folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bu Berberler Ne Ayak?

Bu Berberler Ne Ayak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Ben oldum sabah 8 de. Kesim + Yıkama 7 TL tuttu.

o parayıda vermiyo bazı komutanlar. ^^D`

Aslında o iş karışık.

Bazı birliklerde herkesten para toplanıp malzeme vs alınıyor, ve sivil hayatında berber olan bir eri, berber olarak görevlendirip personel traş oluyor, böylece kimse işçilik ücreti ödemiyor. (Bu yasal değil)

Bazı birliklerde ise Kantin Başkanlığı veya Sosyal Tesis Müdürlüğü berber ve Bayan kuaförleri'ni de işletiyor, ve az bir ücret karşılığı saçlarını kestiriyor. Tabi yapılan tüm işlemler, kalem kalem kayıt altına alınıyor ,ve Ay Sonu Dökümünden karşılaştırmalı olarak hesaplanıyor. (Bu yasal ve olması gereken)

Bir de üstteki grupta olup. hem para ver'meyip hem de traş olan dallamalar var. orası ayrı.

fiyat listesi var, vermiyo, o zaman 1 liraydı 2009 da

kantin desen hep en zengin çocuğu geçiriyorlar ,kandin açık veriyor diye.

birgün elemana sorgum, dostum niye açık veriyorsun. hep xx subay geliyor alıyor, yazma diyo muş.

bir şekilde paralı askerlik yaptı çocuk kantindeydi, babasının fabrikası vardı ,açığı cepten kapatarak yatarak askerlik yaptı.

Bu şekilde tespit ettiklerimize baya ağır cezalar çakıyoruz valla. Meslekten çıkarıyoruz çoğunu.

Bu şekilde meslekten çıKarılan birkaç kişi örneği verebilir misin, ve çıkarıldıklarına dâir teyidi nereden yapıyoruz, sicil/sınıf numarası filan mı oluyor?

aklıma niyeyse OnTedi'nin bir Sözü geldi.

RitmFarbRacourci tarafından 11/May/20 16:23 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Benim gittiğim yerde zam yapmamış aynıydı fiyatı ama eski usul. Standart önlük ve havlu kullanıyordu. Gerçi ben ilklerden gittiğim için sıkıntı olmadı. 

Birde böyle yerler var tabi. Bunları yapınca fiyat yükseliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ZOtTd4s6s84

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Benim gittiğim yerde zam yapmamış aynıydı fiyatı ama eski usul. Standart önlük ve havlu kullanıyordu. Gerçi ben ilklerden gittiğim için sıkıntı olmadı. 

Birde böyle yerler var tabi. Bunları yapınca fiyat yükseliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ZOtTd4s6s84

bizim berberde makasla tarak tek var :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Ben bugün aynı paradan oldum.Ancak şöyle bir durum var mesela artık havlu kullanamıyorlar tek kullanımlık kağıt havlulardan almış normalde 100 tanesi 60 tlye satılırken toptancılar 100 tanesinin fiyatını 150 tlye yükseltmişler. Bunun gibi birkaç kalem malzemeye yüzde50 yüzde 100 zam yapmış berber toptancıları. 

Şimdilik zamlı tıraş etmedi ama bir dahakine zamlı alır muhtemelen.

aslında herkes kendi havlusu ile gitse sorun olmayacak. normalde de havluyu saçıma sürdüklerinde deliriyorum bi an önce yıkanmak için eve koşuyorum.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

2 katı olmasada 10 lira zam gayet normal karşılarım adamlarda ekmek yiyecek, sanki memleketin her boku bitti bir fırsatcı berber eksildi

Tabi canım, makul olandan, abartılı olana geçmekte nedir, şaka gibi.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Ben oldum sabah 8 de. Kesim + Yıkama 7 TL tuttu.

o parayıda vermiyo bazı komutanlar. ^^D`

Aslında o iş karışık.

Bazı birliklerde herkesten para toplanıp malzeme vs alınıyor, ve sivil hayatında berber olan bir eri, berber olarak görevlendirip personel traş oluyor, böylece kimse işçilik ücreti ödemiyor. (Bu yasal değil)

Bazı birliklerde ise Kantin Başkanlığı veya Sosyal Tesis Müdürlüğü berber ve Bayan kuaförleri'ni de işletiyor, ve az bir ücret karşılığı saçlarını kestiriyor. Tabi yapılan tüm işlemler, kalem kalem kayıt altına alınıyor ,ve Ay Sonu Dökümünden karşılaştırmalı olarak hesaplanıyor. (Bu yasal ve olması gereken)

Bir de üstteki grupta olup. hem para ver'meyip hem de traş olan dallamalar var. orası ayrı.

fiyat listesi var, vermiyo, o zaman 1 liraydı 2009 da

kantin desen hep en zengin çocuğu geçiriyorlar ,kandin açık veriyor diye.

birgün elemana sorgum, dostum niye açık veriyorsun. hep xx subay geliyor alıyor, yazma diyo muş.

bir şekilde paralı askerlik yaptı çocuk kantindeydi, babasının fabrikası vardı ,açığı cepten kapatarak yatarak askerlik yaptı.

Bu şekilde tespit ettiklerimize baya ağır cezalar çakıyoruz valla. Meslekten çıkarıyoruz çoğunu.

Bu şekilde meslekten çıKarılan birkaç kişi örneği verebilir misin, ve çıkarıldıklarına dâir teyidi nereden yapıyoruz, sicil/sınıf numarası filan mı oluyor?

aklıma niyeyse OnTedi'nin bir Sözü geldi.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/03/20180308M1-1.htm

8. Madde 6/ç ye göre işlem yapılıyor.

Atılan var hocam ama isim vs bulmak zor. Örnek olaylardan foto atardım ama o da suç o yüzden atamıyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

A101 den aprilla 5026 aldım saç sakal için ,gerçi ben sadece sakal kendim oluyorum ama tavsiye ederim hocalar 60 lira , ben kendim sakal traş olmayı daha çok seviyorum 

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Burdur'da iş başı yapacak berber, kuaför ve güzellik salonlarında çalışanlara koronavirüs (Covid-19) testi yapıldı. Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesinde testi pozitif çıkan bir berber karantinaya alındı.

https://www.mynet.com/koronavirus-testi-pozitif-cikan-berber-karantinaya-alindi-110106514312

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Berber ücretlerine yüzde 40 zam' haberlerine yalanlama

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş: Kamuoyunun, kaynağı belli olmayan asparagas haberlere itibar etmemesini özellikle istirham ediyorum

adamlar zam yapmamışlar :)

https://www.memurlar.net/haber/904765/berber-ucretlerine-yuzde-40-zam-haberlerine-yalanlama.html

engin01288 tarafından 11/May/20 18:51 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Berber ücretlerine yüzde 40 zam' haberlerine yalanlama

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş: Kamuoyunun, kaynağı belli olmayan asparagas haberlere itibar etmemesini özellikle istirham ediyorum

adamlar zam yapmamışlar :)

https://www.memurlar.net/haber/904765/berber-ucretlerine-yuzde-40-zam-haberlerine-yalanlama.html

Hahah lan ne oliiii....

Internethaberde gorunce paylastim Ben meger asparagasmis mq.

https://www.tahribat.com/forum/bu-berberler-ne-ayak-245938/10#msg3116922

Ortalik cümbüs yeri ne güzel ülke ya

garga tarafından 11/May/20 20:19 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
Toplam Hit: 40742 Toplam Mesaj: 147
yine zam yeniden zam zam