folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askere Gitmemek.

Askere Gitmemek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    hoca eskiden vatan millet sakarya din namus vatan içindi askerlik ama şimdi tsk için bazı şerefsizlerin uşaklığı için saçma sapan şeyler için ( şahsi düşüncem) o yüzden askerlik 6 ay çok saçma geliyor bana yurt dışında askerlik  kaç ay acaba
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HanDsomE bunu yazdı:
    -----------------------------
    hoca eskiden vatan millet sakarya din namus vatan içindi askerlik ama şimdi tsk için bazı şerefsizlerin uşaklığı için saçma sapan şeyler için ( şahsi düşüncem) o yüzden askerlik 6 ay çok saçma geliyor bana yurt dışında askerlik  kaç ay acaba
    Askerlik yerine kamu hizmeti
    Türkiye'de zorunlu askerlik süresi erler için 15 ay, yedek subay hizmeti 12, kısa dönem zorunlu hizmeti ise 6 ay.
    AB üyesi olan diğer ülkelerdeki askerlik süreleri ile kamu hizmeti süreleri şöyle:
    İngiltere, Lüksemburg, İrlanda, Belçika, Fransa, Hollanda ve İtalya: Zorunlu askerlik yok.
    Portekiz: 4 ay zorunlu askerlik veya 7 ay kamu hizmeti.
    Avusturya: 7 ay zorunlu askerlik veya 12 ay kamu hizmeti.
    Almanya: 9 ay askerlik veya 10 ay kamu hizmeti.
    Finlandiya: 8,5 ay askerlik veya 13 ay kamu hizmeti.
    Danimarka: Özel durumuna göre 4 ile 12 ay arasında değişen askerlik veya 4 ile 13 ay arasında değişen kamu hizmeti.
    İsveç: 7,5 ile 17,5 ay arasında değişen askerlik hizmeti seçenekleri var. Kamu hizmeti ise ya istenmiyor, ya da 10,5 aya kadar seçenekler sunuluyor.
    Yunanistan: 12 ay zorunlu askerlik veya 13 ay kamu hizmeti.

İsrailde ise 18 yaşına gelen erkekler 3 sene kadınlar 2 sene zorunlu askerlik yapar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek
    lordvader89 bunu yazdı:

Nitrous bunu yazdı:

bi kaç resimle yırtabilirsin:|

pembe tezkeremi :? Resim olayını anlamadım :)

pembemi mormu lilamı ben bilmem onu geyim bilir:))

boydan tercihen hardcore 2 adet fotograf  :)

HanDsomE bunu yazdı:

o zaman bırakalık askere gitmesin kimse orduyu kapatalım ordu evlerini otel kışlaları kamp alanı yapalım. tankları uçakları müzeye koyalım o zaman Türkiye rahatlar. Kimse karışmaz bizi bize bırakırlar dimi?

halkı askerlikten soğutmak için yapılan piskolojik savaş meyvelerini vermeye başladı:@

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

HanDsomE bunu yazdı:

heh olayı bu kadar basit e indirgedin ya helal olsun...

ne diyeyim umarım istediğini bulursun ama hiç haz etmedim bu konudan...

bu arada 50 kilo altındakiler yapmıyor...

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    hocam herkesin görüşüne saygılıyım fakat bende kendi görüşüme taş atılmamasını isterim ben askerlikle ilgili haberlere veya soğutma çalışmalarının bir ürünü değilim. Yapmak istemiyorum bu kadar basit
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:
    HanDsomE bunu yazdı:
    Askerlik yerine kamu hizmeti
    Türkiye'de zorunlu askerlik süresi erler için 15 ay, yedek subay hizmeti 12, kısa dönem zorunlu hizmeti ise 6 ay.
    AB üyesi olan diğer ülkelerdeki askerlik süreleri ile kamu hizmeti süreleri şöyle:
    İngiltere, Lüksemburg, İrlanda, Belçika, Fransa, Hollanda ve İtalya: Zorunlu askerlik yok.
    Portekiz: 4 ay zorunlu askerlik veya 7 ay kamu hizmeti.
    Avusturya: 7 ay zorunlu askerlik veya 12 ay kamu hizmeti.
    Almanya: 9 ay askerlik veya 10 ay kamu hizmeti.
    Finlandiya: 8,5 ay askerlik veya 13 ay kamu hizmeti.
    Danimarka: Özel durumuna göre 4 ile 12 ay arasında değişen askerlik veya 4 ile 13 ay arasında değişen kamu hizmeti.
    İsveç: 7,5 ile 17,5 ay arasında değişen askerlik hizmeti seçenekleri var. Kamu hizmeti ise ya istenmiyor, ya da 10,5 aya kadar seçenekler sunuluyor.
    Yunanistan: 12 ay zorunlu askerlik veya 13 ay kamu hizmeti.

İsrailde ise 18 yaşına gelen erkekler 3 sene kadınlar 2 sene zorunlu askerlik yapar

hocam kamu hizmeti derken ne hizmeti bu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

askerlikten kaçmaya çalışmayı size hiç yakıştıramadım , hepimiz istesekte istemesekte sıkılsakta üzülsekte adam gibi gidip yaptık askerliğimizi - babamızın dedemizin atamızın içinde bulunduğu ordu için.

yukarıda ülkelerdeki askerlik süreleri yazılmış, açıkça görülüyorki askerlik süresi uzun ve zorunlu olan ülkeler kendini savunmak durumunda kalabilecek ve bunun için başka bir ülkenin garantörlüğüne güvenemeyecek - en kötü senaryoyu hesaplayabilen ülkeler. Türkiye  nin savaşa nekadar yakın ve kendini savunmaya ne kadar mecbur olduğunun taktirini de size bırakıyorum. Türkiye kendini savunamazsa , o duruma gelirse yani, yarın kaçıp gittiğin işçisi olduğun ülkede seni kim savunacak, nereden geliyorum diyecen, vatanı olmayan birine adam muamelesi yapılmasını mı bekleyeceksin ? 

hocam haklısın ama bilmiyorum psikolojik yapım mı bozuk öyle veya böyle bana 6 ay fazla geliyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanliay
    kanliay's avatar
    Erkek
    sen git 1-2 hafta kal sonra alışırsın zaten 6ay ne ki 18 ay yapanlara ne dicen

Gemiler mi batacak??O zaman batsın!!!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    Korkmayın bu kadar çünkü askerlik yapmıyorsunuz sizin yaptıgınız ordu adı altında disiplin ve kötü koşullara karşı olgunlaşma gerçek askerligi doğuda veya zor şartlar altında çalışanlar yapıyor.Sizinki sadece vatana HİZMET buda bir nevi kamuya geçiyor :)

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

.
Toplam Hit: 14300 Toplam Mesaj: 106