folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sporlar, Kilo Verme, Sporcu Takviyeleri, Öneriler, Diyet Listeleri Genel Konu

Sporlar, Kilo Verme, Sporcu Takviyeleri, Öneriler, Diyet Listeleri Genel Konu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Hocam bisiklete akşam çıkmıyoırum çünkü artık etkisi görmüyorum önceden şehir içi her akşam 10 km biniyordum şimdi ise terleme yapmıyor yorulma yapmıyor dolaşmaya çıkıyormuşum gibi hissediyorum şehir içi ortalama hızım 17 uygulamanın hesapladığı yenie göre 30 a felan çıkıyor ama ortalama 17

Hafta sonları pazar günleri sabah 20-25 km arası biniyorum 800 kalori yakıyorum ama hafta içi zamanım olmuyor. Full koşu yapamıyorum yetmiyor tıkanıyorum 132 den 116 ya düştüm aslında 114 e düşmüştüm tatilde aldım çok almaya müsaitim

bacalarda neredeyse hiç yağ kalmadı ama bel bölgesi simit gibi kaldı. ha bide şunu soracağım mekiğe başladım (runtastic sixback ile) günlük 1 hafta boyunca ortalama 450-540 arası mekik çektim ama bırakınca yapmayınca toparlanan göbek daha çok sarkmaya başladı hiç yapmasay daha iyidi:) neden öyle oluyor

aman hocam ne mekiği bu kiloyla mekiği boşver en son baklava çıkarırken yaparsın, squat yap ama dikkat et bacakları eline alabilirsin, geçen sene bu zamanlar 30-40 kiometre sürüyodum bisikletle bu sene ne bisikletim var ne sürecek zaman-mekan :( 

ben 115ten 85e sabah yarım saat koşarak inmiştim, sonra 100 oldum tekrar 85e  yüzme ve bisikletle geldm şimdi yine 90ım bizim kaderimiz bu herhalde 5 kilo vermek için götümü yırtıyorum bayramda 10 günde geri alıyorum. çalıştığımız iş de masabaşı sayılır akşam yaptığım spor da anca kilo almamı engelliyor.

ben düz yürüyüşün pek etkili olacağını dşünmüyorum, koşabiliyorsan 100metre depar nabzın normale dönene kadar normal yürüyüş daha çok işini görür.mekik yerine de şınav squat barfiks daha iyidir

EDİT: dukanla kilo verdiğimde millet hasta mısın yüzün çökmüş diyordu  ona göre ama en hızlı sonuca dukanla gittim :)

mataramasuko tarafından 23/Ağu/16 10:09 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Hocam bisiklete akşam çıkmıyoırum çünkü artık etkisi görmüyorum önceden şehir içi her akşam 10 km biniyordum şimdi ise terleme yapmıyor yorulma yapmıyor dolaşmaya çıkıyormuşum gibi hissediyorum şehir içi ortalama hızım 17 uygulamanın hesapladığı yenie göre 30 a felan çıkıyor ama ortalama 17

Hafta sonları pazar günleri sabah 20-25 km arası biniyorum 800 kalori yakıyorum ama hafta içi zamanım olmuyor. Full koşu yapamıyorum yetmiyor tıkanıyorum 132 den 116 ya düştüm aslında 114 e düşmüştüm tatilde aldım çok almaya müsaitim

bacalarda neredeyse hiç yağ kalmadı ama bel bölgesi simit gibi kaldı. ha bide şunu soracağım mekiğe başladım (runtastic sixback ile) günlük 1 hafta boyunca ortalama 450-540 arası mekik çektim ama bırakınca yapmayınca toparlanan göbek daha çok sarkmaya başladı hiç yapmasay daha iyidi:) neden öyle oluyor

aman hocam ne mekiği bu kiloyla mekiği boşver en son baklava çıkarırken yaparsın, squat yap ama dikkat et bacakları eline alabilirsin, geçen sene bu zamanlar 30-40 kiometre sürüyodum bisikletle bu sene ne bisikletim var ne sürecek zaman-mekan :( 

ben 115ten 85e sabah yarım saat koşarak inmiştim, sonra 100 oldum tekrar 85e  yüzme ve bisikletle geldm şimdi yine 90ım bizim kaderimiz bu herhalde 5 kilo vermek için götümü yırtıyorum bayramda 10 günde geri alıyorum. çalıştığımız iş de masabaşı sayılır akşam yaptığım spor da anca kilo almamı engelliyor.

