folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sporlar, Kilo Verme, Sporcu Takviyeleri, Öneriler, Diyet Listeleri Genel Konu

Sporlar, Kilo Verme, Sporcu Takviyeleri, Öneriler, Diyet Listeleri Genel Konu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

İki kuzen spora başlayacağız. Kuzenim kilo verip vücut geliştirme ben kilo alıp vücut geliştirme. 

Az buçuk spor setimiz var bir kaç şey daha alacağız. Kilo verme için konuyu yukarı alalım :D

Benim sormak istediğim şu:
    Kilo vermek isteyen birinin besin programı nasıl olmalı?

Ekleme: İlaç tavsiyesi istemiyorum bu arada. İlaç kullanımına karşıyım ben. Hafta 3 ya da 4 gün uygulanacak yoğun tempo spor haricinde nasıl bir beslenme yapılmalı onu soruyorum. 

Kilo alma için ayrı konu açacağım ben :D

kadirozdemir tarafından 08/Eki/16 12:47 tarihinde düzenlenmiştir

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    dyrnade bunu yazdı

Hocam senin verdiğin tavsiyeler çok iyiymiş. Aslında zaten detaylı anlatmışsın ama daha özenli direk uygulanabilecek bir program çıkaracak vaktin varsa muhteşem olur.

Dediğim gibi yazdıklarında yeterli aslında. Açıklama göre bir program çıkarcaz da tecrübeli olarak daha detay direkt bir program verme şansın varsa güzel olur.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    d3lete bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı

Söven küfreden sen ne biliyorsun falan diyen çok olacak ama net bir şekilde söylüyorum tüm kimyasallardan uzak durun ilaçlar bile birikim yaparken karnitin v.s. hic bulasmayin 

Hocam whey protein için sağlıklı/sağlıksız tonla görüş var bu konu hakkında var mı bilginiz?

http://www.hurriyet.com.tr/bilincsiz-whey-protein-kullanimi-kisirliga-yol-acabilir-40232742

whey proteinlerin de hocam türleri oluyor marka bazında değil içerik bazında

isteyen olursa http://community.myfitnesspal.com/en/group/116476-tbt-zayifliyor grubuna gelsin birbirini eklesinler

hesaplamalarıma göre 4-5 aya kadar güzel bi resim koyacağım :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

bakın ben şöyle anlatayım uyarsınız hak verirsiniz vermezsiniz sorun değil.

Askere 2009 yılında tecili bozdurup gittim. ilk acemiliğim gaziemir. 

askeriyeye girdiğimde 189 boy 105 kilo ile girdim.

28 gün acemiliğim sürdü. bu süre zarfında kilo almadım. fakat vermedimde. eğitimim yoktu. öküz gibi yiyor içiyordum gün içerisinde poğaçalar parça pizzalar çikolatalar... 

acemilik bitti diyarbakıra çıktı usta birliğim.

1 nisan 2010 da diyarbakıra girdim ama 106 kilo ile. 1 haftalık dağıtım izninde 1 kilo almıştım.

tam olarak 14 haziran da izine çıktım.

izmir e uçak ile indim eve geldiğimde 85 kiloydum.

eğitim olarak sadece bazı sabahlar ( haftada 1 ) 2 km tempolu koşu

haftada 3 gün de tüfekli tüfeksiz hareketlere katıldım.

sabah 6:20 uyandım.

7:20 kahvaltımı yaptım

12:10 da öğlen yemeği

15:30 ara öğün ( meyve ya da tatlı birşeyler )

17:30 akşam yemeği 

gece 22:00 da tekrar uyku.

bu yemeklerim ( akşam ) kebap oldu lahmacun oldu her türlü yemeği yedim. askeriyenin yemeğini de yedim 

düzenli uyku ve hareket insana acayip kilo verdiriyor.

şimdilerde ise gece 1 de yat.

sabah 9 a doğru kalk

öğlen 2 den sonra öğle yemeği

akşam 8 de akşam yemeği 10 da bir daha aparatif birşeyler hooopp 115 e tekrar çıktım.

ayrıca düğünden önce spora gittim. 

fx15 adlı bir ilaç ve l-carnitin takviyesi aldım.

yine 110 dan o dönemlde 100 kiloya indim düğünümde. 

sonra hanım sağolsun besle besle "hanimiş benim kocam huooopp uçaaaak" diye diye yine dobileştik.

nasipse 1.5 ay sonra oğlum dünyaya gelecek. azıcık benimde zayıflamam lazım zira çocuk görmeye başladığında korkabilir :)

ama kilo vermenin başlıca etmeni düzenli uyku ve düzenli yemek.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Sitede genel olarak sağlık ve ilaç konuları silinirken bunun durması çok ikircikli bir vaziyet.

