folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 3500 YTL Harcadım PC Topladım, Performansın P’Sini Alamadım (Donanımcılar Buraya)

3500 YTL Harcadım PC Topladım, Performansın P’Sini Alamadım (Donanımcılar Buraya)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

waLLa hocam herkezin yazdıklarını okudum  

KUSURA BAKMAYIN FAKAT KONU AMACINI AŞMIŞ OLARAK GÖRDÜM BU SADECEE BENİM GÖRÜŞÜMDÜR...

SANA DİYECEĞİM TEK ŞEY BU PC Yİ GİT İADE ET  1 AY GEÇMEMİŞSE   AMA 1 AY GEÇTİ DİYORSAN     UPGRADE ETMENİ TAVSİYE EDERİM SADECE  2 PARÇASINI YANLIZ CIKARILAN  PARÇALARI SATMAM VEYA ATMAM İLERİDE LAZIM OOLACAKTIR GÖRDÜĞÜM KAADARIYLLA RAMLER UYUMSUZ + BİDE ANAKART BİRAZ YENİ TİP DEĞİL

NEYSE HER DAİM GEÇMİŞ OLSUN AMA BEN NE PAHASINA OLURSA OLSUN BU KADAR PARA VERMEM ZEVKTEN VEYA MERAKTAN ALMIŞ OLMALISINKİ BELLİ  PİŞMAN OLMA  VİSTA SP1 X64 KUR HARRDDİSK DÜŞÜRR UĞRAŞ BİRŞEYLER BİR ÇÖZÜMME VARIR   İİ GÜNLERDE KULLAN.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek

peşin paran var ve performans alamadığın bir bilgisayar topluyorsun hocam hiçmi araitırma yapmıyorsun anakartın iyi işlemcin iyi ama diğer parçalar 5 para etmez arkadaşların dediği gibi çokmu aradın asus ekran kartını kıngston gıbı ram varkenya da hı level gıdıp baska marka alıyorsun asus ekran kartı yerıne atı yada ınvıdıa bır kart alsaydın ondan 1 gb lık kart alıcagına atı ve ınvıdıa serılerınden 2 tane 512 lık ekran kartı alsaydın daha yuksek performans alırdın 2 tbt hdd alacagınabırısını ısletım sıstemını kurman ıcın ufak boyutlu bır hdd alsaydın yanına daha yuksekperformans alırdın hiç bir şey bilmiyorsan bir blene danışsaydın yada foruma bır konu açsaydın yardımcı olurlardı daha ucuza daha güzel daha iyi bir performans alabileceğin bir makina toplardın ama iş işten geçmiş artık kazıkyemişsin kiime toplattıysan kimden aldıysan yada kim yardımcı olduysa sana artıkgit ona anlat derdini buradan anca lafla yardımcı olabilirizi başka bir şey yapamayız

http://www.xcellerator.com.tr/tr/ al buradan daha ucuza daha harika bir kasa toplayabilirdin...

ben o paraya 92-93 model şahin alır deli gibi gezerim bea:D:D:D yazık olmuş parana geçmiş olsun iade etsen daha iyi olur alırlarsa

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam Rene dogru demis bende de AMD var fakat Intelin yeni islemcileri amdye takıyor.

Fakat unutma ki bilgisayar en yavaş parçası kadar hızlıdır.

PC hastasıysan anakarta cok para vermekle iyi etmişsin ben çok faydasını gördüm anakarta verdigim para sayesinde 10 tane HDD takabiliorm

Bu PCye Vista 64 kurmanı öneririm.

Birde pcyi ne için aldığın  önemli, oyun için aldıysan anakarta para yatıracağına 1 milyara ekran karti 500 milyona da pc alacaktın.

yari fiyatına 2 kat performans alacaktn

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam Rene dogru demis bende de AMD var fakat Intelin yeni islemcileri amdye takıyor.

Fakat unutma ki bilgisayar en yavaş parçası kadar hızlıdır.

PC hastasıysan anakarta cok para vermekle iyi etmişsin ben çok faydasını gördüm anakarta verdigim para sayesinde 10 tane HDD takabiliorm

Bu PCye Vista 64 kurmanı öneririm.

Birde pcyi ne için aldığın  önemli, oyun için aldıysan anakarta para yatıracağına 1 milyara ekran karti 500 milyona da pc alacaktın.

yari fiyatına 2 kat performans alacaktn

HolyOne Yaklaşımın ve anlayışın için teşekkürler. Ben aslında bu sistemi kendi blog'umu webde yayınlayıp, aynı zamanda bana sıkıntı çıkarmadan oyunları da oynayabileceğim ve birkaç tasarım ve programlama yazılımını da çalıştırabilmek için aldım.
    Renegadealien bana attığım maili silmemiş olsaydım büyük bir zevkle print-screen edip yayınlayacaktım.Önceki mesajımda sana açıklama yapıp konuyu kapatmıştım ama eşeklik yaptığımı söylemişsin. Bence eşekliği yapan ben değil, Bana o işlemciyi  öneren SEN'sin. Önermedim diye ısrar ediyorsan hala bu lafıma alınmazsın.. hadi bakalım..

"Söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek

hocam yazmiğim diyorumda X 2 Adet Toplam 2 TB 

bunu neyapıcağını yada hangi amaçla aldıgını anlasam

anladık bok gibi para varda 2tb hdd yi biyerinemi monteliceksin (:

3.5 milyar ne demek

bu parayı oyun oynamak için pc ye veriyosan bence biraz değil baya bi mal olmalısın başka bişey diyemiyorum 

başka ne için performans istiyosunki zaten

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    fearlessalien bunu yazdı:

HolyOne bunu yazdı:

Hocam ben sana 3,5 milyarlik donanim listesi cikardigimi hatirlamiyorm.

AMD mi intelmi sormustun yanlış hatırlamıyorsam intel dedim. Intel kesinlikle daha iyidir. Model de söylediğimi hatırlamıyorum.

Gördüğüm kadarıyla Islemcin en iyilerinden biri,Bence asıl sorunun senin eski bilgisayarının da iyi olduğuı için beklediğin 5 kat hız farkını bulamamış olman.

PCyi ne için kullandığın da aynı şekilde önemli.

Hocam ben sana 3,5 milyarlik donanim listesi cikardigimi hatirlamiyorm.

AMD mi intelmi sormustun yanlış hatırlamıyorsam intel dedim. Intel kesinlikle daha iyidir. Model de söylediğimi hatırlamıyorum.

Gördüğüm kadarıyla Islemcin en iyilerinden biri,Bence asıl sorunun senin eski bilgisayarının da iyi olduğuı için beklediğin 5 kat hız farkını bulamamış olman.

PCyi ne için kullandığın da aynı şekilde önemli.

HolyOne sen değil, ben Rene için yazdım onu.. O konu ile ilgili sana mail atmadım.. kal sağlıcakla.
    ha rene eşşek yani
    yardım edende kabahat :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hiç kimseye ama hiç kimseye 3.5 milyarlık bir malzeme listesi cıkartmadım,

onu geçtim mail atan yada atmayan kimseye illa şunu al illa bunu alda yazmadım,

İşin öteki tarafına geçer isek, 

3500 ytllik bir bilgisayardan en kazık yerden bile alsan, eğer verim alamıyorsan bu senin kişisel beceriksizliğin ve kabiliyetsizliğinden kaynaklanıyordur,

Dediğim gibi ben tavsiye etmedim böle bi sistemi ama o donanımla hala verim alamıyorsan, ya bi windows kurmayı bile beceremiyorsun, yada bir windowsu kullanamayacak kadar beceriksizsin...

Sağa sola bok atacağına, madem o kadar iyi biliyodun, renenin gazıyla inlel aldım die ortaya iniosun kendin becerseydin...

Saçma sapan bişey yazmış sanki elinde 5000 çeşit işlemci markası varmış gibi, ya intel alacaktın ya amd alacaktın, burada sana verdiğimiz yanlış bilgi nedir acaba???

4 gb ramle q9550 işlemciyi aldım performans alamıyorum dien birisi varsa eğer, 

Ya bilgisayarın b sinden anlamıyordur,

Ya bilgisiz ve kapasitesizdir,

Yada doyumsuzdur...

Hangisi hocam???

Şimdi daha fazla batmadan kapat konuyu, yoksa gittikce rezil olacaksın...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Yahu tekrar okudum...

Sisonft sanda 2008 testlerinde aşşağıdaki listeye bakın...

http://img265.imageshack.us/img265/6708/99010284ke5.jpg

Sana fiyat/performans konusunda alınabilecek en ama en iyi işlemciyi aldırmışız...

Hala utanmadan cıkıp bize laf söylemeye calışıyorsun,

hocam sen bilgisayarı topla, kutusuna koy, aldığın yere götür, ben bunu kullanamayacak kadar özürlüyüm, kusura bakmayın de iade et oldumu???

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxspiderxx
    xxspiderxx's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

3500 ytllik bir bilgisayardan en kazık yerden bile alsan, eğer verim alamıyorsan bu senin kişisel beceriksizliğin ve kabiliyetsizliğinden kaynaklanıyordur,

Dediğim gibi ben tavsiye etmedim böle bi sistemi ama o donanımla hala verim alamıyorsan, ya bi windows kurmayı bile beceremiyorsun, yada bir windowsu kullanamayacak kadar beceriksizsin...

Sağa sola bok atacağına, madem o kadar iyi biliyodun, renenin gazıyla inlel aldım die ortaya iniosun kendin becerseydin...

Saçma sapan bişey yazmış sanki elinde 5000 çeşit işlemci markası varmış gibi, ya intel alacaktın ya amd alacaktın, burada sana verdiğimiz yanlış bilgi nedir acaba???

Yada doyumsuzdur...

Hangisi hocam???

ya da performans gayet iyidir (ki donanımlar süper ) reklam yapmaya çalışmıştır onu da yapamayınca konu böle kaydıkça kaymıştır ne diyeyim inş. performans alırsın gelecek günlerde harcadığın para az değil ne de olsa...kalın sağlıcakla
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

xxspiderxx bunu yazdı:
    renegadealien bunu yazdı:

Yada doyumsuzdur...

Hangisi hocam???

ya da performans gayet iyidir (ki donanımlar süper ) reklam yapmaya çalışmıştır onu da yapamayınca konu böle kaydıkça kaymıştır ne diyeyim inş. performans alırsın gelecek günlerde harcadığın para az değil ne de olsa...kalın sağlıcakla

Eğer reklam yapmaya calışıyorsa, ciddi manada gördüğüm nadir eziklerdendir onuda söyleyim...

Toplam Hit: 24243 Toplam Mesaj: 134