folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askere Gitmemek.

Askere Gitmemek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serenat
    serenat's avatar
    Erkek

bu vatanin evladiysan askerligini yapicaksin eskiden askerden kacana kiz vermezlermis cunku erkekden sayilmazmis ..toplum icinde dislanirmis

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:
    -----------------------------

askerlikten kaçmaya çalışmayı size hiç yakıştıramadım , hepimiz istesekte istemesekte sıkılsakta üzülsekte adam gibi gidip yaptık askerliğimizi - babamızın dedemizin atamızın içinde bulunduğu ordu için.

yukarıda ülkelerdeki askerlik süreleri yazılmış, açıkça görülüyorki askerlik süresi uzun ve zorunlu olan ülkeler kendini savunmak durumunda kalabilecek ve bunun için başka bir ülkenin garantörlüğüne güvenemeyecek - en kötü senaryoyu hesaplayabilen ülkeler. Türkiye  nin savaşa nekadar yakın ve kendini savunmaya ne kadar mecbur olduğunun taktirini de size bırakıyorum. Türkiye kendini savunamazsa , o duruma gelirse yani, yarın kaçıp gittiğin işçisi olduğun ülkede seni kim savunacak, nereden geliyorum diyecen, vatanı olmayan birine adam muamelesi yapılmasını mı bekleyeceksin ? 

Savas ciktiginda askerlerin yarisi silah biraksa ordu da ic isyan ciksa daha mı iyi.Zaten ulkede ic savas ciksa askerlerin % 70 silah bırakacak zannımca.Lise kitaplarına gecmeyen benzeri olaylar da oldu zamanında.ismet pasa iyi anlatırdı yasasaydı!

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

RuzgaR bunu yazdı:
    Savas ciktiginda askerlerin yarisi silah biraksa ordu da ic isyan ciksa daha mı iyi.Zaten ulkede ic savas ciksa askerlerin % 70 silah bırakacak zannımca.Lise kitaplarına gecmeyen benzeri olaylar da oldu zamanında.ismet pasa iyi anlatırdı yasasaydı!

Senin dedigin, insan ancak soysuz, haysiyetsiz, onursuz ve namussuz olursa olur. Bu ozellikleri tasiyan birisinin silah tasimasi zaten sakincali.

Iraklilarda silah biraktilar, bak simdi bacilarinin ustunde amerikalilar egleniyor, adamlar cani istedigi kisiyi cekip vuruyor hic bir mikim de yapamiyorlar. Hani irak isgali ilk gunlerinde tv de gosteriliyorda ya adam amerikali askeri opuyor... o asker de simdi o adamin anasini opuyor.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek

Gtün rahat oturmak hosuna gidiyor tabi..

Daha gecen gün 8 sehit vermişken acılan konuya bak..

Sen baslıgı değiştir..Kaypak bir Türk genciyim..Askerlik yapcak silah tutcak g.tüm yok yaz..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    ben ki o formdaki 'komando olmak istiyormusunuz' sorusuna evet demiş adamım :C

///______________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibnalahad
    ibnalahad's avatar
    Erkek
    Nitrous bunu yazdı:

ulan açmayım azımı laf anlamaz bunlar diyorum ama dayanamıyorum yinede la şu "kıro!" adam kadar olamadınız bak.

http://video.eksenim.mynet.com/oguzhanharunyalcin/KURTLAR-KUSLAR-ALEMI-vicdani-red/358706/ 

"Siz burda daşşak kebabı yaparken birileri hudutta can veriyor.Sizin gibi conconlar için hemde.!" 

tam videoyu bulmuşsun tam :)

yok olmadan, varlığa ulaşamazsın
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    Burda; bu kansız, şerefsiz konu tartışılırken az önce 1 ASKER DAHA ŞEHİT OLDU...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:
    Burda; bu kansız, şerefsiz konu tartışılırken az önce 1 ASKER DAHA ŞEHİT OLDU...
    hiçkimseye birşey olmuyor işte O Şehid Analarına olan oluyor. Allah yardım etsin.

bu konuyu açandan çok, bu konuyu siyasi rant haline getirmeye çalışan, kanla beslenen, bölücülüğe meyil veren şerefsizler utansın. onlara göre ne var ki, çıkarlarının peşindeler ama diğer yandan

yıkılmış bir yuva,

geride kalmış bi eş,

yetim bir çocuk,

100 bin lira tazminat

aylık 700 tl. maaş ....

///______________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

cik yurt disina hem calis 3 sene hemde askerlikten yirt :)

36 ay calis 1 ay askerlik yap 

27 ay bitti kaldi 9 ay :)9 ay sonra bedelli

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek
    HanDsomE bunu yazdı:

lordvader89 bunu yazdı:
    HanDsomE bunu yazdı:
    hoca eskiden vatan millet sakarya din namus vatan içindi askerlik ama şimdi tsk için bazı şerefsizlerin uşaklığı için saçma sapan şeyler için ( şahsi düşüncem) o yüzden askerlik 6 ay çok saçma geliyor bana yurt dışında askerlik  kaç ay acaba
    Askerlik yerine kamu hizmeti
    Türkiye'de zorunlu askerlik süresi erler için 15 ay, yedek subay hizmeti 12, kısa dönem zorunlu hizmeti ise 6 ay.
    AB üyesi olan diğer ülkelerdeki askerlik süreleri ile kamu hizmeti süreleri şöyle:
    İngiltere, Lüksemburg, İrlanda, Belçika, Fransa, Hollanda ve İtalya: Zorunlu askerlik yok.
    Portekiz: 4 ay zorunlu askerlik veya 7 ay kamu hizmeti.
    Avusturya: 7 ay zorunlu askerlik veya 12 ay kamu hizmeti.
    Almanya: 9 ay askerlik veya 10 ay kamu hizmeti.
    Finlandiya: 8,5 ay askerlik veya 13 ay kamu hizmeti.
    Danimarka: Özel durumuna göre 4 ile 12 ay arasında değişen askerlik veya 4 ile 13 ay arasında değişen kamu hizmeti.
    İsveç: 7,5 ile 17,5 ay arasında değişen askerlik hizmeti seçenekleri var. Kamu hizmeti ise ya istenmiyor, ya da 10,5 aya kadar seçenekler sunuluyor.
    Yunanistan: 12 ay zorunlu askerlik veya 13 ay kamu hizmeti.

İsrailde ise 18 yaşına gelen erkekler 3 sene kadınlar 2 sene zorunlu askerlik yapar

hocam kamu hizmeti derken ne hizmeti bu

En  güzeli israil mq :))

Karılarla  kızlarla askerlık  yapıyosun kebab walla :)

Yakında Güncelenecektır...
Toplam Hit: 14319 Toplam Mesaj: 106