folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bu Berberler Ne Ayak?

Bu Berberler Ne Ayak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Sabah aradım berberimin saç sakala 70 tl çekmesiyle siktiri çekmem bir oldu. Kendimi tıraş ettim. Sağda solda ufak çaplı eşitsizlikler olsa da genel olarak güzel oldu bundan sonra berbere gitmeyi düşünmüyorum şahsen.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Konuyu başından beri okuyorum, bildiğin berberlere karşı isyan hareketine dönüştü ortam :)

Benim berber kaç para yaptı bilmem de uzun bir süre hastalık yüzünden gitmeyi düşünmüyorum, tarzan gibi gezerim artık. Kendimi tras işini de becerebilecegimi sanmıyorum

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

sene olmuş 2020 insanlar hala berbere gidiyor.. avrupa'da da berber kültürü yok, çoğunluk makine ile kendi kesiyor ve berberler çok pahalı, lüxe kaçıyor yani.

8 yıldır makine ile kendi kendimi traş ediyorum, berbere gidip rezil olacağıma kendim istediğim gibi yapıp mutlu oluyorum.

alın bir makine takılın beyler, ilk traşı biraz uzun kesin, sonra yavaş yavaş şekil vermeye başlarsınız.

Kafanın arkasını nasıl kesiyorsun hocam ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Ben bana güvenen kardeşimin saçını yapıyorum, oğullarımınkini ve kendiminkini yapıyorum.. Bu Berberlerde kafa hiç çalışmıyor, bu kadar yüksek fiyat çekerlerse müşteri bulamayacaklar bu gidişle, yok her kes kendisi yapmayı öğrenecek sonra daha önceki mevcut fiyatında yarısına mecbur kalıp indirecekler fiyatları.. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

sene olmuş 2020 insanlar hala berbere gidiyor.. avrupa'da da berber kültürü yok, çoğunluk makine ile kendi kesiyor ve berberler çok pahalı, lüxe kaçıyor yani.

8 yıldır makine ile kendi kendimi traş ediyorum, berbere gidip rezil olacağıma kendim istediğim gibi yapıp mutlu oluyorum.

alın bir makine takılın beyler, ilk traşı biraz uzun kesin, sonra yavaş yavaş şekil vermeye başlarsınız.

Kafanın arkasını nasıl kesiyorsun hocam ?

Panasonic bir makine almıştım 2 yıldır traş meselesini çözdüm dünya da millet ne yapıyor diye internetten araştırdım bizim millet ehli keyif geldi gözüme berber işi ülkemizde oldukça popüler işkolu bu kadar berber oranı yok dünya da.baktım millet nasıl kendi traş oluyor youtube'da Çin lisi amerikalısı rus u almanı Avustralyalısı bir şekil traş oluyor bende yapabilirim dedim kendim traş oldum bir kere berberime vardım dedi kendin mi traş oldun evet dedim o kadar oluyor yani bi şekilde.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

herkesin kafası seninki gibi güzel olmayabilir :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    DarkFall bunu yazdı

herkesin kafası seninki gibi güzel olmayabilir :D

^^D`

ilk seferinde saç'ı kesmek pek kolay olmuyor, lâkin sonra bâyâ bâyâ kolaylaşıyor. 

Kulak üstü, kulak arkası, ense (ama özellikle ense ve kulağa yakın köşeler) biraz zor oluyor, ama oluyor. 

her iki elimle de kullanabilsem şahâne olacak da, biriyle makine'ye tam olarak Hâkim olamıyorum ve kestiğim yere iyi dokun'amıyorum, yada konumlandır'amıyorum,. Sanki, makina'yı başka biri kullanıyormuş gibi.

Ama banyo'da Sabit (geniş)Ayna karşısında, seyyar Küçük Ayna'ya bakarak , baya baya kör noktalardaki saçları, Doğal Ense olarak kesiyorum. ^^D`. hattâ tarak bile kullanmıyorum, makina'nın bıçakları ile çizgileri bile belirginleştirip, simetrik kesebiliyorum.

Bi gün de Makas'la keseyim dedim, işte o zaman biraz  s.çtım. ^^` makina'yla düzelttim, gibi. Ama yine de tam olmadı.

ama Çok Kıvırcık saçlarda problem olur. Dalgalı veya Düz saçlarda,  makina'yla saç kesmek o kadar zor olmaz.

bir'de., ince,cılız saçlarda saç'ı kesmek kolay olmaz gibi. Tarak dişleri arası büyük olanlar, saç'ı ayırıp bıçakların-makasların arasına yönlendir'e'meyebiliyor.

bi'de tam kafasının arkasında çıkıntı yapan bir yer var, orada bir de deri yapışık şekilde, katlanma yapmışsa, kesmek veya makina'yla almak bâyâ bi sıkıntı.

~@~

Corona Song, d b b P p

RitmFarbRacourci tarafından 11/May/20 02:40 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

benim berbere yazdım, artık tarifeye uyacam yapacak bir şey yok yazmış, sikimi alır 2 katı fiyat çekerse , herkes berberlerin kıymetini anladı diyo.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

benim berbere yazdım, artık tarifeye uyacam yapacak bir şey yok yazmış, sikimi alır 2 katı fiyat çekerse , herkes berberlerin kıymetini anladı diyo.

Götleri kalkmış.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Amk traş makinaları bile zamlanmış :))))) 
    Yine de 70 lira çeken berbere gitmektense o paraya makina alınır (Bende powertec tr-258 var, dandik ama işimi görüyor) 

Kendini traş etmek aslında hiç zor değil sadece elini birazcık alıştırman gerekiyor. Makinaya tarak takıp fazla daldırmadan yavaş yavaş deneyebilirsiniz.
    Youtube da kendini traş edenleri izleyerek olayı görün. Ben ilk kez bu şekilde başladım ve zamanla elim alıştı. Uzun zamandır hiç berbere gitmiyorum hatta geçen gün babamın saçını traş ettim ve sonuç berber kesiminden farksız oldu.

Kendimi traş ederken 1 numara tarak ile kenarları ve enseyi alıyorum. Ensede ufak tefek tüyler kalıyor, o kısımları alacak birileri elbet oluyor, işi bilmesi önemli değil yeter ki makinayı saça değdirmesin. Pek tarif edemedim galiba. En iyisi youtube daki videoları izleyin.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 40740 Toplam Mesaj: 147
yine zam yeniden zam zam