folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Böyle Bir Başbakana Sahip Olduğumuz İçin Utanıyorum

Böyle Bir Başbakana Sahip Olduğumuz İçin Utanıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JaCKaL
    JaCKaL's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu basın özgürlüğü diye Başbakanın boykot çağrısına veryansın edenler neden Ordunun bazı gazeteleri boykot etmesine karşı çıkmıyorlar ?

Başbakan yalan yazdıkları için boykot edin demiş , Aydın Doğanın medyayı kullanarak haksız kazanç elde etmeye çalıştığınıda hepimiz gördük.Demek ki Başbakanın çağrısı yerinde bir karar. Medyayı kullanarak hükümeti sindirip isteklerine boyun eğdirmeey çalışan medyaya karşı daha öncekiler gibi  boyun eğmeyen Başbakan olduğu için Tayyip Erdoğanla gurur duyuyorum.

birader nickindende belli ki sen bu islerde daha ögrencisin, onun icin güvendiklerin tarafindan biraz tokatlanman lazim yada bi yakininin iyi bi sekilde tokatlanmasi lazim ki pişip büyüyesin..

biraz gözünü acayim senin istersen..

muhalefet siz deniz feneri ve aydin dogandan ötürü siz bu paralari aldiniz diye atak yaparken onlardan gelen cevabi duydun mu?

-HADİ İSPATLAYIN O ZAMAN! (rüsvet alan adamin savunmasi budur! Albayrak skandalindada yapmisti, dikkat et bak AYNI CÜMLELER)

böyle gelir böyle gider bu millete, gözünü ac biraz vatani satacak kadar MENFAAT DÜSKÜNÜ BİR NESİL bunu yapamaz mi?

kabadayidan basbakan olursa böyle olur, gerci kabadayi lafi bile cok, hakiki kabadayi mazlumun yanindadir cünkü..

deniz fenedirini gecip aydin dogan olayina gelirsekkkk,

AYDIN DOGAN ticarei menfaatlerini düsünerek basbakanin diktatörlügüne boyun egen bir adam! son zamanda basbakanin baskilari arrttikca aydin doganda bazi konularda taviz vermeyince menfaatler çakıştı..

yani aydin dogan taviz veriyor, senin vatanina satmana yardimci oluyorsa sende ona taviz vereceksin.. e hem baski, hem zorbalik.. dogan YETER BEEE dedi...

CÜNKÜ!!! Bunlar siyaseti "Yüregimle varligimla vatanimi seviyorum!" diyerek yapmiyor.. Siyasi menfaatler ve çıkarlar üstüne yapiyor..

basbakanin medyaya boyun egmedigi falan yok, sadece cikarlari vardi olmadi yani menfaatler..

dolayisiyla bir yerde menfaatler cakisir, kimsenin kimseden beklentisi olmasa bir yerde kavga cikar mi?

güvenmen konusunda biraz büyümeni tavsiye ederim arkadasim ok? gurur duyman konusunda ise gözlerinin acik olmasini...

bu yazdiklarimin ana fikri icin imzama bakabilrsin...

choosing my confessions...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    student bunu yazdı:

Bu basın özgürlüğü diye Başbakanın boykot çağrısına veryansın edenler neden Ordunun bazı gazeteleri boykot etmesine karşı çıkmıyorlar ?

Başbakan yalan yazdıkları için boykot edin demiş , Aydın Doğanın medyayı kullanarak haksız kazanç elde etmeye çalıştığınıda hepimiz gördük.Demek ki Başbakanın çağrısı yerinde bir karar. Medyayı kullanarak hükümeti sindirip isteklerine boyun eğdirmeey çalışan medyaya karşı daha öncekiler gibi  boyun eğmeyen Başbakan olduğu için Tayyip Erdoğanla gurur duyuyorum.

----------------------------

yani basbakanin boykotunun karsisinda olan herkes illa aydin doganin tarafindami oluyor.

bu isin icine bi orduyu katmamistin onuda soktun tam oldu. ordu nun vakit gibi bir pacavrayi boykot etmesini destekliyorum zira her firsatta ordu ya kufur kiyamet basliklar yazan tek gazete. 

bir ulkenin ordusunun zayiflamasini kim ister diye soruyorum sana, kendi icindeki insanlar mi ? 

ordu bir kurumdur kendi basin toplantilarina cagirmiyor birtakim haber gruplarini

elma ile armutu karistiriyorsun basbakanin yaptigi ayni sey mi ?

basbakan butun oyverenlerine, yandaslarina ve nerdeyse Turk halkina  "bu gazeteleri almayin evinize sokmayin boykot edin" diyor

ordu boyle birsey yapma oturup methiye yazardi insanlar. 

haksiz kazanc diyorsun da gurur duydugun insanlar sutten cikmis ak kasik olduguna inaniyormusun ?

yazmissin  "Medyayı kullanarak hükümeti sindirip isteklerine boyun eğdirmeey çalışan medyaya karşı " diye

peki bu sekilde cagrida bulunan basbakan in  yaptigi ile farki ne ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpY-EaFw
    SpY-EaFw's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı:

orduyla bağlantısı olan biri olarak görüyorum  forumda dakika başı TSKya aklınca laf sokuyosun. Haddini bil.
    Diğer konu TSK toplantılara ve tesislere bu grubu almamaktadır. Fetodan finanse edilen bu yayınların görevlilerini tesislere sokmaması da son derece normaldir. Aynı şekilde pkkcı basını da almamaktadır. Ne yapsın tsk pkklıyıda mı alsın?
    Hem diğer mevzu gazeteleri almayın demekle akreditasyon vermemek aynı şey midir? Ne nedir ne değildir öncelikle bir öğren. TSK personelindenbilgi sızdırmasını isteyen yayın  kuruluşlarını karargaha mı alsın TSK, bilip bilmeden konuşma.

ilk oyu bu sefer ben kullanamadım :Y abi ben kullanmadan oy vermeyin aq
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hacı tayyoşuda tebrik etmek lazım milleti düzdü düzdü hala uyanan pek yok :D nasıl yıkadıysa...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tekuna
    tekuna's avatar
    Erkek
    Ataturk`den oncede boyleydi, sonrasida ayni...

Türk Genci; Devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    Gzx bunu yazdı:

bnim bi gazatem olsaydi tüm gazete sahipleri ile konusurdum 2,3 önceden catir catir reklam yapardım

3 gün sonra gazateler ücretsiz olacaktır (1 gün icin) recep tayyip erdeğanın bu sözleri boykot etmek isteyen gazeteleri bayilerden ücretsiz alabilir.

gibisinden bişiler yapardim :D
    dün bu yorumu okudum aklımda kalmış şimdi ise haberlerde görünce aklıma direk geldin :)

Eskişehir ve Hakkâri’de iki vatandaş, Başbakan Erdoğan’ın gazete boykotu çağrısına tepki olarak, paralarıyla aldıkları Milliyet, Hürriyet, Posta, Vatan ve Radikal’i çevrelerindekilere dağıttı.

Eskişehir’de emekli banka müdürü Recai Sara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğan Grubu gazetelerine yönelik “boykot” çağrısına tepki olarak, satın aldığı gazeteleri semt pazarında bedava dağıttı.

Evli ve 4 çocuk babası Sara, 75. Yıl Mahallesi’ndeki bir marketten aldığı 50 adet Hürriyet, Milliyet, Posta ve Vatan gazetelerini, eşi Fatma Sara ile birlikte semt pazarında vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. Uzun yıllardır Milliyet okuru olduğunu söyleyen Sara, Erdoğan’ın açıklamalarını “talihsizlik” olarak nitelendirerek şunları söyledi:

“Özgür basının susturulduğu bir ülkede çocuklarımın geleceği için kaygı duyuyorum. Bunun için Başbakanın talihsiz açıklamalarına en güzel cevabı daha fazla gazete okunmasını sağlamakla veriyorum”

Hakkâri’de de 14 yıldır kırtasiye ticareti yapan Ahmet Korkmaz da Erdoğan’a tepkisini, Doğan Grubu’na ait gazeteleri satın alıp ücretsiz dağıtarak ortaya koydu. Gazetelerin öğleden sonra geldiği Hakkâri’deki 3 bayi dolaşan Korkmaz, bulabildiği Hürriyet, Milliyet, Vatan ve Radikal olmak üzere 10 kadar gazeteyi isteyenlere ücretsiz dağıttı.

Deniz Feneri yolsuzluğu haberlerinin ardından Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların halkın büyük tepkisine neden olduğunu belirten Korkmaz “Yolsuzluk varsa herkes bilmeli, sorgulanmalı. En başta bu görev Başbakan’a düşer” dedi.

BİR TEPKİ DE İZMİR'DEN

İzmir’de de Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu üyeleri, yolsuzlukları ve basın özgürlüğüne yönelik baskıları protesto etti. Platform üyesi yaklaşık 100 kişi “Fener Söndü, Yüce Divan Göründü”, “Yüzyılın İyilik Soygun Harekâtı” yazılı dövizler taşıdı. Basın açıklamasını yapıldığı tarihi Kemeraltı Çarşısı’na alışveriş için gelen bazı vatandaşlar da eyleme destek verdi.

buyrun :)

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Bence öfkeyle söylenen bir söz ve boykot gibi şeyler hoş değil. Yalnız bu Aydın Doğan'ın medya grubunun kukla gibi
    istediği şekilde yayına yöneltmediğini göstermez ve son dönemde "özellikle" hükümete karşı yayın yaptığını yani daha öncesine göre daha subjektif bakarak çamur attığını değiştirmez. Aydın Doğan'ın rant sağlamak istediği apaçık, ancak o da madem o arsayı vermiyecektiniz niye beni uğraştırdınız diyor.

Tavizin sonu gelmez, daha önce büyük iş adamlarına verilen çok rahat vadelerle verilen krediler, ödenmeyen borçlar tahsis edilen arsalar gibi bir çok yük geldi. Bir çoğu da (Halis Toprak, Cem Uzan vs) borcunu ödemeyemediği için mallarına tek tek el konuldu. Aydın Doğan'ın farkı Cem Uzan yıkıldıktan sonra medya organlarını avcuna aldı. Geriye kalan birkaç gazate ve tv kaldı çok izlenen ve takip edilen olarak. Aydın Doğan bunu koz olarak kullanmaya kalkınca da rte dellendi :)  

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

OnlyDeath bunu yazdı:

ilk tepki çağdaş gazeteciler derneğigenel başkanından gelmiş abakay bu olaylrın yanlış olduğunu söleyip böle bi başkana sahip olduğumuz için utanıyorum demişdir

2.tepki  ise yine türkiye gazeteciler birliğinden gelmiş gerçek çok partili dönemde ve TBMM'e açıkken yapılmış bugune kadr eşi benzeri görülmeyen bir basın düşmanlığıdır demişdir

Dernekler, bu bahsi geçen GAZETELER YALAN YANLIŞ HABER YAPARKEN NİYE TEPKİ GÖSTERMİYOR?

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    ey rabbim sen nelere kadirsin.akp düşmanlığı öyle bir safhaya gelmişki, insanlar artık aydın doğan yanlısı olmuş.şerefinden daha doğrusu şerefsizliğinden 70 milyonun emin olduğu bir adama mazlum edebiyatı yapılıyor.

gazeteciler birliği nedir yahu ? bu arkadaşlar değil mi sitelerinde basın şehitleri başlığı altında ali kemal'i şehit gösterenler.bunlardanmı vatanseverlik veya iyi başbakan nasıl olunur dersleri alacağız ?

ayrıca burda demokratik rejim vs.vs. zırvalayanlara bakıyorumda.çoğunun geçmiş mesajları herşey demokrasi değildirlerle dolu.darbeyi savunan siz değilmiydiniz ? şimdimi demokrasi şovalyesi kesildiniz ?

bi arkadaş güzel örnek vermiş.tsk'da ambargo koyuyor bazı gazetelere.tsk koyuyorsa hükümette koyar bu kadar basit.ayrıca tayyip erdoğan çıkıp, hiç bir türk milleti bireyi bu grubun yayınlarını okumamalıdır demedi.kendi seçmenine, kendi kongresinde okumamalıdır dedi.size birşey diyen yok yani siz okumaya devam edin.seçmenleride ister okur ister okumaz bu sadece bir öneriydi.ki ben bir seçmeni olarak belki 3 senedir fanatik de dahil olmak üzere hiç bir doğan medya grubu yayın organını evime sokmuyorum.

herşey güllük gülistanlık giderken, aydın doğan CHP'Lİ BELEDİYE ŞİŞLİ BELEDİYESİNDEN onay çıkarırken bir sorun yoktu.şimdi akp izin vermeyince birden bir numaralı akp düşmanı kesiliverdiler.şeref yoksunu haysiyetsiz adamlar.o grubun alayının köküne kibrit suyu açıkcası.5 kuruş etmez adamlar.

yarın tayyip erdoğan apo'nun asılması emrini verse, apo'nun demokrasi kisvesi altında destekleneceğinden korkuyorum.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHEK1LC1
    SHEK1LC1's avatar
    Erkek

Kimsenin boykota cagırması hos değil..  

amaaaa  kimsede malum dogan grubunda kalemşörlerin olmadıgını istediklerini hiçbir sucu günahı yokken yerin yedi kat dibine yolladıklarını inkar edemez..

burada denmek istenen adam gibi hakkıyla objektif bi şekilde yapılması haberciliğin..

çamur at izi kalsın OLMAYACAK.. 

Çocukların ruhsal gelişimini ve ahlakını zedeleyecek türde yayınlar YAPILMAYACAK..

Bir anda cıkarlarına ters düştü diye insanı şaşırtan ''U'' dönüşleri karalamalar varsa ispatıyla birlikte ilgili yargı hükmüyle birlikte VERİLECEK.. 

ya sizcede suyu cıkmadımı Türk Medyasının..? 

Bu olaya baglı kalmadan direk acık ve net olarak demiyomusunuz hiç '' Bu nedir yahuu..!! ''  diye hiç.. 

Yok aldatan kadınlar anlatıyor,  vay efendimn haydar dümenin dümen suyu taktikleri.. 

A.q un mankenleriyle yüzsüzüyle arsızıyla dolu sayfalar..

Yok hayatım boyunca gidemeyeceğim yerlerde ne yenir ne içilir kimle nerde nasıl zkişilir 

Hiç Le Monde okudunuzmu arkadaslar..?? 

fransızcası olanlar bilir  bilmeyenlerde bi göz gezdirsinler yaa görünüş olarak bilgi ve okunası anlanılası bişeyler verip vermediğini siz test edin  sadece bakın yahuuu.. Valla ben kimse dedi diye bişey yapmam, ama uzun zamandır ayar oldugum bişeydi medyatör yavsaklar..

uyutuluyoruz onu bilirim..!! 

Ben inşaatcıyım arkadaslar.. aldırırım cocuga sırf yemek yerken yere dökülmesin yediklerimiz diye yere sererim. 

baskada bi halta yaramaz hiçbiri 

Hüküm verildi...!!! KARISMA...!!!
Toplam Hit: 12261 Toplam Mesaj: 103