DTP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

Demodor bunu yazdı:
    -----------------------------
    sen yanlış tanımışsın mhp yi hocam ne bölücüsü güldürme beni

Hakli olabilirsin fakat bana Atsiz'in gorusleri daha ileri duzeyde gorunuyor. Atsiz'in eserlerinin bir kismini okudum ve cok hosuma gitti. Bu haliyle Atsiz dahi MHP'den daha az radikal, inan bana. En azindan felsefik ve sosyolojik duzlemde aciklik getiriyor savundugu fikirlere.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

tanıdığın yada sana tanıtılan mhp bu değil bundan emin ol atsız konusuna gelince bende okurum atsızı ama yorumun senin düşüncen hocam.

edit: seninle anladığım kadarı ile temelde anlaşıyoruz sadece bazı konularda fikir ayrılıkları var.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    şerefsizler yavaş yavaş parçalıyolar koskoca ülkede ülkeyi yönetcek adam olmazsa olcağı bu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

öncelikle demokrasi denen şeyde yanlış bir düşünce içerisindesiniz... ali 5 oy ayşe 4 oy osman da 2 oy aldığını farzettik... bu durumda ali başka seçildi mi? seçildi peki neden sınıftaki 6 kişi aliyi istemezken aliyi isteyen 5 kişinin dediği oluyor? önceleri duruma bende bu şekilde bakıyordum ancak mantık hatası yaptığımın farkına vardım. olaya oy veren acısından değil aday açısından bakmalıyız. sonucta başkanlığı oy veren değil aday yapacak... aliyi 5 kişi istiyor, ayşeyi 4 kişi, osmanı da 2 kişi istiyor... en çok hangi aday isteniliyor? ali! bu yüzden ali başkan oluyor... diğer türlü de düşünecek olursak ali seçilirse 6 kişinin istemediği oluyor ayşe seçilirse 7 kişinin istemediği oluyor osman seçilirse 9 kişinin istemediği oluyor... bu durumda hangisi mantıklı en az istenmeyen mi yoksa en çok istenmeyen mi? :D öss mat-1 problemleri gibi oldu :D

şimdi gelelim şu dtp olayına... yazımın başında acıkça şunu belirtim akpyi de dtpyi de günahım kadar sevmem... hatta onlara günahımı vermem özellikle akpye çünkü adama günahınızı verirsiniz adam sevaplarınızı da hortumlar :D herneyse şimdi dtpye oy verenleri kürt ilan etmişsiniz de ne kadar eminsiniz bu durumdan? doğuda yaşayanların hepsi kürt mü? değil! içlerinde türk var mı? var! dtpye kürt de oy veriyor türk de! gelelim pkkya... pkk yı neden sadece kürt olarak görüyorsunuz? içerisinde kürt de var türk de! bu durumda kürtlerin hepsi terörist sayılıyorsa türklerinde hepsi terörist olarak sayılmalı mı? tabiki hayır! önemli olan hangi ırka bağlı olunduğu değil zihniyettir! insanlar doğarlarken hangi ırka ait olacaklarını kendileri seçemiyorlar... şansına türk de olabilir kürt de olabilir amerikalı da olabilir ingiliz de olabilir? size doğarken seçme hakkı tanındı da siz mi seçtiniz türklüğü? dediğim gibi olay zihniyet... doğudaki adamın genelinin zihniyeti belli... ha bu zihniyetle yetişen batıda adam yok mu? var! kürt bu zihniyetle yetişirken türk de bu zihniyetle yetişiyor mu yetişiyor! burada genelleme yapmıyorum sadece bu pkkyı destekleyenler için söylüyorum... demekki bu işin kürdü türkü yok... yetiştirildiği ortamdaki zihniyet var! gelelim zihniyete... adamları eğitmek için bugune kadar bişi yaptık mı yok? kürt türk die ayırdık, doğu batı diye ayırdık... batıya yapılanların hangi biri doğuya yapıldı? neden ülkemin topraklarını doğu batı diye ayırmak yerine her karışı bizimdir heryere eşit hizmet anlayışı gelmedi? neden kürt türk die ırk ayrımı yapmak yerine insan olarak değerlendirmiyoruz? öncelikle bunların cevaplarını bulmak lazım... genel anlamda kürtlere sıcak bakmıyoruz... peki neden? askerde pkkya karşı onlarda seninle birlikte savaşmıyor mu? pkk askerlerimizi şehit ederken kürt türk ayrımı mı yapıyor? iyisi de var kötüsü de var tıpkı bizlerde olduğu gibi... ben türküm ve bundan da gurur duyuyorum her zamanda başım diktir... ancak bizim de içimizde hortumcusu bölücüsü yok mu? insanı din dil ırk cinsiyet ayrımı yapmak yerine sadece insan olarak ele almak çok mu zor?

