folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Niçin Şeriat İstiyor Veya İstemiyorsunuz ? (Kaliteli Bir Tartışma Ortamı İçin...)

Niçin Şeriat İstiyor Veya İstemiyorsunuz ? (Kaliteli Bir Tartışma Ortamı İçin...)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

Seriati Devlet kanunu gibi gorenlere lafim yok, arti bahsediler mukemmel seriattan da aser yok. daha dogrusu dogru duzgun muslumana rastlamak cok zor. adamlar biz muslumaniz diyor, namaz kiliyor, fakat tecavuz de ediyor :S

Shaban Interactive Pro.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

destanition bunu yazdı:
    -----------------------------

bu sitede maşallah ne ararsan var

dine söven de var dinsiz de var ateist de var.

amma karışık bi yer.

ama bakıyorum da dine sövenler yine bu sitede bazıları tarafından destekleniyor.

Allahın kurallarını sorgulamak size mi düştü ?

siz Kurandan daha mı iyi bileceksiniz. ? Hz. Muhammedden daha mı doğru konuşacaksınız ?

evet diyorsanız haydin gidin Allahın ayetine benzer ayetler getirin.

yok kafir marx şöyle demiş vs..

nedir bu Allah aşkına arkadaş ?

şeriat konusunu tartışmak bile yanlıştır. dünyanın yaratılış fıtratında olan bişeydir. sonuçta şeriat namaz kılmak oruç tutmak zekat vermekle eş anlamlıdır. demek istediğim ise tartışılmayacak kadar bile kesindir. Sizin istememeniz veya karşı çıkmanız bişeyleri değiştirmez. kural zaten Allah katında şeriattır. Haydi gücü yeten doğanın şeriatını (Kuralını) değiştirsin bakalım...

Bu siteyi beğenmediğin zaman kurtulmanın çok basit bir yolu var.Yukarıdaki menüde nickinin üstüne geliyorsun bir drop down menü açılıyor oradan sistemden çıkış diyorsun , daha sonra Browser ın üstünde bir X butonu var ona basıyorsun.Bu kısıma kadar gel çözemediğin bir yer olursa sor anlatırım.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hepaq
    Hepaq's avatar
    Erkek

Asosyal bunu yazdı:

Hepaq bunu yazdı:

sen kim oluyorsundur bu sitede milleti soyutluyorsun ne demek Hatta gayrimüslimler yazmazsa sevinirim.

hocam  bu site fetoşçuluk yapabilecegin en son yer bunu unutma bu sitede kimse ye yok sen yazma yok sen karışma diyemezsin sen adamın yaşayış felsefesine resmen küfür et ondan sonra yazma de cw den mi gönderiyorlar lan seni buraya

adamın düşünme ve yaşayış biçimine müdahale diye konuşan ama bu cümleleri sarfederken başkasının yaşayış ve düşünce biçimine müdahalede eden insan evladı. sen ve bu sitede ki bir kaç kişi insanları ya pkk'lı, ya fetoşçu vs. nice etiketler ile etiketleyince soyutlama sınırlarına dahil olmuyor değil mi bu sizin yaşayış felsefenizde var. bırakın konularda ormancılık oynamayı varsa konu ile ilgili farklı görüşlerin söyle okuyalım ve bir birimizi etiketlemeden adam gibi kendi görüşlerimizi beyan edelim.

ozaman oraya gayri müslümler yazmasın demyicek eger bunu yazarsa ben altıdan ararım bir fetoşçuluk hocam kaldiki buda onun göstergesi

hepaq işte bildigin hepaq hep-aq degil :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty28
    musty28's avatar
    Erkek

şeriat kuralları günümüzde yanlış yorumlanmaktadır. bu yüzden şeriatçılık diye saçma bişey ortaya çıkmıştır. şeriat bir yönetim biçimi değildir bu yüzden Cumhuriyet gitsin şeriat gelsin diye bir şey söz konusu olamaz.

en çok dini konuları ilgilendirir ( namazın kılınışı, orucun nasıl tutulacağı gibi ) ve bana göre şeriat kurallarını en güzel Osmanlı Devleti uygulamıştır.

Ses Etme Hallederiz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

nmc ve yasevyaterket ile aynı düşüncedeyim.

şeriat bazı kişiler için iyi sıradan halk için kölelik gibi bir şey şeriat ile eşitlik söz konusu değil. hangi zaman hangi ülkede şeriatın çok iyi olmuşluğu var ki?

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

osmanliyi baz alarak dusunun bence osmanli topraklari seriatla yonetiliyordu ve kilise canida caliyordu baska dinlerde goruslerde saygiyla karsilaniyordu ayni koyde cami varken hemen yaninda kilisede vardi seriat buna engel degilki herkez yine istedigi dusuncede yasiyordu ve gayet guzel ahlakli herkeze esit bi ortam vardi seriat bunlara aykiri hicbirsey yapmadi

Fatih Sultan Mehmet, işte İstanbul'da bir Rum:

Fatih Sultan Mehmet talepte bulunuyor, diyor ki:

"Orada cami yapacağım, arazini bana satmanı istiyorum."

Biliyorsunuz, her arazinin bir rayiç bedeli vardır. Yani o çevrede o arazinin ne kadar para ettiği, aşağı yukarı herkes tarafından bilinir. Bir alt hududu , bir de üst hududu vardır. Fatih Sultan Mehmet, üst hududun iki katını veriyor. Ama Rum vermemekte ısrarlı. Bir Hristiyan olduğu için caminin kurulmasına gönlü razı olmuyor.

Fatih Sultan Mehmed ise "O kadar para verdiğim halde, bu adam arsayı vermiyor. Demek ki bunu, inadından yapıyor; nefsani ir davranış bu. Ben cami yapacağım, benimki nefsani değil ruhani." diye düşünyor.

