folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder 3500 YTL Harcadım PC Topladım, Performansın P’Sini Alamadım (Donanımcılar Buraya)

3500 YTL Harcadım PC Topladım, Performansın P’Sini Alamadım (Donanımcılar Buraya)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    bence çok para harcamak iyi bir sistem toplayacağın anlamına gelmiyor
    bu biraz donanım uzmanlarının işi

sırıtma la.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

bundan 5 sene önce bir sistem toplamıstım 

gigabyte anakart i865pe
    asus ati 9600 se 128 mb
    80 gb ide samsung :)

256 ram 400 mhz

p4 2.4 1 mb cache işlemci

everest kasa 

o zaman fx 5500 ün oynattıgı oyunları ben cok rahat oynuordm cok uyumlu secmişim parcaları.ve 5 senede kac kere kardesm fişten cekti kac kere elektrikler gitti ve bugune dek 1 kere power supply yandı.

şimdide cok dikkat ederek pc toplamak gerek teknoloji cok değişti.ben olsam zotac ekran kartı alırdım http://www.pcindeks.com/default.asp?productid=vx512zot_29

ayrıca bu sisteme göre ucuz bir ekran kartı almıssın bu sisteme vede OCZ yada kingston ram secerdim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    oldwolf bunu yazdı:
    -----------------------------

performans alamadım derken? ne bekliyodun bunu toplarken pc nin havada durmasını falan mı? 2 sene sonra anlarsın ne topladığını, sonuçta kullandığın işletim sistemi aynı, kullandığın programlar aynı, oynadığın oyunlar aynı, eski core2duo'na göre oyunlarda daha fazla fps alırsın, programların açılma süresi düşer işlem yapma hızı artar. ha core2duo ile kıyaslamışsın işlemcini, tutup da 4 çekirdek diye core2duo'dan daha performanslı olacak diye bi kural yok. yaptığın işleme göre değişir alacağın randıman. hatta geçenlerde stifler nickli üyeye işlemci ile ilgili uzunca bi yazı yazmıştım istersen sana da pm atayım... ama için rahat olsun uzun vadede senin başını ağrıtmayacak bi pc toplamışsın. ha bi de INTEL diye böle şikayet eder gibi yazmışsın da şu an uzunca bir zamandır INTEL AMD'nin a.koymuş durumda, internetten araştır biraz intel'lerle amd'lerin performans testlerini.

Eywallah dostum, İşlemci Konusunda haklısın. İşte AMD ve İNTEL Performans Testi Güvenilir Kaynaktan buyrun..AMD ' ciler buyursun özellikle..
    Core ' Quad ve Phenom TESTLERİ..

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/phenom-x4-9850_7.html#sect1

"Söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

bios güncelleme+driver güncelleme (özellikle nvidia http://www.nzone.com/object/nzone_gtaiv_downloads.html ) + vista 64 bit sp1 yüklemeden sistemim kararsız deme.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

knuckleduster bunu yazdı:
    hocam ya donanım uyuşmazlığı var ya da sen malsın. bu ikisinden biri. bence bi araştır.

Bence Mal olan asıl sensin, yazdığını kontorl et bakalım, dediklerinden bişey anlayan olmuşmu acaba. a.q.

Arkadaşlar Bir şeyi yazmayı unutmuşum, Aynı zamanda RAID Mirror olarak Çalışıyor Sistem, Yansıma yani. Bazı arkadaşlar 2 TB HDD kasar falan diyorlar zaten RAID kullandığım için 1 TB kullanabiliyorum hdd yi, o da arşiv için ancak yeter.. Sistemden benim memnun olmamamın en büyük nedeni Oyun değil aslında. Çok da fazla oyun meraklısı değilim, yani tüm işlemlerde sorunsuz beklediğim hızı yakalasaydım, yalnız oyunlarda performans alamasaydım, bu topic bile burada açılmazdı..
    Neyse arkadaşlar,bana önereceğiniz ve link vereceğiniz performans test yazılımı varsa verin de yapayım şu testi..
    Ben mi kuruntu yapıyorum yoksa sistem gerçekten yavaş mı anlarız o zaman..

"Söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CANN1
    CANN1's avatar
    Erkek
    arkadaşım ana kartına diyecek yok güzel bir ana kart ama onun yerina sana MBI-ASUS P5Q-C P45/LGA775/PCI-E/DDR3/1333, eğer sen vista kullanmıyorsan 4 çekirdeği boşuna aldın onun yerine CPU-INTEL-C2D (E8500) 3.16Ghz 1333Mhz 6MB 45n,  ekran kartına gelince güzel bir ekran kartı ama onun yerine VGA-ASUS EN8800GT/G/HTDP/512MB 256BIT DDR3 PC  almış olsan şuan vermiş olduğum özelliklerteki bir bilgisayar için daha iyi olacak, kasan ve power ına diyecek yok ama feel kasalar hem soğutmada hemde tarzda daha güzeller, ramlara gelince OCZ ramları tavsiye ederim özel soğutma sistemliler var DDR3 2000 4096MB (2x2048MB) Platinum ,  HDD lere gelince 2 trb olması iyi güzelde bunu algılama süresi uzar yani algılama derken okuma gibi birşey oluyo :) neyse hdd markası güzel ama ön belleği 16 mb olan değilde 32 mb olanı tercih etmen gerekirdir eğer o an yok idiysede gelmesini beklemen gerekirdi HDD_PC-3.5 1TB SEAGATE 32MB 7200 SATA 

umarım bir dahaki pc alışından önce arkadaşlara danışırsın ama toplamış olduğun sistemde güzel hani yiğidi öldür hakkını ver. ram haricinde benim önerdiğim ürünler seninkinin fiyat olarak çok altında emin ol. sana iyi günler

Carpe Diem
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

valla çift çekirdeklerin ilk zamanlarında AMD intelden geride kaldış ısınıyor şeklinde yorumlar nedeniyle AMD den uzak durmuştum ama işyerinde eski AMD ve yeni Quad core  var.. Tercihim AMD den yana Quad core'a 3 basar... açılışl %50 daha hızlı

Bir arkadaşın da  dediği gibi 2TB ye sisitem ve program yüklememek pek akıl işi değil... NCQ destekli iki HD dah iyi olurdu raid yaprdın.. keş memory de önemli

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

fearlessalien bunu yazdı:
    Musket bunu yazdı:
    Ram biraz az olmamış mı?
    Şaka mı  yapıyosun dostum, Corsair Diyorum, 1333 Mhz Diyorum, 4 GB diyorum, sende az diyosun öylemi?

1GB x 2 okumuştum ben onu :|

Kusura bakma. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı:

puuhaha:) benim makinada bile 8 gb ram + oc anakart :D ustune bir oc de dun yaptim performans anlatilmaz:)
    birde ramin markasi degisik olunca performansi daha fazla olacak diye bir durum yok hizlari yuksek olabilir ama :) marka dandik :)) zaten tb lik disk alman yanlis:) hizlari cok dusuk kaliyor:) 250 gb sadece isletim sistemine kullanaydin :) deli gibi disk hizi elde ederdin birde isin hep oyun tarafina bakma:) orn hyper v - esx - vmware boyle seyler kasarsin makinanla ozaman performans nedir anlarsin pisman olmadiginin.) eger illa oyun oynayip performans elde edecem diyorrsan vista x64 kur en iyi performansı orada alirsin

Abi beni evlat edinsene :D 

Konumu silenlere inat kürdüm
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    malzeme güzelde çok para be hocam

imzayı bıraktım basıyorum artık
Toplam Hit: 24245 Toplam Mesaj: 134