konuyu birazcık dağıttım biliyorum ama bunlar söylenmesi gereken şeylerdi diye düşünüyorum... art niyet aramayın yazdıklarımda sadece gerçekleri söylüyorum... şimdi gelelim şu dtpye oy verenleri suçlama işine... evet suçludur pkkyı desteklemektedirler ve bunları bilincli ya da bilincsiz şekilde bir kısım insan desteklemektedirler... ülkemi bölmeye çalışanlara küfür edecek kadar basitleşmeyecem ama olayın bir de diğer yüzüne dikkat çekmek istiyorum... akp ile dtp arasındaki fark nedir? ikiside ülkeyi bölmeye çalışıyor! sadece kullandıkları yöntemler farklı... biri pkkyı destekliyor diğeri parayla karış karış satıyor... sonuc? ikisi de aynı kapıya çıkıyor... anlatmak istediğim artık bişeylerin farkına varmak lazım sadece dtp ile olmuyor bu işler başka şeylerde var...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek
    Hocam yazdiklarini fikralara ayirirsan daha rahat okuyabiliriz. Boylesini okumak cile degil, resmen iskencedir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

2009 da partilerin öğrenmesi gereken ders;  hizmet sökmüyor,buzdolabı makine vs... sökmüyor, her türlü sosyal yardım yeşil kart kömür vs.. de sökmüyor.

demekki kimlik siyaseti zamanı başlamış. trt  6  ya bile bizlerde trt şeş demeye başladık.(( güneydoğu yeşillendi haritada. DTP = Pqq  bunu bilerek ve severek bu hizmetlere rağmen oy verdiler. demekki iyilik hiç yaramıyor .

sanırım bunu iktidar siyasileri anlamıştır.

Temel adalettir .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corvuscorax
    corvuscorax's avatar
    Erkek

istiklal marşını duyduğunda ayağa kalkmayan adamlarla aynı ülkede aynı seçimde oy vermek bile zoruma giderken, bu ülkede o adamlara 2.5 milyona yakın kişinin oy verdiğini görmek cidden üzdü beni de. seçimden 5. parti cıktılar yahu var mı böyle bişey?

kürtlere saldırmak da cok yanlış, insanları kategoriye ayırmayın ki gun gelir sizi de istemediginiz bi kategoriye sokmasınlar.. ne kürtler tanıdım koskoca dükkanı emanet edip memlekete gittigimiz.. genelleme yapmamak gerek bence en başta..

