folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Elektronik Sigara Macerası (E-Sigara İşe Yarıyor Mu ?)

Elektronik Sigara Macerası (E-Sigara İşe Yarıyor Mu ?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

ilk gün izlenimlerimi şuraya park edeyim.

Öncelikle aldığım ürün bu yanında da 30ml Natura kahveli likit aldım niton oranı 1.8%. Saat 11:00 gibi geldi o saate kadar yarım paket sigarayı yemiştim hemen merakla paketi açıp likiti içine koyup başladım çekmeye tam olarak sigaranın verdiği tadı vermese de illa sigara içmem lazım diye de diretmedi ilk parti şarj bitene kadar hiç sigara içmedim ki bu da 11:00' dan 16:00' a kadar içmediğim anlamına geliyor ardından meretin şarjı bitti. Sonra şarja taktım saat 18:00' a kadar da şarjda kaldı ne zaman dolduğunu anlayamadığım için 18:00' da söktüm ve 19:00' a kadar sigara da, esigara da içmedim sonra başladım tabi ki içmeye ve şu dakika itibari ile şarjı bitti yine meretin ya ben şarjın fullenmesini beklemiyorum doldugunu anlamadığım için erkenden çekiyorum ya da bu meretin ömrü bu kadar. Bunun dışında her iki şarj bitiminde de şarja takacağım kısmı sökerken likitin dolduğu tank açıldı ve ilki masaya ikincisi üzerime döküldü likitin şu yaz gününde kalan son şortumda likit olduğu için eşofmana döndüm ve küfür ediyorum :) 

Ayrıca likit sözde kahveli ama ben kahve tadı alamadım nedense bildiğin nikotinden başka bi tat yok bunda :D acaba üstüne kahve yazdılar ama içine kahve aroması koymayı mı unuttular ne :) 

Şarj ve likitin dökülmesi dışında bi aksilik yaşamadım ama bana sanırım bu nikotin seviyesi yetmedi :/ alışmaya çalışıcam şu an şarja taktım allahtan 2.5paket sigaram var birisi şu meretin şarjı ne kadar da fulleniyor bi yeşillendirirse sevinirim. Şarj olayı çözülür ve 1 aylık kullanımda beni tatmin ederse cihazımı bir üst seviye olan Kanger Subox ile değiştirmeyi ve likit olarakta daha kaliteli ancak nikotini az olan likitle kullanmayı düşünüyorum.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

ilk gün izlenimlerimi şuraya park edeyim.

Öncelikle aldığım ürün bu yanında da 30ml Natura kahveli likit aldım niton oranı 1.8%. Saat 11:00 gibi geldi o saate kadar yarım paket sigarayı yemiştim hemen merakla paketi açıp likiti içine koyup başladım çekmeye tam olarak sigaranın verdiği tadı vermese de illa sigara içmem lazım diye de diretmedi ilk parti şarj bitene kadar hiç sigara içmedim ki bu da 11:00' dan 16:00' a kadar içmediğim anlamına geliyor ardından meretin şarjı bitti. Sonra şarja taktım saat 18:00' a kadar da şarjda kaldı ne zaman dolduğunu anlayamadığım için 18:00' da söktüm ve 19:00' a kadar sigara da, esigara da içmedim sonra başladım tabi ki içmeye ve şu dakika itibari ile şarjı bitti yine meretin ya ben şarjın fullenmesini beklemiyorum doldugunu anlamadığım için erkenden çekiyorum ya da bu meretin ömrü bu kadar. Bunun dışında her iki şarj bitiminde de şarja takacağım kısmı sökerken likitin dolduğu tank açıldı ve ilki masaya ikincisi üzerime döküldü likitin şu yaz gününde kalan son şortumda likit olduğu için eşofmana döndüm ve küfür ediyorum :) 

Ayrıca likit sözde kahveli ama ben kahve tadı alamadım nedense bildiğin nikotinden başka bi tat yok bunda :D acaba üstüne kahve yazdılar ama içine kahve aroması koymayı mı unuttular ne :) 

Şarj ve likitin dökülmesi dışında bi aksilik yaşamadım ama bana sanırım bu nikotin seviyesi yetmedi :/ alışmaya çalışıcam şu an şarja taktım allahtan 2.5paket sigaram var birisi şu meretin şarjı ne kadar da fulleniyor bi yeşillendirirse sevinirim. Şarj olayı çözülür ve 1 aylık kullanımda beni tatmin ederse cihazımı bir üst seviye olan Kanger Subox ile değiştirmeyi ve likit olarakta daha kaliteli ancak nikotini az olan likitle kullanmayı düşünüyorum.

3 saate full şarj oluyor, emzik gibi kullanmazsan yaklaşık 6-7 saat arası idare eder :D

Subox almakla iyi edersin hocam, ben evic vtwo mini aldım gayet güzel memnunum. Aslında eski cihazın şarjı idare etse ondan da çok memnundum. Likit aromasını güzel iletiyordu, buhar performansı iyiydi. 65 liralık cihaza göre beklenmeyecek şekilde iyiydi. Sırf şarjı çok gitsin diye mod aldım başka bir sebepten değil valla. 

Pek te fark yaratmadı açıkçası, eski cihaza göre şarjı 3-4 saat daha fazla gidiyor işte. Bazı modlar var 2 pil kapasiteli, keşke onlardan alsaydım diyorum şimdi :D

Likit konusunda sertifikalı, dünyaca tanınmış markaları tercih et bence.

Kreyzi'den özür diliyorum yerli bir evyap likit markasını önermiştim kendisine. Tamam belki o da güvenilir bir üreticiydi ama marka likitin yerini hiçbiri tutmuyor.

Bin türlü evyap yerli üretici var, kim içine ne katıyor bilemiyorsun. Adam likiti tutsun, içenler mayhoş olsun bi daha içmek istesin çok satılsın diye bonzai bile katar içine ruhumuz duymaz :D

Birsürü yerli marka denedim ama döndüm dolaştım milletin çöp dediği dekang marka likitleri kullanmaya başladım yine. Yerli üreticiler bu işi yapamıyorlar abi (birkaç kendini kanıtlamış üretici hariç), bir taraftan dekang koca koca tesislerde son model makinelerle likit üretirken diğer taraftan yerli üreticimiz evinde plastik leğen içinde likit üretiyor :D

Ben de isterim yerli üreticiye destek vermeyi ama hangi yerli likiti denediysem yüzümü kara çıkardı. Belki ielride efkar likitlerinden birkaç likit denerim o kadar. Dekang'a devam... :D

DadasAdam tarafından 30/Haz/16 01:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

@Dadasadam efkarı TC modları dışında içemezsin ama.

Düşük ohm rezistanslarda şarjınız çok çabuk bitmesi normal ciğer çekimi yapıyorsunuz ancak yüksek wattlarda kullanmanız gerekiyor.

Normal damak ve boğaz çekimi yapmak isteyenler yüksek ohmlarda kullanabilirler.Bu şekilde pil ömrünü 2 kat artırabilirsiniz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurtcobani
    kurtcobani's avatar
    Erkek

günde 2 paket muratti garanti 3.paketide aradabir bitirdiğim oluyor iyi birşey yapmadığımın farkındayım lakin bu konuda beynime hükmedemiyorum e-sigarayı araştırmaya başladım

okadar çok bilgi kirliliği varki nerden ve nasıl başlıyacağımı bilemedim

siz tecrübeli müritlerden ricam bana bu konuda tavsiyede bulunmanızdır

günde 2-2.5 paket muratti içen birine (bunu özellikle yazıyorum vereceğiniz tavsiyelerde değerlendirebilmeniz açısından) 

başlangıçta önerebileceğiniz cihaz ve likit ne olur ve TR de nereden almamı tavsiye edersiniz

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Yada Yoldan Çekil.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    kurtcobani bunu yazdı

günde 2 paket muratti garanti 3.paketide aradabir bitirdiğim oluyor iyi birşey yapmadığımın farkındayım lakin bu konuda beynime hükmedemiyorum e-sigarayı araştırmaya başladım

günde 2-2.5 paket muratti içen birine (bunu özellikle yazıyorum vereceğiniz tavsiyelerde değerlendirebilmeniz açısından) 

başlangıçta önerebileceğiniz cihaz ve likit ne olur ve TR de nereden almamı tavsiye edersiniz

direk http://www.esigaraal.com/index.php?route=product/product&path=20_89&product_id=50 bu ürünü satın aldım yanına 2 tane atomizer ve likit seçeneğinden natura likit seçtim geleni kullanıyorum 3 paket parlıament reserve içen ben şu an el sürmüyorum 3.gün bugün şarj süresi konusu sıkıntılı sadece çabuk bitio meretin şarjı emzik gibi sürekli elimde tabi ki :D bence verdiğim linkteki gibi ucuz yollu bi ürün ile başla beğenirsen büyütürsün bu da yedek olarak kalır sana diğerinin şarjı falan bittiğinde bunu kullanırsın. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

@sRcN sana şöyle bi mod lazım 3 pilli 3000 mA kapasiteli rahatlıkla seni emzik gibi kullanımla bile 2 gün götürür .)

edit: Link vermeyi unutmuşum .)

https://www.fasttech.com/products/3039/10018663/4773400-sale-authentic-wismec-reuleaux-rx200s-200w-tc-vw

Tayga tarafından 30/Haz/16 12:15 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

@Dadasadam efkarı TC modları dışında içemezsin ama.

Düşük ohm rezistanslarda şarjınız çok çabuk bitmesi normal ciğer çekimi yapıyorsunuz ancak yüksek wattlarda kullanmanız gerekiyor.

Normal damak ve boğaz çekimi yapmak isteyenler yüksek ohmlarda kullanabilirler.Bu şekilde pil ömrünü 2 kat artırabilirsiniz.

Su an bende tc mod var hocam vtc vtwo mini + cubis atomizer. Yaninda gelen ss316 0.5 ohm coili kullaniyorum likitlerin aromasini guzel veriyor ama evod bcc kadar iyi alamiyorum aromayi.

Coil icin onerilen degerler 15-30 watt arasiymis ben 17 watt kullaniyorum direk ciger cekimi yapiyorum.

1 ohm coil sarsam sigara cekimi yapabilir miyim bu cihazda? Atpmizerin driptipi cok kalin bununla sigara icimi zor olur gibi geliyor ama onerilerin dogrultusunda bir denemek lazim. Kanthal tel var bu arada 30 metre, omurluk aldim :D

Bu da cihazım :P

DadasAdam tarafından 30/Haz/16 12:46 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

@sRcN sana şöyle bi mod lazım 3 pilli 3000 mA kapasiteli rahatlıkla seni emzik gibi kullanımla bile 2 gün götürür .)

edit: Link vermeyi unutmuşum .)

https://www.fasttech.com/products/3039/10018663/4773400-sale-authentic-wismec-reuleaux-rx200s-200w-tc-vw

ahah muhtemelen öyle bişey olacak bak yine şarjı bitti düştüm normal sigaraya :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurtcobani
    kurtcobani's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı
    kurtcobani bunu yazdı

direk http://www.esigaraal.com/index.php?route=product/product&path=20_89&product_id=50 bu ürünü satın aldım yanına 2 tane atomizer ve likit seçeneğinden natura likit seçtim geleni kullanıyorum 3 paket parlıament reserve içen ben şu an el sürmüyorum 3.gün bugün şarj süresi konusu sıkıntılı sadece çabuk bitio meretin şarjı emzik gibi sürekli elimde tabi ki :D bence verdiğim linkteki gibi ucuz yollu bi ürün ile başla beğenirsen büyütürsün bu da yedek olarak kalır sana diğerinin şarjı falan bittiğinde bunu kullanırsın. 

Tavsiyen için teşekkürler bunu değerlendireceğim

başka tavsiyeler ve önerilerede kulak vermek isterim.

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Yada Yoldan Çekil.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Kargo gelmis abi yarin elime ulasir ins boktan likit degildir :F

Yalniz bu ijust2 iyi guzel ama kendi rbasi cok boktan sarmak dert. Ayrica uzerinde gostergeler yok ayarlama sansi yok. Bakalim ben bunu satayim bi topbox nano yada benzeri bisi alayim. Zaten 2. El ekmek peynir gibi satiliyor ve alistim bu esigaraya 1 haftadir sigara icmiyorum toplam 2 hafta olacak nerdeyse 1 paket icmemisimdir sigara. 

@kurtcobani

Hocam alacaksan 100 150 lira arasi bir sey al ki guzel tat alabilesin. Ozellikle ilk giris asamasinda insan goxunde buyutuyor ve kotu aletle tatmin olmayinca birakiyor. 

Kreyzi tarafından 30/Haz/16 13:24 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.