folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Niçin Şeriat İstiyor Veya İstemiyorsunuz ? (Kaliteli Bir Tartışma Ortamı İçin...)

Niçin Şeriat İstiyor Veya İstemiyorsunuz ? (Kaliteli Bir Tartışma Ortamı İçin...)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

Hz. Muhammed (S.A.V.) döneminde ülkesi neyle yönetiliyordu? buna bir bakında değerlendirin 

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:
    ----------------------------- 

Ben Müslüman'ım , Allah'a Kur'an'a belki senden daha fazla bağlıyım ama bir devletin din kurallarına göre yönetilmemesi gerektiği taraftarıyım. Sakın benden alıntı yapıp cevap verme , çünkü ben kendi görüşümü belirterek son noktayı koyuyorum. Tamam haklısın bile deme , tartışmana devam et.

peşin kabullerle diyalog olmaz kardeş..

"Onlarla en güzel bir şekilde tartış." deniliyor ayette

yıkılma sakın !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

efrasyap bunu yazdı:

(şeriat istediğimden falan değilde şeriatı anlamadan anti şeriatcı olmak saçma.)

cumhuriyet iyi bir yönetim biçimi neticede temeli demokrasi ama demokrasi ülkenin başına at hırsızlarını getiriyorsa ve yasalar menfaatlere göre ddeğişiyorsa

uyglanırken kişiye göre yorumlanıyorsa şeriatmiş,cumhuriyetmiş,diktatöryaymış çok bişey değişmez.

sözde suudi arabistanda şeriat var nah var ,kral ve nesebi hertürlü imtiyaza sahip ve kişinin öz iradesi elinden alınmış ki bu şeriat değil.

bizde cumhuriyet var  başta cumhurbaşkanı diye dangalak ,at hırsızı bi başbakan halkın cehatinden ve iyi niyetini istismar etmiş millet vekili ve bakanlar bu cumhuriyet-demokrasiyse bence buda iyi değil.

Demokrasi ütopyadır.. politikacılar bizr sadece seçim hakkı olduğu fikrini öne sürmek için varlar.

yıkılma sakın !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bizim toplumumuzda giyilemeyecek bir elbise o denilen.Osmanlı onunla yönetildi denilri atılır tutulur.Osmanlı anlatıldı öğretildi bize ama isyanlarla geçip giden şehir hayatına ayak uyduramayan her zaman dini her şeyin önünde tutan yapı yüzünden anadoludaki yaşamın gerçek yaşamlarını öğrenemedik.hukuk bir sistem yenilenmeden işletilmeye çalışılırsa sorunlarda her zaman büyür.güncelleme her zaman olmalı.Din devlet tarafından pazarlanır ve kontrolünde denetimli ve düzeyli olur.şeyhlerin şarlatanların cemaatlerin elinde olmaz din ticareti.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

mont-blanc bunu yazdı:

efrasyap bunu yazdı:

(şeriat istediğimden falan değilde şeriatı anlamadan anti şeriatcı olmak saçma.)

cumhuriyet iyi bir yönetim biçimi neticede temeli demokrasi ama demokrasi ülkenin başına at hırsızlarını getiriyorsa ve yasalar menfaatlere göre ddeğişiyorsa

uyglanırken kişiye göre yorumlanıyorsa şeriatmiş,cumhuriyetmiş,diktatöryaymış çok bişey değişmez.

sözde suudi arabistanda şeriat var nah var ,kral ve nesebi hertürlü imtiyaza sahip ve kişinin öz iradesi elinden alınmış ki bu şeriat değil.

bizde cumhuriyet var  başta cumhurbaşkanı diye dangalak ,at hırsızı bi başbakan halkın cehatinden ve iyi niyetini istismar etmiş millet vekili ve bakanlar bu cumhuriyet-demokrasiyse bence buda iyi değil.

Demokrasi ütopyadır.. politikacılar bizr sadece seçim hakkı olduğu fikrini öne sürmek için varlar.

demokrasi ütopya ise gerçek olan nedir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Kim şeriat istiyor ki?

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

RockZs bunu yazdı:

"Şeriatı bir devlet şekli gibi sunuyorlar. Oysaki, Kur'an, ima yoluyla bile bir devlet şekline temas etmiyor. Onu insan aklına bırakmış. İslam devleti tabiri, siyasal islamcı istismarın bir uydurmasıdır. Kur'an'da böyle bir tabir yok. İslam evrensel ve ölümsüz ilkeler bütününün adıdır. O halde İslam'ın devleti olmaz, Müslümanların devletleri olur. Gerçek bu olunca da onlarca, yüzlerce devlet şekli bulunacaktır."

Dini şekilleştirecek herşeye karşıyım.

Peygamber (s.a.v.) Medine'ye hicret ettiğinde İslam devleti kurmuştur, kendisini de kendisinden sonra gelecek halifelere örnek halife tayin etmiştir, daha sonra ise Raşid Halifeler gelmiştir, sonrasında ise fitne fesat başlamış, hilafet makamı saltanat şekline sokulmuştur ve aslından tamamen koparılarak dediğin gibi istismarcı olmuştur bilerek ya da bilmeyerek..

Kur'an devlet şekline temas etmiyor demişsin, şaştım.. Çünkü Kur'an'da devletin yapması gerektiği emrolunan açık ayetler var.. Keza hadis kaynaklarında da..

Yani kaldı ki böyle birşeyi kabul etmiyorsun 13 asır boyunca müslüman toplumu anarşist olarak mı yaşadı ??

yıkılma sakın !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

BuzZz bunu yazdı:

destanition bunu yazdı:

RootB bunu yazdı:

Çünkü zaten daha ileri bir yönetim biçimiyle idare ediliyoruz. (CUMHURİYET) Toplumlar ileri gitmek ister , geriye değil. Biz neden geriye gidelim peki?

sen şeriatı gericilik mi zannediyorsun ?

bi kere şeriat ne anlama geliyor biliyormusun ?

şeriat arapçada "hakka giden yol" demektir. Diğer bir manası da "Allahın kuralları" anlamına gelir. buna göre düşün de ondan sonra gericilik de

bumu hakka giden yol?

http://www.dailymotion.com/video/xcwwz9_bir-erkekle-dans-etti-diye-oldurdul_shortfilms

talep edilen bu olsaydı, ya da buradaki doğru yol hakka giden yol olsaydı bil ki bunu savunanlar da orada olurdu kardeş...

yıkılma sakın !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

RhiFaT bunu yazdı:

ben 5 yaşındaki çocuğa tecavüz edip içeride besleyen devlet değil

30.000 kişinin katilini besleyen devlet değil.

ibreti alem için tüm pislikleri asan kesen adil devlet istiyorum.

ha bunun adı şeriat ise ben şeriat istiyorum

Amerika'da şeriat yok ama tecavüzcüler ve teröristler idam ediliyor.Demek ki adalet için illa şeriat gerekmiyor.

ya onlar bunu İSlam hukukundan almışlarsa ?

yıkılma sakın !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

CasTeaL bunu yazdı:

Din insanın afyonudur demişler, din yüzünden insanlar yarı dünyada, hayal dünyasında, cartta, curtta yeterince geziyor. Ha devlette böyle gezsin diyorsanız gelmesini isteyin.

öldükten sonra insanın kendisine bişeyler vaad edebilmesi güzel bişey..

yıkılma sakın !
Toplam Hit: 22986 Toplam Mesaj: 174