folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bu Berberler Ne Ayak?

Bu Berberler Ne Ayak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    djxeon
    djxeon's avatar
    Erkek

kendi traşımı evde oluyorum uzun zamandır belli bir süreden sonra elin yatkınlaşıyor  seriye baglıyorsun yani 

zam yapmalı kötü 2 ay çalışmadı diye bunun açısını halktan çıkarmaya gerek yok zaten 2 ay kaybettigini  1 ayda kazanıcan tamamen fırsatçılık bence kimse gitmemeli fiatlar eski haline dönene kadar 

yok amk imzam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Dayadilar mi? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

sene olmuş 2020 insanlar hala berbere gidiyor.. avrupa'da da berber kültürü yok, çoğunluk makine ile kendi kesiyor ve berberler çok pahalı, lüxe kaçıyor yani.

8 yıldır makine ile kendi kendimi traş ediyorum, berbere gidip rezil olacağıma kendim istediğim gibi yapıp mutlu oluyorum.

alın bir makine takılın beyler, ilk traşı biraz uzun kesin, sonra yavaş yavaş şekil vermeye başlarsınız.

Kafanın arkasını nasıl kesiyorsun hocam ?

Hocam nası yani, makinenin ayarı var. Ayarını 7 ye getirip üst kısım hariç heryere vuruyorum bi, sonra 4 e getirip yarısına kadar vuruyorum, hafif amerikan misali. sonra bakıyorum çizik kaldıysa 5 ile çizik olan yerlere çok hafif vur.

Sonra üstü kalıyo upuzun ya, oraya da 16 vuruyorum, önler hariç. önleride 21 le alıyorum, mm farkından çok belli olmasın diye aritmetik ortalamasını alıyorum ona göre, sonra çizik kalmıyor. bikere bile birisi sormamıştır kendin mi kestin diye. Çok fazla bi yetenek istemiyor hocam.

Tek yapamayacağın arkada çizgi gibi ip gibi kesmek istiyorsan o olmaz, ama orayada 3 le girersin hiç belli olmaz. Takıl kafana göre berbere laf mı anlatılır amk zaten anlatsan da kafasına göre yapıyo.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

30 tl olan ücret 40 tl olmuş. 40 demeseydi de ben 40 verecektim zaten adam 1 aydır iş yapamıyor. 
    Şimdi bunların müşteri sayısına da sınırlama getirildi bi şekilde kazancı dengelemek zorundalar.. Hak veriyorum ister istemez.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Zaten kelleşiyorum, o yüzden saçları kestirsemmi kestirmesemmi diye kararız kaldım, şuan saçlarım uzun gür ama alından geriye doğru gidiyor ve dökülüyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeitgeist
    zeitgeist's avatar
    Erkek

Bugün gittim fiyat hala ayniydi. Saç sakal 50tl

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı

Ben oldum sabah 8'de. Kesim + Yıkama 7 TL tuttu.

o parayı da vermiyo bazı komutan'lar. ^^D`

Aslında o iş karışık.

Bazı birliklerde herkesten para toplanıp malzeme vs alınıyor, ve sivil hayatında berber olan bir eri, berber olarak görevlendirip personel traş oluyor, böylece kimse işçilik ücreti ödemiyor. (Bu yasal değil)

Bazı birliklerde ise Kantin Başkanlığı veya Sosyal Tesis Müdürlüğü berber ve Bayan kuaförleri'ni de işletiyor, ve az bir ücret karşılığı saçlarını kestiriyor. Tabi yapılan tüm işlemler, kalem kalem kayıt altına alınıyor ,ve Ay Sonu Dökümünden karşılaştırmalı olarak hesaplanıyor. (Bu yasal ve olması gereken)

Bir de üstteki grupta olup. hem para ver'meyip hem de traş olan dallamalar var. orası ayrı.

fiyat listesi var, vermiyo, o zaman 1 liraydı 2009 da

kantin desen hep en zengin çocuğu geçiriyorlar ,kandin açık veriyor diye.

birgün elemana sorgum, dostum niye açık veriyorsun. hep xx subay geliyor alıyor, yazma diyo muş.

bir şekilde paralı askerlik yaptı çocuk kantindeydi, babasının fabrikası vardı ,açığı cepten kapatarak, yatarak askerlik yaptı.

Bu şekilde tespit ettiklerimize baya ağır cezalar çakıyoruz valla. Meslekten çıkarıyoruz çoğunu.

Bu şekilde meslekten çıKarılan birkaç kişi örneği verebilir misin, ve çıkarıldıklarına dâir teyidi nereden yapıyoruz, sicil/sınıf numarası filan mı oluyor?

aklıma niyeyse OnTedi'nin bir Sözü geldi.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/03/20180308M1-1.htm

8. Madde 6/ç ye göre işlem yapılıyor.

Atılan var hocam, ama isim vs bulmak zor. Örnek olaylardan foto atardım ,ama o da suç ,o yüzden atamıyorum.

resmigazete.gov.tr sitesine bakamadım da, Gıda'da sahtekarlık yapanlar bakanlıkca açıklanabiliyorken , askeriye'deki bu ahlaksız'lar neden açıklanmıyor? bence açıklansa, daha anlamlı ve yerinde olur. 

Maddi ceza değil de, meslekten atılması bence gâyet uygun.

Geçen mustafa'nın paylaştığı sözleşmeli uzman jandarma'nın bir gazeteden aktardığı adlı suçlu peşinde koşan olaydaki uzman ile bu subaylar arasında, böyle büyük bir fark olması lazım.

~@~

DarkFall bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

sene olmuş 2020 insanlar hala berbere gidiyor.. avrupa'da da berber kültürü yok, çoğunluk makine ile kendi kesiyor ve berberler çok pahalı, lüxe kaçıyor yani.

8 yıldır makine ile kendi kendimi traş ediyorum, berbere gidip rezil olacağıma kendim istediğim gibi yapıp mutlu oluyorum.

alın bir makine takılın beyler, ilk traşı biraz uzun kesin, sonra yavaş yavaş şekil vermeye başlarsınız.

Kafanın arkasını nasıl kesiyorsun hocam ?

....

.... Takıl kafana göre, berbere laf mı anlatılır amk, zaten anlatsan da kafasına göre yapıyo...

şu, son kısımdaki olay tam da böyle ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 12/May/20 01:00 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

RitmFarbRacourci hocam gıdada sahtekarlık yapan kişi halkın sağlığı ile senin aldığın ürün ile senin sağlığın ile oynuyor, ancak hiç bir devlet kurumunda görevine son verilen kişi açıklanmaz, yani askeriyeye özel bir durum değil, sen işten atılmış bir memura gidip iş yaptırıp ekstra zarar göremezsin.

Ha şöyle bir durum var memurun işlediği suç nedeniyle zarar gören kişi varsa bunu devlet karşılar, sonra suçlu kişiden rücu eder.

Ancak gıdaya baktığında örnek veriyorum a firması domuz eti ekliyor sucuğa, bunun ürünlerinin halen bir kısmı satışta, sen gidipte o ürünü alma diye devlet seni uyarır. 

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Benim berber zam yapmamış.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    zeitgeist bunu yazdı

Bugün gittim fiyat hala ayniydi. Saç sakal 50tl

abi sen nerde traş oluyorsun hangi şehirde/semtte oturuyorsun yaw? 50 TL nedir :) ben hayatım boyunca 25 TL'den fazla vermedin saç+sakala...

Toplam Hit: 40561 Toplam Mesaj: 147
yine zam yeniden zam zam