folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Niçin Şeriat İstiyor Veya İstemiyorsunuz ? (Kaliteli Bir Tartışma Ortamı İçin...)

Niçin Şeriat İstiyor Veya İstemiyorsunuz ? (Kaliteli Bir Tartışma Ortamı İçin...)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Şeriat gelse güzel olur aslında. Ama Ama ....;

Şu an dünya üzerinde hali hazırda şeriat il yöntilen sistem bulunmamktadır.Günümüzdeki şeriat ;kendilerini alim,molla(Melle,İmam),şeyh,ulema vb. diye tanıtan insanların olaylara yorumlarını (ki buyorumlar genelde yanlış olur.) katarak kural koymaya kalkışmalarıdır.

Yani Hz. Muhammed döneminde kadın katletmekmi vardı?Biri içki içiyor diye öldürmek?

Bunlar tamamiyle insanların elinden çıkma kurallar.

Ha bu günki cumhuriyetin nesi var gayet güzel sıkıntı yok.:D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    Nasıl bir zeka formu şeriatı Cumhuriyet biçiminden üstün tutabilir.Konunun takipçisiyim.Bakalım neler çıkacak ortaya..

Long Live Turkey..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek

Ülkemizde din en cok ve kolay somurulmeye acık yaralardan 1 tanesıdır. Gunumuzde orneklerıde mevcuttur. Agzına Allahın adını fazla kurandan 2 ayet zıkreden herkese halıkımın %47 sı kanmaya meyıllıdır. Suanda bıle bır cok egıtımı aldıklarını dusundugumuz bılgı ınasnlar tarafından bu sekılde yonetılıyorsak ne yudugu belırısız ınsanlar tarafından nasıl yonetılırız cok buyuk bır soru ısaretı. Kurandakı kurallara gore adıl sekılde yonetılecek olunsa kımsenın karsı cıkacagını zannetmıyorum. Ama  "bal tutan parmagını yalar" mantıgı bır cok ornegı mevcuttur. Demokrasıde yokmudur bunu ornegı tabıkı vardır ancak hakkının savunma sansın bıraz daha fazladır. Bır cahıl hoca bozuntusunun kendı kafasından yaptıgı yorumla , agzında cıkacak kelımeyle hayatının mahvoldugunu dusunun? Ayrıca  serıatla basınıza kım gelecek sanıyorsunuz? Ak sakallı dedelerm? gene gelecek olan vergı kacıran yolusuzluk yapıp dınden ahkam kesen bır alay serefsız... Ayrıca eslerınıze kız kardeslerınıze analarınıza gozterılecek saygıyıda nasıl kaldırabıleceksınız cok merak edıyorum? Bır neyudugu belırısızın atacagı bır ıftırayla taslanmalarını kırbaclanmalarını nasıl goz yumacaksınız? Dıyeceksınızkı onlarında mahkemelerı var... Bende derımkı komık olmayaın bır alay sakallı neyudugu belırısız cahılın mahkemesınden ne hayır beklerım soru ısaretı?  Sımdı bırı cıkıp (belkıde ben yazana kadar cıkmıstır) serıat o demek degıl su demek degıl dıyecekler ama gunumuzde orneklerı bu sekılde uygulanmaktadır ve bugun ulkemızdede uygulanacagı budur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

ben 5 yaşındaki çocuğa tecavüz edip içeride besleyen devlet değil

30.000 kişinin katilini besleyen devlet değil.

ibreti alem için tüm pislikleri asan kesen adil devlet istiyorum.

ha bunun adı şeriat ise ben şeriat istiyorum

işte öyle
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

RhiFaT bunu yazdı:
    -----------------------------

Amerika'da şeriat yok ama tecavüzcüler ve teröristler idam ediliyor.Demek ki adalet için illa şeriat gerekmiyor.

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

Asosyal bunu yazdı:

neyse konu ile ilgili fikirlerime gelince bu ülkede kesinlikle şeriatin belli başlı hükümleri uygulanmalıdır misal ; hırsızlık, tecavüz, gasp, yolsuzluk vs. bu tür suçlarda kesinlikle şeriat uygulanmalıdır.

onun yerine askeri ceza kanunu sivil ceza hukununa uyarlıyalım =) gör bak o zaman ülkede suç denen birşey kalırmı hoca =)

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

sokoban bunu yazdı:

RhiFaT bunu yazdı:

Amerika'da şeriat yok ama tecavüzcüler ve teröristler idam ediliyor.Demek ki adalet için illa şeriat gerekmiyor.

hocam bizde tamam bilimum tüm normları ile uygulansın demiyoruz lakin hırsız, gaspçı, tecavüzcü, yolsuzluk yapanlar vs. eminim ki bu şekilde uygulanınca bu memleket en kısa sürede daha yaşanılabilir bir hal alacaktır.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Din insanın afyonudur demişler, din yüzünden insanlar yarı dünyada, hayal dünyasında, cartta, curtta yeterince geziyor. Ha devlette böyle gezsin diyorsanız gelmesini isteyin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

RhiFaT bunu yazdı:

Onun adı "idam cezası" . Sen idam cezasının olmasını istiyosun. Onun cumhuriyetle ya da şeriatla ne ilgisi var. Şu an Türkiye isterse Cumhuriyet ile devam edip belli suçların cezasını idam olarak belirleyebilir. Bunu öğren ki orda burda şeriat istiyorum diye bağırma diye yazdım. Şeriat başka senin istediğin şey başka

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Şeriat hakkında ileri geri konuşan sevgili müslümanlar! ltfen bu konuyu bir araştırınız. Yanlız internetten çok kitaplardan araştırmak daha iyi olacaktır.

İslamiyet sadece kişinin hayatını düzene sokmaya çalışan bir inanış biçimi değildir. İslamiyet bir devlet yönetim biçimi, hayat tarzı ve düzenleyici adil bir sistemdir. 

İslamiyetin her sosyal alanda uygulanması gereken kuralları vardır. 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
Toplam Hit: 22983 Toplam Mesaj: 174