asıl onemli olan mevzu da şu siz adamları dışladıkça, onların bölgesine gerekli yatırımı yapmadıkça, doğu batınızdan 10 yıl geriden geldikçe, onları dinlemedikçe, sorunlarını çözmeye çalışmayı geçtim sorunlarıyla ilgilenmedikçe Doğu sorunu buraya kadar gelir.. Demokrasi amacında kullanılınca güzeldir, siz adamları bilmemkaç yıldır insan yerine koymayın sonra da adamların taşkınlıklarını suçlayın. (psikolojik olarak da bilinir ki sert coğrafyalar insanları sertleştirir) yıllar sonra sen onlara kendini anlatmadan birileri çıkıp bizim davamız şu bu diye örgütlediğinde sana mı inansın ona mı? okul mu yaptın ki sorgulamayı öğretesin, gidip kendni anlattın mı ki seni tanısın da haksız yere dolduruşa geldigini anlasın? Hocam biz kaybetmişiz dogumuzu, sevmiyorlar ki bizi, yıllarca şivesini duyduk makara yaptık, okul yapmadık cahilliğiyle dışladık,  hangi yönden bir tuttuk ki kendimizle adamları? hala da burada bir konu açıldıgındadaha ilk mesajlardan kürtlere söven "kendini bilmezler" va, biz kendimiz kaybediyoruz dost eli uzatmadıkça, onlar hiçbir şey almıyorlar!

İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır. Kendisi bile şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçleri uyandırıp eyleme geçebilirse, o kişinin hayatında büyük bir devrim olurdu.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

corvuscorax bunu yazdı:

istiklal marşını duyduğunda ayağa kalkmayan adamlarla aynı ülkede aynı seçimde oy vermek bile zoruma giderken, bu ülkede o adamlara 2.5 milyona yakın kişinin oy verdiğini görmek cidden üzdü beni de. seçimden 5. parti cıktılar yahu var mı böyle bişey?

kürtlere saldırmak da cok yanlış, insanları kategoriye ayırmayın ki gun gelir sizi de istemediginiz bi kategoriye sokmasınlar.. ne kürtler tanıdım koskoca dükkanı emanet edip memlekete gittigimiz.. genelleme yapmamak gerek bence en başta..

asıl onemli olan mevzu da şu siz adamları dışladıkça, onların bölgesine gerekli yatırımı yapmadıkça, doğu batınızdan 10 yıl geriden geldikçe, onları dinlemedikçe, sorunlarını çözmeye çalışmayı geçtim sorunlarıyla ilgilenmedikçe Doğu sorunu buraya kadar gelir.. Demokrasi amacında kullanılınca güzeldir, siz adamları bilmemkaç yıldır insan yerine koymayın sonra da adamların taşkınlıklarını suçlayın. (psikolojik olarak da bilinir ki sert coğrafyalar insanları sertleştirir) yıllar sonra sen onlara kendini anlatmadan birileri çıkıp bizim davamız şu bu diye örgütlediğinde sana mı inansın ona mı? okul mu yaptın ki sorgulamayı öğretesin, gidip kendni anlattın mı ki seni tanısın da haksız yere dolduruşa geldigini anlasın? Hocam biz kaybetmişiz dogumuzu, sevmiyorlar ki bizi, yıllarca şivesini duyduk makara yaptık, okul yapmadık cahilliğiyle dışladık,  hangi yönden bir tuttuk ki kendimizle adamları? hala da burada bir konu açıldıgındadaha ilk mesajlardan kürtlere söven "kendini bilmezler" va, biz kendimiz kaybediyoruz dost eli uzatmadıkça, onlar hiçbir şey almıyorlar!

corvuscorax cok guzel aciklamissin ulkemizin gercegini. Biz sahip cikmasini bilmedik, baskalari sahip cikiyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    B0LDPiL0T
    B0LDPiL0T's avatar
    Erkek

adamlar apo itine "sayın" diyor, ve bu partiye oy verenler bunu bilerek oy atıyorlar. 

İnanın, bu dağa çıkıp namertçe kurşun sıkmaktan daha kötü bir durum. Artık durum oldukça vahim hale gelmeye başladı ve çook canlar yanacak çoook. kurunun yanında yaşta sırf bu kürd milliyetçiliği ve pkk destekçiliği yapan parti yüzünden yanacak. Çünkü bu ülke bölünmez.

Ozan Arif üstadın şöyle bir sözü hep aklıma geliyor. 

