folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder General Mobile Discovery - Fiyat/Performans Telefonu

General Mobile Discovery - Fiyat/Performans Telefonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

beyler nfc özelligi olmayan bi telefonun gelecegi yok bence bunu belirtim ama telefonun özellikleri hafıza sının 4 gb olmasi disinda on numara bana hafızası yüksek telefon lazim diyenlere motorola atrix öneririm özellik bakiminanda yakindir

bu arada  konuyu baltalamak gibi bir niyetim yok ama citizen sende biliyorsun nfc nin önemini

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    logas bunu yazdı

beyler nfc özelligi olmayan bi telefonun gelecegi yok bence bunu belirtim ama telefonun özellikleri hafıza sının 4 gb olmasi disinda on numara bana hafızası yüksek telefon lazim diyenlere motorola atrix öneririm özellik bakiminanda yakindir

bu arada  konuyu baltalamak gibi bir niyetim yok ama citizen sende biliyorsun nfc nin önemini

Hocam tamamda NFC özelliği bana göre ölü doğmuş bir teknoloji bizim insanımız için.İlk çıktığında Turkcell telefonları tokuşturup Facebook'ta arkadaş oluyorsunuz diye Engin Günaydın'lı reklam vs yapmıştı ama tutulmadı.Tıpkı 3G görüntülü görüşme ve bas-konuş telsiz sistemi gibi.Kullanan sayısı çok az.Kaldıki telefonun fiyatı 600 lira.Yarın öbür gün bi şey olsa insanın içi acımaz.

Hafızasına az demişsin cevap vereyim ;

http://generalmobilediscovery.blogspot.com/2013/06/gm-discovery-uygulamalarn-indirilecegi.html

Telefon 32 GB'a kadar hafıza kartı kaldırabiyor.32 GB'a ise tonla uygulama sığar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı
    logas bunu yazdı

Hocam tamamda NFC özelliği bana göre ölü doğmuş bir teknoloji bizim insanımız için.İlk çıktığında Turkcell telefonları tokuşturup Facebook'ta arkadaş oluyorsunuz diye Engin Günaydın'lı reklam vs yapmıştı ama tutulmadı.Tıpkı 3G görüntülü görüşme ve bas-konuş telsiz sistemi gibi.Kullanan sayısı çok az.Kaldıki telefonun fiyatı 600 lira.Yarın öbür gün bi şey olsa insanın içi acımaz.

http://generalmobilediscovery.blogspot.com/2013/06/gm-discovery-uygulamalarn-indirilecegi.html

Telefon 32 GB'a kadar hafıza kartı kaldırabiyor.32 GB'a ise tonla uygulama sığar.

yok hocam biliyorum 32 gb sd takılabiliyor ama kendi hafızası cok önemli özellikle yüksek kalitede video cekerken cunku 720 p de 10 dk lik bir video 1 gb ama telefon gercekten 600 liraya alinirmi alinir hakta bende almayi düsünüyorum sahsen atrix2 bekliyordum ama gelcek gibi degil bu telefonu alabilirim on numara özellikler var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İşlemci: 1.2 GHz Quad Core

4 çekirdek ama işlemcilerin hızına bak mk :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    logas bunu yazdı
    Citizen bunu yazdı
    logas bunu yazdı

yok hocam biliyorum 32 gb sd takılabiliyor ama kendi hafızası cok önemli özellikle yüksek kalitede video cekerken cunku 720 p de 10 dk lik bir video 1 gb ama telefon gercekten 600 liraya alinirmi alinir hakta bende almayi düsünüyorum sahsen atrix2 bekliyordum ama gelcek gibi degil bu telefonu alabilirim on numara özellikler var

Hocam cihazla ilgili en çok gps için şikayet var.Uyduları geç tespit ediyor diyorlar.Bir kaç kişide telefonun kendi kendi kapandığını bataryasını çıkarıp takmadan açılmadığını yazmışlar.Ama olabilir daha yeni çıktı piyasa 5-10 gün beklemekte fayda var.

mkyb tarafından 22/Haz/13 20:08 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

hocam noldu yav bu telefon varmi güncel bir haber telefonla alakalı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    logas bunu yazdı

hocam noldu yav bu telefon varmi güncel bir haber telefonla alakalı

Cihazda Edge'den 3G'ye geçiş problemi çıkmış.3G çeken bir yerden Edge çeken bi yere geçip sonra tekrar 3G çeken bölgeye geçersen telefon şebekeyi görmüyor.İlla reset atman lazım.Bu sorun en çok Avea hatta oluyormuş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

alan var mı almayı düşünüyorum tek çekingem rom ve güncelleme alıp almayacağı ekim ayı gibi android 5 çıkacağı söyleni,yor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    x bunu yazdı

alan var mı almayı düşünüyorum tek çekingem rom ve güncelleme alıp almayacağı ekim ayı gibi android 5 çıkacağı söyleni,yor

Güncellemeye niye bu kadar takıyorsunuz anlamış değilim ? Şu anda Android'in ilk sürümleri için bile uygulama dolu piyasa.

Telefonda gözlemlediğim sorunlar ;

*Kasa kalitesi ; Çoğu kişi Samsung'un Galaxy serisindeki gibi daha beter bi plastik hissi verdiğini söylüyorlar.

*Aksesuar desteği ; Çok tutulan bi model olmadığından batarya, kılıf vs gibi şeyler zor bulunur.

*Gps ; Navigasyonun çalışması için havanın açık olması ve en az 4 tane uyduyu görmesi gerek yoksa saçmalıyor.

*Avea 3G açıkken edge çeken bi yere geçip tekrar 3g çeken bi yere geçince telefon sapıtıp şebekeyi görmüyor ama resetle kendine geliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

nfc olmaması hafıza nın 4  gb olmasi ve edge de problem olmasi benim icin vazgecmek icin yeterli sony xperia l düsünüyorum artik

Toplam Hit: 35702 Toplam Mesaj: 158