Mesele spor oldu mu herkes iyi kötü tecrübesini aktarıyor. Kullanan, takviyelerini güzelce herkese öneriyor. Sağlık bu kadar basit olmamalı. Hekimler bas bas bağırıyor, bu tip mevzular kişiye göre hazırlanmalı diye. Netten diyet ve spor programı takip ederek kendi sağlığınızı bozmanız oldukça kolay. Bence diğerlerine mani olunuyorsa buna da mani olunmalı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

AMk herkes nasil kilo veririm, nasil zayiflarim,,en kolay nasil kilo verilir falan filan diyo. Bir kiside nasil kilo alirim demiyo. Aga kendimi bildim bileli hep 63 kiloyum boyumda 1.73. Kilo almak icin denemedigim yol yok.

ton baligimi dersin,balik yagi mi dersin, geceleri eppek ile makarnami dersin, sabahlari yimirta ile sut mu dersin, ne yaptiysam yok yok yok. Alamiyorum amk. Gunde 748298 ogun yemek yesem bile alamiyorum. En son dambil ile evde spor yapmaya basladim, hafif bi kipirdama oldu sanki ama simdi aksamlari 45dk kadar calismaya basladim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Biri bana kilo aldirsin amk 

Cigu bigule :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Sitede genel olarak sağlık ve ilaç konuları silinirken bunun durması çok ikircikli bir vaziyet.

Mesele spor oldu mu herkes iyi kötü tecrübesini aktarıyor. Kullanan, takviyelerini güzelce herkese öneriyor. Sağlık bu kadar basit olmamalı. Hekimler bas bas bağırıyor, bu tip mevzular kişiye göre hazırlanmalı diye. Netten diyet ve spor programı takip ederek kendi sağlığınızı bozmanız oldukça kolay. Bence diğerlerine mani olunuyorsa buna da mani olunmalı.

olaya ilaç tavsiyesi diye bakınca bu konularda pek bilgin olmadığı belli oluyor hocam

kimse kimseye şunu kullan zayıflarsın demiyor herkes kendi başarılarını kullandığı şeyleri yazıyor kaldıki sporcu takviyerinin hepsi sporsuz bir boka yaramaz

bodyforumlarında bunların plus içerikler var bunlar hafifletilmişi

şunu şöyle düşünmek lazım kendi söylemin ile bir sürü içerikler var sağlığa zararlı vs buna ihtiyaç duyan mürid zaten başka sitelerden okuyacak belkide yalan yanlış şeyler öğreecek soramayacak

burda deneyimlerden direkt faydalanacak

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

AMk herkes nasil kilo veririm, nasil zayiflarim,,en kolay nasil kilo verilir falan filan diyo. Bir kiside nasil kilo alirim demiyo. Aga kendimi bildim bileli hep 63 kiloyum boyumda 1.73. Kilo almak icin denemedigim yol yok.

ton baligimi dersin,balik yagi mi dersin, geceleri eppek ile makarnami dersin, sabahlari yimirta ile sut mu dersin, ne yaptiysam yok yok yok. Alamiyorum amk. Gunde 748298 ogun yemek yesem bile alamiyorum. En son dambil ile evde spor yapmaya basladim, hafif bi kipirdama oldu sanki ama simdi aksamlari 45dk kadar calismaya basladim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Biri bana kilo aldirsin amk 

b12 omega karbon hidrat protein kalsiyum hoca sen gayet iyi besleniyosun ki vermemen normal

biraz fazla yağ ve karbonhidrat ağırlıklı beslen bide pm e bak

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

İlaç takviyesi değil, takviye diye özellikle belirttim. Bilgim olmadığını sadece yanlış anladığın tek bir laftan çıkartıyorsun.

Bu da doğrudan bir sağlık meselesi. Bilen bilmeyen herkes her şeyi yazabilir. Bilgisiz insanlar da bunları doğrudan uygulayıp kendini riske atabilir. Her vücudun kendi ihtiyaçları olduğu gerçeğini unutmamak lazım. Spor olunca herkesin -herkesin- einstein kesildiği de bir gerçek... En azından bir hastalık için bir ilaç kullanırken dikkat etmek gerektiği kadar spor yaparken, besin programları hazırlarken de dikkat etmek gerek.

Ben sadece bir uyarı yaptım hocam, büyütülecek bir şey değil. İsteyen tabi istediğini uygulasın, herkesin vucudu kendisinin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

spora başladım yeniden.

güzel tavsiye goople play uygulaması var mı

yada adam gibi sitede olur

yaptınız bir iyilik birde spor yaparken dinlenecek remix olmayan müzikler.

1 saat boyunca aynı melodiyi çalıyorlar delirtiyor. sözlü daha iyi mesela

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur