folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bu Berberler Ne Ayak?

Bu Berberler Ne Ayak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    Mylitta bunu yazdı

Ben aynı paradan gittim sabah, bi hışım gittim sabah. zam yapmışsınız reis niye dedim. yoooo dedi... sik gibi kaldım...

Senin berber mübarek adammış reis

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    OverLord bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Ben oldum sabah 8 de. Kesim + Yıkama 7 TL tuttu.

Kasap ?

Yarı kasap yarı berber diyelim.

:D

^^D`

~@~

DereBeyiÜstü@

Gelen askerlerden berber olan varsa o, yoksa da altı üstü bi makas bi tarak. 

8TL kime gidiyor onu anlamadım. 

~@~

@MyLitta ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 11/May/20 13:20 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Başkan açıkladı
    Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları (TBKGU) Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, kuaför, berber ve güzellik salonlarının gelir kaybından dolayı 11 mayıs 2020 pazartesi açılmaları itibarıyla yüzde 40 zam olacağını söyledi.

Edit: ohh ohh suyundanda...

https://www.internethaber.com/kuafor-ve-berberlerden-soke-edecek-karar-yuzde-40-zam-geldi-2101504h.htm

garga tarafından 11/May/20 13:33 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Başkan açıkladı
    Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları (TBKGU) Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, kuaför, berber ve güzellik salonlarının gelir kaybından dolayı 11 mayıs 2020 pazartesi açılmaları itibarıyla yüzde 40 zam olacağını söyledi.

Edit: ohh ohh suyundanda...

https://www.internethaber.com/kuafor-ve-berberlerden-soke-edecek-karar-yuzde-40-zam-geldi-2101504h.htm

bende kağıt üstünde kuaförüm bize oda dan herhangi bi bilgi gelmedi amk.

aynı fiyatlarla devam ediyoruz. ayrıca yüzde 40 nedir. yapcağınız işi sikeyim. yüzde 40 işsizlik var ülkede.

içkilere zam geldi de noldu insanlar kendi yapmaya basladı. zam yapmanın çözüm olmayacağını ne zaman anlıcak bu ülke.

tabi lan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Ben bugün aynı paradan oldum.Ancak şöyle bir durum var mesela artık havlu kullanamıyorlar tek kullanımlık kağıt havlulardan almış normalde 100 tanesi 60 tlye satılırken toptancılar 100 tanesinin fiyatını 150 tlye yükseltmişler. Bunun gibi birkaç kalem malzemeye yüzde50 yüzde 100 zam yapmış berber toptancıları. 

Şimdilik zamlı tıraş etmedi ama bir dahakine zamlı alır muhtemelen.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

zamanında 2 lira maliyete 20 liralık traş yapıyolardı

şimdi 5 liralık maliyete 50 lira yapmadıklarına dua etmek lazım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

o parayıda vermiyo bazı komutanlar

DJ_Alper tarafından 11/May/20 14:06 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Aslında o iş karışık.

Bazı birliklerde herkesten para toplanıp malzeme vs alınıyor ve sivil hayatında berber olan bir eri berber olarak görevlendirip personel traş oluyor, böylece kimse işçilik ücreti ödemiyor. (Bu yasal değil)

Bazı birliklerde ise kantin başkanlığı veya sosyal tesis müdürlüğü berber ve bayan kuaförlerini de işletiyor ve az bir ücret karşılığı saçlarını kestiriyor. Tabi yapılan tüm işlemler kalem kalem kayıt altına alınıyor ve ay sonu dökümünden karşılaştırmalı olarak hesaplanıyor. (Bu yasal ve olması gereken)

Bir de üstteki grupta olup hem para vermeyip hem de traş olan dallamalar var orası ayrı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Aslında o iş karışık.

Bazı birliklerde herkesten para toplanıp malzeme vs alınıyor ve sivil hayatında berber olan bir eri berber olarak görevlendirip personel traş oluyor, böylece kimse işçilik ücreti ödemiyor. (Bu yasal değil)

Bazı birliklerde ise kantin başkanlığı veya sosyal tesis müdürlüğü berber ve bayan kuaförlerini de işletiyor ve az bir ücret karşılığı saçlarını kestiriyor. Tabi yapılan tüm işlemler kalem kalem kayıt altına alınıyor ve ay sonu dökümünden karşılaştırmalı olarak hesaplanıyor. (Bu yasal ve olması gereken)

Bir de üstteki grupta olup hem para vermeyip hem de traş olan dallamalar var orası ayrı.

fiyat listesi var vermiyoozaman 1 liraydı 2009 da

kantin desen hep en zebgin çocuğu geçiriyorlar kandin açık veriyor diye

birgün elemana sorgum dostum niye açık veriyorsun hep xx subay geliyor alıyor yazma diyo muş

bir şekilde paralı askerlik yaptı çocuk kantindeydi babasının fabrikası vardı açığı cepten kapatarak yatarak askerlik yaptı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Aslında o iş karışık.

fiyat listesi var vermiyoozaman 1 liraydı 2009 da

kantin desen hep en zebgin çocuğu geçiriyorlar kandin açık veriyor diye

birgün elemana sorgum dostum niye açık veriyorsun hep xx subay geliyor alıyor yazma diyo muş

bir şekilde paralı askerlik yaptı çocuk kantindeydi babasının fabrikası vardı açığı cepten kapatarak yatarak askerlik yaptı

Bu şekilde tespit ettiklerimize baya ağır cezalar çakıyoruz valla. Meslekten çıkarıyoruz çoğunu.

Toplam Hit: 40808 Toplam Mesaj: 147
yine zam yeniden zam zam