduğu konumu tarif edebilecek kim var? 

Zamanda geriye yolculuk sence olamazmi hocam mesela 2017 yilindayiz ya zamanı geriye doğru verseydik 20 yıl öncesine,ne güzel olurdu.zamanda geriye doğru bilseydik giderdim geriye milli piyango sonuçlarını biliyorum ya gider milli piyango bileti alır oynardim veya sayısal loto sonucunu bilirdim en azından gider sayısal loto oynardim hem dahada bi zengin olurdum

Serdengecti
Toplam Hit: 24668 Toplam Mesaj: 162
zamanda yolculuk