folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Niçin Şeriat İstiyor Veya İstemiyorsunuz ? (Kaliteli Bir Tartışma Ortamı İçin...)

Niçin Şeriat İstiyor Veya İstemiyorsunuz ? (Kaliteli Bir Tartışma Ortamı İçin...)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:
    -----------------------------

olivetti bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

patron_38 bunu yazdı:

gfb_soldier bunu yazdı:

Çünkü bir devlette sadece müslüman sunnilerin olması imkansızdır.sen kimsin ki kime ne dayatıyosun?

geçmiş postları okudumda zorunlu edit:Gizli fetocular SİKTİRİN GİDİN bu ülkeden ve bu siteden.

asil sen siktir git kimi nerden kovuyosun babanin topragimi lan bu ulke !!!!herseyede fetoscu diye cikismasaniz olmuyor fetosun dinimi lan bu !!! asil senin gibi yobazlarin geri kafalilarin siktir olup gitmesi gerekiyor ne geliyorsa ulkenin basina sizin gibiler yuzunden geliyor once anandan babandan saygiyi ogrende gel demokratik bi ulkede yasiyoz ya hani herkez istedigi gorusuru savunur konusur seninde saygi duyman lazim !!!!

patron_38 seni ayakta alkışlıyorum.

Bunlar cahiller, cahil olduklarını da anlayamacak kadar bağnazlar a.k.

Bir tartışma açalım dedik, bokunu çıkartılar ak.

bağnaz olan sensin işte sizin gibiler sizin gibi yobazlar için şeriata hayır kardeşim. beyinsiz mal dünyanın dinden ibaret olduğunu sanan zavallı illa herkes seninle aynı düşüncede olacak diye bir kural yokki şeriat kurallarını benimsetmeyi uygun buluyorsun*

Kimseye bir şey benimsetmeye çalıştığım yok. İsteyen inanır istemeyen inanmaz. Leküm diniküm veliyedin.

Bugün arkadaşla msnde konuşuyorduk ve buraya konu açaym dedim fakat düşünemedim cahilce, basireti bağlanmış salak gibi cevaplar geleceğini :/

Sen sorunu sormuşsun düzgünce adam geliyo buraya Allahın yasasını sorgulamak size mi kaldı bilmem ne diye saçmalıyor nasıl cevaplar gelmesini bekliyordun ? Bu konunun tartışılmasına bile tepki gösteren adamlar varken :D

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

patron_38 bunu yazdı:

..............................Ve kadı yerinden kalkıyor, Fatih Sultan Mehmet'in ayaklarının yanına gelip diz çöküyor:

"Padişahım, şu ana kadar ben Allah'ı temsil ediyordum. Ben oturuyordum, siz ayaktaydınız. Çünkü siz maznun mevkiindeydiniz. Allah'ı temsil eden siz değildiniz. Adaleti veya adaletsizliği temsil ettiğiniz, mahkemenin sonunda belli olacaktı. Ben Allah'ı temsil ediyordum; adaletin sahibi bendim o sırada. Şimdi benim görevim bitti. Şimdi bana, size tâbî olan, sizin imparatorluğunuzun bir kadısı olarak el etek öpmek düşer." diyor.

Padişahın eteğini öpüyor ve ondan sonra Padişah oturuyor, ötekiler dışarı çıkıyorlar

iste size en guzel kanittir bu oley seriat hukumleriyle yonetilen bir ulkede yasaniyor buyrun kari siz verin

Bir gün 3. mehmet şehir merkezinde dolaşırken bir adam rastlıyor selamun aleyküm diyor adam cevap vermiyor sonra konuya giriyor adam denizciymiş adamla güzel güzel samimi muhabbet ediyorlar uzak ülkelerin limanlarını anlatıyor adam arkadaşıyla konuşur gibi anlatıyor bunları padişah da muhabbet bittikten sonra -eeh be güzel din kardeşim seninle konuşmak güzeldi diyor adam duraksıyor ama ben müslüman değilim diyor 3. mehmet sinirlenip -sen nasıl koskoca osmanlı padişahınla dostunla muhabbet eder gibi muhabbet ediyorsun der ve askerlerine emreder - Bu adamı 1 ay kırbaçlatın suçu padişaha itaatsizlik.

hic kimse peygamber degilki hatasiz olsun ben herey gulluk gulustalik demiyorum illaki yanlislar olmustur hatalar olmustur ama genel profile bakmak lazim yoksa yanlislari sayacak olursak suan daha zararli cikar karisini aldatan baskalariyla yatan bi parti baskaninin yasadigi ulkede yasiyoz karisini aldatan vatandasini hayli hayli aldatir bu ornegi gundemde oldugu icin verdim daha binlerce ornek vere biliriz

yan cizdim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musty28
    musty28's avatar
    Erkek

şeriat kuralları günümüzde yanlış yorumlanmaktadır. bu yüzden şeriatçılık diye saçma bişey ortaya çıkmıştır. şeriat bir yönetim biçimi değildir bu yüzden Cumhuriyet gitsin şeriat gelsin diye bir şey söz konusu olamaz.

en çok dini konuları ilgilendirir ( namazın kılınışı, orucun nasıl tutulacağı gibi ) ve bana göre şeriat kurallarını en güzel Osmanlı Devleti uygulamıştır.