ben düz yürüyüşün pek etkili olacağını dşünmüyorum, koşabiliyorsan 100metre depar nabzın normale dönene kadar normal yürüyüş daha çok işini görür.mekik yerine de şınav squat barfiks daha iyidir

amaç baklava değil hocam zaten baklava değil kadayıf çıkar bel bölgesini inceltmek kiloya aldanma sen performansım iyidir :) squat yapıyorum ama çok değil bacak basenden başka bi verim hissetmiyorum ki onda plank daha verim gibi gibi çok duramasamda 15x3 yapabiliyorum kendi çapımda :) barfiks 0 hocam 1 bile değil ya :) kalmıyo

DJ_Alper tarafından 23/Ağu/16 10:17 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

http://darebee.com/

Sitede hazır programlar var. Hergün ya da haftada 6 gün maks 40 dk süren programlar arayanlar için ideal.

Özellikle challenge olayı çok iyi. 30 günlük program olamsı hem hedef koyuyor hem de günden güne program zorluğu artıyor.

kukunku tarafından 23/Ağu/16 10:43 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

Şu bayramlar yokmu insana kilo aldıran annelerimiz yapıyor güzel güzel baklavalar görünce insanın içi gidiyor dayanamıyorum yiyorum sonra böyle 105 kilo oluyorum, yakın zamanda gardiyan sınavına girebilirim kilonuz boyunuzdan 13 fazla olabilir diyo bende 105 den 1 ayda 92 ye düştüm ama 1 ay 55-60 dk hiç durmadan orta tempoda koştum mekik çektim ve şu parklarda olan yan bel inceltme aletlerini falan yaptım bir hafta ara verdim şimdi tekrar devam hedef 70 allah yardımcımız olsun :)

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

2 haftadır eski güreşçi arkadaşımla sabah çok erken ya da akşam 9 gibi kampüs içinde önce 1.5-2 tur hafif-orta tempoda koşuyoruz.  Bu toplam mesafe yaklaşık 1-1.5 km, 10-15 dakikamızı alıyor. Ardından onun sporcu geçmişinden dolayı ısınma, açma germe, karın gibi egzersizler yapıyoruz. Bu da yaklaşık 30-45 dk arası sürüyor. Bir gün durup bir gün yapmaya çalışıyoruz.

2 haftada bu yöntemle iki kilo verdim. Peki nasıl beslendim ?

Sabah 6.30-7 gibi kahvaltı yapıyorum. Kahvaltı : Spora gitmeden 1 tane muz yiyoruz. Bir bardak su içiyoruz. Spordan sonra 3 Yumurta ( haşlanmış veya tavada ), kişi başı 1 dilim tam buğday ekmeği, beyaz peynir, domates biber salatalık ve 1 adet küçük tonbalığı. Bunları 2 kişi yiyoruz. Ardından sade kahve. Öğlen 12 ye kadar tutuyor bu beni.

Öğlen 12-13 arası öğle yemeği. Bir dilim ekmekle büyük kase çorba. Bazen gözleme. Bu da akşama kadar tutuyor.

Akşam 17-18 arası akşam yemeği. Olabildiğince evde yapıyoruz. Bazen menemen, bazen fasulye, bazen patlıcan yemeği v.b O hafta markette sebze olarak ne bulduysak. Tabi ekmeksiz. Ardından gene kahve. İlerleyen saatlerde meyve.

Akşam her acıkır gibi olduğumuzda bir tane meyve patlatıyoruz ya da kahve içiyoruz.

Hiç aç kalmıyorum. Sporun getirdiği zindelik var üstelik. Gün bitmiyor erken kalktığım için. Eğer haliniz kalırsa spordan sonraki gün yürüyüş yapabilirsiniz akşam. Daha iyi olur.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omrcyln
    omrcyln's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Spor ve zayıflamayı genele indirgememek lazım

Biri icin çok iyi gelen bir spor dalı,  başkası için iyi değildir.

İzlenecek yol şu olmalı

1- Şeker, tansiyon gibi sporu etkileyecek hastalığı olanların yapacağı spor aktiviteleri hafif olmalidir.

Mesela Yürüyüş olur ama koşu olmaz... Bu yüzden doktora gidin önce. Bazı hastalıklar gizli olur. Yere yığılınca öğrenmeyin

Bizim bir tanış bildiğimiz top gibiydi. Sonra başka birşey için doktora gidince öğrendi ki o kilo diye yıllarca gördüğümüz meğer hep yağ imiş. Bir diyet yaptı manken gibi oldu. 

Vücudunuzdaki kemik yağ oranlarına baktırın.

