folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askere Gitmemek.

Askere Gitmemek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

LNAU bunu yazdı:
    -----------------------------
    HanDsomE bunu yazdı:

lordvader89 bunu yazdı:
    HanDsomE bunu yazdı:
    hoca eskiden vatan millet sakarya din namus vatan içindi askerlik ama şimdi tsk için bazı şerefsizlerin uşaklığı için saçma sapan şeyler için ( şahsi düşüncem) o yüzden askerlik 6 ay çok saçma geliyor bana yurt dışında askerlik  kaç ay acaba
    Askerlik yerine kamu hizmeti
    Türkiye'de zorunlu askerlik süresi erler için 15 ay, yedek subay hizmeti 12, kısa dönem zorunlu hizmeti ise 6 ay.
    AB üyesi olan diğer ülkelerdeki askerlik süreleri ile kamu hizmeti süreleri şöyle:
    İngiltere, Lüksemburg, İrlanda, Belçika, Fransa, Hollanda ve İtalya: Zorunlu askerlik yok.
    Portekiz: 4 ay zorunlu askerlik veya 7 ay kamu hizmeti.
    Avusturya: 7 ay zorunlu askerlik veya 12 ay kamu hizmeti.
    Almanya: 9 ay askerlik veya 10 ay kamu hizmeti.
    Finlandiya: 8,5 ay askerlik veya 13 ay kamu hizmeti.
    Danimarka: Özel durumuna göre 4 ile 12 ay arasında değişen askerlik veya 4 ile 13 ay arasında değişen kamu hizmeti.
    İsveç: 7,5 ile 17,5 ay arasında değişen askerlik hizmeti seçenekleri var. Kamu hizmeti ise ya istenmiyor, ya da 10,5 aya kadar seçenekler sunuluyor.
    Yunanistan: 12 ay zorunlu askerlik veya 13 ay kamu hizmeti.

İsrailde ise 18 yaşına gelen erkekler 3 sene kadınlar 2 sene zorunlu askerlik yapar

hocam kamu hizmeti derken ne hizmeti bu

En  güzeli israil mq :))

Karılarla  kızlarla askerlık  yapıyosun kebab walla :)

hem de ne kebap hergün seks entrika cinayet :D pembe dizi gibi aynı :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maganda
    maganda's avatar
    Erkek

bana askerlik dolasıyla ayrıldığım işimden alamayacağım parayı her ay verseler içim yanmaz,Deseki seni şuraya gondercez usta bırliğinde görevin onemli,paranın a.q

koşa koşa giderim ama orduevine,kampına,restoranına, yada rütbelilerin şahsi hizmeti için değil 15 ay 1 saat bile çekemem.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    en temiz kurtulma şekli deldirmek :} ama acemi birliğine her halükarda gidersin sonra bölük komutanın ailene telefon acar gelin alın kızınızı der 3-4 günlük askerlik yapmış olursun :}}

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

...

insanlar doğuda neler çekiyolar bi bilsen. sen normal bi yerde 6 ay bile yapmak istemiyosun. yazık!. ne diyelim başka.

g2k[et]tahribat[dat]com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Yazık..yazık..Bundan önce yazdığım 2 kelime bile çok sana..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pusla
    pusla's avatar
    Erkek
    ayıp be hocam. Askerlikten kaçılır mı? Vatan borcundan kaçılır mı hiç?  Git erkek gibi askerlik görevini ifa et.

en uzun süreçömez kalma rekorunu kırmaya çalışan çömez
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pusla
    pusla's avatar
    Erkek

HanDsomE bunu yazdı:
    hocam herkesin görüşüne saygılıyım fakat bende kendi görüşüme taş atılmamasını isterim ben askerlikle ilgili haberlere veya soğutma çalışmalarının bir ürünü değilim. Yapmak istemiyorum bu kadar basit

Hocam Eşek gibi yapacaksın bu kadar basit

en uzun süreçömez kalma rekorunu kırmaya çalışan çömez
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek

belçika vatandaşıyım 38 yaşınakadar askerlik yapma zorunlulugum yok bedelli askerlik yapma durumumda var paramda var durumumuzda iyi

ama bu ay turizim sektöründeki işimizi kapıyınca direk tecilimi bozdurup askere gidecegim herkez ezilceksin şöle böle olcak demesine ragmen seve seve gönüllü gidecegim benim kardeşlerim orda çatışıp şehit düşerken ben tv karşısında onları izleyip göt büyütmücem eger bir gün sana sorarlarsa askerligini yaptınmı nerede yaptın diyee ozamanda dersin kaçtım diye sakın başka bahaneler üretme...

sence şimdi ben aptalmıyım salakmyım yada senmi cok zekisin

eger bir insan bu vatani görevinden kaçıyorsa onun kanı bozuktur Türk kanı yoktur benim şahsi düşüncem alınan alınsın

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Erkegim diye ortalikta dolanmayin, gidin siz etek giyin etek.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

RuzgaR bunu yazdı:
    xz bunu yazdı:

askerlikten kaçmaya çalışmayı size hiç yakıştıramadım , hepimiz istesekte istemesekte sıkılsakta üzülsekte adam gibi gidip yaptık askerliğimizi - babamızın dedemizin atamızın içinde bulunduğu ordu için.

yukarıda ülkelerdeki askerlik süreleri yazılmış, açıkça görülüyorki askerlik süresi uzun ve zorunlu olan ülkeler kendini savunmak durumunda kalabilecek ve bunun için başka bir ülkenin garantörlüğüne güvenemeyecek - en kötü senaryoyu hesaplayabilen ülkeler. Türkiye  nin savaşa nekadar yakın ve kendini savunmaya ne kadar mecbur olduğunun taktirini de size bırakıyorum. Türkiye kendini savunamazsa , o duruma gelirse yani, yarın kaçıp gittiğin işçisi olduğun ülkede seni kim savunacak, nereden geliyorum diyecen, vatanı olmayan birine adam muamelesi yapılmasını mı bekleyeceksin ? 

Savas ciktiginda askerlerin yarisi silah biraksa ordu da ic isyan ciksa daha mı iyi.Zaten ulkede ic savas ciksa askerlerin % 70 silah bırakacak zannımca.Lise kitaplarına gecmeyen benzeri olaylar da oldu zamanında.ismet pasa iyi anlatırdı yasasaydı!

Evet mutlaka vardır senin gibileri.Ama %70 değildir o oran. Farzedelim öyle kalan %30 luk Mehmetçik %70 i ne yapar bir düşün.

Lise kitaplarına geçmeyen ama senin bildiğin olay ne acaba anlatta bizde bilelim.İsmet paşadan dinleyemeyiz artık malum. 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
Toplam Hit: 14297 Toplam Mesaj: 106