Ve sonuçta Rum'un arsasını alıyor , camiyi yaptırıyor.

Adam perişan. Sonra, diyorlar ki:

"Ya, bu kadar üzüntünün sebebi ne?"

"İşte, yapabileceğim bir şey yok ki! Bunu yapan padişah; daha ötesi yok. Onun üstünde kimse yok. O bana bunu yaptığına göre. Her şey bitti!" diyor.

Diyorlar ki:

"Her şey bitmedi, bu memlekette kadılar vardır."

"Yani? Ne demek istiyorsunuz?" diyor.(Adam hiç inanamıyor bir defa söylenenlere.)"

Diyorlar ki:

"Gidersin kadıya, adaletsizliği anlatırsın, Padişah da olsa, o hesabı görür."

Adamcağız hiç inanamıyor böyle bir şeye; ama diyor hadi gideyim mahkemeye, ben müracaat edeyim.

Ve kadıya müracaat ediyor.

Adamın gözleri hayretten açılıyor; Fatih Sultan Mehmet mahkemeye geliyor. Padişah ayakta, kadı efendi oturuyor ve mahkeme başlıyor. Fatih Sultan Mehmed, adamın arsasını zorla iktisab etmektan suçlu bulunuyor ve elinin kesilmesi kararı alınıyor. Fatih Sultan Mehmet'in eli kesilecek; ama Osmanlı adaletinde, bir müessese daha var; eğer bir şeyin bedeli ödenirse ve alacaklı taraf, hak sahibi taraf bunu kabul ederse, o ceza düşer.

Bu kanuna göre teklifte bulunuluyor.

Deniyor ki:

"Bunun bedeli şu kadar altın, bu kadar altına karşılık, onun elinin kesilmesinden vazgeçiyorsan, o ödemese bile (Padişah ödemese bile) onu sana beytülmal öder. Razı mısın?"

Rum: "Şey..." Bir Padişaha bakıyor, inanamıyor, sonra: "Tabiî razıyım. Razı olmaz mıyım? O, Padişah. " diyor.

Fatih Sultan Mehmet diyor ki:

"Benden beytülmalın talebi 200 altın; ama ben 2000 altın vereceğim. Ve her gün de bir altın daha ödenmesini istiyorum. Senenin 365 günü, her gün bir altın ödenecek bu zata."

Ve kadı yerinden kalkıyor, Fatih Sultan Mehmet'in ayaklarının yanına gelip diz çöküyor:

"Padişahım, şu ana kadar ben Allah'ı temsil ediyordum. Ben oturuyordum, siz ayaktaydınız. Çünkü siz maznun mevkiindeydiniz. Allah'ı temsil eden siz değildiniz. Adaleti veya adaletsizliği temsil ettiğiniz, mahkemenin sonunda belli olacaktı. Ben Allah'ı temsil ediyordum; adaletin sahibi bendim o sırada. Şimdi benim görevim bitti. Şimdi bana, size tâbî olan, sizin imparatorluğunuzun bir kadısı olarak el etek öpmek düşer." diyor.

Padişahın eteğini öpüyor ve ondan sonra Padişah oturuyor, ötekiler dışarı çıkıyorlar

iste size en guzel kanittir bu oley seriat hukumleriyle yonetilen bir ulkede yasaniyor buyrun kari siz verin

yan cizdim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

Çünkü bir devlette sadece müslüman sunnilerin olması imkansızdır.sen kimsin ki kime ne dayatıyosun?

geçmiş postları okudumda zorunlu edit:Gizli fetocular SİKTİRİN GİDİN bu ülkeden ve bu siteden.

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

bence dünya üzerinde gerçekten şeriatla yönetilen din yok seriatla yönetiliyoruz dinlerde hoşgörü yok baskıyla yapıyolar herşeyi bu da bizim dinizm islamiyette yok.

Dinde zorlama olmaz!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

"Hatta gayrimüslimler yazmazsa sevinirim."

kaliteli bir tartışma ortamı olsun ama bunlar yazmasın şunlar yazmasın ot yazmasın bok yazmasın

bir tartışmanın kalitesini fikir çokluğu belirler yoksa aynı düşüncedeki kişileri toplayalım konuşalım bu bir tartışmamı olur :|

""

"osmanliyi baz alarak dusunun bence osmanli topraklari seriatla yonetiliyordu ve kilise canida caliyordu baska dinlerde goruslerde saygiyla karsilaniyordu ayni ............"

sence gene öylemi adam oraya eşşek kadar "gayrimüslimler yazmassa sevinirim" yazmış  sen burada dinlerdeki görüşlere saygıdan bahsediyorsun :|

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

"Hatta gayrimüslimler yazmazsa sevinirim."

kaliteli bir tartışma ortamı olsun ama bunlar yazmasın şunlar yazmasın ot yazmasın bok yazmasın

bir tartışmanın kalitesini fikir çokluğu belirler yoksa aynı düşüncedeki kişileri toplayalım konuşalım bu bir tartışmamı olur :|

""

"osmanliyi baz alarak dusunun bence osmanli topraklari seriatla yonetiliyordu ve kilise canida caliyordu baska dinlerde goruslerde saygiyla karsilaniyordu ayni ............"

sence gene öylemi adam oraya eşşek kadar "gayrimüslimler yazmassa sevinirim" yazmış  sen burada dinlerdeki görüşlere saygıdan bahsediyorsun :|

haklisin hocam, basta bu yaziyi yazmasi asil dusunceyi ortaya koymus :D neyseee...

Shaban Interactive Pro.
Toplam Hit: 22984 Toplam Mesaj: 174