folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Elektronik Sigara Macerası (E-Sigara İşe Yarıyor Mu ?)

Elektronik Sigara Macerası (E-Sigara İşe Yarıyor Mu ?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek

Beyler patlama olayi dediklerine gore pamukta cok fazla likit birikmesiyle oluyor, buda aletin bogulmasina neden oluyor. Bu sorunun cozumune gelelim: Once coil acikta kalacak sekilde agizlik, kapak ne varsa cikarin sonra aleti en yuksek watt degerine getirip atesleme dugmesine basili tutuyorsunuz ve coillere guclu bir sekilde 2 ila 3 saniye ufluyorsunuz, pamuktaki fazla likidin miktarina gore birkac kere daha tekrarliyorsunuz. Pamuklarin rengi zaten bir miktar beyaza donunce islem tamam demektir, istediginiz watt a geri donup cihazi normal bir sekilde kullanabilirsiniz. Islemi fazla abartmayin yoksa pamuklari yakarsiniz.

Ikinci olarak coil veya pamuk degistirdiginizde, her coilin ustune en fazla 1-2 damla likit damlatip atesleme dugmesine BASMADAN birkac kere cekmeniz tavsiye ediliyor. Cekme islemi bittikten sonra makineyi calistirmadan once 5 dakka dinlendirmek daha da iyi olacactir. Bu sekilde pamuklarin flood olmasi yani tankin bogulmasini engelleyebilirsiniz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

@cholpa adam orjinal atomizer kullanıyor sarım yapmıyor

Tayga tarafından 18/Ağu/16 02:51 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

joytek evic mini aldım son çıkanı.

4 atomizer çıktı. içinde qcs ,o.5 , 0.25 , birde 1 ohm atomizer çıktı.

hiçbirinden bir tat alamadım. düzen tututuramadım. üzerlerinde kaç wat yazıyorsa ona ayarladım.

ama hepsi de likidi su kaynatır gibi kanyatmaya başlıyorlar. sonra ağzımı yakıyorlar sorun ne olabilir ?

Sorun sadece vg/pg oranı olmayabilir. wattlar hep bir aralığa göredir. yani o aralıkta denemeler yapıp bulmak lazım. ohm değerleri de içim şekline göredir senin de bildiğin gibi. ciğer çekimi ve sigara çekimi farklı oluyor. Senin atomizer belki de likit beslemesini yapamıyor. son olarak yardımı dokunur diye linki bırakıp kaçıyorum 

http://www.esigaram.us/arama/46282663/?q=evic+mini&o=relevance&c[node]=166

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Eleaf ijust 2 ile bende atildim bakalim maceraya.

Oncelikle bi kac sorum var, yardimci olabilecek varsa sevinirim cok. 

Aleti iyice cekmeye baslayinca acayip sicak cikiyo buhar tankta isiniyo haliyle. Coil ohm degeri ile ilgili mi bu durum ? Sanirim 0.3ohm degeri. Bunu 0.5 yapsam fayda gorur muyum ?

Birde siradan bi likit kullaniyorum saticinin verdigi, 0.9mg nikotin orani var. Likitten sanirim saglam asilinca o sicaklikla birlikte bogazi yakiyo. Bu durum likitten mi kaynaklanir ?

Ayrica bunlar harici bu alet hakkinda bilmem gereken tavsiye niteliginde sifirdan baslayan bana var mi farkli bi oneriniz ? Likit markasi olur farkli bir sey olur.

ısınma normal hocam. çakmak gibi düşün üst üste yakınca alet ısınıyor. 0.5 yaparsan güç tüketimi biraz daha az olur ve ısınmada etkisi olur ama gerek yok bence. ısındığında aleti dinlendir böylelikle çok içmemiş olursun sigara gibi belli aralıklarla olur.

yüksek nikotin boğazı yakar normaldir hocam. tabi likitin kalitesi kullanılan vg-pg oranı da etkilidir. ben 6mg nikotinle başladım ilk kez geçenlerde 9mg deneme şansım oldu. 3 yudumdan fazla çekemiyorum kesiyor. 6mg likitlerim elimden düşmüyordu. bi yerde yüksek nikotin vucut ihtiyacını çabuk karşılıyor. sigara gibi misal 1 tane yaktığımızda eğer sigarya doyarsak son yudumlar boğaza vururdu ya o hesap.

bunların dışında rba coil varsa elinde sararak kullanırsan coilleri daha güzel deneyimler elde edersin. rba yoksa bi tane senin atomizere uygun alırsın 10-20 arası bir şey pek pahalı değil. natura likitleri dene fiyatına göre güzel likittir. özellikle giriş için sürekli farklı likit kullanma isteği oluyor natura ekonomiyi sarsmıyor. onun dışında sapphire güzeldir. yerlilerden heisenberg, smokehunter, likitim gibi markaların güzel ürünleri var.

Hocam su olayi birazcik acar misin, kendim sarmam ile hazir sekilde kullanmamin farki neler ?

Ayrica internet uzerinden, yurtdisi kaynakli olmamak sartiyla likitleri temin ettiginiz bi yer var mi ?

kendin sararsan maliyeti yüzde 75'e kadar düşürürsün. Malum hazıra dağ dayanmaz.

ikincisi istediğin zaman pamuğunu telini değiştirirsin. taze likit tadı alırsın. ister 0.5 ohm sararsın ister 1 ohm ve üzeri. 

bu da tedarikçilerin kısa bir listesi. hepsini okuyup ona göre alışveriş yapmanda fayda var: 

http://www.esigaram.us/#esf-tedarikci-forumlari.62

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

@cholpa adam orjinal atomizer kullanıyor sarım yapmıyor

Fark yapmaz hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ılk mesaj olsun dıger konulara baktım secemedım bırsey. 

kentswitch ıcıyorum mentolsuz ıcemıyorum.

makine ve lıkıt su olacak dıye dırekt trden alabılecegım sıte urun dırekt önerir misiniz  ?

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Efendi bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Eleaf ijust 2 ile bende atildim bakalim maceraya.

Oncelikle bi kac sorum var, yardimci olabilecek varsa sevinirim cok. 

Aleti iyice cekmeye baslayinca acayip sicak cikiyo buhar tankta isiniyo haliyle. Coil ohm degeri ile ilgili mi bu durum ? Sanirim 0.3ohm degeri. Bunu 0.5 yapsam fayda gorur muyum ?

Birde siradan bi likit kullaniyorum saticinin verdigi, 0.9mg nikotin orani var. Likitten sanirim saglam asilinca o sicaklikla birlikte bogazi yakiyo. Bu durum likitten mi kaynaklanir ?

Ayrica bunlar harici bu alet hakkinda bilmem gereken tavsiye niteliginde sifirdan baslayan bana var mi farkli bi oneriniz ? Likit markasi olur farkli bir sey olur.

ısınma normal hocam. çakmak gibi düşün üst üste yakınca alet ısınıyor. 0.5 yaparsan güç tüketimi biraz daha az olur ve ısınmada etkisi olur ama gerek yok bence. ısındığında aleti dinlendir böylelikle çok içmemiş olursun sigara gibi belli aralıklarla olur.

yüksek nikotin boğazı yakar normaldir hocam. tabi likitin kalitesi kullanılan vg-pg oranı da etkilidir. ben 6mg nikotinle başladım ilk kez geçenlerde 9mg deneme şansım oldu. 3 yudumdan fazla çekemiyorum kesiyor. 6mg likitlerim elimden düşmüyordu. bi yerde yüksek nikotin vucut ihtiyacını çabuk karşılıyor. sigara gibi misal 1 tane yaktığımızda eğer sigarya doyarsak son yudumlar boğaza vururdu ya o hesap.

bunların dışında rba coil varsa elinde sararak kullanırsan coilleri daha güzel deneyimler elde edersin. rba yoksa bi tane senin atomizere uygun alırsın 10-20 arası bir şey pek pahalı değil. natura likitleri dene fiyatına göre güzel likittir. özellikle giriş için sürekli farklı likit kullanma isteği oluyor natura ekonomiyi sarsmıyor. onun dışında sapphire güzeldir. yerlilerden heisenberg, smokehunter, likitim gibi markaların güzel ürünleri var.

Hocam su olayi birazcik acar misin, kendim sarmam ile hazir sekilde kullanmamin farki neler ?

Ayrica internet uzerinden, yurtdisi kaynakli olmamak sartiyla likitleri temin ettiginiz bi yer var mi ?

kendin sararsan maliyeti yüzde 75'e kadar düşürürsün. Malum hazıra dağ dayanmaz.

ikincisi istediğin zaman pamuğunu telini değiştirirsin. taze likit tadı alırsın. ister 0.5 ohm sararsın ister 1 ohm ve üzeri. 

bu da tedarikçilerin kısa bir listesi. hepsini okuyup ona göre alışveriş yapmanda fayda var: 

http://www.esigaram.us/#esf-tedarikci-forumlari.62

yeni gördüm k.bakma hocam ama efendi yerime cevaplamış sağolsun :)

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Evet bombayı patlatıyorum. Artık tüm kategorileri tek yerden arayıp kolaylıkla okuyabilirsiniz.

Şu likiti alacam ama esigara forumdan arama yapıp bulmak çok zor, nasıl bir likittir ?

Şu mod nasıldır, uzun süre gider mi ?

Bu atomizer iyi midir ?

Veya benim bir incelemem var, yazayım ama forumda kaybolmasın arayan insanlar kolayca bulsun.

Bir likit içtim çok beğendim/ beğenmedim görüşlerimi vaperların ulaşabileceği bir ortama aktarsam şöyle derli toplu bir site olsa...

İyi reklam kastım :) ama siteyle alakam yoktur.

Bu kadar övmemin sebebi diğer forum gibi zoraki üyelik paketi satmaması, reklamların insancıl olması öyle her yerden zırt pırt reklam fışkırmaması falan...

Mesela başlangıç için komple set önerisi isteyenlere: http://www.buharmetre.com/ekipman/liste/77a-komple-kolay-baslangic-seti-tank-mod-pil-sarj-cihazi-pil-kutusu/

Sitenin ismi buharmetre. Çok tatlı bir site. Derli, düzenli aranılan şey kolayca bulunabiliyor.

Gelin burayı coşturalım beyler. Herkes içtiği likite ufak bir inceleme yazsın. Kullandığı mod, atomizer hakkında kısa bilgiler versin.

Konu aldı başını gitti. Kimse okumuyor zaten, okumaya kalksan 23 sayfa... Öneri isteyenlere direk incelememizin linkini atarız mesela.

Güzel olur ha ? :)

DadasAdam tarafından 19/Ağu/16 00:20 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Guru_Meditation
    Guru_Meditation's avatar
    Erkek

Ben de iki haftadır elektronik sigara dünyasındayım. Yeni başlayacaklar için kendi deneyimimi kısaca yazdım, belki faydalı olur: https://www.muratcileli.com/elektronik-sigara-deneyimim.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Konu açacaktım ama fırsat bulamadım.

Çeşitli malzemeler var kullanmadığım, satmayı düşündüğüm...

Naked, Lava Flow 6MG 48ML

ITC Vapes, Mach 10, 12MG 80ML

SONY VTC 5

Fakirs Drip Tip

eGo Passthrough 450Mah

Vapowire Ni-200 26FT 30GA

İlgilenen varsa PM.

Edit: Fakirs drip tip ve Naked'i satmaktan vazgeçtim.

TiThousand tarafından 28/Ağu/16 02:34 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