"Bir ülkede ihanet bukadar serbest olamaz" 

Kendine özgü fikir ve görüşü olmayıp, sadece başkalarının ağızlarının içine bakarak yorum yapabilmek nasıl bir duruştur, nasıl bir kişilik profilidir hiç anlayamamışımdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:

renegadealien bunu yazdı:

Yakında demokrasiyle kürdistanıda kurarlar olduda bitti :)

zaten onun için doğuda pkk yandaşı aileler, fabrika gibi çocuk doğuruyorlar.

Çok Kaba Bir Söylem Tarzın Yokmu sence, Ayrıca Haksızlıkta yapıyorsun Bu Söyleminde, Köylerden Şehre Yapılan Göçten beridir, Şehirlerde Yaşam Kavgasına Girmiş Köylüler, Geçim Kaygısı Nedeniyle de olsa Yeni Nesil Çocukları O Kadar Çok Çocuk Yapmıyorlar. Devir Değişti Hoca.

Ayrıca, Doğurganlığın Kürdistan için Olduğunu Söylerken Kafatası Milliyetçiliği Yaptığını Söylemeden Edemeyecem, Köylerde Hayat Doğuda Emek Ve Kavgaydı, Batıdan Ahkam Kesmek gibi değildir. Kürt Köyleri Arasında Sürekli Toprak kavgaları Olurdu, Ve Evlerin Güçlü olmaları Gerekiyordu, Çok Çocuk Düşman Sahibi Ailelerde Çok Rastlanan Bir Durumdu. Kürdistan dan Bi haber Köylü ile Neden Bilip Bilmeden Uraşıyorsunki, Söylemlerimizde İftira Yüklü Cümleler Kullanmamaya Özen Gösterelim Lütfen. Erkek Çocuk Gücün ve İhtirasın Cahiliye ile Karışımından Kalan Bir Arzu olarak Geçmişte kaldı, Ve Sen Bunu Kürdistan için Yapıyorlar Olarak Yorumluyorsun. Yurdum Kürdü Farklıdır. Bu Farkı Görmen Gerekmiyormu.

Dtp ye Oy verilmiştir, Bu Doğrudur, Ancak Etki Tepki Meselesidir Diye Düşünüyorum, Diğer Tüm Partilerin Varlığını Bile Yok Saydıkları Bir Düzlemde Kürt Adı altında Mecliste Tek varolan Parti olan Dtp ye Oy Verilmesi, İnkarcı Partilerin Sonucudur. Madem Dtp ye oy verilmesin isteniyor. Doğu Halkını Anlayan, Onları Türk Olduklarına İkna edecek, Etniklerine Saygılı Bir Partinin Kurulması Gerekmezmi. Ama Bakarsınızki Böyle Bir Anlayışa Sahip Parti yok. Buda Doğu Halkını Dtp ye Yönlendiren Sebeptir.

Dtp nin Böyle Bir durumda Pkk ile Bağlantıları pek çok Kürt için Bir anlam ifade etmemektedir. Türkiyede Mecliste Varolan Tek Kürtleri Temsil eden Parti olarak Görülmesi Gerçeğini, Kürdü İnkar eden Partiler Karşısında Savunmaları, Ona Sahip Çıkmaları, Bu Yüzdendir. Milli Birlik Ruhumuzun Zayıf Olduğunu Görüyorum. Ben Yurdumdaki Kimseyi inkar Etmiyorum, İnkar eden zihnihet Her türlü Pisliğin Yuvası Konumundadır. Bu Pislik Bu Taşın Altında da diğer Bir Pislik Vardır=Pkk 

Pkk İçimizdeki Gereksiz Korkunun, Sadistçe inkar edişin Sonucudur. Bakınız İnkar ede ede Sonuç Kürdistana Geldi Dayandı. Hala İnkar edenler var. Oysa Bu Cahilliği Geçmişte Yapmamış olsa idik, Kürdü Dürtüklemese idik şimdi Kürt Sorununu Ne Biz Nede Dünya Konuşuyor Tartışıyor olmayacaktık.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 32447 Toplam Mesaj: 313