2-spor beslenmeyle giderse işe yarıyor. Kebap künefeyi götürüp koşmak sadece stabil kalmanızı sağlar. İlerleme görmeyince de şevkiniz kırılır.

Edit : devam

3- Bu kullanılan ilaçları ne kadarda şiddetle savunanlar çıksada hiç sağlıklı bulmuyorum.

Güzel bir beslenmenin yerini tutmaz. Avutur biraz. Arkadaş biberon almıştı sütle iciyordu birşeyi. Hic birsey yemiyordu onu ictiğinde. Bütün gün "açım " diye dolanıyordu. Bir oturusta 5 çesit yemek yiyen biriydi..

Zayifladim diye seviniyordu safım sonrada :) Sizi odaya kilitleyip 3 gün aç bırakınca herkes zayıflar. İlaçla alakası yok :))

Spora gelincede 4 aşama vardır

1- ısınma

2- kardiyovasküler ısınma

3- asıl yapılacak ağır spor

4- soğuma

Erkeklerin tercihleri vucut gelistirme üzerine oluyor daha çok ama spor yapacaksaniz bari bir dala yönelin

Tavsiyem.   yüzme !

( Düzenli gitmeye başladım. Stresi aliyor. Birde dalıyorsun ya suya.. yüzeye çıkana kadar kıyamet kopsa umrunda olmuyor. bundan iyi terapi varmı ?Terleme yok. Bütün vücut çalışıyor. Duşunu al cık randevuna git. Üstümü değistireyim derdi yok. Tek sorun paralı)

Müzik :)))

https://youtu.be/WCm_s1_c4nU

Diyeceklerimin çoğunu Futurist maddeler halinde açıklamış.Benimde eklemek istediğim bir kaç kısım var umarım faydalı olur.

3. kısımda ki sağlık açısından etkileri var diyen var yok diyen var yok diyen olsada illaki sağlığa etkisi var.Takviye kullandığın zaman zayıflayacaksın diye bir kural yok çünkü mucizevi ürünler değil onlar.İyi sonuçlar alman için beslenmeni düzene sokman lazım herşey beslenmede bitiyor.Her sabah koşup/yürüyüp ondan sonra yediklerine dikkat etmezsen zayıflama yönünde bir etkisi çok az olucak belki de olmayacak.Ama eğer beslenmeni düzene sokarsan güzel sonuçlar elde ediceğine inanıyorum.Birde eğer hedefine göre  ağırlık antremanları yapabilirsen güzel olur vücudun şekillenmesinde faydası olur,güçlenmen açısından faydalı olur.Sporu belli bir zamandır yapıyormuşsun ilk başlarda hızlı sonuçlar elde edersin ama ilerleyen zamanlarda bu sonuçlar yavaş alınır, bu şevki azaltmamalı antremanlarında değişikliğe gidip vücudunu şaşırtmakta fayda var.

Nox icin bir arkadas yazmış.Nox kullandıktan sonra yaptığın antremanla açığa çıkardığı enerjiyi harcayabilmek önemli ama nox yerine spora çıkmadan 30 dakika önce filtre kahve/classic kahve kullanabilirsin.Ama kahvede de şöyle bir olay varmış belli bir zaman aynı dozda kafein aldığın zaman vücut alıştıgı için pek etki etmemeye başlıyormuş ve doz arttırman gerekiyor ve 1 hafta - 10 gün kadar bir süre kullanmadığın zaman bu alışkanlıktan kurtulabiliyormus vücut(okudugum yazının iceriği bu şekildeydi.).

Benim severek takip ettiğim gencvefit.com adresi var.Orada daha güzel bilgiler bulabilirsin bir bak istersen hocam.

İyi sporlar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

edit

u235 tarafından 23/Ağu/16 12:46 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dyrnade
    dyrnade's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek

dukan kilo verdirmesine  verdirir hızlı  da  verdirir ama  bi anda diyetten  çıkılırsa  fazlasıyla  geri  aldırır  bi de kalbinde sıkıntı  olana kesinlikle tavsiye etmiyorum ilk  hafta  atak  evresi  denilen  bi evre  var  onu  uyguluyosun domates vb sebzeler yasak hersey  yasak sadece yağsız  protein  yiyebilirsin

1 ayda 13 Kilo vermiştim  4 ünü  geri  aldım ama özellikle  ilk hafta  atak  evresinde  5 buçuk kilo vermiştim:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Bu kadar geniş kapsamlı konuları tek başlık altında toplamak mantıklı gelmedi.

Takviye besinler

Kilo verme

Kilo alma

Antreman programları

şeklinde ayırılabilir. Sporlar kelimesine girmiyorum.

طדṮ