folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Aşı Olanlar Yanetki Varmı ?

Aşı Olanlar Yanetki Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Şeyi çok merak ediyorum, bu kol ağrısının mekanizması nedir acaba. Kolu ağrımayan kimse yok. Enjekte edildiği yerde çoğalıyor sonra da dağılıyor mu ne oluyor acaba.

Hocam enjekte edilen seyi aslinda bir paket gibi dusun, enjekte edildikten sonra parcalaniyor ve vucuda yayiliyor. Parcalanma esnasinda da o hamlik agrisina sebep olabiliyor.

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Derin Meva
    rebelpower
    rebelpower's avatar
    Erkek

2. doz Biontech oldum bugün 3. gün ebemi züktü ağrımayan yerim yok. Elimi bir yere yaslayayım elimin kemikleri acıyor. 1. dozda hiç bir şey olmamıştı sadece ertesi gün kolumu kaldırdığımda kolum ağrıyordu 2. doz aşırı etkiledi beni.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sessizadam
    sessizadam's avatar
    Erkek
    tahref156 bunu yazdı

Kaynanam covid geçirdikten sonra iki aşısını da oldu ve yaklaşık 25-30 gün önce ikinci kez covid oldu. :) umarım olmazsın.

hocam verdiğin süreye bakılırsa kaynanan sinovac olmuş, matematiksel olarak çok düşük koruyuculuğa sahip bir aşı zaten, almana güveniyorum ama , sayılarla kanıtlanmış bir koruyuculuğa sahip 

seSSizadam
Reply With Quote Alıntı yap
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sessizadam
    sessizadam's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı
    sessizadam bunu yazdı

ilk biontech dozda ertesi gün cok rahatsızlık vermeyecek derecede kol ağrısı oldu alkol içtim geçti, ikinci dozun ertesi gün bardak kaldırırken zorlanacak kadar kolum ağırdı ve sürekli hapşırık ve burun tıkanıklığı oldu,  3.gündeyim şuan sadece burun akıntısı var.

not1: aşı olmayanlara sokağa çıkma yasağı gelmeli

not2: ay önce covid geçirmiş biri olarak bir daha covid olma ihtimalim olduğunu düşünmüyorum

öncelikle geçmiş olsun umarım biran önce iyileşirsin. ama şu düşünceyi bi değiştirelim sen aşı oldun diye covid olmuyor değilsin covid oluyorsun hasta olabiliyorsun. üstüne üstlük sen o covidi gidip bulaştırabiliyorsun. yani aşı olmayanlar sokağa çıkmasın diye bir saçmalık olabilir mi ? tamam çıkmayalım sokağa sizde maskeleri mesafeyi siktir edip gidin avmlere maça sinemaya sonra birbirinize bulaştırıp yine hasta olun ölün.  aşı senin sadece ölmemeni sağlıyor ağır atlatmamanı sağlıyor tabi buda sözde. 

aşı olmayan. covid olabilir covid bulaştırabilir hastalanıp ölebilir.

aşı olan covid olabilir covid bulaştırabilir hastalanıp ölebilir.

lütfen yanlış bilgiyi bi düzeltin. zaten aşı olmayanlar olarak vurulduğunuz aşı bize deseki kardeşim vurulduğunda sana covid bulaşmıyor. yada siktir et ya bulaşıp bulaşmamasını. bulaşsın. ama sana bulaşmışken sen başkasına bulaştırmıyorsun taşıyıcı olmuyorsun tamam bizde vurulalım ama böyle birşey yok. 

hocam yine covid olabiliyorsun evet ama belki belirtileri bile olmayacak derecede hafif atlatıyorsun, birebir örneği bir dostum var 1 gün nezle olmuş gibi geçirdi 2.güne bir şey kalmadı bile, dediğin gibi covid kapabilir ve bulaştırabiliriz aşılılar olarak ama bunu aşı olmayanlar düşünsün tehlikede olan onlar :) covid vakalarının %95 iki doz biontech olmayan kişilerden oluşuyor, yani siz aşı karşıtları

seSSizadam
    end
    end's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Aşı olan betaları gördükçe huzur buluyorum.

Lamda varyantı için de aşı olacakmısınız? Arkasından delta varyantı çıktı onun için de vurdurdunuz mu?

Arkasından da epsilon varyantı çıkacak onun için de hazırlanmayı unutmayın. Güvende olmak için TV leri takip edin tamammı

Alfa adam antibiyotik dahi kullanmaz. Vucudun kendi kendine yenemiyor mu sanki iltihabi? Iltihaptan olme riskin yolda araba kazasi gecirme riskinden daha dusuktur.

Alfa adam disciye dahi gitmez. Alir eline kerpeteni, kendisi ceker disini.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocalar çok yakın bir arkadaşım ve eşi covid geçiriyorlar şu anda. Eşi biontech oldu kendisi olmadi. Eşi sadece grip + tat koku kaybi olarak yaşarken arkadaşım sabah 8den beri atesinin dusmedigini ve nefes almayi neredeyse yapamadigini soyluyor, ölcem ben galiba diyip duruyor. Evet bu meret her insanda farkli etkiler gosterebiliyor ancak yine de aşı olmamak konusunda diretiyorsaniz gercekten 2 kere dusunun, bu isin cidden sakasi yok. Herkese saglikli gunler.

since 2005 // tbt
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bir kaç gün önce Biontech 2.doz aşıyı oldum ve tıpkı ilk dozda olduğu gibi 1 - 2 gün kol ağrısı yaptı. Fakat asıl söylemek istediğim şey; bu meret baş ağrısı da yapıyor hemde çok uzun süre.. İlk doz aşıyı olduğumda da baş ağrsı olmuştu fakat o dönemde bir sınav hazırlığında olduğum için ders çalışmaktan dolayı başımın ağrıdığını sanıyordum ve uzun bir süre sonra bu baş ağrısı geçmişti.. Kısacası 2.doz aşıyı olmadan önce herhangi bir baş ağrım yoktu.. 2.doz aşıdan sonra başım yine o ders çalıştığım dönemlerdeki gibi zonklamaya başladı, özellikle kafamın sol arka tarafı.. İlk doz sonrasındaki baş ağrısı en az 1 ay sonra anca geçebilmişti ve ben, ders çalıştığım için öyle olduğunu sanıyordum ama şuan net olarak anlıyorum ki, bu meselenin ders ile alakası yokmuş :(

Aslında şuan aşı olduğum için pişman değilim ama ders çalışmakta olduğum bir dönemde aşı olmak benim açımdan hiç ama hiç iyi olmamış..
    Olur da 3.doz falan derlerse artık olmam + Bu meretin beyin ve sinir sistemine zarar verdiğini söyleyenler boşuna konuşmuyormuş...
    Herkes için sağlık dilerim.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Bir kaç gün önce Biontech 2.doz aşıyı oldum ve tıpkı ilk dozda olduğu gibi 1 - 2 gün kol ağrısı yaptı. Fakat asıl söylemek istediğim şey; bu meret baş ağrısı da yapıyor hemde çok uzun süre.. İlk doz aşıyı olduğumda da baş ağrsı olmuştu fakat o dönemde bir sınav hazırlığında olduğum için ders çalışmaktan dolayı başımın ağrıdığını sanıyordum ve uzun bir süre sonra bu baş ağrısı geçmişti.. Kısacası 2.doz aşıyı olmadan önce herhangi bir baş ağrım yoktu.. 2.doz aşıdan sonra başım yine o ders çalıştığım dönemlerdeki gibi zonklamaya başladı, özellikle kafamın sol arka tarafı.. İlk doz sonrasındaki baş ağrısı en az 1 ay sonra anca geçebilmişti ve ben, ders çalıştığım için öyle olduğunu sanıyordum ama şuan net olarak anlıyorum ki, bu meselenin ders ile alakası yokmuş :(

Aslında şuan aşı olduğum için pişman değilim ama ders çalışmakta olduğum bir dönemde aşı olmak benim açımdan hiç ama hiç iyi olmamış..
    Olur da 3.doz falan derlerse artık olmam + Bu meretin beyin ve sinir sistemine zarar verdiğini söyleyenler boşuna konuşmuyormuş...
    Herkes için sağlık dilerim.

biontech ikinci dozdan sonra bir arkadasımın ateşi 39'a kadar çıktı. ailemden birisinde de aynı senin söylediğin şiddetli baş ağrısından oldu.

tanıdıgım insanların çoğunda ise hafif kol agrısı ve halsizlikten başka hiçbir şey olmadı.

bende ise afrodizyak etki yaptı tamamen.

3. dozu bekliyorum. tüpü araklayabilirsem hacılıycam her geceye bi damla.

tabi lan
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Ya olum aşı olduysan korunuyorsun işte ölmeyeceksin güvendesin daha ne ortalığı 61 e veriyorsun yok sokaga çıkmasınlar şuradan kısıtlansın buradan uzak dursun ben olmuyorum kardeşim güvenmiyorum ve altını çize çize söylüyorum bu benim kendi görüşüm isteyen istediği gibi düşünür istediği gibi yaşar aşı olanlar bir zaman sonra ne olduğunu anlamayacaklar bir kısmı için iş işten geçmiş olacak bekleyin görün. 

erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Hastanede çalışan çok yakın kara koca arkadaşların 2 aşıyıda yaptırdılar bir süre sonra 2 side covid oldu kız çok ağır geçiriyor. Ne kadar belirti varsa hepsi kızda var sikeyim aşının koruyuculuğunu yok aşı olanı öldürmüyo. Lan Türkiyede yaşıyorsunuz covid e çok takmamak lazım. Daha ölümcül seyler var. Evinin 2 katında selden boğulan insanlar var bu ülkede corono neki

Yav he he
  • Toplam Hit: 14918 Toplam Mesaj: 178
    aşı aşı etkileri aşı yan etkileri