Ses Etme Hallederiz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

böyle kaliteli tartışma olmaz olsun arkadaş iyice mal forumlara benzettiniz burayı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

musty28 bunu yazdı:

şeriat kuralları günümüzde yanlış yorumlanmaktadır. bu yüzden şeriatçılık diye saçma bişey ortaya çıkmıştır. şeriat bir yönetim biçimi değildir bu yüzden Cumhuriyet gitsin şeriat gelsin diye bir şey söz konusu olamaz.

en çok dini konuları ilgilendirir ( namazın kılınışı, orucun nasıl tutulacağı gibi ) ve bana göre şeriat kurallarını en güzel Osmanlı Devleti uygulamıştır.

kısa süreli, gelişme olmayan kurallar bütünü, ve o yüzden çöküşe sebep oldu. batı ilerlerken osmanlı yerinde sayıyordu.

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

gfb_soldier bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

patron_38 bunu yazdı:

gfb_soldier bunu yazdı:

Çünkü bir devlette sadece müslüman sunnilerin olması imkansızdır.sen kimsin ki kime ne dayatıyosun?

geçmiş postları okudumda zorunlu edit:Gizli fetocular SİKTİRİN GİDİN bu ülkeden ve bu siteden.

asil sen siktir git kimi nerden kovuyosun babanin topragimi lan bu ulke !!!!herseyede fetoscu diye cikismasaniz olmuyor fetosun dinimi lan bu !!! asil senin gibi yobazlarin geri kafalilarin siktir olup gitmesi gerekiyor ne geliyorsa ulkenin basina sizin gibiler yuzunden geliyor once anandan babandan saygiyi ogrende gel demokratik bi ulkede yasiyoz ya hani herkez istedigi gorusuru savunur konusur seninde saygi duyman lazim !!!!

Bir tartışma açalım dedik, bokunu çıkarttılar ak. Neymiş fetocular siktirsin gitsinmiş, sen git lan ibne. Senin ülken mi burası ? Noldu biz şeriat diyince, her dinden her düşünceden insa var diyorsun da, gelip bize niye fetocular siktirsin gitsin diyorsun :) Fetocu olup olmadığımızı bilmeden... Laftan anlamazsınız ki siz, kalpleriniz mühürlenmiş ak.

Herkes kendini nasılda biliyor;)

ahahaha ben yazacaktım :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

arkadaşım ilk mesajındaki "Hatta gayrimüslimler yazmazsa sevinirim." şu cümleyi görmezlikten geldim belki kötü niyeti yok fakat mesajların ile kendini belli ediyorsun.

Bak hocam, onun nedenini az önce uzunca yazdım, Gönder Gitsin tuşuna tıkladım fakat sayfa yüklenmedi. Ben de cookileri sildim ve tarayıcıyı tekrar başlatıp bağlandım siteye, yazım doğal olarak silinmişti, bir daha da yazmadım. Ama yine soruyorsan bir kez daha yazıyorum;

Müslüman olmayan adamın zaten başta islam karşıtlığı vardır, yani şeriatı zaten istemez. Şeriatı istemiyor diye yazmamasını istiyor değilim fakat bu insanın şeriatı istememe nedenini yazacağını düşünmüyorum. Sadece islama laf sokmak, milleti dinden imandan caydırmak amaçlı yazı yazarlar. Sen bir müslüman olarak, başka bir dinin yönetim biçimini ister misin ? İstemezsin. Bu da onun gibi, müslüman olmayan adam istemez, istememe nedeni de müslüman olmamasıdır zaten.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

baris_ekin bunu yazdı:

gfb_soldier bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

patron_38 bunu yazdı:

gfb_soldier bunu yazdı:

Bir tartışma açalım dedik, bokunu çıkarttılar ak. Neymiş fetocular siktirsin gitsinmiş, sen git lan ibne. Senin ülken mi burası ? Noldu biz şeriat diyince, her dinden her düşünceden insa var diyorsun da, gelip bize niye fetocular siktirsin gitsin diyorsun :) Fetocu olup olmadığımızı bilmeden... Laftan anlamazsınız ki siz, kalpleriniz mühürlenmiş ak.

Herkes kendini nasılda biliyor;)

herkez kendini biliyor haklisiniz kendini bilmeyen gozunu acip gercekleri gormeyen gecmisden beri yasanilan seyleri hice sayan tosbadan geldigine inanlar dusunsun

yan cizdim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

patron_38 bunu yazdı:

baris_ekin bunu yazdı:

herkez kendini biliyor haklisiniz kendini bilmeyen gozunu acip gercekleri gormeyen gecmisden beri yasanilan seyleri hice sayan tosbadan geldigine inanlar dusunsun

----------------------------

Gel de anlat hocam :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cran_s
    cran_s's avatar
    Erkek

şeriatın devlet yönetimi olmasına karşıyım devletin bekası bunu gerektirir

devlet enerjisini vatandaş günah işlemesin diye harcamamalı

din ve devlet işleri birbirine karıştıtrlmasın ama gerçekten karıştırılmasın dini vecibelerin yasaklanması içinde karıştırılmasın

ayrıca şeriat dediğiniz şey ille devletin yönetim biçimi devletin idolojisi olcak diye bişe yok

bknz ingiltere

tabi ingiltere modelide bizim ülkemiz için riskli ancak bence arap ülkelerine göre daha güzel bi model

Toplam Hit: 22985 Toplam Mesaj: 174